Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 09:44:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 09 lipca 2015 12:51:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 19 stycznia 2009 19:54:36
Posty: 198
Skąd: 49° 37' 28 '' N 20° 56' 54 '' E
Oglądając wyścig kolarski Giro di Italia zawsze podobała mi się północna część Włoch. Piękne Dolomity, Wenecja Euganejska, Lombardia z Jeziorem Coma i częścią Gardy. Nigdy jednak nie było po drodze, do czasu..... kiedy przeglądając loty WizzAir znalazłem mega tanie połączenie z Warszawy do Bergamo. Hmmm Bergamo... niby Mediolan ale co tam jest ciekawego w okolicy zastanawiałem się..... Szybkie spojrzenie w mapę i szybka decyzja. Leeeecimy!! W ciągu kilku chwil narodził się plan zwiedzenia Wenecji Euganejskiej z jeziorem Garda na czele. Plan był w miarę prosty. Zwiedzamy: Wenecję, Padwę, Weronę i wszystko co jest ciekawego po drodze. Czas operacyjny 4 dni. Przed wylotem zabookowany jeden nocleg w Bergamo na noc przed wylotem i zarezerowany samochód na cały pobyt.

Wylot z Warszawy do Bergamo był o 6 rano więc pobudka na czas koło 3:30 tak żeby na spokojnie się ogarnąć i nie potrzebnie stresować, że się spóźnimy czy coś niespodziewanego wyskoczy po drodze. Dwa bagaże podręczne spakowane, dziecko obudzone. Jako, że dzieciak ma niecałe 4 lata i wypożyczenie fotelika kosztowało tyle co wypożyczenie samochodu... fotelik zabraliśmy z sobą (WizzAir przewozi za darmo wózek albo fotelik). Na Okęciu pełen spokój, odprawa, nadanie fotelika poszło raz dwa.
Po przylocie do Bergamo załatwiliśmy szybko formalności w wypożyczalni samochodów. Pani poinstruowała co i jak. Za kilkanaście minut byliśmy już zapakowani w samochodzie.....No to zaczynamy naszą przygodę :)

Kierunek Wenecja. Lokalizacja Lotniska zaraz przy autostradzie A4 prowadzącej z Mediolanu do Wenecji pozwala na szybki przejazd. Jedzie się jakieś 2h. Trzeba pamiętać o tym, że autostrada jest płatna i kosztuje 26E. Oczywiście można wybrać drogi lokalne ale jeśli chcemy szybko się dostać do Wenecji to nie ma co kombinować tylko korzystać z autostrady. O dziwo po mimo bardzo dużego ruchu na bramkach nie ma korków jak to nas przyzwyczajają nasze polskie realia czy jadąc nad morze czy w góry w Balicach. No więc po szybkiej przejażdżce autostradom lądujemy na parkingu piętrowym w Wenecji. Parking oczywiście płatny 16E. My w Wenecji spędziliśmy jakieś 4h ponieważ tego samego dnia na wieczór chcieliśmy dotrzeć do Padwy. Można poszukać miejsca parkongowego przed mostem łączącym Wenecję z lądem, podobno tam parkowanie jest tańsze ale nie wiem ile kosztuje autobus, pociąg wiec może się okazać, że sumując opłaty oszczędność będzie marna.... albo żadna.

....Śmierć w Wenecji, miłość w Warszawie....... nuciłem zwiedzając ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak to w Wenecji maski są wszędzie..... ale i patyki do robienia selfie... ;) Ale dzień bez włoskiego espresso i pizzy byłby dniem straconym ;) Kończąc pobyt w Wenecji zatrzymaliśmy się na posiłek regeneracyjny po kilku godzinach chodzenia w sympatycznej knajpce obok przystanków autobusowych. Pizza jak na Wenecji była w miarę tania i przy okazji całkiem smaczna :)

Obrazek

W czasie kiedy konsumowaliśmy skorzystałem z zakupionej karty prepaid (20E - 2GB danych i rozmowy już nie pamiętam ile tego było) i korzystając z TripAdvisor zabookowałem sympatyczny hotelik na obrzeżach Padwy, która byłą naszym następnym celem. Do Padwy z Wenecji pojechaliśmy już bez pośpiechu lokalna drogą wzdłuż rzeki/kanału Brenta. Piękna droga którą otaczają winnice i piękne wille (np. Villa Pisani).
Następnego dnia mieliśmy zaplanowane zwiedzenie Padwy, Werony i dotarcie nad jezioro Garda.

Padwa. Miasto, które zrobiło na mnie spore wrażenie a właściwie jego klimat. Strasznie mi się spodobały wąskie uliczki i kamienice z podcieniami. Przy okazji w głowie co jakiś czas przebijała się muzyka z Triodante......

