Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:56:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 marca 2009 00:34:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Cytat:
Jest moim faworytem

i po sprawie :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 marca 2009 00:54:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...mogę powiedziec w jakich większych miastach jeszcze nie grałem i wychodzi mi ,że :

Przemyśl
Chełm
Pabianice
Zduńska wola
Tczew
Starogard Gdański

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 marca 2009 09:11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Lista nieobecności Pippina w dawnych miastach wojewódzkich:
- Biała Podlaska, w ogóle biała plama wręcz :)
- przez Ciechanów tylko przejeżdżałem pociągiem
- przez Gorzów Wielkopolski przejeżdżałem samochodem kilkakrotnie, ale nigdy nie wysiadłem
- przez Kalisz też tylko przejeżdżałem pociągiem i autem
- takoż Konin
- Koszalin - chyba raz się przesiadałem na dworcu PKP
- do Krosna ciężko się przyznawać, zawiozłem raz znajomych na dworzec, kupiłem coś w kiosku nieodpodal dworca i tyle
- Ostrołęka jest mi w ogóle obca
- przez Piotrków Trybunalski tylko pociągiem
- Płock - zero kontaktów
- Radom - tylko przejazdem
- Skierniewice również
- i Suwałki
- Tarnobrzeg obcy
- Tarnów - znam tylko dworzec
- Włocławka nie widziałem na oczy (chyba że przejeżdża tamtędy pociąg Bydgoszcz-Warszawa, ale pewnie i tak spałem)

Do tego można się czepiać moich niektórych bytności, na przykład:
- Rzeszów; wysiadłem z pociągu, wyszła po mnie koleżanka, wsiedliśmy w autobus, pojechaliśmy do niej, herbatka, poszliśmy spać, rano autobusem na dworzec i w powrotną drogę
- Łódź - przejażdżka bezpośrednim trawmajem z dworca Łódź Widzew na dworzec Łódź Kaliska
- Piła - spacer z dworca PKP na PKS i z powrotem
- Legnica - samochodem setki razy, ale na nogach tylko okolice obu dworców
- Łomża - wysiedliśmy z samochodu kupić piwo w sklepie.

Wynik - 5 zupełnie obcych, 11 przejazdem, 5 zaliczonych pobieżnie.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 marca 2009 09:15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 19:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
Biała Podlaska -
Białystok -
Bielsko-Biała +
Bydgoszcz +
Chełm -
Ciechanów -
Częstochowa +
Elbląg -
Gdańsk +
Gorzów Wielkopolski -
Jelenia Góra +
Kalisz -
Katowice +
Kielce -
Konin -
Koszalin -
Kraków +
Krosno -
Legnica +
Leszno -
Lublin -
Łomża -
Łódź +
Nowy Sącz +
Olsztyn +
Opole +
Ostrołęka -
Piła -
Piotrków Trybunalski +
Płock -
Poznań +
Przemyśl -
Radom -
Rzeszów -
Siedlce -
Sieradz -
Skierniewice -
Słupsk -
Suwałki -
Szczecin +
Tarnobrzeg -
Tarnów -
Toruń +
Wałbrzych +
Warszawa +
Włocławek -
Wrocław +
Zamość -
Zielona Góra -

kurcze, tylko 19...w wielu miastach byłem przejazdem, ale to się nie liczy.

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 marca 2009 10:10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A pomijając miasta wojewódzkie, oto miejsca, gdzie nie byłem, a chciałbym mocno:
- całe Podlasie jest mi w sumie nieznane. Tylko trzy, w tym dwie bardzo krótkie, wizyty w Białymstoku, i kilka dni w Supraślu, kiedy to rzadko wychodziłem z ośrodka.
- na Polesiu i Roztoczu nie byłem wcale. Chyba że zaliczyć kilka dni nad jeziorem w Krasnobrodzie.
- nie byłem na Mierzei Wiślanej
- Mazur nawet nie widziałem w żaden sposób
- nie byłem w Sandomierzu

Tyle mi na razie przyszło do głowy.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 marca 2009 10:44:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Pippin, a co robisz w Zamościu ilekroć tam jesteś? :twisted:

