Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 03 maja 2024 08:59:13

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 104  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 maja 2006 20:28:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
monika pisze:
90% rozmów z nieznajomymi np. w pociągu nie lubię. Męczą mnie. Ale takie sytuacje spontaniczne...to zupełnie co innego.

napisałem więc gdzie indziej, że dobre rozmowy przedziałowe biorą się z odruchu serca:

widzisz np. gościa w koszulce Armii... ;-) albo słyszysz, że z walkmana leciało mu właśnie Magical Mystery Tour, i się skończyło, więc zagajasz...
albo widzisz, że człowiek studiuje plan Warszawy (jeżeli tam jedziecie, ewentualnie mapę TPN-u jeżeli kierunek: Zakopane :-)), więc pomagasz mu znaleźć poszukiwany punkt, ewentualnie opowiadasz swoją mrożąca krew w żyłach przygodę ze szlaku, na która dana osoba się wybiera...
może też być sytuacja, jak z tym Twoim Neoanginem, że widzisz wyraźnie, że ktoś ma jakiś kłopot - no to delikatnie sondujesz, czy akurat chce, żeby go wszyscy zostawili w świętym spokoju, czy może przyjmie dobre słowo (w pierwszym przypadku naturalnie odczepiasz się, zanim jeszcze ten drugi zdąży pomysleć, że się przyczepiłaś)...
albo wspólnie widzicie niesamowicie piękny zachód słońca, więc i wspólnie podziwiacie (hehe, robi się kiczowato)

nie w każdym przedziale da się sensownie zagadać, ale pewnie jednak częściej, niż niektórzy myślą!

generalnie np. w zapchanym ośmioma osobami przedziale jest słabiej - im kameralniej, tym lepsza koniunktura. ale wszystko zależy od temperamentu drugiej osoby, bo jezeli ona nie lubi albo mówić, albo słuchać, to już nic nie poradzisz ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 maja 2006 20:49:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Jeśli chodzi o pociągi, to - poza tym, o czym wspomniałam dziś w innym wątku - dochodzi u mnie też to, że po prostu lubię jechać pociągiem i nie mówić wtedy prawie nic. Oczywiście nie dotyczy to sytuacji gdy - przykładowo - jedziemy ośmioosobową (znajomą) gromadką do Zakopanego. Bo to już nie jazda pociągiem, lecz ... po prostu jaaaaazdaaaaa. ;) Ale w innych sytuacjach - lubię kontemplować :). To z dzieciństwa mi zostało chyba - jazda pociągiem jako coś niesamowitego...bez rozproszeń.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 maja 2006 22:12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
nie lubię gadać w ogóle z nieznajomymi w pociągu. i jak taki ktoś mnie zagaduje to od razu robię się bardzo niemiła. lubie w pociągu jechać przy oknie i słuchać muzyki i gapić się na krajobrazy, albo udawać, że śpię. ostatnio polubiłam wagony bez przediałów, pod warunkiem, że nikt nie siedzi obok. bo można się odizolować i nikt nie siedzi na przeciwko i nie gapi się na mnie a ja na niego też nie muszę.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 maja 2006 22:27:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
nikt mnie nie rozumie :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 maja 2006 22:37:18 
A ja się cakowicie utożsamiam z podejściem Natalii... Sorry Krejze, ale wiesz to nie od dziś :-) Pociągowym zagadywaczom mówię stanowcze <wypozdr>! ;-)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 maja 2006 22:39:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
hehehehe!


natalia pisze:
bo można się odizolować i nikt nie siedzi na przeciwko i nie gapi się na mnie a ja na niego też nie muszę.


