Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 08:01:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 grudnia 2008 14:01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
:D
U mnie:
Podgorica-Mojkovac-Zabljak-Durmitor-Niksic-Podgorica-HercegNovi-Budva-Kotor-Ulcinj-Bar

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 stycznia 2009 13:06:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 19:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
Do wakacji jeszcze parę miesięcy, ale w trakcie roku rodzą się inne plany wyjazdowe. Dlatego chciałbym zasięgnąć kliku porad, bo wiem, że niektórzy z Was byli tam, gdzie ja zamierzam się wybrać - PRAHA.
Czy możecie polecić jakieś dobre, oczywiście w miarę tanie noclegi w Pradze?
No i mam też pytanie odnośnie samego dojazdu. Z Wrocławia jeździ bezpośredni pociąg do Pragi, ale dosyć sporo kosztuje (ok. 160 zł w jedną stronę). Słyszałem, że lepiej jest kupić bilet do Międzylesia, a następnie od Lichkova do Prahy. Ponoć taki bilet kosztuje w sumie ok. 50-60 zł.
Będę wdzięczny za jakiekolwiek pomoc.

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 stycznia 2009 14:10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
A propos noclegu - byłem tam już 3 razy - i bardzo polecam - czyste, ładne i dość tanie miejsce:
http://aaakolbaba.cz/
Świetny dojazd do centrum (bliziutko jest stacja metra Kacerov).
Co do dojazdu - to się nie wypowiadam

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 stycznia 2009 09:14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Viator - zawsze opłaca się tak przekraczać granicę. Czyli: kupujesz bilet do Międzylesia, do tego bilet w taryfie międzynarodowej na odcinek Międzylesie-Lichkov, a w Lichkovie na dworca lub u konduktora bilet do Pragi.
Do czego to doszło, żebym kolejarzowi tłumaczył takie rzeczy.... :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 stycznia 2009 09:17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 19:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
Dzięki Panowie P ;)
Peregrin Took pisze:
Do czego to doszło, żebym kolejarzowi tłumaczył takie rzeczy....

:twisted:

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 stycznia 2009 09:19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Ech...to były czasy - kiedyś tak własnie kombinowałem z biletami ale jeszcze na linii Mieroszów - Mezimesti. :-)

A my już zaczynamy akcję WDA-2009. Jak się zarezerwuje kayaki do końca lutego, to dają 30% zniżki. No to czemu nie?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 lipca 2011 13:09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Wczoraj stanęło na Bośni (swoją drogą byłem przekonany, że mamy wątek o Bałkanach :roll: ).

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 lipca 2011 11:34:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 19:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
Peregrin Took pisze:
Wczoraj stanęło na Bośni

Pięknie! Pewnie stąd ta zagadka.
A ja mam pytanie do tych, którzy podróżują na Mazury. Czy ktoś może mi polecić jakieś fajne miejsce w Giżycku lub w pobliskiej okolicy?

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 lipca 2011 11:45:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
viator pisze:
Pewnie stąd ta zagadka.

:)
(aż do sprawdzenia na mapie nie byłem pewien, czy to miasto nie leży jednak w Słowenii :oops: )

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 stycznia 2012 09:51:48 

Rejestracja:
pn, 15 stycznia 2007 18:42:38
Posty: 272
W piątek lecę z moimi dziewczynami na Teneryfę, ostatnia szansa przed pojawieniem się drugiego dzieciątka, na wspólny rodzinny wypad... Mam nadzieję, na lekką opaleniznę i odpoczynek od tego codziennego kieratu...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 sierpnia 2012 10:46:18 