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 marca 2009 10:49:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Jak to co? Piję z Tobą tanie wino, w środku dnia i w miejscu publicznym! :twisted:
Dawnośmy nie byli. :(

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 marca 2009 11:12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
elrond pisze:
w jakich większych miastach jeszcze nie grałem


elrond pisze:
Pabianice
Zduńska wola
Tczew
Starogard Gdański


Ha ha, no to chyba rzeczywiście grałeś już wszędzie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 marca 2009 11:48:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 22:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Ciekawy temat!
Uświadomił mi, jak wielu miejsc nie widziałem jeszcze. Wygląda na to, że najczęściej przemieszczam się (jak chyba wielu mieszkańców Polski centralnej) na północ lub na południe.
Całkowite białe plamy u mnie to zachód i południowy-zachód kraju - od Szczecina poprzez Gorzów Wlkp., Zieloną Górę, Jelenią, Wałbrzych aż do Cieszyna; a także wschód kraju - od Białegostoku, poprzez Białą Podl., Chełm, Zamość aż do Przemyśla.
Mam nadzieję, że prędzej czy później uda mi się pojechać w Sudety - dla mnie są wielką białą plamą (najbliżej byłem będąc na Zamku Książ).

Analizując dawne miasta wojewódzkie (P - przejazdem):

Biała Podlaska -
Białystok P
Bielsko Biała P
Bydgoszcz P
Chełm -
Ciechanów P
Częstochowa + (Jasna Góra - wiele razy, lubię tam wracać)
Elbląg + (jakaś krótka wizyta dawno temu)
Gdańsk + (zwiedzałem kilka razy)
Gorzów Wielkopolski -
Jelenia Góra -
Kalisz -
Katowice P
Kielce P
Konin P
Koszalin + (wojsko - 2 miesiące)
Kraków + (zwiedzałem kilka razy)
Krosno P
Legnica -
Leszno P
Lublin + (byłem kiedyś na KUL-u)
Łomża -
Łódź + (mieszkałem 1,5 roku)
Nowy Sącz P
Olsztyn + (wojsko - 3 miesiące)
Opole P
Ostrołęka P
Piła P
Piotrków Trybunalski P
Płock -

Poznań + (2 wizyty służbowe - za pierwszym razem niedoceniłem wielkości miasta i przespacerowałem się z dworca na niejaką ulicę Wykopy - przyjechałem trochę wcześniej i pomyślałem, że piechotą więcej zobaczę, w rezultacie przybyłem na spotkanie już po czasie, ogólnie podobało mi się)

Przemyśl -
Radom P
Rzeszów P
Siedlce + (koncert 2Tm2,3)
Sieradz -
Skierniewice P
Słupsk P
Suwałki -
Szczecin -
Tarnobrzeg -
Tarnów P
Toruń P
Wałbrzych -
Warszawa +
Włocławek -
Wrocław + (służbowo, piękne miasto)
Zamość -
Zielona Góra -


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 marca 2009 11:53:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
rozumiem ,że" byłem" to znaczy wysiadłem z auta , autobusu ,pociągu i przeszedłem sie chociaż chwilę po mieście..... bo tzw. "przejazdem" to ja byłem chyba wszedzie w Polsce : :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 marca 2009 13:18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Z takich mezoregionów to chyba najbardziej nie byłem na ścianie wschodniej... tej środkowej, bo Roztocze i Białostoczczyznę w miarę znam. No i słabo znam tę pusztę środkowej Polski, te wszystkie miasteczka typu Piotrków Kujawski, Zelów, Tomaszów Mazowiecki, Wyśmierzyce...