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z Padwy wyruszyliśmy w stronę Werony. Po drodze chciałem przejechać przez pasmo wzgórz Euganejskich i przy okazji oglądnąć piękny zamek Castello del Catajo, który leży u ich podnóży. Niestety po przyjeździe pod zamczysko okazało się, że jest zamknięte na cztery spusty i jedynie z daleka można było sobie wyobrazić jak jest po drugiej stronie bramy.... Nie pozostało nic innego jak wklepać w GPS'a kierunek Werona i wbić się w drogę, która przecina pasmo wzgórz i prowadzi w kierunku Werony. Wzgórza Euganejskie z daleka przypomniały mi z wyglądu Sokoliki w Rudawach Janowickich. Takie "Cycki" tylko trochę wyższe........ Ruszyliśmy żwawo do czasu kiedy zaczęły się podjazdy i nasza pożyczona Fiesta przestałą sobie radzić na pierwszym podjeździe, kurcze ja jestem przyzwyczajony do jazdy w górach ale tutaj to było stromo i jedyne co to można było wbić jedynkę i się wspinać. Od razu sobie pomyślałem, że kolarze tutaj to mają za swoje..... i zrozumiałem komentarz panów Wyrzykowskiego i Jarońskiego o piekielnych podjazdach ;) Żeby tego wszystkiego było mało to wysiadła nam cała elektronika i w sumie to dobrze :) bo jadąc na tzw. czuja i kierując się na zachód trochę po kluczyliśmy po tych wzgórzach upajając się pięknymi widokami.

Castello del Catajo
Obrazek

Obrazek

Zdjęć samych wzgórz zabrakło....

Werona. Piękne miasto ale gdyby nie tabliczka informacyjna, że właśnie tutaj jest dom tej sławnej Julii to byśmy przeszli obok niej :) Do Werony na pewno warto zajrzeć na dłużej niż 3h.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pożegnawszy Weronę udaliśmy się do celu naszej podróży... nad jezioro Garda. Zmęczeni całym dniem i problemami natury technicznej (ostatni raz na wyjazd nie biorę drugiej ładowarki, drugiego kabla do ładowania i co najważniejsze bez papierowej mapy się nie ruszam - człowieka omamiła ta elektroniczna technologia !!!). Zatrzymaliśmy się w pierwszej lepszej miejscowości gdzie poszliśmy zjeść kolację i poszukać hotelu......

Obrazek

Obrazek

Chcieliśmy objechać jezioro dookoła i gdzieś zatrzymać się po drugiej stronie. W planie mieliśmy zatrzymać się w Sirmione i gdzieś na obiad.
Sirmione pełne turystów ale strasznie urokliwe. Znajdują się tam ruiny willi rzymskiej. Przy okazji trafiliśmy na zlot fanów Harley Davidson więc oglądnęliśmy kilka wieprzów :)

Tadaaam. Wejście głowne do Sirmione :)

Obrazek

Obrazek

Nie obyło się bez Ferrari. Piękne 308GTS

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drodze gdzie zatrzymaliśmy się na jakiś obiad stała sobie jak gdyby nigdy nic piękna Lancia Fulvia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I piękne jezioro Garda.....

Obrazek

Niestety pogoda następnego dnia była coraz gorsza i w drodze powrotnej do Bergamo zatrzymaliśmy się w mieście Brescia nad którym góruje wielkie zamczysko. Nadchodząca burza zweryfikowała nasz plan zwiedzenia miasta. Wielka ulewa wygoniła nas do Bergamo gdzie także padało i byliśmy na najpyszniejszych lodach których zjedliśmy kilka kilogramów podczas całego pobytu we Włoszech :)

Castello di Brescia

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 lipca 2015 14:09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Na razie obejrzałem zdjęcia. Doskonałe! Masz oko chłopie :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 lipca 2015 16:59:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Niesamowita relacja!!!

:D :piwo:

zdjęcia świetne!!!

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 lipca 2015 19:26:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
extra foty :D
świetny wypad :piwo:

ech i te sery i szynki :hat:

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 20 lipca 2015 20:55:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Rewelacyjne fotki!
I wyprawa super. Po bardzo krótkim pobycie w Padwie, jaki był mi kiedyś dany, jakoś mnie nie ciągnęło, żeby wracać kiedykolwiek do Włoch, ale teraz nabrałam ochoty.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 13 listopada 2019 14:13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Widzieliście, co się wyprawia w Wenecji?

Obrazek

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 marca 2023 07:30:46 

Rejestracja:
pn, 15 stycznia 2007 18:42:38
Posty: 272
Przepiękna relacja! W tym roku jest plan odwiedzić Italię samochodem 8-)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 marca 2023 09:08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 stycznia 2023 01:53:35
Posty: 137
Taaak lody w Bergamo są MEGA !
Obrazek

Jednakże będąc w Mediolanie w kawiarni Prady
Obsługiwana nas Pani Kelnerka potraktowała nas jak ostatnich biedaków.
Zapewne sama zarabia najniższą krajową -ale pracuje w Prada Caffe
Mediolan -piękny!
Cudownie ubrani ludzie.
Mega zadbani.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group