Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 01:35:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 marca 2010 09:49:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
"Sarny/jelenie"=nie odróżniam zwierząt tego typu i wrzucam je do jednego wora. :oops:
Chociaż akurat w tych Bieszczadach to chyba były właśnie jelenie... Reszta pewnie sarny.
Przypomniałem sobie jeszcze, że niedawno gdzieś kiedyś sarna dosłownie przebiegła mi drogę. Ale gdzie to było? Karpaty Wschodnie czy może Góry Bystrzyckie (nasze, nie te rumuńskie)? Nie pamiętam.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 marca 2010 10:01:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Peregrin Took pisze:
Koło mostu właśnie?

Tak.

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 marca 2010 10:11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 15 października 2006 08:21:55
Posty: 651
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
arasek pisze:
3) już z daleka - dziki, kozice...
Zapraszamy do Gdańska. Tu spotkasz dzika przy klatce schodowej, myląc go początkowo z psem. Tu dzik przebiegnie przez jezdnię, przy stadionie Lechii. Tu dziki podejdą do akademika, a studenci będą im wyrzucać przez okna coś do jedzenia.

:D

_________________
wstanę jeszcze raz
raz jeszcze będę biec
tam gdzie czekasz Ty


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 marca 2010 10:12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Pamieta ktoś jak Boski wrzucił filmik jak mu dziki biegają pod blokiem?

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 marca 2010 10:22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
BartZ pisze:
Tak.

To 85 czy 72? :wink:
veida pisze:
Zapraszamy do Gdańska

Gdynia może być? Niedługo jadę tam na wesele. :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 marca 2010 10:45:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 15 października 2006 08:21:55
Posty: 651
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Peregrin Took pisze:
Gdynia może być?
Nie posiadam wiedzy na temat ewentualnych dziczych objawień w Gdyni, ale najprawdopodobniej Gdynia może być ;).

A przy okazji wspomnę, że niedawno mój współlokator obserwował sowę (niestety nie rozpoznał gatunku - chyba puszczyk) latającą między blokami, a ja latem spotkałem 2 jeże buszujące pod balkonem oraz jednego, na takiej jakby łące wciśniętej między 2 osiedla, który to jeż nie bał się wcale.

Wszystkie te atrakcje dostępne w ofercie mieszkaniowej dzielnic Morena i Suchanino ;).

_________________
wstanę jeszcze raz
raz jeszcze będę biec
tam gdzie czekasz Ty


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 marca 2010 12:20:48 
Peregrin Took pisze:
akurat w tych Bieszczadach to chyba były właśnie jelenie...
Super!

A dzików na dziko nigdy nie spotkałem, raz tylko znalazłem dzicze (najprawdopodobniej dzicze) odchody. Byłem za to w takim ośrodku prowadzonym przez jakichś leśników (w Uhrusku albo w Woli Uhruskiej, nie pamiętam za dokładnie), gdzie dziki trzymano w zagrodzie - strasznie są wielkie, kurde (widziałem kiedyś w jakimś programie przyrodniczym spotkanie dzika i niedźwiedzia i pat był)... Na pamiętkę dano nam nawet po jednym włosie, ale to dość obrzydliwe było i wyrzuciłem.

A z podobnych - hodowlanych - klimatów to jeszcze koniki polskie, dla ułatwienia zwane zazwyczaj tarpanami. Sporo razy je widziałem, najczęściej w bliskiej okolicy zwierzynieckich Stawów Echo. Najfajnej wyglądały oczywiście, kiedy pasły się nad samą wodą niemal, ale jakoś największe wyrażenie zrobiło na mnie inne spotkanie - wspominany wcześniej ON zaprowadził nas kiedyś kawałek dalej i weszliśmy w las i one tam właśnie wśród drzew sobie łaziły - jakoś więcej dzikości to miało w sobie. No i myślę, że zaskoczenie takim widokiem sporo wtedy pomogło.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 marca 2010 19:08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
antiwitek pisze:
I tak skurwysyn zdążył mnie ugryźć chyba w trzydziestu miejscach!

