Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 17 grudnia 2017 18:52:23

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 07 listopada 2016 04:23:28 
Awatar użytkownika

Jednym z moich ulubionych miejsc na ziemi jest stacja kolejowa (formalnie przystanek) , Kraków Swoszowice. Bardzo ją lubię, ze względu na ciszę i spokój o zachodzie słońca, klimat rodem z końcówki książkowej Soul Side Story, no i pewien nostalgiczny oddech przeszłości. Idealne miejsce na koncert Armii, albo Budzego Solo. Ostatecznie postanowiłem się podzielić z Wami zdjęciami stamtąd, choć nie są one najlepsze. No ale jakoś klimat ostatniej stacji oddają:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Skorzystałem z odnowienia obiektu na potrzeby ŚDM. Normalnie była strasznie "zagrafitowana". Teraz przynajmniej ładnie wygląda, choć ja pamiętam czasy, gdy działały tam toalety i kasa biletowa. Zwróćcie uwagę na detale (deskowanie, żeliwne (?) podpory dachu nad dawnym pierwszym peronem), oraz napis na ścianie - stacja ma dobrze ponad 100 lat i Swoszowice nie były w czasie, gdy powstawała, częścią Krakowa. Gdy zostały do niego przyłączone, poprzestano na dodaniu liter "KR".

Ewentualnym wizytującym doradzana jest ostrożność, bo jednak nie wiadomo, na kogo można tam trafić oprócz mnie :wink: .

No i oczywiście podzielcie się swoimi "ostatnimi stacjami". ;)

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:

Ostatnio zmieniony pn, 07 listopada 2016 16:00:15 przez jpl, łącznie zmieniany 1 raz

PostWysłany: pn, 07 listopada 2016 09:53:26 
Awatar użytkownika

nic się nie wyświetla...

PostWysłany: pn, 07 listopada 2016 16:00:36 
Awatar użytkownika

Teraz powinny działać. :wink:

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:

Ostatnio zmieniony pn, 07 listopada 2016 16:49:31 przez jpl, łącznie zmieniany 1 raz

PostWysłany: pn, 07 listopada 2016 16:47:34 
Awatar użytkownika

Działa! Ładne miejsce i ciekawa historia z tym KR.

Kiedyś mieszkałem w Radości, ale to nie Warszawa Radość (ona służyła tylko do wsiadania/wysiadania z pociągu). Czasami latem, późnym wieczorem chodziliśmy na pociągi, na stację Warszawa Miedzeszyn. Ciepła noc, plecak piwa, gwiazdy i to oczekiwanie. Oczekiwanie na pociąg towarowy. Rozmowy, wygłupy i nagle coś świeci w oddali i dudni. Coraz mocniej i głośniej i jest. 40 wagonów potęga! Ten podmuch, siła i pojechał. A nie było ich wcale tak wiele, a może nie mieliśmy szczęścia. Fajne czasy.

I jeszcze Ruciane-Nida. Jedno z pierwszych wspomnień. Z mamą i babcią. Dziadek mówi - tylko nie siadajcie w pierwszym wagonie - dym się wciska. I oczekiwanie, podekscytowanie, jest! Wjeżdża! Wielka, potężna jak w wierszu, Czarna Lokomotywa i czarne piętrusy na haku.
Kasa dworcowa z tekturowymi bilecikami, drewniana kładka, daszki na peronie i pociągi odjeżdżające w tak egzotycznie miejsca jak Rybnik, Racibórz, Gdynia Główna Osobowa czy Ełk. I jeszcze, na przeciwko dworca wczasy kolejowe - wagony mieszkalne. Ale mi się to podobało, ale im zazdrościłem. I przetaczanie wagonów przez przejazd. A my czekamy i czekamy w białym maluchu.
Niewiele zostało ze stacji Ruciane-Nida. Nie ma daszków, rozjazdów i kasy. Tylko kładka drewniana jeszcze jest. Co roku chodzę po niej z dziewczynkami i zastanawiam się ile jeszcze wytrzyma.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.