Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 06:45:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 listopada 2009 13:00:03 
Jasiek pisze:
Nur Fur Frauen?


Li s-saiidat faqat! :D

yeah!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 listopada 2009 14:13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
o żesz ! ..ale zdjęcia !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 listopada 2009 15:23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 12:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
czad :shock: robi wrażenie to wszystko!

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 listopada 2009 16:02:10 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 27 lipca 2016 20:53:38 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 listopada 2009 17:08:05 
Karolina pisze:
bardzo widoczny jest przyrost tych pierwszych?


hehe ale że niby jaki przyrost? toż oni tu wszyscy przyrastają jak cholera, bez rożnicy czy muzułmanie czy chrześcijanie. a co do tego jak sie ukadają sprawy codzienne to nie wiem. kiedyś pewien kopt w taksówce mi opowiadał, że jest cięzko, bo przy kazdym kosciele budują wiekszy meczet i że w ogóle niefajnie a koptowie na wioskach to nie za bardzo mówią, ze sa koptami.

ale tak na serio to nie wiem. wiem tylko, ze raz jeden koles określił mnie w rozmowie z innym jako: 'eee chrzescijanke, niewierną" pejoratywnie. a jak koptowie mnie widzą, to wyciągają rekę z wytatuowanym krzyżem i mówią "siostro - jestem taki jak Ty".jednak ja nie lubie Arabów tak w ogóle wiec nie gadałam z nimi jakos za bardzo, bo nie luuubie to robić.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 listopada 2009 22:55:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Morella, fajnie, że jest ten temat! Na studiach przeżywałam pewną fascynację Egiptem i strasznie wtedy marzyłam, żeby tam pojechać. Dziś bzik przeszedł, ale w sumie wciąż chętnie bym pojechała.

No właśnie, jak to jest z tą Gizą? Wszyscy strasznie na nią narzekają, że beznadziejna. Czemu? A ja i tak chciałabym zobaczyć te piramidy, a najbardziej to sfinksa na żywo. I jakie te piramidy są w środku? Naprawdę nic ciekawego, żadnych fajnych reliefów, nic?

A masz jakieś foty/wrażenia z - dla odmiany zachwalanego (i faktycznie wyglądającego bardzo ciekawie) - Karnaku?

Tramwaj :shock: Oł shit! To... ee... działa? Czy Morella właśnie go skąś wykopała w ramach swojej pracy?

Gero pisze:
o, piersze zdjęcie:

O jaaa, faktycznie, dopiero teraz zauważyłam wielbłąda (i piramidę) na okładce tej płyty! Do tej pory myślałam, że to taki 'biały album' Soundropsów :wink: , a ten trójkąt to tylko taki standardowy cień dodawany przez lasta.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 09:14:06 
Fengari pisze:
No właśnie, jak to jest z tą Gizą? Wszyscy strasznie na nią narzekają, że beznadziejna. Czemu? A ja i tak chciałabym zobaczyć te piramidy, a najbardziej to sfinksa na żywo. I jakie te piramidy są w środku? Naprawdę nic ciekawego, żadnych fajnych reliefów, nic?



no dla mnie też zawsze było to miejsce beznadziejne, z wyjatkiem kilku chwil, kiedy byłam tam o 8 rano i nikogo prawie poza mną nie było i panowie na wielbłądach jeszcze nie pracowali, więc zamiast mnie naciągac to gadali ze mną miło. drugi moment uwieczniłam na zdjęciach - w środku dnia nagle słońce zniknęło za chmurami i zerwał sie silny wiatr co skończyło sie piaskow burzą. bidulki turyści jak jeden mąż spieprzyli do autokarów i wreszcie można było robic zdjęcia! i wreszcie powiało magią i czasem!

piramidy w środku to nuda i syf (reliefy sie pojawiły dopiero pod koniec nastepnej dynastii), wolę biegac po mastabach bo tam wiecej adrenaliny.

z karnaku jeszcze nie mam ale jak znam życie to znow minie kilka lat do momentu kiedy bede tam i nie bedzie turystów. bo nie zxnoszę zdjęć z tymi ludźmi innymi.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 11:48:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Morella pisze:
a jak koptowie mnie widzą, to wyciągają rekę z wytatuowanym krzyżem i mówią "siostro - jestem taki jak Ty".

podoba mi się to!
jak wygląda taki wytatuowany krzyż?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 18:21:34 
Obrazek

ale też widziałam takie całe np ramię w Maryi.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 21:32:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
ekstra, chyba sobie zrobię coś takiego w tym miejscu własnie

znalazłam też takie fajne zdjęcie
Obrazek

morella byłaś w kairskiej dzielnicy koptów? bardzo mnie interesują zdjęcia stamtąd no i wrażenia.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 23:21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Ja byłem w zabytkowej części + slumsie i kilka zdjęć zrobiłem, że się tak wproszem, Mrll może jakiś tekścik, hje hje:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2009 23:31:42 
. pisze:
Mrll może jakiś tekścik


no właśnie nie... na mnie to nie zrobiło prawie żadnego wrażenia... ja o wiele bardziej wole dzikość islamskich zaułków i meczety. tam mi się podobało, owszem ale obojetnie i nie umiem o tym napisać.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 grudnia 2009 10:43:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
boski fajne zdjęcia, a masz jeszcze? no i jednak może Ty coś napisz :wink: podobno te tatuaże robią na ulicy, to prawda?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 grudnia 2009 23:01:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Morella pisze:
wolę biegac po mastabach bo tam wiecej adrenaliny.

A ta adrenalina to od czego? Grożą zawaleniem? :wink: A tak serio - coś kryje się w nich ciekawego?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 grudnia 2009 06:47:22 
Fengari pisze:
Grożą zawaleniem?


hahaha czasem tak! i w ogóle korytarze sa wykonane mniej starannie niz w przypadku piramid, se węższe i niższe, czasem trzeba się czołgać, czasem zejść po chybotliwej współczesnej drewnianej drabince. jest mniej nudno. w piramidach wielki suchar bo wszyscy tam leza i trzeba stać w kolejce i przesuwać się powoli jak idiota. :o nie znoszę!


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group