Rejestracja:
pn, 18 sierpnia 2008 12:41:25
Posty: 218
Mam pytanie. Na przełomie sierpnia i września będę w Czarnym Dunajcu. Problem w tym, że na jakiekolwiek wyjścia gdziekolwiek będę choodzić sama, a nie jestem pewna swojej kondycji i nigdy sama w Tatry nie chodziłam, nie czuję się pewnie. Jakie miejsca i przewodniki książkowe, coby się zorientować w temacie, polecacie na samotne wyprawy- dwa tygodnie do dyspozycji. pytanie głupie aż wstyd, ale nie jestem zupełnie zorientowana, co innego z grupą, ale samej to pojęcia nie mam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 sierpnia 2012 11:47:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
ale chcesz z Czarnego Dunajca robić wyprawy w Tatry, tak? jeżeli masz do dyspozycji auto, to będzie łatwiej, a jeżeli nie masz, to trzeba się będzie zorientować w możliwościach dojazdowych - na pewno rozmaite są, ale w ogóle się na tym nie znam, w Czarnym Dunajcu bywałem tylko przejazdem.
Poniekąd wydaje mi się, że jak się jest w takim miejscu samemu, to nawet łatwiej, niż z grupą, bo bez oporów można wychodzić/ wracać w różnych dziwacznych godzinach, nie ma żadnych wyznaczników i naprawdę wszystko zależy od Ciebie.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 sierpnia 2012 11:55:56 

Rejestracja:
pn, 18 sierpnia 2008 12:41:25
Posty: 218
Właśnie nie wiem czy w Tatry czy w jakieś zakątki pozatatrzańskie, bo w tym roku z kondycją kiepsko. Ale w sumie nie muszę robić wypadów na poważniejsze szlaki, przejrzę wątek tatrzański to coś lżejszego znajdę pewnie. W Tatry z Czarnego nie ma problemu z dojazdem, to wiem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 sierpnia 2012 12:30:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
O pozatatrzańskich to ja niestety nie wiem.

O tatrzańskich, to wiadomo, że celem oczywistym są okolice chochołowskie. Jedyny szkopuł - duuże odległości. Chochołowska jest niemal płaska, ale jednak to 8 km. Hmm, pewnym rozwiązaniem są ROWERY. Tam można wypożyczyć rower, również w jedną stronę, kosztuje to chyba z 10 zł, ale nie jestem pewien.

A co byś powiedziała na rekonesansowy wypad w Tatry słowackie? Nie przemyślałem tego, ale na gorąco myśląc: do Zuberca powinno być łatwo dojechać; z Zuberca na Brestową (wys. ok. 1900 npm.) przewodnik podaje mniej niż 4 godziny - i jesteś na przepięknej grani i to już jest grań główna Tatr! Stamtąd rzut beretem na Salatyny, gdzie jest naprawdę wspaniale. W dodatku wydaje mi się, że nie trzeba wracać tą samą drogą, powinno być jakieś kółeczko do zrobienia i to w realnym czasie (choć na pewno nie na początku, to dopiero, jak się rozgrzejesz i dobrze poczujesz grunt pod nogami, ale 2 tygodnie to szmat czasu, można nabrać takiej formy, że hej, nawet jeżeli się zaczyna od słabszej).

No i drugi pomysł... z przejściem granicy na nogach i myślę, że z międzynocowaniem, ale wydaje mi się super :-) Znowu na Słowację i zobaczyć, może da się dojechać gdzieś bliżej Zverovki, tam asfaltówka przyjeżdża z okolic Zuberca i jakieś autobusy na pewno są. A ze Zverovki można wspaniałą trasę pójść na Grzesia, a stamtąd wrócić do Polski do Chochołowskiej, tam właśnie ewentualnie zanocować w schronisku... i następnego dnia wrócić do Czarnego Dunajca, po drodze włażąc na jakąś górkę!
Pewnie dałoby się to zrobić i w jeden dzień, ale po co biegać. Tak zaś - z międzynocowaniem - nie musisz się spieszyć, spokojnie pójdziesz tam, gdzie będziesz miała akurat ochotę, a wrażenia jedyne w swoim rodzaju. Może to się wydaje śmiały pomysł, ale tak naprawdę wymaga znacznie więcej śmiałości właśnie, niż jakichś specjalnych predyspozycji. No - wymaga z pewnością dobrej mapy!

Musiałabyś też dodać sobie jeden nocleg w schronisku, oczywiście nie wiem, co budżet na to ;-) Koszt noclegu w Chochołowskiej w wieloosobówce ok. 30 zł, ewentualnie plus pościel, choć nie wiem, czy doliczają.

He he, luźne dywagacje z pozycji "lata w mieście".

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 sierpnia 2012 13:36:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy pisze:
"lata w mieście"


W Waszym przypadku chyba bardzo szczególne! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group