Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:13:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 729, 730, 731, 732, 733, 734, 735 ... 878  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 09 grudnia 2017 17:29:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Haczyk jest, jak najbardziej. :) Crazemu zaliczyć nie mogę. :wink:
Nie jest to linia Kłodzko - Międzylesie, ale też nie jest to jakiś bardzo odległy strzał.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 09 grudnia 2017 23:01:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Wygląda na jakiś ważny dworzec w dużej metropolii. Wałbrzych Główny?

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 09 grudnia 2017 23:05:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:brawa:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 grudnia 2017 08:51:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Bogus pisze:
Wygląda na jakiś ważny dworzec w dużej metropolii. Wałbrzych Główny?

guzik ważny, kiedyś polazłem jakieś kilometry, przez podejrzane dzielnice na Główny i będą absolutnie sam na tych wielkich przestrzeniach zastanawiałem się, czy tu się jeszcze zatrzymują się pociągi :?
oczywiście była to druga linia do sprawdzenia /bo są dwie zelektryfikowane chyba/, ale Wałbrzycha bym nie podejrzewał choć jak pisałem, miałem duże podejrzenie, że z bardzo nietypowego miejsca fota, a główne rzeczy są na boku, o czym świadczyły okna nastawni
skąd było robione zdjęcie i co to za budyneczek miła Fen? :diabel

Bogi przyznaj, że po górach rozpoznałeś :wink:
cholerka starzeję się
idę utulić się w żalu do lasu

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 grudnia 2017 17:59:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Powsinogo, Ty mnie pytasz, co to za budyneczek? Tyś jest lepszym specjalistą ode mnie w ocenianiu tych rzeczy, skoro wiesz np. od czego okna tam widać. Dla mnie okna, jak okna, budynek jak budynek, dworcowy jakiś, ot co. :wink:
Mogę tylko powiedzieć, że to na tyłach dworca zdjecie było robione.

Czyli, że jak o tu:

Obrazek

mamy widok na budynek dworca od frontu, od strony peronów, to moje zdjęcie było robione gdzieś za plecami tegoż gmachu, gdzieś tam dalej, w tamtą stronę.

A co do ważności samego dworca, to racja. W tym roku byłam pierwszy raz w Wałbrzychu, nie znając go jako oczywistość przyjęłam, że jak się jedzie do dużego miasta, to trzeba wysiąść na dworcu Głównym. A to błąd, bo tu, podobnie jak w Kłodzku, najważniejszy jest dworzec Miasto. Miejcie to na uwadze wszyscy, którzy się tam wybieracie! Ten Główny to straszne zadupie, z dala od wszystkiego, od dalszych połączeń, nic tam nie ma. Ale ładnie jest. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 grudnia 2017 21:40:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Fengari pisze:
gdzieś tam dalej, w tamtą stronę

zdjęcie jest mistrzostwem świata w zmyłce
nie dość, że część towarowa i nastawnia boczna to tak wykadrowane, że hej
phpBB [video]


no to sobie polataj
phpBB [video]

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 grudnia 2017 22:06:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Dla mnie to ten pierwszy filmik to jest dopiero totalna zmyła!
Przecież tam nie ma tak blisko tych gór!

A polatać sobie fajnie jest, dziękuję. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2017 10:13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Przepraszam za zwłokę z zagadką, w weekend staram się mieć rzadki kontakt z siecią, bywam tylko z doskoku, ale jak zobaczyłem w sobotę, że jest kolejowa zagadka, a Powsinoga jeszcze nie zgadł, to nie mogłem sobie odmówić przyjemności.

Powsinoga pisze:
Bogi przyznaj, że po górach rozpoznałeś

Nooo, nie. Po fakcie stwierdzam, że ta góra po prawej to Chełmiec - gdyby zdjęcie urywało się po prawej stronie kawałek dalej, możliwe, żebym rozpoznał. Ale nie było to konieczne, bo Wałbrzych Główny był pierwszym miejscem, które przyszło mi do głowy, choć niewielka w tym moja zasługa - wiadomo już było, że to nie Kłodzko - Międzylesie, wiadomo było, że niedaleko, no i jeszcze ta Jedlina - słowem, dużo przesłanek. Trochę mylił mnie ten haczyk, bo nie wiedziałem, co tu takiego haczykowatego. Tereny kolejowe przeważnie wyglądają zadupnie, a to, że Wałbrzych Główny jest stacją tak, a nie inaczej położoną, było dla mnie tak oczywiste, że w pierwszej chwili nie pomyślałem, że rzeczywiście może być nieco dziwne :) Ponieważ nie lubię tak po prostu strzelać bez pokrycia, to zacząłem patrzeć na zdjęcia lotnicze i - choć trochę to wygląda z góry inaczej, niż się spodziewałem patrząc na zdjęcie - udało mi się zlokalizować i asfalt i drzewo i barak i wszystkie budyneczki, poszedłem więc spać z poczuciem pewności, że to właśnie to.

