Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 04:16:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 czerwca 2011 10:41:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6961
:D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2011 08:52:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
..taki mały lans w telewizorze :wink:
http://www.siemianowice.pl/isi/index.ph ... &nid=12473


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 lipca 2011 11:50:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
wuka pisze:
Większośc mimo że są w stanie idealnym , bo to przecież żelbeton, jest zaniedbana.
Z Piekar Śląskich proponuję udac się w kierunku Świerklańca...Zbiornik wodny Kozłowa Góra, Park w Świerklańcu , Pałac Kawalera...Piękne miejsca..


http://www.gornyslask.net.pl/zalew_naklo_chechlo.htm

..nad zbiornik wodny znajdujący się w dzielnicy Tarnowskich Gór, Nakło -Chechło wśród lasów drzew iglastych ciągnących się po byłe województwo częstochowskie możemy dostac się w sposób konwencjonalny lub zafundowac sobie wycieczkę koleją wąskotorową.
http://www.sgkw.eu/?page=mapa
..niestety trasa koleji została skrócona o początkową stację Siemianowice Śląskie oraz następną Chorzów, ze względu na brak zainteresowania gmin utrzymaniem tych odcinków. Wynikiem tego braku zainteresowania ,była kradzież fragmentów torów i w zasadzie częsciowy demontaż tego odcinka. Szkoda..W nie tak zamierzchłych czasach linia koleji wąskotorowej służyła górnictwu..
Na tutejszym forum w wątku " Jest tak brzydko że oczy pękają"..chyba tak się nazywa , któryś z forumowiczów błędnie opisał wklejone zdjęcie przedstawiające nasyp kolejowy ciągnący się obok wieżowca, sugerując ze jest to Dąbrowa Górnicza(?), a to przecież nasyp kolejowy i linia wąskotorowa tuż obok mojej dzielnicy..z balkonu mniej więcej widzę to miejsce..przez lornetkę :wink: To taka ciekawostka , jak odszukam to podlinkuję.
A jak wypoczniemy nad wodą, jeśli jeszcze będziemy miec siły możemy udac się w bardzo ciekawe miejsca...Do zabytkowej kopalnii srebra oraz sztolni "Czarnego pstrąga"..Tarnowskie Góry to miasto gwarków przecież...
http://www.kopalniasrebra.pl/
W kopalnii srebra nie byłem , natomiast w sztolni "Czarnego pstrąga" tak.
Trasę w sztolni pokonuję się płynąc drewnianymi łódkami..pod ziemią oczywiście. Byłem tam co prawda blisko 30 lat do tyłu..ale byłem :wink:
Może przyjdzie kiedyś czas, że znowu tam się wybiorę..w podróż sentymentalną.. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 lutego 2012 21:19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
...topik trocha sztopnoł :wink: , ale znalazłem stronę z fajnymi fotkami: galeria fotografii
http://forum.jacekguzy.pl/?-h3-galeria- ... fii-h3-,13


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 maja 2012 12:18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Wuka Anstazja refleksja na temat:
gołymbiorze czyli Śląsk i głębie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 maja 2012 15:21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
Powsinoga pisze:
gołymbiorze czyli Śląsk i głębie

..no jest ich jeszcze trochę. Kiedyś może czesciej spotykało się ludzi , którzy zawozili gołębie na loty ( chyba się godało że na flug).
Sąsiad z ogródka i prezes zarazem zrobił ...a właściwie zakupił gołębnik , który wygląda jak mały camping :) . On należy do tych ludzi , co prawie cały czas spędzają na ogródku. Wielu jest takich ludzi. Przy domach ludzie także mają gołębniki. Miałem takiego znajomego..w piłkę kiedyś razem graliśmy...który miał gołębnik przy domu. Kolega nie żyje chyba 2 lata. Alkohol go zabrał.
Ja bym jeszcze powiedział że taką wielką pasją Ślązaków jest łowienie , czyli wędkarstwo..Ci to dopiero są wariaci :) Znam takiego jednego..Jest ich masa! Ale to fajne hobby...Szkoda że nie mam do tego nerów..no i ryby nie umiałbym ukatrupic.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 maja 2012 16:09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
wuka pisze:
zakupił gołębnik , który wygląda jak mały camping

:lol:
wuka pisze:
Szkoda że nie mam do tego nerów.

tak jak ja

dzięki :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 maja 2012 06:55:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
..jeszcze w temacie zwierząt to kiedyś bardzo popularne na Śląsku było trzymanie w domu wielu rodzajów ptaków. Ja pamiętam tylko kanarki. W kuchni przeważnie klatki były trzymane, bo kuchnia była takim centralnym miejscem w domu..A prócz kanarków to inne ptaszki , ktore były łapane...ale tego nie pamiętam ani nie pochwalam..No ale tak było..Janosch w swoim Cholonku poświęcił parę słów ptaszkom.
A dlaczego akurat na Śląsku tak popularne było trzymanie kanarków? Nie wiem..Moze dlatego że miejsce w którym przyszło życ ludziom było szare i takie ...prawie beznadziejne? :) Może tak..A i chyba o walor arystyczny chodziło..Ten ptasi śpiew...
Żadnych papug! Tylko kanarki!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 czerwca 2012 22:57:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 09 października 2010 20:16:59
Posty: 351
Skąd: Gondor
Skraj obecnego województwa śląskiego i jego drugi co do wysokości budynek (nie licząc kominów elektrociepłowni) 78 metrów wysokości...
This is my home...
Obrazek

