Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:07:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 lipca 2005 21:30:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
butcher pisze:
Quechuy

Sorry za OT, ale jak to się czyta :lol: :roll:

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 lipca 2005 21:55:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:34:44
Posty: 1092
Skąd: toruń
Hulagu pisze:
Sorry za OT, ale jak to się czyta

hahahaa, to samo chcialem tez napisac :D :D LOL!

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 lipca 2005 22:28:15 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 08 lipca 2009 21:37:54 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 lipca 2005 20:24:10 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 08 lipca 2009 21:38:18 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 sierpnia 2005 11:41:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ja na tematy sprzętowe się dużo nie wypowiem, bo nie lubię za bardzo... Niestety podobnie jak wszelkie zakupy związane z odzieniem, tak i tematy dotyczące odzienia i ekwipunku górskiego śmiertelnie mnie nudzą.

Ale chciałem odnieść się do dwóch rzeczy, o których wspomniał Kacper:

1. BUTY CIĘŻKIE A LEKKIE

Ewolucję w poglądach Kacpra na ten temat obserwowałem przez lata osobiście ;-)
Ma on na pewno dużo racji (choć ja osobiście pozostaję wierny ciężkiemu obuwiu również w lato, co zaprezentuję w Karkonoszach ;-)).

Ważna w tym wszystkim jest uwaga, którą poniekąd powtórzył Bogus:

dla osób nieszczególnie doświadczonych - jednak buty duże, nad kostki!!! Absolutnie bym się tego trzymał.
Wczoraj schodziliśmy z Kacprem i jego Asią takim mocno stromym progiem (coś w rodzaju zejścia ze schroniska w Pięciu Stawach do Dol. Roztoki wprost, tzn. nie obok Siklawy tylko czarnym szlakiem skrótowym - z tym że dłużej i chyba jednak nieco stromiej). No i było po deszczu, więc kamienie mokre i śliskie. I Kacper sobie spoko zszedł w sandałkach tam. I BARDZO DOBRZE :-)
Ale jakby ktoś taki właśnie niezanadto doświadczony postanowił zrobić coś takiego, to bym powiedział że BARDZO GŁUPIO. Myślę, że trzeba mieć sporo schodzone w nogach (i w głowie!), żeby móc sobie ganiać w sandałkach. Czy nawet w lekkim obuwiu pod kostkę.

Dlatego mimo wszystko polecam zaczynanie górskiej przygody tradycyjnie, czyli w butach solidnych, twardych i wysokich - nawet gdyby były nieco przyciężkie.

2. KIJKI

Zdziwienie Piły mi tu przypomina nagminne pytanie, z którym styka się człowiek łażący latem po górach z kijkami (A GDZIE NARTY ZOSTAWIŁ???). No więc tak - kijki teleskopowe to super rzecz. Od zwykłych narciarskich są o tyle lepsze, że można regulować ich długość, co w górach ma znaczenie podstawowe, bo inaczej się podpierasz na zboczu a inaczej na prostej drodze w dolinie.
Oczywiście zamiast kijków kupionych profesjonalnie w sklepie można sobie z lasu wziąć drąga i podpierać się nim. Ostatnio nawet częściej właśnie tak robię. Oba rozwiązania mają swoje zalety - kija z lasu możesz po prostu wywalić, kiedy zaczyna ci zawadzać, poza tym kontakt z naturą i w ogóle ;-) Kij teleskopowy jest lekki i można go zwinąć.

Ale tak czy inaczej - im dalej idziesz, i im bardziej masz plecak na plecach - tym bardziej podpórka jest wskazana. Na wejściach, bo zdejmuje duuuuży (można się zdziwić, jak duży) ciężar z nóg, zwłaszcza z kolan. Na zejściach - bo świetnie poprawia równowagę i można pewniej smigać. No i nadal jest błogosławieństwem dla kolan!
A na przykład wczoraj kijki posłużyły mi do skoku o tyczce (właściwie w dal o tyczce), bo po opadach kamienie na strumieniu zalało i musiałem go przeskoczyć :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2005 13:37:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
no i co, miał pisać o tych kijkach, może by ktoś zabrał w Karkonosze - a jak zwykle ściemnia!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2005 13:42:57 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 08 lipca 2009 21:39:28 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2005 14:49:38 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 08 lipca 2009 21:41:03 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2005 19:58:09 
K.T.W.S.G. pisze:
niespodziewanie pojawiające się na ścieżce korzenie, kamienie mniejsze i większe, przetykane luźnym żwirem, ogromne pola piargów z głazami wielkości ciężarówek, bagniste mokradła, płytkie strumienie i rwące potoki, łąki łopianów kryjące nie-wiadomo-jakie niespodzianki, lodowa glazura na omszałych głazach, twardy firn i głębokie zaspy, cukrowata posypka na skalistym szlaku....

