Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 05:11:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1554 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 16 lutego 2020 23:58:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7604
Skąd: Kraków
Niesamowite! :shock:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 czerwca 2020 13:06:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/parowozownia-wolsztyn-pkp-cargo-nie-wykonuje-zobowiazan-walczymy-o-przetrwanie-97281.html

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 22 czerwca 2020 09:46:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
I w sprawnie działającym państwie taki dyrektor PKP Cargo, po tej bezczelnej odpowiedzi powinien być natychmiastowo spierdolony ze stanowiska,

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 marca 2021 09:16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
phpBB [video]

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 20 marca 2021 09:02:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Jest piękna!

I jak niesamowicie nakręcony ten filmik!


- chciałem napisać. Bo naprawdę dałem się wkręcić :shock:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 20 marca 2021 12:12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1958
Skąd: Sulejówek
Ciekawe czy aż tak podskakiwała na krzywych torach, bo to raczej nie byłaby komfortowa jazda.
Jest też historyczne nagranie prawdziwej Lux Torpedy
phpBB [video]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 marca 2021 21:16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Świetne! :aniolek:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 kwietnia 2021 20:55:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7604
Skąd: Kraków
Dzięki, Emilian! ;)
Emilian pisze:
Ciekawe czy aż tak podskakiwała na krzywych torach, bo to raczej nie byłaby komfortowa jazda.
Pewnie aż tak, to nie... ;)

Ale ten drugi film też wielkie łał, super! Mnie też poruszyły przedwojenne ujęcia tej Ok1 i franciszkanów (?) z Krakowa...

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 maja 2021 21:15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7604
Skąd: Kraków
W rozkładzie jazdy z 1894 roku, który wrzucił tu Panek, jest już uwzględniona działająca wtedy od 10 lat stacja w Swoszowicach. Malował ją swego czasu Wojciech Weiss:

Obrazek

a ja tu kiedyś przedstawiłem serię fotografii, już nieaktualnych, bo przystanek - już nie stacja - jest teraz w gruntownej przebudowie i modernizacji. ;) Jak skończą, postaram się zrobić nową "sesję". Piękne jest to, jak zmienia się rzeczywistość od czasu kościarni parowych, choć czasem tego i owego szkoda. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 13 marca 2022 19:26:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
A oto wątek kolejowy mojej eskapady w Góry Opawskie.
Głuchołazy mają bardzo ciekawy układ infrastruktury kolejowej.
Od czeskiego Karniowa do czeskich Jesionik biegnie linia kolejowa, której środkowy fragment biegnie właśnie przez Głuchołazy. Nb. między innymi to było powodem czechosłowackich roszczeń do tego terenu w 1945 roku, aż do 1946 atmosfera w mieście była napięta i naznaczona tymczasowością. Linia ta wygina się - od wschodu patrząc - w kierunku północnym i osiąga stację Głuchołazy, która położona jest daleko na peryferiach, coś tak jakby Warszawa Centralna znajdowała się miejscu przystanku Warszawa Choszczówka. Potem wybiega ze stacji w kierunku ogólnym południowo-zachodnim, przebiega blisko centrum miasta -właściwie przecina je na wskroś - i zdąża ku granicy czeskiej. Linią tą kursują tranzytowe pociągi czeskie - zarówno osobowe jak i towarowe, te pierwsze niezbyt często ale kilka kursów dziennie jest. Na stacji w Głuchołazach następuje zmiana biegu pociągu, więc jeżdżą tam szynobusy, przy których nie jest to czasochłonne - po prostu maszynista przechodzi z kabiny do kabiny. Co interesujące każdy podróżny może do tego szynobusu wsiąść w Głuchołazach, kupić bilet i pojechać sobie do Czech.
Ale to nie wszystko - od stacji Głuchołazy biegnie może 3 kilometrowy ogryzek, który prowadzi w kierunku centrum i kończy się na przystanku Głuchołazy Miasto. Jest to znacznie wygodniejsze miejsce do wsiadania i wysiadania dla kogoś kto przyjechał do Głuchołaz właśnie. Linia ta biegła kiedyś dalej, aż do stacji Głuchołazy Zdrój, obecnie jest ślepa. I żeby było jeszcze dziwniej - tuż za peronem tej stacji, dosłownie 10 metrów dalej, nasypem biegnie ta tranzytowa linia o której pisałem wcześniej! Ale nie jest w żaden funkcjonalny sposób połączona z Głuchołazami Miasto, więc jakiś Czech który chciałby sobie zwiedzić starówkę musi wysiąść daleko na północy na stacji Głuchołazy i iść z buta ponad 25 minut.
Same Głuchołazy Miasto, niedawno odnowione wyglądają bardzo ładnie - budynek częściowo z pruskiego muru, z przytulną poczekalnią i wiatą nad peronem.