Obrazek

_________________
...tam na skraju lasu, gdzie brzóz tyle...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 czerwca 2012 15:39:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
..żeby nie było tak cacy..Jechałem dzisiaj przez peryferyjną ulicę centrum mojego miasta i ...slams, syf , brud i dziury w drodze..Tragedia. Kamienice wyglądają jak..no w zasadzie nie wiadomo do czego je porównac :roll: Od dawien dawna wiadomo ,że jest to jedna z TYCH ULIC..ale jasny gwint!..może by się ktoś za to zabrał!!
A tak poza tym to wszystko OK :) Zadowolony udałem się do akademika :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 września 2012 09:44:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
..w Parku Śląskim bo tak od tego roku nazywa się WPKiW będą odbudowywać kolejkę linowa "Elka". Kolejka ma być całoroczna..Maja być w zależności od pogody ławeczki lub gondole. Fajnie.
Kiedyś to była atrakcja jak się patrzy. Trzy trasy były..jak na razie ma być jedna.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 stycznia 2014 19:01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Znów wybrałem się do Krakowa, ale tym razem przemknąłem przez to miasto jak błyskawica. Dworzec kolejowy - Przy Rondzie - i znów na dworzec. W sumie więc jedyne co odnotowałem z Kraxa to znacznie mniejszy mróz niż w Poznaniu.
Wsiadłem w "Hetmana" (12:12 do Poz ale przez Wrocław) i dojechałem do Katowic. Sam odcinek Krk-Kato nieźle otumania, pociąg jedzie ok. 15-20 km/h, wrażenie mocno deliryczne. No ale w końcu wjechałem na Śląsk. Zaczęły się typowe krajobrazy, najbardziej podobała mi się KWK "Mysłowice" - wyglądała na opuszczoną, ale dziś sprawdziłem że działa! No i hałdy, dużo torów, familoki...
Dworzec w Katowicach zaskoczył mnie. Mam mieszane odczucia. Stary był brudny i ponury, ale jednak ta konstrukcja miała w sobie architektoniczną śmiałość. Teraz jest trochę jak u nas - czysto i ciepło, ale w sumie to jednak galeria handlowa z funkcjami kolejowymi na doczepkę. Nie jechałem dalej "Hetmanem" bo chciałem połazić po Katowicach. Kupiłem bilet na "Wikinga" przez Kępno-Ostrów. Zamierzałem iść na jakąś bardzo odpychającą ulicę, ale nie miałem tyle czasu. Obszedłem jednak centrum z paroma szarymi zaułkami. Wisiały ciężkie chmury a stare autobusy emitowały kłęby spalin, więc było dobrze. Szukałem jakiegoś śląskiego jedzenia, chciałem zjeść regionalny obiad. Wreszcie po półgodzinnych poszukiwaniach zasiadłem w lokalu gastro - kebab z frytkami był całkiem niezły.
No a potem musiałem wracać już na dworzec. I dopiero po ruszeniu dostałem największą dawkę - między stacją Katowice Załęże a Chorzów Batory po lewej stronie ujrzałem gigantyczne ruiny. Niesamowity, gargantuiczny widok. Całe kęsy betonu zwisające na prętach, a to wszystko na wysokości 20-30 metrów, ogromne pola gruzu, ogrom tej na pół rozwalonej konstrukcji mam cały czas przed oczami.
No i cóż... pozdrowiłem w myślach Wukę i Anę... a pociąg potoczył się dalej w stronę Lublińca. :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 stycznia 2014 22:05:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
arasek pisze:
Sam odcinek Krk-Kato nieźle otumania, pociąg jedzie ok. 15-20 km/h, wrażenie mocno deliryczne.

i ciągle jakby bana miała się wykoleić

arasek pisze:
w sumie to jednak galeria handlowa z funkcjami kolejowymi na doczepk

brrrr


arasek pisze:
Nie jechałem dalej "Hetmanem" bo chciałem połazić po Katowicach.

:piwo:


arasek pisze:
Szukałem jakiegoś śląskiego jedzenia, chciałem zjeść regionalny obiad

trzeba było wcześniej wukę podpytać
ja jadłem płucka śląskie /zupę!/ kiedyś bardzo dobre ale to stacja Kalety była

fajowo zrobiłeś z tym powrotem :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 stycznia 2014 17:31:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
arasek pisze:
No i cóż... pozdrowiłem w myślach Wukę i Anę... a pociąg potoczył się dalej w stronę Lublińca. Smile

..oooo..dziękuje! :)
Powsinoga pisze:
arasek napisał:
Szukałem jakiegoś śląskiego jedzenia, chciałem zjeść regionalny obiad

trzeba było wcześniej wukę podpytać

...szczerze mówiąc nie wiem gdzie w Katowicach zjeść coś regionalnego.. :)
Ja nawet nie wiem, jak wygląda dworzec od frontu. Czasem bywam, ale od drugiej strony czyli od placu św. Andrzeja..tam można samochód zatrzymać.
A jakbym mógł coś polecić to typowo ..rolada wołowa, kluski i modro kapusta. Zestaw żelazny, ale dobry. W zasadzie w każdej szanującej się restauracji jest..No ..jakbym np. wiedział wcześniej to mógłbym zaprosić np. na dobry żur! :) Oooo!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 stycznia 2014 23:43:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Chodziłem właśnie po placu św. Andrzeja i okolicach! :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group