Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 21 stycznia 2018 14:01:06

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Fumowanie
PostWysłany: ndz, 31 grudnia 2017 19:36:17 
Awatar użytkownika

Dzień IX - niedziela, koncerty

Dzień lenistwa całkowitego. W kościele rano grała na gitarach jakaś grupa z warsztatów gitarowych i szło im pięknie. Zaprosili potem na swój koncert w drugim jedlińskim kościele, takim w remoncie. Pomyślałam, że warto pójść. Nie uszło też mojej uwadze, że opiekun tej grupy to niezły przystojniak, którego nie tylko posłuchać, ale i pooglądać miło. ;) No i na koncert poszłyśmy, okrężną drogą, spacerkiem przez las.
Tyle, że w tym drugim kościele akustyka, wbrew oczekiwaniom, nie była za dobra, dźwięk się jakoś rozłaził, rozmywał, nie brzmiało to już tak dobrze, jak rano. Konferansjer zdradził prawdziwy zawód przystojniaka - eee, no dobra, mniejsza z tym... ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wieczorem miał być kolejny koncert jakiegoś bluesowego bandu w parku zdrojowym, nawet zdążyli jeszcze zagrać coś na zachętę w kościele. Nawet nieźle brzmiało. Więc na wieczorny koncert też poszłyśmy, ale tu już zespół grubo rozczarował, zwłaszcza, kiedy śpiewał po polsku. Żena. Stwierdziłam, że granie bluesa po polsku powinno być zakazane, zwłaszcza, kiedy ktoś nie ma do powiedzenia nic szczególnego poza tym, że 'patrzcie wszyscy, jakim jestem bluesmanem, oł jeee!'
Poszłyśmy więc zwiedzać park zdrojowy i ze zdziwieniem odkryłam, że po tylu dniach pobytu tutaj nie wiedziałam o istnieniu tej jego części.

Obrazek

Dzień X - Jedlina Górna

Dzień wciąż dość lajtowy. Kiedyś przejeżdżając busem obok Jedliny Górnej zwróciłam uwagę na piękno niesamowitej stacyjki. W końcu przyszedł czas na to, żeby zobaczyć ją z bliska. Po drodze mijamy domostwo, w którym dzieją się jakieś podejrzane rzeczy i docieramy na miejsce.

Obrazek

Ja wpadam w zachwyt. Mama ubolewa nad jej opuszczeniem i ruiną, ja uważam, że zadbana i odnowiona straciłaby całą swoją magię, a tak, to jest po prostu 100% romantyzmu. Opuszczona, zrujnowana, stara stacyjka - na pewno nawiedzona - w nocy tu musi straszyć! - jest przepiękna! Największym wstrząsem był moment, kiedy nadjechał tu nowiuśki, nowoczesny szynobus, zatrzymał się i pojechał dalej. Wiedziałam, że stacja jest czynna, ale i tak kontrast był szokujący! Dawno już zamarzyło mi się nakręcenie na stacji w Gorzanowie filmu 'Podróż na Wschód II'. Miałam już nawet napisany scenariusz, jednakowoż głęboko zagrzebany w szufladzie komputera, którego nikomu nie odważyłabym się pokazać (scenariusza, nie komputera ;) ) Ale tu, w Jedlinie Górnej, nakręcenie jakiegoś filmu (na pewno innego, to juz musi być horror! ) uważam za wręcz obowiązek, to aż grzech zmarnować potencjał takiego miejsca! Scenariusza tym razem nie mam, ale... Ludzie, nakręćmy tu jakiś forumowy film, błagam!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem poszłyśmy jeszcze kawałek dalej, do najdłuższego (albo jednego z najdłuższych) tunelu kolejowego w Polsce. Zrobiłam mu zdjęcie, stwierdziłam - no, fajnie, ale stąd nie widać, że on jest najdłuższy, szkoda, dopiero byłoby to widać, jakby się nim jechało - i zawracamy.

Obrazek

Z powrotem idziemy polną drogą, widoki są piękne dookoła, tylko ścieżka miejscami tak zarośnięta, że płaczę na myśl o wszystkich czyhających w niej pajęczynach. Ale i tak uważam, że warto było tędy iść!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dopiero wieczorem przyszło mi do głowy, jakie to wrażenie musi być, kiedy ktoś jedzie do Jedliny po raz pierwszy, z Wałbrzycha, pociągiem. Najpierw wjeżdża w ten tunel, długo, długo jedzie w ciemnościach, wyjeżdża - i wtedy pociąg zatrzymuje się na tej nawiedzonej stacji. Mega czad, total!

Wieczorem tego dnia zrobiłyśmy sobie jeszcze ognisko z kiełbaskami. Niech się zwalony kasztanowiec na coś biedny przyda!

C.d.n. w bliżej nieokreślonej przyszłości. Wolne mi się skończyło.

PostWysłany: pn, 01 stycznia 2018 11:21:42 
Awatar użytkownika

Jedlina Górna świetna! Prawdziwa Ultima Thule!
Istotnie, film tam nakręcony mógłby mieć niezły klimat...
Wkurza mnie tylko, że te osły odgradzają owe budynki tą beznadziejną siatką... wiem, względy bezpieczeństwa, ale szkoda widoku.
Ej, masz jeszcze wolne dziś! A całe forum żąda poznana zawodu przystojniaka! 8-)

PostWysłany: pn, 01 stycznia 2018 17:02:36 
Awatar użytkownika

Dziś mam wolne, i leżę brzuchem do góry, nie piszę reli. ;)
Zawodu nie zdradzę. ;)

PostWysłany: śr, 03 stycznia 2018 21:20:06 
Awatar użytkownika

Fengari pisze:
Ja wpadam w zachwyt. Mama ubolewa nad jej opuszczeniem i ruiną, ja uważam, że zadbana i odnowiona straciłaby całą swoją magię, a tak, to jest po prostu 100% romantyzmu. Opuszczona, zrujnowana, stara stacyjka - na pewno nawiedzona - w nocy tu musi straszyć! - jest przepiękna!

Jednak trzymam stronę Mamy! Jak nie zdarzy się cud to za kila lat zniknie to arcydzieło! Jest tak piękne z tym podcieniem i wykuszami dachowymi, że wymiękam w zachwycie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.