Brawa za ten fragment!!!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2005 20:11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
I w ogóle brawa za całość!

Kacper
To
Wiedzy
Skarbnica
Górskiej

(i nie tylko)

:)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2005 22:19:57 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 08 lipca 2009 21:42:03 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 sierpnia 2005 01:05:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
aż mi się zachciało wrócić do kijków.... tylko że chwilowo nie mam...

ale to naprawdę dobra sprawa! :-) Myślę, że w Karkonoszach poszukam jakichś konkretnych kijów z lasu na tym czas.

Może ktoś się da namówić i przyjedzie pod strzechę z teleskopami?...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 sierpnia 2005 08:07:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Ale - mam nadzieję - we frakcji próżniaczo-spacerkowej kije nie są obowiązkowe? :wink:

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 sierpnia 2005 00:08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 23 stycznia 2005 00:41:24
Posty: 592
Kacprze bardzo mi się spodobało to co napisałeś, wiele rzeczy się dowiedziałem. Dzięki.Tak na marginesie to ja też kiedyś się w duszy śmiałem z tych co z kijkami w butach chodzą, że niby nart zapomnieli :oops: ale nigdy głośno tego im nie mówiłem, bo kto wie, pomyslałem, może mają kłopoty z kolanami, a tu patrz - jednak trochę racji miałem, naprawdę fajnie, że napisałeś o tych kijach :brawa: Czekam z niecierpliwością na pościk o butach za kostkę....

_________________
"My face in the mirror tells me it's not surprise that I'm
pushing the stone up the hill of failure"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 30 sierpnia 2005 19:00:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
No to ja o nartach.

Nie jestem doświadczonym narciarzem - właściwie to początkującym. W poprzednich latach udało mi się wyskoczyć dwa razy na narty z czego raz jeździłem 2 dni a drugi raz tylko jeden dzień. Na miniony sezon kupiłem sobie cały sprzęt i wybrałem się na tydzień do Austrii - konkretniej Zillertal Arena www.zillertalarena.com Uważam, że do nauki jazdy był to doskonały krok! Świetnie przygotowane trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, sprawna obsługa, która sprawiała, że w kolejce do wyciągu czekałem max. 2 minuty. Jednym słowem REWELACJA a najlepsze co za tym idzie ceny niewiele droższe niż w Polsce a warunki nieporównywalne.

No i kupiłem sobie narty Head Cyber C-110. Prezentują się one tak na zdjęciu (moje mają inny kolor - srebrne z żółtymi wstawkami)

Obrazek


Długośc moich nart to 163 cm a promień skrętu to 15,7 m.

Wiązania do nart Tyrolia SL 10 Rail na płytce pod wiązania.

Dla takich osób jak ja polecam! Nie ma większych problemów ze skręcaniem a co za tym idzie hamowaniem. Nie wymagają wielkiej siły, co mi się bardzo podoba. Mój brat (czyli bardziej doświadczony narciarz) stwierdził po wypróbowaniu ich, że dla niego są za miękkie. Faktycznie jak nabierałem prędkości to przy ostrych skrętach narta drgała. Ale ja raczej preferuję jazdę rekreacyjną i dla mnie są idealne! Ten zakup był strzałem w dziesiątkę! Oto ja:

Obrazek

A to ja po upadku :mrgreen: (musieli mi odwijać nogi bo nie wiedziałem jak wstać - podobno się ziemia zatrzęsła jak upadłem he he)

Obrazek


Reasumując! Narty to wspaniały sport, który polecam wszystkim! Zarówno tym starszym i tym młodszym!!!

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group