Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:17:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 sierpnia 2008 19:56:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dziękuję ślicznie! :P

Chciałem powiedzieć jeszcze o tym (dla ewentualnych zainteresowanych), że przewodnik Rąkowskiego ("Polska egzotyczna") oczywiście ok, ale w naturalny sposób w szczegółach się dezaktualizuje. Np. w Drohiczynie, żeby przepłynąć przez Bug nie wystarczy zawołać podaj łóóóódkęęę!, bo nikt już jej nie poda. Pływa duża łódź w niedzielę a kiedy indziej to za uzgodnieniem telefonicznym i pewnie konkretną kasę. Oczywiście można mieć szczęście, że ktoś ot tak przewiezie (mi proponowali panowie z łódki, o których wspominałem, ale nie chciało mi się czekać aż zjedzą :wink: ) ale w sumie trudno na to liczyć. Z drugiej strony tam zaraz jest barrr więc można przeczekać, dają niezły żur.

Druga rzecz: mapa - mam wrażenie, że najłatwiej jest dostępna taka pt. Nadbużańskie Podlasie z Agencji TD. Jest ok, ale jeśli ktoś chce iść czerwonym szlakiem (ja nie zawsze chciałem ale był w sumie często po drodze) to musi wziąć pod uwagę, że nie zawsze w rzeczywistości wiedzie on tak jak na mapie. Zwłaszcza trzeba uważać przed Terespolem, za Neplami. Ja wpadłem tam w pułapkę bagien, krzaków i przejścia granicznego Kukuryki, walczyłem godzinę w pocie nie tylko czoła o wydostanie się, o skrót, a i tak musiałem wrócić do mogiły żołnierzy z 1920... To była najgorsza godzina wyprawy :wink: .

Kamik swoim opisem relacji z komarami poleskimi spowodował, że postanowiłem jednak zabrać ze sobą namiot a nie płachtę biwakową. Dzięki Kamik! Marnie bym wyglądał, a tak miałem spokojny sen co noc.
Swoją drogą, gdy wędruje się samemu, i gdy ma sie do czynienia z dużą ilością kąsających owadów to niepokojąco wzrasta procent wulgaryzmów w liczbie wypowiadanych słów... :wink:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 sierpnia 2008 20:52:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 12:34:20
Posty: 803
Witek, super zdjęcia i relacja!!! jaskółki!!! mógłbyś robić już za niezłego przewodnika po Podlasiu :)
antiwitek pisze:
Byłem w Grabarce i stamtąd przeszedłem do Siemiatycz żeby odwiedzić Kajka i Sulę

bardzo się z Kajem ucieszyliśmy z tej wizyty!
a ja od jutra też sobie będę z Bugiem gadać :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 sierpnia 2008 20:54:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Gadaj gadaj :) . Specjalnie patrzyłem z drugiej strony rzeki w okolice Wajkowa, wygląło to dobrze!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 sierpnia 2008 21:32:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Świetna relacja i piękne zdjęcia! :brawa:

Crazy pisze:
nie do końca początkowo zrozumiałem ideę tej wycieczki, bo to tak: po prostu iść?


A mnie tam ta idea strasznie się podoba! Niestety, ja bym nie miała siły tak iść z całym bagażem. Ale gdyby nie to, to z wielką chęcią polazłabym tak prosto przed siebie, przez jakiś cudny region Polski, przez wsie, pola i lasy. Nawet bez żadnego konkretnego celu, byle okolice mijane piękne były. Z mapy korzystałabym tylko na tyle, żeby na jakieś miasto nie wyleźć. A tak - to skręcanie w tą dróżkę, która się akurat spodoba, która bardziej zachęcająco wygląda i niech się dzieje, co chce... Właśnie takie szukanie wolności, jak to powiedział Kamik.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 sierpnia 2008 23:03:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
bezdomna pisze:
skręcanie w tą dróżkę, która się akurat spodoba, która bardziej zachęcająco wygląda i niech się dzieje, co chce...


Romantyzm przemawia przez Ciebie :D . A ja bym się bał tak, że ta droga prowadzi na podwórko z dużym, groźnym psem albo jeszcze groźniejszym kimś :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 sierpnia 2008 07:07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Bycza wyprawa! Włóczega co się zowie! Aż mnie skręca ochota, żeby przebyć podobną drogę.

