Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 09 maja 2024 14:47:41

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1559 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 104  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 czerwca 2015 22:32:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 17:48:09
Posty: 6421
spoko

fajna koncepcja
dla mnie mieści się w kręgu "poczytaj mi mamo" :D

Obrazek

poczekajmy jeszcze chwilę...
:D
no i pisz pisz pisz


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 czerwca 2015 22:42:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14024
Skąd: ze wsi
Powsinoga pisze:
może bajka o pracowitej wąskotorówce

eeeee tam... dajże spokój już z tą pracą.... :?
:D
ja bym poczytał o wąskotorówce leserze i wagarowiczu, cierpiącej na melancholię, którą zaczyna darzyć smolistym, gorącym i niejednoznacznym uczuciem... miłośniczce przewozów po nic i donikąd, alter ego anty ego... kolego... :)

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 czerwca 2015 08:28:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17995
Fengari pisze:
Mi powstał w głowie jedynie zarys historii, której jednak nie czuję się na siłach napisać.

..a dlaczego nie spróbujesz?
Ja bym tylko "wyprowadził" na początek myszkę z kanalizacji :wink:

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 czerwca 2015 21:48:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 17:48:09
Posty: 6421
Pietruszka pisze:
ja bym poczytał o wąskotorówce leserze i wagarowiczu,

a morał panie, tak bez morału nie godzi się he he


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 czerwca 2015 23:30:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10003
Ooo, poczytaj mi mamo! To ci dopiero była seria! :D
Pamiętam jak kiedyś pod koniec podstawówki (kiedy już wszyscy byliśmy przecież strasznie 'dorośli!') odkryłam całe zapasy tego w domu i z wypiekami na twarzy odkrywałam na nowo te niesamowite historie (prym wiodła bezkonkurencyjna książeczka o latającej krowie - co za psychodelia!). A potem spakowałam to wszystko do plecaka i dla beki zaniosłam do szkoły. Ale wszyscy je rozchwytywali! To był hit! Książeczki latały po całej klasie aż jakaś nauczycielka się poważnie zaniepokoiła co się dzieje. :D


Cytat:
..a dlaczego nie spróbujesz?

Wuka, ja nie umiem pisać! No może jeszcze jak coś piszę na luzie, niezobowiązująco, bez potrzeby martwienia się o poprawność językową - coś typu post na forum- to wtedy może i czasem mi coś wychodzi. Ale kiedy się staram i wiem, że muszę dbać o poprawność, to jest dramat, zdania nie mogę sklecić. Zresztą i tak często nawet nie mam pojęcia o tym, że robię błędy i że coś jest błędem.
A poza tym, jeśli w tej historii mają być szczegóły techniczne, to wysiadam całkiem - nie znam się, nic nie wiem, nie umiem, nie mam do tego głowy! :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 czerwca 2015 09:51:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6969
Pietruszka pisze:
ja bym poczytał o wąskotorówce leserze i wagarowiczu, cierpiącej na melancholię, którą zaczyna darzyć smolistym, gorącym i niejednoznacznym uczuciem... miłośniczce przewozów po nic i donikąd, alter ego anty ego... kolego...

Pietruszka, Ty to musisz napisać !!!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 lipca 2015 17:54:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 24 listopada 2014 22:36:08
Posty: 735
Skąd: z nienacka
Zadziwia mnie Niemiecka kolej- zwłaszcza ekspresy.
Jak przelatują przez mniejszy dworzec to tylko zostają po nim poczochrane włosy na głowie ,nie to co u nas....
:?

_________________
Mieszkam we mgle, po tamtej stronie
mieszkam we mgle, na jakiś czas


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 lipca 2015 00:45:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10003
Wracałam dziś z wakacji i jechałam Pendolino.
Szczerze odradzam.
Pendolino to zuo! :evil:

Nie ma przedziałów, jeno wąskie przejście między fotelami, człowiek idąc z dużym bagażem trąca wszystkich siedzących na brzegu.
Ale w ogóle posiadanie ze sobą bagażu, zwłaszcza dużego, jest w tym cholerstwie wysoce niewskazane, ten cud techniki i komfortu nie przewiduje miejsca dla takich fanaberii. A bagaż duży i z cenną zawartością jest już w ogóle rzeczą wręcz niedopuszczalną!