A teraz 49 miast:

Biała Podlaska -
Białystok + chociaż ograniczało się to do okolic dworca... wschodniosympatycznie
Bielsko-Biała + jak wyżej, beskidzkosympatycznie
Bydgoszcz + same okolice Brdy bardzo fajne... przedmieścia (chyba Białe Błota to się nazywało) - brzydkie
Chełm - i bardzo mam ochotę!
Ciechanów - i nie mam ochoty, chyba że przewrotną - tam chyba nic nie ma? :-D
Częstochowa + fajne miasto, klasztor i Warta i dworzec PKP ładny...
Elbląg -
Gdańsk + dość dokładnie spenetrowałem... stare miasto - ekstraklasa!
Gorzów Wielkopolski + byłem przez dwie, trzy godziny... zaledwie dotknięty, ale mam ochotę na jeszcze
Jelenia Góra + ale jakoś nic specjalnego...
Kalisz + dawno, na koloniach... niewiele pamiętam
Katowice + ekstremalne przeżycia! chyba jednak na dłużej to nie
Kielce + przy okazji wypadu w G.Ś. Ale dawno temu... jak za mgłą...
Konin + ha! bardzo niedoceniane miasto - a jest momentami bardzo ładne a momentami ohydne! Nocowałem kilkanaście lat temu w PTSM...
Koszalin + ze trzy razy... ale wzruszenie ramion
Kraków + kilka razy, kilka noclegów... ekstraklasa. Minus za brak tete a tete z Nową Hutą. Nocleg w PTSM u sióstr i młodzieńczy bunt przeciw zakazowi obłapiania się z płcią przeciwną.
Krosno - (tylko z okien pociągu)
Legnica - (tylko z okna samochodu)
Leszno + wszystko w skali mikro, oprócz pływalni ;-) sympa
Lublin - wtopa, wypadałoby...
Łomża - przypadek a`la Ciechanów
Łódź + myślałem, że brzydsza jest... ale w sumie za dobrze nie znam, raczej okolice Piotrkowskiej niż reszta
Nowy Sącz + bardzo fajne miasto! byłem kilka razy... gród ten wprawia mnie w dobry nastrój! Raz nocleg w PTSM.
Olsztyn + ze 20 lat temu... kilka godzin...wrażenia zamglone
Opole - (tylko z okien pociągu) w sumie chętnie bym zobaczył!
Ostrołęka - (patrz Ciechanów! :-D)
Piła + jedno z najbardziej bezpłciowych miast w jakich byłem. Ale wyprawa i jej skład osobowy wielce OK, więc wspominam z przyjemnością... Nocleg w PTSM.
Piotrków Trybunalski + fajne stare miasto... byłem raz z kolegą i rok temu w sądzie, a przy okazji spacer po centrum
Płock - a szkoda...
Poznań + :-)
Przemyśl + bardzo ładne miasto! nawet użyłbym słowa "perełka", tylko że słabo zadbana...
Radom - i jakoś mnie nie ciągnie
Rzeszów - (tylko z okien pociągu)
Siedlce -
Sieradz + jak to kiedyś określił K.T.W.S.G. - "suicydalny Sieradz", zgadza się :-D
Skierniewice + raz, na kilka godzin... wrażenia bezpłciowe
Słupsk + fajne centrum! i byliśmy tam całą grupką w kinie na "Imperium kontratakuje"... w wieku już mocno ponad 20 lat!
Suwałki + miasto tak ubogie i nylonowe, że aż lubię. I za tę ślepą stację kolejową też...
Szczecin + kilka razy, nawet z noclegiem w PTSM
Tarnobrzeg - ( ale Ciechanów do takiej potęgi, że aż mam autentyczną ochotę pojechać!)
Tarnów + ładnie, jakoś tak średniowiecznie na starym mieście... ale pobyt tylko kilkugodzinny, poza tym kilka razy tylko PKPrzesiadkowo.
Toruń + klasa i dostojeństwo starówki... spenetrowany dość dobrze
Wałbrzych + wiele razy i noclegów tuż obok, samo miasto urzeka turpistyczną urodą!
Warszawa + wiele razy
Włocławek + więcej pisałem o nim w "Jest tak brudno i brzydko...", specyficzny czad! :-D
Wrocław + wiele razy, noclegi w PTSM (na Psim Polu)
Zamość + piękne miasto... noclegi w hotelu
Zielona Góra - dziwne ale chyba nigdy!