:brawa:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 sierpnia 2008 07:26:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Kurde! :shock:
Też jestem pod wrażeniem... aż poczułem powiew magii Dalekiego Wschodu...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 sierpnia 2008 07:39:03 

Rejestracja:
pn, 22 stycznia 2007 16:38:55
Posty: 527
Niesamowity pomysł i niesamowita wyprawa. Chylę czoła.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 sierpnia 2008 07:41:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Iście hobbicka wyprawa! Wielkie brawa!

Antiwitek pisze:
Zacząłem od Armii w Warszawie (pozdro Jasiek, który bardzo się mną zaopiekował)


Cała przyjemność po mojej stronie :-) Szkoda, że wróciliśmy późno i nic nie wyszło z wina w lesie ;-) ale może będzie jeszcze okazja ;-)
Pozdrowienia od mojej Mamy 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 sierpnia 2008 09:41:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...to jest wspaniałe ! ja takie wędrówki ,oczywiście w mniejszej skali ,uprawiałem na trasie Puławy -Kazimierz -Nałęczów w latach młodości swej ...(częste wagary)..ech....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 sierpnia 2008 19:30:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Vicious extra! :D

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 sierpnia 2008 20:42:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 16 września 2006 20:17:17
Posty: 645
Skąd: kresy wschodnie - CHEŁM
Ja swego czasu sporo czasu spędziłem nad Bugiem i były to piękne i wspaniałe czasy... :D
Najpierw w połowie lat 80'tych bardzo często jeździłem do Zbereża, mój ojciec był tam kierownikiem ośrodka wczasowo kolonijnego chełmskich zakładów obuwia, wioska ktoś by powiedział zabita dechami, ale pięknie było, często kąpaliśmy się w Bugu a po drugiej stronie wtedy jeszcze związek radziecki, a obecnie Ukraina. Później chyba w 1997 przez ponad osiem miesięcy będąc funkcjonariuszem Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej byłem na Strażnicy SG we Włodawie, i te codzienne spacery po kilka godzin wzdłuż rzeki, wzdłuż granicy, no i zimą widziałem coś niesamowitego, widziałem jak zamarza rzeka, niezłe to uczucie jak widzisz że rzeka staje... No i jak podczas jednej akcji wystrzelaliśmy tyle naboi sygnałowych, że we Włodawie w życiu na sylwestra takich fajerwerków nie było... :D :horsie
Oj łezka się w oku kręci... Muszę tam jeszcze wrócić, w końcu przecież mam tam tak blisko...

_________________
ŻYŁEM BO CHCIAŁEŚ, UMARŁEM BO NAKAZAŁEŚ, ZBAW BO MOŻESZ.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 września 2008 18:07:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 12:34:20
Posty: 803
Sula pisze:
a ja od jutra też sobie będę z Bugiem gadać

No i sobie 'pogadałam', a okazji i tematów było wiele... bo nasz mały biwak był nad samym Bugiem, gdzie można było spocząć sobie na pomoście i patrzeć.... to jest moje shire..
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 września 2008 18:36:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
O, ale zrobiło się już tak jesiennie trochę tam... Bardzo fajne zdjęcia!

Sula pisze:
okazji i tematów było wiele...
- ech, rozmowa z taką rzeką, mam wrażenie że ona dużo wie i rozumie. Shire... pamiętam, pisałaś o Wajkowie w tamtym wątku :) .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 września 2008 19:48:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
miałam dużą ochotę "pogadać sobie z Bugiem" w ostatnią niedzielę. niestety, okazało się, że za późno wyjechaliśmy z warszawy (leniwe przedpołudnie u crazych :wink: ) a do koncertu w Łosicach wcale nie było tak dużo czasu. zdążyliśmy skoczyć najbliżej jak się da i padło na Mierzwice.
niestety strasznie się zawiodłam! Bug okazał się strasznie brudną rzeką o nieokreślonym kolorze, zmulonej wodzie i pływającymi rzygowinkami. nie było więc nawet mowy o tym, żeby usiąść na brzegu, bo widok rzeki był wręcz obrzydliwy. nie wiem, czy akurat ten fragment jest taki, czy może dalej na wschód woda jest czystsza? nie mogliśmy tego sprawdzić.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group