Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 09 maja 2024 23:06:41

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 września 2010 14:25:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
tu się pisze o zwierzętach, tak?

otóż mamy własnego pająka krzyżaka, któy usnuł swoją sieć za oknem. obserwowaliśmy, jak urósł , teraz jest całkiem duży i żyje sobie na naszych oczach. nie usuwamy go, bo obserwacja jego zwyczajów jest fascynująca. mamy program przyrodniczy lajf non stop. owijanie much w kokony zupełnie tak jak szeloba froda, to już normalka i nuda. ale wczoraj stasiek zauważył, jak pająk zrobił kupę!
no generalnie zachowuje się interesująco.

ale, czy jak przyjdą przymrozki, to on schowa się w naszym pokoju ?- ma najbliżej. nie chciałabym.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 września 2010 15:02:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10003
Miałam kiedyś w pracy pod parapetem, niedaleko mojego biurka, pająka. Nie krzyżaka na szczęście, tylko jakiegoś w miarę małego. Moja arachnofobia obejmuje wprawdzie wszystkie pająki, nawet te najmniejsze, ale tego nie zabiłam (choć głównie dlatego, że nie miałabym jak tego zrobić bez wsadzania ręki w pajęczynę, brrr...).
No w każdym razie, pomimo silnej arachnofobii, z jakąś niezdrową, perwersyjną ciekawością i dreszczykiem emocji obserwowałam, jak łapie i zjada muchy. Niemniej jednak wtedy, patrząc na jego ruchy, upewniłam się całkowicie, że są to zwierzęta z piekła rodem! :evil: Prawdziwe potomstwo Szeloby!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 września 2010 16:05:01 
Fengari pisze:
patrząc na jego ruchy


brrr moja arachnofobia by na to nie pozwoliła. fuj!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 października 2010 20:46:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 05 lutego 2008 00:32:44
Posty: 3641
O, dziś (po raz pierwszy chyba?,!) spotkałam lisa! Wracałam samochodem do domu i rudzielec uciekł z szosy w pole, czyli był naprawdę blisko. Do tego to był już dość oświetlony teren, więc i widoczność była niezła. Wydawało mi się, że są większe!

:lisek

PS ciekawe, co by było, gdybym jechała na rowerze, może by mnie zaatakował? :P


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 października 2010 21:22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 września 2010 10:19:33
Posty: 452
Apropo lisów...ja wiem że to sie nadaje do działu humor, ale nie mogłem się powstrzymać :lol:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 października 2010 21:25:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28021
Joon pisze:
ciekawe, co by było, gdybym jechała na rowerze, może by mnie zaatakował?


hehe

ja tego lata widziałem liska pośród łąki, nawet udało mi się go sfotografować
ale jak ściągałem plecak, wyciągałem aparat, kadrowałem, to wciąż myślałem czy on aby nie wściekły i czy nie ruszy w moją stronę

ale kiedy wreszcie mnie dojrzał - to było piękne - skoczył jak sprężynka i - jak to mawia Pippin - dał w długą :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 października 2010 21:42:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10003
Ja spotkałam liski parę razy i odniosłam wrażenie, że to są zupełnie niegroźne, pokojowo nastawione zwierzątka, które albo po prostu niewiele sobie z ludzi robią albo - najczęściej - właśnie dają w długą. :wink:

Obrazek
Te dwa tutaj, napotkane bodajże w Dolinie Kościeliskiej, jak widać ludzi się nie bały, wykazywały nawet pewne przyjazne zainteresowanie. Były jednak łagodne jak baranki i w ogóle sprawiały wrażenie dość bezbronnych istot... To były pierwsze lisy, jakie w życiu spotkałam i bardzo się zdziwiłam, że są właśnie takie, bo w głowie miałam wyobrażenia jeszcze zaczerpnięte z jakichś dziecinnych bajek, że to złe, groźne zwierzaki.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 lutego 2011 11:15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28021
Zeszłej zimy do słonecznika sypanego na parapet przylatywały trzy rodzaje sikorek i kowaliki. Za słoninkę łapały się jeszcze różne dzięcioły i sójki.

A w tym roku? Coraz większe urozmaicenie. Pod sosną w śniegu brodzą zięby (zjadają ziarnka zgubione przez inne), kosy próbują też włazić na parapety, ale się boją. Problemu tego nie mają czyże, mazurki i inne łuszczaki. Czasem pojawi się nawet grubodziób.

Część tych ptaszków niewiele różni się zewnętrznie, ale bardzo różnią się sposobem zachowania, charakterkiem. Ogólnie robią wiele zamieszania, a jak spadnie śnieg i chwyci mróz wręcz dopominają się o swój słonecznik. Bywa też że łypią na człowieka :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 lutego 2011 11:35:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 11:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Wczoraj z okna pociągu pomiędzy stacjami Warszawa Ochota i Warszawa Zachodnia widziałem pięknego, jaskrawo ubarwionego bażanta. W ogóle dosyć często je tam widuję. Fajnie zobaczyć dzikie ptactwo w centrum wielkiego miasta. Ciekawe jak one sobie radzą z tymi ciągle jeżdżącymi pociągami, czy dużo ich ginie pod kołami?

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 lutego 2011 12:45:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 17:48:09
Posty: 6421
antiwitek pisze:
kosy próbują też włazić na parapety, ale się boją

a moje kosy odważne bardzo nawet zagladaja do podcienia choć tam koty lubia sie wylegiwac :D i wesołe takie ptaszki
a sójka piękny ptak - też przylatuje parka

fajnie mieć karmik - mozna się wpatrywać i jest to optymistyczne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 lutego 2011 13:06:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Jak już ktoś się zdecydował na dokarmianie (jako naturalista mam mieszane uczucia) i ma kosy, to warto wiedzieć, że akurat one od ziarenek wolą jabłka (przy mrozie łatwiej jeść suszone) itp.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 lutego 2011 13:08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 17:48:09
Posty: 6421
panek pisze:
ma kosy, to warto wiedzieć, że akurat one od ziarenek wolą jabłka

i dlatego buszują na kompostowniku :D

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 lutego 2011 13:11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Maciej pisze:
i dlatego buszują na kompostowniku

O, i to jest pewne wyjście.
A jak już ten temat poszedł, to warto też wiedzieć, że dokarmianie chlebem jest dobre tylko dla ludzi, bo czują, że pomagają zwierzątkom i mogą się bez wyrzutów sumienia pozbyć zeschłego pieczywa, ale większość ptaków nawet jeśli chleb zje (bo z głodu czemu nie?), to nie wyjdzie na tym na zdrowie.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 lutego 2011 13:15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24329
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Prawda, mój przyjaciel, pracujący w zoo, zawsze poucza znajomych, by nie dokarmiać chlebem przysłowiowych kaczek i łąbędzi w parkach.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 lutego 2011 13:18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14024
Skąd: ze wsi
ale bułka jest chyba ok?

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 232 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group