W 34 miastach byłem, w 15 nie... jednak w tych wschodnich to najmniej.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 marca 2009 14:49:29 
A ja tak:

Babiogórski Park Narodowy - nie byłem, ale prześladuje mnie jedno zdjęcie z jakiegoś starego albumu o parkach narodowych oraz sylweta Babiej widoczna z Tatr.
Białowieski Park Narodowy - zwiedziłem cerkiew w Białowieży i zjadłem placek ziemniaczany (albo miałem taki zamiar) w knajpce tuż obok.
Biebrzański Park Narodowy - o! BARDZO mnie tam ciągnie!!! Może kiedyś...
Bieszczadzki Park Narodowy - spędziłem kilka (kilkanaście?) dni w Ustrzykach dolnych jakieś 25 lat temu...
Park Narodowy Bory Tucholskie - pustka, nic o nich nie wiem...
Drawieński Park Narodowy - jak wyżej.
Gorczański Park Narodowy - widziałem z Turbacza... Piękny widok i kiedyś w końcu do czegoś na jego podstawie dojdzie.
Park Narodowy Gór Stołowych - zwiedzone całkiem nieźle, ale jest jakieś przeświadczenie, że może za szybko. Kiedyś z dzieciakami trzeba będzie powtórzyć.
Kampinoski Park Narodowy - póki co jeden intensywny dzień łażenia trochę na pałę. Uznaję, że ledwie liźnięty.
Karkonoski Park Narodowy - tyle co podczas Wyprawy 2. Muszę tam kiedyś żonę (pewnie i dzieciaki) zabrać.
Magurski Park Narodowy - nic.
Narwiański Park Narodowy - patrz Biebrzański.
Ojcowski Park Narodowy - patrz Góry Stołowe.
Pieniński Park Narodowy - kilka razy w Pieninach byłem i coś tam widziałem (Homole!), ale to raczej na pobudzenie apetytu.
Poleski Park Narodowy - zaliczone pełną gębą. Zeszłoroczną wyprawą ustaliłem sobie wzór zaliczania parku narodowego (czyli przemyślane przemieszczanie się podparte fachową literaturą).
Roztoczański Park Narodowy - moja miłość... Najczęściej odwiedzany przeze mnie park, ale póki co tak trochę byle jak...
Słowiński Park Narodowy - no byłem, ale jednak niedosyt. Znowu nie za bardzo świadome zwiedzanie...
Świętokrzyski Park Narodowy - patrz Stołowe.
Tatrzański Park Narodowy - no, byłem nie raz, w dodatku przeszedłem i zobaczyłem już dość, żeby uznać go za zaliczony, wszyscy jednak wiemy, że żeby Tatr prawdziwie posmakować potrzeba naprawdę wielu wyjazdów. A u mnie dochodzi bardzo dziwny, niejednoznaczny stosunek: odpycha mnie od nich strasznie, ale też trochę ciągnie (dodać należy, że są też pewne czynniki obiektywne, które sprawić mogą, że będę się tam pojawiał niezależnie od woli...).
Park Narodowy Ujście Warty - patrz Biebrzański.
Wielkopolski Park Narodowy - patrz Bory Tucholskie.
Wigierski Park Narodowy - nie byłem. Trochę wiem. Trochę ciągnie.
Woliński Park Narodowy - podobnie, tyle że ciągnie mniej.

W sumie słabo, ale ja ciągle żyję nadzieją, że nadejdzie czas, że będę mógł sobie wreszcie pozwolić na całkiem wolny zawód i starczy czasu na wszystkie zaległości...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 marca 2009 15:07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
O, dobre, to i ja:
Babiogórski - byłem wiele razy (no dobra, kilka) i liczę na kolejne wiele
Białowieski - nie byłem, ciągnie
Biebrzański - terra incognita
Bieszczadzki - znany bardzo dobrze (te fragmenty, które można znać legalnie), ale nigdy dość
Bory Tucholskie - pustka
Drawieński - chyba coś kiedyś autem mijałem....
Gorczański - połaziłem kilka razy, ale jest jeszcze kilka niezbadanych fragmentów
Gór Stołowych - akurat całkiem słabo, półtora pobytu
Kampinoski - nic nie wiem
Karkonoski - no, z pewnością najbardziej znany, całe późne dzieciństwo i wczesna młodość
Magurski - a owszem, kilka razy, bardzo lubię
Narwiański - pozostaje powtórzyć za Kamikiem
Ojcowski - Pieskowa Skała na wycieczce w liceum
Pieniński - przyzwoicie, ale niespecjalnie dogłębnie
Poleski - znów biała plama
Roztoczański - jak wyżej
Słowiński - kilka godzin na wydmach po Mundialu we Francji
Świętokrzyski - w miarę znany
Tatrzański - dwie, w miarę intensywne, wizyty w Tatrach Wysokich; część zachodnia ledwo dotknięta
Ujście Warty - kilka Woodstocków w Kostrzynie, hehe...; czyli w sumie obcy
Wielkopolski - sporo spacerów pieszych i rowerowych
Wigierski - pustka
Woliński - jakieś wczasy z rodzicami po Mundialu w Meksyku


