Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 05:09:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 28 listopada 2015 03:49:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
Obrazek
..alarm smogowy! :)
(publikacja:Sebastian Bratek fb)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 06 czerwca 2022 22:36:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1958
Skąd: Sulejówek
Wybrałem się na Górny Śląsk w ostatni weekend. Wyjazd rowerowo-architektoniczny.
W piątek pojechałem pociągiem z Katowic do Skoczowa. Potem rowerem do Cieszyna, Ostrawy i Rybnika, skąd powrót do Katowic. Trasa bardzo ładna krajobrazowo, niewielki ruch (jechałem bocznymi szosami). W Czechach naprawdę pozytywnie zaskoczyli mnie kierowcy, którzy zjeżdżają w całości na drugi pas, żeby wyprzedzić rower. Architektura po drugiej stronie na pierwszy rzut wydaje się bardziej stonowana. Jest w niej trochę surowości, której bliżej do Skandynawii niż do Polski. Wieczorem wybrałem się po raz pierwszy na koncert do sali koncertowej NOSPR na L.U.C-a z orkiestrą Aukso. Poprzednim byłem w sali kameralnej na Kwartecie Śląskim. Na nagraniach sala koncertowa wydawała się dużo większa niż w rzeczywistości. Dobrze rozwiązana jest widoczność sceny. Mimo że miałem miejsce prawie na samym końcu, to w ogóle tego nie czułem.
W sobotę oglądałem Nikiszowiec i Giszowiec. Polecam roladę na Giszowcu, podobno najlepsza na Śląsku. Wieczorem oglądałem jeszcze Osiedle Tysiąclecia z wieży kościelnej. Szkoda, że Kukurydze są teraz zasłonięte przez nowsze budynku, bo kiedyś był na nie piękny widok stamtąd.
W niedzielę rano przejechałem się rowerem po Zagłębiu Dąbrowskim. Bardzo zielono, a jako dominujący materiał budowlany już nie występuje czerwona cegła, tylko wapień. Przejechałem koło Pogorii IV i III, ale następnym razem muszę wybrać się nad Pogorię I, nad którą wylądowało UFO, czyli restauracja z czasów PRL-u. Po południu obejrzałem Chorzów, który okazał się bardzo ładnym miastem, niestety zniszczonym przez estakadę poprowadzoną przez środek rynku. Koszmar. Na sam koniec Bytom, w którym podziwiałem secesję w stylu wiedeńskim projektu Karla Bruggera.
Bardzo owocny wyjazd, chętnie przyjadę znowu. Województwo śląskie świetne na rower.
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 czerwca 2022 21:19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Miasta Górnego Śląska znam bardzo słabo. W Katowicach bywałam tylko przejazdem, w Chorzowie tylko ja koncercie i czułam się jakbym trafiła na Obręcz Meliany - chętnie zobaczyłabym w tym mieście jeszcze to i owo, ale się go boję.
W Cieszynie kiedyś byłam, po obu stronach granicy, ale z czeskiego nie pamiętam nic poza umieraniem z pragnienia. Była to upalna, letnia niedziela, a ja nie zdawałam sobie sprawy z tego, że u nich sklepy w niedziele nieczynne.
A Twoja wyprawa za to bardzo fajna. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 czerwca 2022 09:53:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Niezłą trasę zrobiłeś! (nawet przy tak dobrym sprzęcie jak Pinarello - szacun!).
Ciekawa uwaga z tym wapieniem-czerwoną cegłą... Z czego to może wynikać?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 czerwca 2022 20:02:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1958
Skąd: Sulejówek
arasek pisze:
Z czego to może wynikać?
Jedna możliwość jest taka, że w Zagłębiu są większe złoża kamienia, na Śląsku mniejsze, a kiedyś budowano z tego, co było pod ręką. Druga jest taka, że po przekroczeniu granicy Śląska na siłę zacząłem szukać odmienności i na Śląsku jednak też jest ten kamień, tylko nie zwróciłem na niego uwagi. :D


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group