:piwo:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 maja 2006 22:41:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21411
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
<joke>A potem sie dziwia socjolodzy, ze zanikaja wiezy miedzyludzkie i powszechna znieczulica panuje. A jak ma byc inaczej skoro wzdrygamy sie kontaktow werbalnych z bliznimi przedkladajac na owe, obcowanie z wlasnymi doznaniami.</joke>

;) :)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 maja 2006 08:30:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Crazy pisze:
widzisz np. gościa w koszulce Armii... albo słyszysz, że z walkmana leciało mu właśnie Magical Mystery Tour, i się skończyło, więc zagajasz... albo widzisz, że człowiek studiuje plan Warszawy

Dobrym sposobem jest też rzucić przy wysiadaniu w kierunku współpasażerów, z którymi siedziało się w milczeniu przez 4h: "tu, niedaleko jest Akademia Bydgoska... pięćset metrów... kilometr... może półtora... w każdym razie dwa przystanki... może trzy..." Wprawdzie samemu już się nie weźmie udziału w rozpoczętej tak rozmowie (bo się wysiada), ale za to pozostający w przedziale rozmówcy siłą rzeczy mają o czym rozmawiać :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 maja 2006 08:37:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21411
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Nawiazac kontakt z innymi wspolpasazerami i wytworzyc miedzy nimi pewna subtelna, mentalna wiez, mozna tez tak jak w tym dowcipie:

W przedziale siedzi Polak,Czech, zakonnica i modelka.
Pociąg wjeżdza do tunelu, jest zupełnie ciemno i cicho.
Nagle słychac jak ktoś dostaje w ryja.
Pociąg wyjeżdza z tunelu, Czech trzyma się za policzek.
Zakonnica myśli : debil Czech złapał modelkę za kolano i dostał w ryja.
Modelka myśli: debil Czech chciał mnie złapać za kolano, pomylił się,
złapał zakonnice i dostał w ryja.
Czech myśli: cham Polak złapał modelkę za kolano, ona chciała go uderzyć,
on sie uchylił i ja dostałem w ryja.
Polak mysli: ale ciul z tego Czecha.W nastepnym tunelu znowu go
gwizdne w gebe....
;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 maja 2006 08:50:19 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 20:24:08
Posty: 3118
Crazy pisze:
nikt mnie nie rozumie Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Ależ wprost przeciwnie. Sam lubię zagadywać do ludzi z którymi jadę i sam trafiam na takowych "zagadaczy". Dzięki temu poznałem kolesia z Piły, dzięki któremu mam dostęp do różnych rzeczy muzycznych. Dziewczynę co studiuje bankowość i wytłumaczyła mi wiele rzeczy. Poza tym ile można jechać i całkowicie wyłączyć się z terenów otaczających, dla mnie to by była masakra.

P.S. I tak najciekawsze znajomości powstają w drodze i oraz z Przystanku Woodstock :faja:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 maja 2006 09:39:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Groszek-a pisze:
Poza tym ile można jechać i całkowicie wyłączyć się z terenów otaczających


Jeśli terenem otaczającym jest dla Ciebie życie przedziałowe, to...długo :D Ja uwielbiam gapić się przez okno lub czytać - i to nie jest masakra żadna :)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 maja 2006 10:31:54 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 20:24:08
Posty: 3118
Dziwi mnie to trochę to wszystko. Też lubię patrzeć na to co znajduje się za oknem, ale jeśli w jakiś sposób jest możliwość wywiązania się ciekawej konwersacji z drugą osobą to rozmawiam. W każdym razie :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 maja 2006 16:02:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:45:18
Posty: 486
Skąd: Królewskie Stołeczne Rezydencjalne Miasto Wrocław
Ostatnio jak jechałem do Poznania to w pociągu student prawa objasniał takiem facetowi zasady działania wspólnot mieszkaniowych. Spoko ale po godzinie nie do zniesienia...

_________________
-Panie Havranek, za 5 lat tu będzie IV Rzeczpospolita.
-Ja se ne boje, ja mam rakovinu..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 maja 2006 16:03:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:45:18
Posty: 486
Skąd: Królewskie Stołeczne Rezydencjalne Miasto Wrocław
a tak w ogóle to pkp reaktywuje od czerwca po krótkeij przerwie pociągi w KoTlinie Kłodzkiej. mają szczęście...

_________________
-Panie Havranek, za 5 lat tu będzie IV Rzeczpospolita.
-Ja se ne boje, ja mam rakovinu..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 maja 2006 23:21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
O! MAMY szczęście!

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1557 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 104  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group