Wchodzimy na stacji, na której na szczęście nie wsiada dużo ludzi. Wszyscy jakoś dają radę zmieścić się w przedsionku i przeczekać aż pan z poczęstunkiem przejedzie przez wagon i zwolni drogę do foteli. Jest też miejsce i czas, żebym mogła z dużego plecaka wyjąć mały bagaż podręczny, gdyby wsiadało więcej ludzi, czynność ta stałaby się niewykonalna. Okazuje się, że miejsca na bagaż duży są na początku i na końcu wagonu, pasażerowie nie mogą mieć go przy sobie, w zasięgu wzroku i kontroli. O, przepraszam, jestem niesprawiedliwa, niektórzy wybrańcy mogą, gdyż nad fotelami są półki, a sufit miejscami dość wysoki, żeby dało się tam wcisnąć bagaż, niestety tylko miejscami i większość podróżnych o takim luksusie może tylko zapomnieć. Niestety, wsiadamy gdzieś w środku trasy, większość pasażerów jest już wsiądnięta wcześniej, i miejsca na bagaże - te na końcu i początku wagonu też są już zapełnione. Przeciskamy się więc do swoich siedzeń i próbujemy zmieścić na nich siebie i dwa duże plecaki. Nie ma to jak luksusowy pociąg! Dobrze, że czekają nas tylko 2 godziny jazdy. Na szczęście przychodzi konduktorka i postanawia jednak coś na to zaradzić. Poprzestawiała, poupychała bagaże innych ludzi na końcu wagonu i znalazło się jakoś miejsce i na nasze. Uff. NIe wiem tylko, czy właściciele tych poprzestawianych będą zachwyceni, jeśli będą mieli problemy z ich znalezieniem. Albo jeśli się pomylą, bo sporo było podobnych toreb.

Potem przekonuję się, że w tym cudzie techniki nie istnieje internet. Jeśli wierzyć opowieści jednego ze współpasażerów, wi-fi w Pendolino nie ma i być nie może, ot historia z cyklu absurdy UE. NIe będę powtarzać, bo nie słyszałam dokładnie i mogę coś pokręcić.
Ten sam biedny pasażer na koniec ma wyjątkowego pecha - jego bagaż jest dwa wagony dalej, a on nie ma jak tam się dostać, bo droga jest całkowicie zablokowana przez pasażerów wysiadających i wyciągających swoje bagaże. W związku z tym chłopak obawia się, że zamiast wysiąść na swojej stacji, będzie musiał pojechać do następnego miasta...

Na koniec dorzucę tylko, że czas naszej podróży za pomocą Pendolino jest, zgodnie z rozkladem, jedynie 2 minuty krótszy od czasu podróży tradycyjnym IC. Jakie stąd wnioski?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 lipca 2015 02:28:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7635
Skąd: Kraków
Fengari pisze:
Jeśli wierzyć opowieści jednego ze współpasażerów, wi-fi w Pendolino nie ma i być nie może, ot historia z cyklu absurdy UE. NIe będę powtarzać, bo nie słyszałam dokładnie i mogę coś pokręcić.


Chodziło bodajże o to, że w celu zainstalowania wi-fi trzeba by wyciąć dziurę w pudle pojazdu, a to spowodowałoby utratę gwarancji. Ale, z tego, co pamiętam, sprawa jest w toku. Chyba, że źle zapamiętałem. :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 lipca 2015 07:55:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 24 listopada 2014 22:36:08
Posty: 735
Skąd: z nienacka
To w tym samym czasie wyprodukowano Pendolino co niemieckiego ICE i obydwa składy jeżdżą od 1988 r
i ICE ma wi-fi a Pendolino nie...
Może Pendolino nie należy do linii wysokich prędkości :taaaaa: dlatego..hmmm

_________________
Mieszkam we mgle, po tamtej stronie
mieszkam we mgle, na jakiś czas


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 lipca 2015 18:04:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 17:48:09
Posty: 6421
Fengari pisze:
Pendolino to zuo!

:fen
rela będzie?

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 lipca 2015 21:45:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10003
jpl pisze:
Chodziło bodajże o to, że w celu zainstalowania wi-fi trzeba by wyciąć dziurę w pudle pojazdu, a to spowodowałoby utratę gwarancji.

Wersja, którą słyszałam, była bardziej hardkorowa. Ponoć za wywiercenie tej głupiej dziury musieliby zapłacić jakąś horrendalną karę.

Powsinoga pisze:
rela będzie?

Pewnie coś tam będzie, chociaż nie wiem jeszcze, kiedy. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 21 lipca 2015 22:42:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 24 listopada 2014 22:36:08
Posty: 735
Skąd: z nienacka
wczoraj mierzyłam czas przejazdu ICE przez stację kolejową -30 sek.

Imponują mi te pociągi!

_________________
Mieszkam we mgle, po tamtej stronie
mieszkam we mgle, na jakiś czas


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 20 sierpnia 2015 21:20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 24 listopada 2014 22:36:08
Posty: 735
Skąd: z nienacka
i co zrobić?
Jutro po pracy wybieram się na weekend do Hannoveru-oczywiście ulubionym ICE z Bielefeldu
ale bilet jest tylko on-line na komórkę
moje handy jest jaka jest i nie da rady pobrać DB navigator..

JAK MAM KUPIĆ BILET?

_________________
Mieszkam we mgle, po tamtej stronie
mieszkam we mgle, na jakiś czas


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 23 sierpnia 2015 18:48:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 24 listopada 2014 22:36:08
Posty: 735
Skąd: z nienacka
Bilet w biurze podróży zakupiony

Podróż ICE to czysta przyjemność (jest wifi)
Trasa Bielefeld-Hannover w jedną godzinkę.

http://www.kurierkolejowy.eu/images/news/Pociag_ICE_a_stacji_Plattling.jpg

_________________
Mieszkam we mgle, po tamtej stronie
mieszkam we mgle, na jakiś czas


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1559 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 104  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 237 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group