Powsinoga pisze:
guzik ważny, kiedyś polazłem jakieś kilometry, przez podejrzane dzielnice na Główny i będą absolutnie sam na tych wielkich przestrzeniach zastanawiałem się, czy tu się jeszcze zatrzymują się pociągi

Miałem podobne doświadczenia, bo też docierałem na ten dworzec piechotą (po zejściu z trasy, której ostatnim akcentem była Borowa). Nie zastanawiałem się wprawdzie, czy zatrzymuje się tu jeszcze jakiś pociąg, bo po pierwsze stawałem tu już w pociągu będąc chyba roku poprzedniego, a po drugie byłem umówiony w tym miejscu na odbiór samochodem. Niemniej, przejście z kawałek Wałbrzycha i oczekiwanie na (przynajmniej wówczas) dość zapuszczonym i wyludnionym dworcu nie należało do przyjemnych. Możliwe, że Fengari po opuszczeniu hotelu w Jaśle nabrała przeświadczenia, że jest niezniszczalna, mnie w każdym razie zdecydowanie nie ciągnęło do szwendania się po jakichś okolicznych zakamarkach. Czułem się raczej jak ci żołnierze w "Black Hawk Down", co utknęli w Mogadiszu i oczekiwali na wybawienie.

Ale do rzeczy. Pozostaję w temacie kolejowym:
Obrazek

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2017 11:06:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Łeba
https://www.google.pl/maps/@54.7577096, ... 312!8i6656
Miałem koleżankę w pracy z rodziny kolejarskiej i opowiadała trochę o swoich wakacjach. :)

strasznie zmylił mnie ten jeden tor i nastawnia
nawet jak zgadłeś nie mogłem dojść co to za miejsce
nawet przejechałem się yt cabview i nastawnia się nie zgadzała
a na pomysł satelity nie wpadłem :glupek2:

Wałbrzych-Mogadisz he he
co za nazwa dworca :idea:

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2017 11:18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
No i wszystko wróciło do normy.
Podejrzewam teraz jakąś zemstę za ten podkradziony Wałbrzych ;)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2017 19:53:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Dysząc zemstą, z nabrzmiałymi krwią oczyma, zbielałymi palcami nacisnąłem spust migawki...
Obrazek
:?:

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2017 20:56:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Kurde, coś mi to przypomina... czy to nie okolice Trzebawa na linii Luboń - Wolsztyn?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2017 21:23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Cytat:
Możliwe, że Fengari po opuszczeniu hotelu w Jaśle nabrała przeświadczenia, że jest niezniszczalna, mnie w każdym razie zdecydowanie nie ciągnęło do szwendania się po jakichś okolicznych zakamarkach.

:lol: Przeświadczenia o niezniszczalności bynajmniej nie nabrałam, ale jakoś zupełnie nie czułam tam zagrożenia. Dworzec był pusty, nie licząc miłych panów kolejarzy. Chociaż... właściwie powód do dreszczyku emocji teoretycznie był, ale mnie tylko zdołał wkurzyć, nie przestraszyć. Otóż sam budynek dworca ma wewnątrz dość szczególny klimacik, trochę archaiczny, trochę groźny. Mając sporo czasu do pociągu zabrałam się więc za filmowanie go. I w tym czasie wpadła tam nagle policja, nie wiem w jakim celu, dość, że mnie stamtąd wyprosili i pomieszczenie zamknęli. Byłam zła, że przeszkodzili mi w uwiecznianiu tego fajnego przybytku, a potem z nudów poszłam zwiedzać okolice. A być może należało się bać, że gdzieś tam są groźni bandyci, na których owi policjanci polują, że mozna się spodziewać ucieczki i pogoni, może nawet znaleźć się na linii ognia. :wink: Niemniej jednak uległam błogiemu spokojowi panującemu wszędzie na zewnątrz i nie przyszło mi do głowy wleźć do okopów i oczekiwać wybawienia. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 grudnia 2017 07:04:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
arasek pisze:
Kurde, coś mi to przypomina... czy to nie okolice Trzebawa na linii Luboń - Wolsztyn?

nie, tak daleko z domu nie dochodzę :wink:

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 grudnia 2017 10:21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Powsinoga pisze:
Dysząc zemstą, z nabrzmiałymi krwią oczyma, zbielałymi palcami nacisnąłem spust migawki...

Tak to właśnie wygląda...
Może 52°37'6.242"N, 17°10'32.231"E?

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 729, 730, 731, 732, 733, 734, 735 ... 878  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group