Antonio pisze:
na niejaką ulicę Wykopy

niedaleko Stawu Stara Baba. :faja:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 marca 2009 16:12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Z miastami ex-wojewódzkimi u mnie strasznie cieniutko. :(

Biała Podlaska -
Białystok -
Bielsko-Biała -
Bydgoszcz -
Chełm -
Ciechanów -
Częstochowa + wiele razy,oczywiście głównie Jasna Góra, ogólnie pozytywne wspomnienia
Elbląg -
Gdańsk + z Trójmiasta najczęściej byłam w Gdyni, ale tu też kilka razy, raz nawet pełne dwa wakacyjne tygodnie. Stwierdzam, że na wakacje to kiepskie miejsce, ale tak w ogóle to lubię to miasto.
Gorzów Wielkopolski -
Jelenia Góra -
Kalisz -
Katowice + Kilka razy, choć były to takie przejazdowe razy. Ale z wysiąściem, przespacerowaniem się, zdjęciem na tle Spodka, więc się liczy. :)
Kielce + chyba więcej niż raz, ale pamiętam w zasadzie tylko ten ostatni. Też tak trochę w ramach przejazdu, ale trochę godzin tam spędziłam, pospacerowałam ładną główną promenadą, kilka fotek cyknęłam, więc też się liczy. :)
Konin -
Koszalin -
Kraków + Kilka razy, raczej krótko, ale intensywnie. Truizmów, że pięknie, nie będę pisać. :wink:
Krosno Nie pamiętam. Byłam w okolicy na koloniach i coś mi plącze się po łbie, że mogliśmy Krosno zwiedzać, ale głowy sobie uciąć nie dam.
Legnica -
Leszno -
Lublin + Raz, ale intensywnie. Przyjaciółka pewnego dnia wyciągnęła mnie tam na jeden dzień zwiedzania i fotografowania. Bardzo mi się podobało!
Łomża -
Łódź -
Nowy Sącz + Dawno, też tak trochę przejazdem, włóczenie się bez sensu w oczekiwaniu na dalszy środek transportu, nic szczególnego nie utkwiło mi w pamięci.
Olsztyn -
Opole -
Ostrołęka -
Piła -
Piotrków Trybunalski -
Płock -
Poznań + W zasadzie tylko przejazdem, ale zdążyłam zahaczyć o jakieś osiedle i dziwny dom dziwnych ludzi. Najadłam się wtedy niezłego stracha, bałam się, że zostałam porwana do jakiejś sekty, brr...
Przemyśl -
Radom + Raz, na ślubie kolegi. Widziałam tylko najbardziej reprezentatywne części miasta, podobało mi się i nigdy nie mogłam zrozumieć, czemu wszyscy tak Radomia nie lubią.
Rzeszów -
Siedlce -
Sieradz -
Skierniewice -
Słupsk -
Suwałki + W dzieciństwie wiele razy, jest tam taki park, który uwielbiałam. Potem kiedy odwiedziłam to miasto już w dorosłym wieku, park z lekka mnie rozczarował, ale nadal darzę Suwałki wielkim sentymentem.
Szczecin + Raz, dawno, dawno temu, przejazdem z przesiadką, w zamierzchłym dzieciństwie i już nic nie pamiętam, więc nawet nie wiem, czy powinno się liczyć.
Tarnobrzeg -
Tarnów -
Toruń + Dwa razy na SOS, bardzo miłe wspomnienia!
Wałbrzych -
Warszawa + taaa, chyba kiedyś byłam... :wink:
Włocławek -
Wrocław + Raz z wycieczką do zoo, raz na Taize, potem kilka razy przejazdem z przesiadką. Mam sentyment do tego miasta.
Zamość - nie, a to jedno z miast, które najbardzie bym zobaczyć chciała.
Zielona Góra -

Pocieszam się, że oprócz tego jest jeszcze kilka miast niewojewódzkich, w których jednak byłam. :wink:

Z parkami może troszkę lepiej będzie...

