Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:56:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 sierpnia 2008 19:08:27 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 22:40:05
Posty: 1662
hm... może to przypadek, ale łatwiej mi było zatrzymać na stopa Skandynawów niż Polaków. nie wiem czy Duńczycy się zaliczają. zresztą z Norwegami też się raz przejechaliśmy. kręcili jakiś film archeologiczny w Danii i poruszali się wehikułem nie z tej ziemi:) naprawdę sympatyczni:)

słyszałem, że w Hiszpanii jest ciężko, ale jeszcze nie sprawdzałem... rzekomo czasem wręcz nie rozumieją o co chodzi jak ktoś macha kciukiem :roll:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 sierpnia 2008 20:44:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Leniwiec pisze:
ale łatwiej mi było zatrzymać na stopa Skandynawów niż Polaków. nie wiem czy Duńczycy się zaliczają.


Skandynawów osobiście łapać nie próbowałam, ale w Polsce nigdy złapać nie mogę. Widocznie mam nóżki niezgrabne. :twisted:

A ja tam Duńczyków jakoś do Skandynawów nie zaliczam. A z tym stopem to chyba chodzi tylko o półwysep. Nie jestem pewna.


Leniwiec pisze:
zekomo czasem wręcz nie rozumieją o co chodzi jak ktoś macha kciukiem


Może naprawdę nie rozumieją? Nie wiem jak w Hiszpanii, ale czytałam gdzieś, że są kraje, gdzie ten znak coś innego znaczy.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 sierpnia 2008 09:29:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
. pisze:
A mnie podwiózł kiedyś Lew Rywin

A mojego kumpla Rychu Rynkowski. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 sierpnia 2008 03:07:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 12 marca 2007 13:01:11
Posty: 389
Skąd: cudne manowce
a mame mojego kumpla Michał Wiśniewski :) kto mnie przebije? ;)

_________________
http://www.lastfm.pl/user/crazydiamon87


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 sierpnia 2008 12:01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że daleki kuzyn przyszywanego dziadka kolegi mojego brata ciotecznego zażywał przejażdżki z Mieczysławem Foggiem.

:rulaz:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 grudnia 2008 17:15:50 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Przypomniało mi się, jak ciocia kiedyś opowiadała, że w dawniej ludzie częściej jeździli autostopem i ona sama również tak podróżowała. Zdarzyło się więc raz tak, że przy większej grupie ludzi czekających na okazję zatrzymał się tir. Ciocia była najbliżej, to pierwsza znalazła się w środku, czeka, że wsiądą inni a tu tir z samą tylko ciocią rusza... Dokładnych szczegółów nie pamiętam już, ale było tak, że kierowca rozmawiał z ciocią i coś tam jej proponował, nie jestem pewna czy małżeństwo, chyba tak :wink: Mówił, że ma domek gdzieś koło Giżycka... A ciocia powiedziała, że ma męża i troje dzieci, to nie chciał wierzyć :lol: bo obrączki nie zobaczył... Obrączka zaś była za ciasna to ciocia nie nosiła... Na szczęście kierowca nie nalegał tylko podwiózł i wysadził ciocię gdzie chciała :mruganie:


Ja to często podróżuję stopem więc muszę sobie przypomnieć conieco i jeszcze napiszę :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 grudnia 2008 21:54:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 27 września 2006 09:20:26
Posty: 176
Skąd: Grajewo
Pet pisze:
Do osobnej kategorii stopu zaliczam tzw. "podróże z dziadem". Z dziadami na drodze bywa tak, że zatrzymują się bardzo chętnie, ale przejażdżka z nimi to prawdziwa przygoda.


Ojj zgadzam się, zgadzam! :? Też kiedyś miałam taką przygodę... Wybrałam się z naszym forumowym Orzechem nad jezioro do Woznewsi (ok. 23 km od Grajewa). Nie musiałyśmy długo czekać na okazję. Zatrzymał się bodajże granatowy polonez a w nim trzech starych dziadków(szkoda, że wcześniej nie zauważyłyśmy kogo łapiemy na stopa). Głupio było już zrezygnować, więc wsiadłyśmy... Ów dziadkowie byli dość obleśni. Jeden z nich, który siedział obok nas głupkowato się uśmiechał i smerał mnie, bo akurat przypadło mi siedzieć w środku :? Na dodatek, po pewnym czasie poczułyśmy w samochodzie niemiłe zapachy... Woń jakby starych, spleśniałych skarpet. Czekałyśmy tylko aby jak najszybciej się stamtąd wydostać. Dobrze, że szybko dotarłyśmy na miejsce.... Nigdy więcej podróży z dziadami-skarpetami :shock:


cdn.... :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 lutego 2009 23:04:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 11 stycznia 2005 16:45:42
Posty: 251
Skąd: Ursynów
Oglądam z bratową jakiś film, co to autostopowiczów w nim porywają i krzywdzą... Ula wskazuje mi co chwilę, co grozić może, gdy się podróżuje w ten sposób. Zgadzam się! Jutro wystosuje pismo do minister Hall. Taki film ku przestrodze w każdej szkole na lekcjach wychwowaczych winien być emitowany, profilaktyka autostopowa!