No bo po coś ratował tego bydlaka? Każdy pająk zasługuje na śmierć za sam fakt, że jest pająkiem! :evil:
Ja się w ogóle zastanawiam, dlaczego to wąż a nie pająk jest w Biblii symbolem szatana. Czyż pająk, jeszcze do spółki ze swoją pajęczyną, nie jest idealnym archetypem osobowego zła? Przecież wystarczy nawet popatrzeć, jak to to się porusza, żeby nie mieć wątpliwości, że to diabeł wcielony! :wyciera:

arasek pisze:
Tu muszę przyznać, że sporo ich zabiłem, szczególnie komarów. Czasem bezrefleksyjnie, jak automat a przecież ustawa stanowi, że "zwierzę nie jest rzeczą". :oops:

Kolejny miłosierny, którego nie rozumiem. :wink: Jak można mieć wyrzuty sumienia, że się zabiło komara?
Ja w ogóle chyba większości owadów nie lubię. Sympatią darzę - motyle, ważki, ćmy, biedronki, polne koniki i świerszcze, złotooki, mszyce (zwłaszcza zielone). Toleruję muchy, dopóki nie są zbyt upiardliwe. A reszty to chyba nie.

Cytat:
"Sarny/jelenie"=nie odróżniam zwierząt tego typu i wrzucam je do jednego wora.

A czy to nie jest tak, że sarna to samica jelenia i od jelenia odróżnia ją brak poroża?
W każdym razie zwierząt, które sądzę, że były sarnami, widziałam dużo. Najwięcej w Lasku Bródnowskim - tu się czasem można napatoczyć na naprawdę spore stada. Szkoda, że zbyt szybko uciekają, żeby im zrobić zdjęcie. Raz spotkałam koło Morskiego Oka oswojoną sarenkę, która jadła mi z ręki. No i całe mnóstwo takich jeleniowato-sarnowatych oswojonych zwierzątek w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu - ale one się nie liczą, bo w sumie to takie zoo, tyle, że bez klatek.

Jeża widziałam kiedyś w Łazienkach. I chyba kiedyś nawet w Parku Bródnowskim.

Ciekawe, że nigdy nie widziałam żywego kreta (zdechłego to owszem). Jak byłam mała i mieliśmy działkę, to tam była plaga kretów, mnóstwo kopców, walczyło się z nimi, ale nigdy żadnego nie udało mi się zobaczyć.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 marca 2010 19:15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Fengari pisze:
A czy to nie jest tak, że sarna to samica jelenia i od jelenia odróżnia ją brak poroża?

A ten na pierwszym planie to co niby?
Obrazek

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 marca 2010 19:16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Rogi ma. I co, nie jest jeleniem?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 marca 2010 19:18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Fengari pisze:
A czy to nie jest tak, że sarna to samica jelenia i od jelenia odróżnia ją brak poroża?

nie chce mi się sprawdzać, ale chyba nie. bo jest jeszcze coś takiego jak łania. no i wystepują jeszcze sarny z niewielkimi rogami. możliwe, że coś pokręciłam, ale dość długo myślałam, że jest tak, jak piszesz. :wink:

o, no własnie.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 marca 2010 19:20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Fengari pisze:
I co, nie jest jeleniem?

Obrazek
To towarzystwo chyba by go nie przyjęło...


Peregrin Took pisze:
"Sarny/jelenie"=nie odróżniam zwierząt tego typu

W razie czego wrzucić takie na wagę – jak ma jakieś 20 kilo – sarna, jak 150 kilo – jeleń.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Ostatnio zmieniony śr, 24 marca 2010 19:26:00 przez panek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 marca 2010 19:25:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ja tam widzę tylko, że te na drugim zdjęciu mają większe rogi i poważniejsze mordy. Ale jak dla mnie tak na oko to mogą być po prostu starsze. :wink:
Cytat:
nie chce mi się sprawdzać, ale chyba nie. bo jest jeszcze coś takiego jak łania.

No fakt, ale jakoś zawsze myślałam, że to synonim sarny, tylko taki bardziej literacki.

Ale łosia i renifera umiałabym od nich odróżnić. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 marca 2010 20:20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Fengari pisze:
Ale łosia i renifera umiałabym od nich odróżnić

przeczytałam "łososia" :lol:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 marca 2010 23:58:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 15 października 2006 08:21:55
Posty: 651
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
:) Łososia pewnie też by umiała ;).

A kto umie rozróżniać sikorki? Ja tylko wiem, że jak ma niebieski łebek to znaczy, że modra. Ale reszta... Wielka tajemnica ornitologii.

_________________
wstanę jeszcze raz
raz jeszcze będę biec
tam gdzie czekasz Ty


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group