Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 11:07:50

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 marca 2010 17:43:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
Dzięki raz jeszcze chłopaki!

A słuchajcie, czy to możliwe, że w lasach milickich (Dolina Baryczy) mógł przebywać orzeł?
Jechałem kiedyś rowerem i nagle wyleciało mnóstwo ptaszyny z lasu a za nimi duży ptak i jak na moje oko, nawet bardzo duży, zdecydowanie większy niż jastrząb. Ale zniknął tak szybko, że nie zdążyłem się przyjrzeć.
No i do dzisiaj się zastanawiam, czy jest to możliwe, że taki ptak zamieszkuje takie lasy...

edit:
znalazłem taką oto informację
Cytat:
Na stawach tych prowadzi się głównie hodowlę karpi, ale także linόw, szczupakόw, płoci i sumów. Ponadto stawy krośnickie stanowią cenne siedlisko przyrodnicze, z którego korzystają rzadkie ptaki wodno-błotne np. orły bieliki, myszołowy, zimorodki, perkozy i wiele gatunków kaczek; taflę wody wielu stawów na osłoniętych i spokojniejszych miejscach porasta zwartym kobiercem chroniona paproć wodna – salwinia pływająca, zaś na groblach rosną okazałe i sędziwe dęby szypułkowe, z których kilka posiada status pomnika przyrody. Licznie występują płazy i gady, a w podmokłych lasach żyją jelenie, dziki, jenoty i kuny.

czyli jednak :shock:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 marca 2010 19:04:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9980
Kamik pisze:
Fengari, jak odróżnić wronę od gawrona i kawki?

Peregrin Took pisze:
I kruka!

A z nimi to nie jest aż tak źle. :) Gawrony i kruki są czarne i generalnie podobne do siebie, z tą zasadniczą różnicą, że kruki są dużo większe (czyżby różnica jak między jeleniem a sarną? :wink: ). Z kawką i wroną już mi trudniej, obie mają szarości oprócz czerni, ale tu chyba wrony znowu polegają na tym, że są większe. I szarości mają więcej. I różnią się trochę kształtem - wrony są fajniejsze, z charakterem, a kawki takie ugładzone i nudne. :wink:
Ale jednak co do tych wron i kawek to nie mam 100% pewności, więc proszę powiedzieć - zaliczam? Na ile? :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 26 marca 2010 17:44:33 
O, nieźle, nieźle, choć pewne stwierdzenia jednak niepokoją, hehe... Zalecam więcej obserwacji w terenie (w ramach których zadanie z gwiazdką: jakiego koloru jest tak naprawdę upierzenie gawrona?).

Viator wspomniał o bielikach (warto tu podkreślić, że właściwie nie są one orłami): przed tym opisanym przeze mnie jakiś czas temu spotkaniem warszawskim (a mogło ono nie być jedynym tej zimy, ale te dwa pozostałe to bardzo niepewne) były spotkania w Poleskim Parku Narodowym - dwa, oba tego samego dnia. Najpierw kołował (albo kołowała, kto wie?) nade mną, gdy szedłem wzdłuż Mietiułki. Niestety było bardzo jasno i musiałem patrzeć wprost nad siebie, więc trochę trudne to było. Wiedziałem, że w tej okolicy żyją bieliki, ale skoro nie miałem pewności, co widzę, wolałem przyjąć, że to może jednak orlik. Zdołałem nawet zrobić trzy tragicznej jakości zdjęcia: 1, 2, 3. Na nich już widać, że to musi być bielik (w sumie dałbym sobie nawet wmówić, że to orzeł przedni, ale one w PPN tylko na przelotach i to z rzadka), ale wtedy przez lornetkę naprawdę było ciężko.
A klika godzin później - już nad Stawami Pieszowolskimi - stałem na jednej z wież i daleko po drugiej stronie wypatrzyłem brązowy kształt tuż nad wodą. Zrobiło się już odrobinę za ciemno, więc zdjęć nie ma, ale na tle drzew i różnych innych obiektów mogłem wreszcie ocenić rozmiary, zresztą wyraźnie polował na tej wodzie. Mocne to było.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 26 marca 2010 21:03:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9980
Kamik pisze:
w ramach których zadanie z gwiazdką: jakiego koloru jest tak naprawdę upierzenie gawrona?

