Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 03:12:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2005 07:56:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 16 listopada 2004 23:19:04
Posty: 854
Od dzisiaj to chyba wakacje są?
Ja tam z bagna się nie ruszam , bo najlepiej się czuję na odludziu :wink: , wsłuchany w rechot kumaka Bombina variegata z rodziny ropuszkowatych Discoglossidae (piotrpanek wie co jest co) i bulgot bąbli metanu CH4 (piotrpanek już wie o co chodzi) wydostającego się z torfowiska, zapatrzony w nieskazitelną biel grzybienia Nymphaea alba (pp też wie) zasłuchany w radosne trele słowika rdzawego Luscinia megarhynchos (on wie).
Gdybym mi się znudziło, a chciało ruszyć dupe, to zrobię sobie spacerek na leśną polankę, gdzie na wrzosowisku pracowite pszczółki Apis mellifera (pet i pp wiedzą o co chodzi) mogą wytworzyć całkiem pokaźną ilość gęstego, czerwono-brązowego i bardzo aromatycznego miodu. :lol:
Jak zgłodnieję to zagryzę soczystym pomrowem plamistym Deroceras reticulatum albo łyknę czarnych jagód Vaccinium myrtillus od których fioletowieją zęby. A jak dostane rozwolnienia to w pobliżu zawsze znajdę duże liście barszczu Sosnowskiego Heracleum Sosnovski, chociaż troche piecze po nich rzyć. :oops:

I jest mi dobrze, bo to moje bagno. Wakacje na bagnie to jest to.
A wy gdzie? W Polskę, w zagranicę?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2005 08:33:05 
W tym roku zapewne żadnych dłuższych wyjazdów nie będzie, ale generalnie mam taki patent, nie do końca podobajacy się mojej małżonce, żeby odwiedzać kolejne Parki Narodowe. W tej chwili moje myśli krążą najczęściej wokół Babiogórskiego PN, Biebrzańskiego PN i PN Ujście Warty, choć i tak najchętniej pojechałbym znów na Roztocze...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2005 08:39:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Dluzszych wyjazdow nie przewiduje, jak na razie w lipcu planuje wyjazd weekendowy do Chelma (bom tam jeszcze nigdy nie byl, a przy okazji spelnie dobry uczynek i pomoge przetransportowac mojej lepszej polowce materialy do jej magisterki) i moze na tydzien uda wyrwac sie na Mazury do Mragowa pomachac lopata w glebie. W sierpniu wyjazd na weekend do Berlina na koncert Social Distortion (bilety juz na nas czekaja, tylko na razie nie mamy kasy na transport), a we wrzesniu w gory.... no i fajnie gdyby nie to, ze jak na razie polowa z tych wyjazdow jest zarchiwizowana w szufladzie z etykietka "pobozne zyczenia" :?.

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2005 08:42:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Shreku

Obrazek

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2005 08:42:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 22:30:02
Posty: 205
W tym roku nie będzie wakacji... :cry: Chyba, że coś się urodzi. Znaczy jakiś wolny czas, pieniąchy i pomysł...
Może mój wypoczynek będzie polegał na tym, że wyjade na obóz szkoleniowy z gimnazjalistkami :?

Jeśli macie zaplanowane super wakacje, to zazdroszczę i życzę ładnej pogody ...ducha i pogody jako pogody.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2005 08:47:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Shrek pisze:
gdzie na wrzosowisku pracowite pszczółki Apis mellifera (pet i pp wiedzą o co chodzi) mogą wytworzyć całkiem pokaźną ilość gęstego, czerwono-brązowego i bardzo aromatycznego miodu.


By byc konsekwentnym nalezalo by napisac, ze Apis mellifera sa w stanie wytworzyc ten miod z Calluna Vulgaris ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2005 09:10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
W sierpniu Bory Tucholskie. Domki na Jeziorem Dybrzk, dookoła las, najbliższa cywilizacja - 8 km. Piękne miejsce.
A potem... we wrześniu marzy mi się jeszcze Zieleniec... ale nie chciałbym zapeszyć...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2005 09:19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Karkonosze !!!!!
A wcześniej wypad do rodziny do Kopenhagi. No i jak dobrze pójdzie to w pażdzierniku podskoczę do znajomego w UK-u (Lancaster), co być może uda się połączyć z pójściem na mecz Anglia-Polska w Manchesterze.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2005 09:34:46 
Pet pisze:
w lipcu planuje wyjazd weekendowy do Chelma

Czyżby chodziło o Chełm położony na Uherką, znajdujący się obecnie w granicach Województwa Lubelskiego, choć do niedawna sam był miastem wojewódzkim i przez ignorantów zwany "lubelskim"? A może o jakiś inny (dużo ich w końcu w Polsce)?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2005 10:30:32 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:40:03
Posty: 834
Skąd: Białystok
Pet pisze:
Dluzszych wyjazdow nie przewiduje, jak na razie w lipcu planuje wyjazd weekendowy do Chelma


Byłem kiedyś w Chelmie w weekend majowy. Piękne miasto i ciekawe podziemia w centrum - polecam zwiedzenie i posłuchanie historii opowiadanych porzez panią przewodnik.


marecki pisze:
A wcześniej wypad do rodziny do Kopenhagi.


Kopenhaskie nabrzeża piękna rzecz. Znam je z pory późno jesiennej.


A ja na dwutygodniowy urlop już za dwa tygodnie się wybieram. Najpierw jazda przez całą Polskę do mamy do Gorzowa z całą rodzinką (żona, córka i synek, którego większość rodziny gorzowskiej zna tylko ze zdjęć), a po tygodniu spędzonym w grodzie nad Wartą wczasy nad morzem w Dźwirzynie.

A w sierpniu jeszcze nie sprecyzowane plany wyjazdu na Białoruś na parę dni w ramch cyklu "Śladami przodków".

_________________
http://danielpaczkowski.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2005 10:55:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Do Polconu zapieprz organizacyjny mam. Po Polconie - dwa tygodnie urlopu we wrześniu. Gdzie? To zależy od towarzystwa, jeśli namówię przynajmniej jednego z dwóch kumpli z którymi rok temu zwiedzałem daleką Czarnogórę - to powtórzymy wyjazd na jakiś europejski Wschód - Krym, Macedonia, Grecja, Albania... ten deseń. Jak zostanę sam - to połażę sobie prawdopodobnie po Beskidzie Niskim.
Pippin

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2005 12:01:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
W góry, góry i jeszcze raz góry... A wszystko to przez nieco więcej niż dwa tygodnie głównie sierpniowe. Jeśli przypadkowo uda się skusić kogoś na wyjazd klecony naprędce w innym terminie, to może uda się jeszcze dla odmiany wyskoczyć na parę dni w jakieś góry. O właśnie, może ktoś chętny na jakiś trzy-czterodniowy blitzkrieg po Beskidach w przyszłym tygodniu?

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2005 14:07:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
eh, juesej. z tym ze nie wiem, czy wyjazd wakacyjny nie przeksztalci sie w staly.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2005 21:37:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
a ja dziś chciałem ponowić topik góry i pagórki... :D

jak tylko zaczną mi się wakacje, czyli w środę, to chcę na trzy dni wyskoczyć w Masyf Śnieżnika - jeszcze nie byłem wq Jodłowie, a to gruuby błąd...

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2005 22:11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Do Jodłowa jeździ autobus z ostatniego stanowiska na dworcu autobusowym w Kłodzku. Proszę Dzyniu - sprawdź czy właściwie pamiętam że to stanowisko dziewąte....
Pippin

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group