Babiogórski Park Narodowy+ oczywiście byłam, ale to już wszyscy wiedzą. :wink:
Białowieski Park Narodowy - nie
Biebrzański Park Narodowy - nie, a strasznie, strasznie bym chciała!!!
Bieszczadzki Park Narodowy+ kiedyś, na wspomnianych już przy okazji miast koloniach. Niestety, wycieczkę w góry mieliśmy tylko jedną, bo ilekroć wychowawcy chcieli nas na jakąś zabrać, to dziewczynki z grupy piszczały 'Nieee, my chcemy do sklepu, do sklepu!' i dnie mijały na łażeniu po sklepach. Nie pojmuję takiej mentalności! :evil: Oczywiście mam silny niedosyt i potrzebę wyjazdu o wysokim priorytecie.
Park Narodowy Bory Tucholskie - nie, a to kolejne miejsce do którego mnie ciągnie.
Drawieński Park Narodowy - nie
Gorczański Park Narodowy+ Byłam, okolica ładna, ale ze względu na różne pozawidokowe okoliczności, wspomnienia mam raczej średnie...
Park Narodowy Gór Stołowych+ Byłam dwa razy, ale jeszcze nie widziałam wszystkiego, co bym zobaczyć chciała i to bardzo. Uwielbiam to miejsce!
Kampinoski Park Narodowy+ Nie raz...
Karkonoski Park Narodowy - Niestety nie i to jest mój wielki ból i kolejna pilna potrzeba.
Magurski Park Narodowy - nie jestem pewna... mogłam zahaczyć.
Narwiański Park Narodowy - nie
Ojcowski Park Narodowy+ Byłam, dużo widziałam, pokochałabym, gdyby nie straszliwy poziom zapajęczynienia.
Pieniński Park Narodowy+ Byłam, kocham, szkoda, że takie małe te Pieniny...
Poleski Park Narodowy - nie
Roztoczański Park Narodowy - nie
Słowiński Park Narodowy - nie, i z jednej strony bardzo bym chciała zobaczyć, ale z drugiej strony, jak przeczytałam że tam żyje polski kuzyn tarantuli, to nie wiem, czy się zdobędę na wyprawę w tamten rejon, hehe. Dla mnie już Hel ze swoimi pająkami był wystarczającym koszmarem, brr, więcej tam nie pojadę!
Świętokrzyski Park Narodowy+ Byłam, 2 razy, ale krótko, mam silny niedosyt i wiele jeszcze do zobaczenia. Góry Świętokrzyskie mają dla mnie bardzo szczególny urok.
Tatrzański Park Narodowy+ Oczywiście, wiele razy, raz to nawet całe 5 tygodni. A i tak całych Tatr nie oblazłam, i żeby nie wiem, co, nie oblezę. Kondycja. :oops: A tymczasem piękno Tatr mnie zachwyca, a tłumy na szlakach nie przeszkadzają - lubię tą atmosferę pozdrawiania się, przyjaznego a niewścibskiego zagadywania...
Park Narodowy Ujście Warty - nie
Wielkopolski Park Narodowy - nie
Wigierski Park Narodowy+ tak, w dzieciństwie, ogólnie niewiele pamiętam.
Woliński Park Narodowy + jw, z tymże tu to już w ogóle nic nie pamiętam.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 marca 2009 16:27:31 
Biała Podlaska – hehehe, nie byłem...
Białystok - też nie.
Bielsko-Biała - wydaje mi się, że miałem tam kiedyś przesiadkę i zrobiłem parę kroków w okolicy dworca, ale pewien nie jestem.
Bydgoszcz – nie.
Chełm - tak.
Ciechanów - nie.
Częstochowa - tylko Jasna Góra i fragment takiej ulicy, co od niej odchodzi (kupiłem jakąś książkę w tamtejszym empiku).
Elbląg - nie.
Gdańsk - dawno temu. Głównie Długi Targ.