Chodzi Ci o to, że jest tak czarny, że aż granatowy? Ee, no nie wdawajmy się w aż takie subtelności odcieni. :wink: To się dla mnie nazywa 'kruczoczarny', czyli nie ma siły - znowu lądujemy przy tych ptaszkach. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 kwietnia 2010 22:41:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 13:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
a propos ptaków, wczoraj jakieś 10m ode mnie, w niemal środku Lublina przez asfaltową jezdnię przebiegł piękny bażant. Wyglądał tym bardziej okazale, iż lało jak z cebra, wszędzie raczej szaro, a tu z jednego poletka na drugie przemieściła się paleta kolorów.
strasznie żałowałam, że nie miałam przy sobie aparatu, i że w ogóle nie posiadam teleobiektywu... jednak takie przypadkowe spotkania z dzikimi zwierzętami są niezwykłe.

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 kwietnia 2010 22:50:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Niedawno wyjrzałam przez okno o 2 w nocy i zobaczyłam, jak wodę z ulicznej kałuży pije kuna. Tak się zdarza ponoć, ale dla mnie był to element dziczy w znajomej cywilizacji.

A tak w ogóle, to chciałam zaznaczyć, że post inaugurujący ten wątek jest jednym z moich ulubionych na forum.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 kwietnia 2010 23:24:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
monika, wiesz jak wygląda KUNA???? :shock:
zaraz sobie sprawdzę na wiki, bo słowo daję, ja nie mam pojęcia :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 kwietnia 2010 23:28:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 15 października 2006 09:21:55
Posty: 651
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Ona ma na szyi takie ten... Białe, albo żółte.

Kuna, oczywiście. Moniki nie miałem przyjemności poznać ;).

_________________
wstanę jeszcze raz
raz jeszcze będę biec
tam gdzie czekasz Ty


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 kwietnia 2010 06:38:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
natalia pisze:
monika, wiesz jak wygląda KUNA????

Każdy kto widział Lejdis wie :wink:

Obrazek

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 kwietnia 2010 12:19:28 
O, Monika, nie podzielam, ale miło mi. Dzięki!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 maja 2010 14:22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
monika pisze:
element dziczy w znajomej cywilizacji


w naszym ogrodzie w Swarzędzu wyrosły smardze :)

Obrazek

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 maja 2010 16:02:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
duży ten smardz ;)
Natomiast ostatnio w parku widziałem dzięcioła czarnego
Obrazek
Pan (chyba żul) powiedział, że bardzo rzadko można go zobaczyć.
Co ciekawe, ten dzięcioł, dopadł się do jakiegoś spróchniałego pnia i cały czas go obskubywał, kiedy ktoś się zbliżał, to wtedy odlatywał na pobliskie drzewo.
Ponadto w parku tym było bardzo dużo wiewiórek. Czy wy także wołacie na wiewiórki "Basia"?
Zaskoczył mnie ostatnio widok wrony siwej, która podżerała gołębia bez głowy. Nie wiedziałem, że wrony są takie brutalne i wpierdzielają zdechłe gołębie. Fu!

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 maja 2010 20:42:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9980
Viator pisze:
duży ten smardz :wink:

Faktycznie niezły okaz! :D

Zobaczenia dzięcioła zazdroszczę. Mi to się chyba nigdy nie udało.

Viator pisze:
Czy wy także wołacie na wiewiórki "Basia"?

No a jak inaczej? "Wiewiórko!"? :wink: A swoją drogą, ciekawe, skąd się ta Basia wzięła... (Pomijając fakt, że zwierzęta chyba generalnie lubią takie dźwięki jak si, ci i po prostu reagują na nie, nieważne, czy wołasz Basia Basia, czy kici kici czy cip cip. Zawołaj na psa 'kici kici' - i przyjdzie, nie bacząc na swoją psią godność. :wink: )


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 maja 2010 08:56:56 
Fengari pisze:
fakt, że zwierzęta chyba generalnie lubią takie dźwięki jak si, ci i po prostu reagują na nie


zależy czy europejskie czy afrykjańskie :D afrykańskie reagują na psykanie i tylko wtedy kręcą mordkom, na si ci spieprzają od razu


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 maja 2010 21:29:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9980
No bo one w ogóle inny język mają. :wink: Afrykańskich to nie słyszałam ani z nimi gadać nie próbowałam, ale np. już koty na południu Europy miauczą inaczej niż nasze. :) A na co przychodzą, to nie wiem.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group