_________________
http://www.karpatywschodnie.pl/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 lutego 2009 21:55:45 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 22:40:05
Posty: 1662
o ja. Biwakowanie w lasach grozi śmiercią z rąk (lub siekier) zabłąkanych leśnych dziadów z kryminalną przeszłością, otwieranie drzwi nieznajomym naraża na gwałt, wypuszczenie dzieciaka na rower grozi porwaniem go przez sektę pedofilów itd.

Innymi słowy: tak, świat to niebezpieczne miejsce. Najlepiej jeździć we dwójkę (więcej osób zmniejsza liczbę potencjalnych pojazdów mogących podwieźć). Z drugiej strony znam paru takich, co zjechali pół świata sami i żyją, chociaż strachu się nieraz najedli.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 stycznia 2011 18:06:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 kwietnia 2009 19:30:53
Posty: 24
Skąd: podkarpacie
troche wygrzebałem temat, no ale mam z nim coś wspólnego acz nie przez galaktyke tylko przez europe :)
w 2010 zrobiłem kilkanaście tysięcy kilometrów stopem - rzym, praga, wieden, wenecja, genua, monako, barcelona, różne miejsca w Rumunii i Bułgarii. podróżowałem dosyć niskobudżetowo. na pierwszy wypad 8 dniowy do rzymu poszło mi 300 zł, na drugi też 300 zł, z tym że trwał on 3 tygodnie po europie zachodniej.
masa wspomnień, rewelacyjnych ludzi spotkanych po drodze (ogromny przekrój kierowców - 70 letnia babcia, mnisi, dj, najarani imprezowicze wracający z reggae festiwalu w czechach ...) którzy nie raz karmili i poili ( ;) )
spanie pod gołym niebem przeważnie, czasem pod namiotem ale kilka specyficznych noclegow sie znalazło - jeden z nich to ruiny forum romanum w rzymie - wdrapalismy sie najpierw na kilkumetrowe ogrodzenie a pozniej z niego na ruiny.

ostatni wypad do rumunii i bułgarii mocno zainteresował mnie południową i wschodnią europą, więc gdyby ktoś chciał się wybrac na bałkany lub do turcji to zawsze można sie dogadać :)
troche zdjęć:

Rzym, luty 2010

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

nocleg na placu budowy gdzieś na obrzeżach rzymu
Obrazek

a taki widok mielismy z balkonu ruin forum romanum, oplacalo sie wdrapac kilka metrów ...
Obrazek

nocleg gdzieś koło autostrady ...
Obrazek

z polakami - bezdomnymi którzy dali nam swoje jedzenie gdy spoznilismy sie w punkcie wydawania posiłków
Obrazek


europtrip - lipiec 2010

wiedeń
Obrazek

wenecja
Obrazek

monako
Obrazek

Barcelona, park Gaudiego - piękne miejsce !
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 stycznia 2011 18:30:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
markus pisze:
troche wygrzebałem temat, no ale mam z nim coś wspólnego


fajne wyprawy
fajny wątek

PS fajne dziadowskie wspomnienia


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 stycznia 2011 21:43:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
suuuuper!!!!

Obrazek

:lol:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 stycznia 2011 23:46:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Niesamowita wyprawa!
Podziwiam za odwagę! :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 stycznia 2011 23:30:55 

Rejestracja:
pn, 18 sierpnia 2008 12:41:25
Posty: 218
wspaniałe!
Post Peta z pierwszej strony :D :D a paznokiec dziadowski :shock:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 14 stycznia 2011 00:23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 kwietnia 2006 11:33:22
Posty: 820
Skąd: radomsko/kraków
łał, ja też podziwiam odwagę, sama z siebie chyba bym się nie zdecydowała na coś takiego. zapewne superowe wrażenia i niezapomniana wyprawa.

_________________
...nie każdy kto mówi Tobie "Panie"...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group