Gorzów Wielkopolski - nie.
Jelenia Góra - łapałem busa do Karpacza.
Kalisz - nie.
Katowice - przesiadki w drodze do i z Ustronia. Za pierwszym razem zrobiłem parę kroków na czuja i zobaczyłem Spodek, a potem (już w pociągu) przyłapałem dwa razy szerszego ode mnie kolesia na próbie kradzieży mojego portfela (od tej pory w pociągach bez przedziałów nie wieszam kurtki na haczyku, o ile nie mam za sobą ścianki). W drugą stronę miałem za sobą nieprzespaną noc i chyba dwie godziny oczekiwania na pociąg do Warszawy. Z duszą na ramieniu przespałem się nieco na jakimś odludnym, ale dobrze widocznym z innych miejsc peronie.
Kielce - zwiedzać, nie zwiedzałem, ale zjadłem kilka razy pizzę i na mszy byłem raz. Trochę też czasu spędziłem na dworcach (kolejowym i ufo).
Konin - nie.
Koszalin - nie.
Kraków - po Chełmie i Warszawie najlepiej znane mi miasto.
Krosno - nie.
Legnica - nie.
Leszno - nie.
Lublin + wiele, wiele razy, ale mimo że byłem na przykład ze 3 razy w tamtejszym prosektorium i jeszcze częściej w ogrodzie botanicznym, to ze zwiedzaniem słabo (duża zaległość)...
Łomża - nie.
Łódź - no, trochę się przespacerowałem po Piotrowskiej i okolicach, ale za pierwszym razem było strasznie zimno, a za drugim byłem służbowo.
Nowy Sącz - jedno, jedyne przejście z autobusu do dworca PKP, albo z pociągu do dworca PKS. W każdym razie trasa bardzo prosta, bo ograniczona do jednej (średnio długiej) ulicy.
Olsztyn - nie.
Opole - nie.
Ostrołęka - nie.
Piła - nie.
Piotrków Trybunalski - nie.
Płock - nie.
Poznań - do lipca 2004r. nie byłem w stanie niczego o tym mieście choćby pomyśleć... No może coś o koziołkach... Jak cały zachód Polski - jakiś inny świat był to dla mnie. Ale potem się zmieniło. I nawet do zeszłej wiosny (bo wtedy jakoś więcej czasu miałem, żeby i brzydotę tego miasto dostrzec) pozostawałem pod nieustającym zauroczeniem.
Przemyśl – niestety nie...
Radom - no, mam rodzinę w Radomiu i wiele wakacji tam spędziłem, ale znam bardzo pobieżnie i o zabytkach niewiele mogę powiedzieć... Łąki na Obozisku to było tyle, ile dziecku potrzeba... Dziś je przecina ruchliwa ulica...
Rzeszów - nie.
Siedlce - nie.
Sieradz - nie.
Skierniewice - nie.
Słupsk - spędziłem kilka godzin czekając na autobus. Chyba nawet przeszedłem się na rynek, ale jakoś nie jestem tego pewien...
Suwałki - nie.
Szczecin - nie.
Tarnobrzeg - nie.
Tarnów - nie.
Toruń - nie... Jeden z większych wstydów... Ale jakoś mnie nie ciągnie.
Wałbrzych - nie.
Warszawa - tak.
Włocławek - nie.
Wrocław - z wierzchu trochę zobaczyłem (spędziłem tam główną część pewnego weekendu), ale bardzo pobieżnie w sumie. Nie ciągnie mnie.
Zamość - wiele razy.
Zielona Góra - nie.

Jeśli o miasta idzie, to dodać muszę jeszcze, że nie byłem nigdy w Sandomierzu i to jest moje pierwsze skojarzenie w tym temacie. Jako poważne zaległości traktuję Krasnystaw i Hrubieszów.


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group