Obrazek


Oferta polskich kolei dla Głuchołaz Miasto jest wybitnie żałosna. Docierają tam po dwa kursy w soboty i po dwa w niedzielę. Prawdopodobnie widok polskiego i czeskiego pociągu stojących razem na stacji Głuchołazy jest rzadki niczym tranzyt Wenus :wink: Oczywiście ta żałosność tylko wzmocniła moją determinację by dotrzeć tam po szynach :mrgreen:

Niemniej Fen - dojechać się tam oczywiście da. Ja jechałem akurat z Katowic: pociągiem Intercity, który też był osobliwością. Były to spalinowe zespoły trakcyjne wypożyczone od firmy SKPL. Wysiadłem w Nysie i stamtąd jeżdżą już rzeczone szynobusy do Głuchołaz. Kursy zaczynają w Opolu i w Kluczborku. Można to ogarnąć.
Ale swoją drogą z Nysy jeżdżą też autobusy do Głuchołaz, jakoś co dwie trzy godziny, więc można i tak.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 13 marca 2022 22:18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Heh, ciekawa sprawa z tą czeską linią!

A tak w ogóle to dzięki za szczegóły. Nie wiem, kiedy się tam wybiorę i czy do tego czasu nic się nie pozmienia, ale warto wiedzieć, że jest co ogarniać. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 marca 2022 08:33:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Fajowo! Nigdy tam nie byłem. A miałeś ze sobą termos?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 marca 2022 09:25:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Tak. Była w nim gorąca kawa z mlekiem. 8-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 maja 2022 08:21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Cześć. Wreszcie przejechaliśmy się wąskotorówką w Piasecznie. W sumie jest to najbliżej nas przebiegająca czynna linia wąskotorowa, a jakoś do tej pory nie było okazji ją odwiedzić. Okazji, a może i chęci, bo co to za wąskotorówka z rozstawem szyn 1000 mm? Taki rozstaw w niektórych krajach to norma. No i tak przy całej sympatii do mniejszych pociągów, z Piasecznem było nam nie po drodze. Wyszło spontanicznie, podczas nocy muzeów. Wieczór był piękny. Najpierw zwiedzanie parowozowni, a potem jazda z Piaseczna przez Zalesie Dolne do Złotokłosu. I powiem wam, że jest różnica w porównaniu z węższymi braćmi. Kolejka Piaseczyńska jedzie wyraźnie szybciej. Nie ma wrażenia takiego powolnego terkotania. Jest zdecydowana, silna, jakby mówiła: „To moje tory, moje miejsce i nie wybieram się na emeryturę”. Chociaż przecież ten ruch turystyczny to taka jej emerytura właśnie. Widoki piękne, świetne miejsce piknikowe – przez które tylko przemknęliśmy – bo pikniku tym razem nie było i szybki oblot spalinowej lokomotywy w Złotokłosie. W drodze powrotnej nie wróciliśmy już na nasze numerowane miejsca i okazało się że wagon mamy dla siebie. Zapaliliśmy lampki powieszone wzdłuż okien, zmrok zapadał i zadowoleni wróciliśmy do Piaseczna. Fajna wycieczka – polecam.

Obrazek

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 maja 2022 09:06:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
O! Fajnie, dziękuję! TO bardzo blisko ode mnie, więc postaram się wybrać na wycieczkę.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1554 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group