Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 22:16:48

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1556 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 104  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 września 2005 22:15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
.....kolej to czarodziejska rzecz.........w chicago kupiłem sobie mini albumik ze zdjęciami starych parowozów !!!! Witkacy tez byl ich wielbicielem...zrobił dużo zdjęć...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 września 2005 22:39:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Cytat:
A jeśli chodzi o miejscowość Topiło - co sądzicie o jej mieszkańcach? Mieliście jakieś doświadczenia?


Taa...

Poszukaliśmy tam noclegu i jakiś facet nas przygranął i spaliśmy u niego na sianie na jakimś poddaszu he he. No i tam było gniazdo os o którym zapomniał nas poinformować... Jedna użądliła koleżankę w rękę i przez 3 dni musiała nosić ją podwieszoną... No a na drugi dzień jak dziękowaliśmy facetowi za nocleg to dotknął jedną z koleżanek za pierś twierdząc: "Jak ja lubię młode piersi niewiasty..." Oczywiście cofnąłem jemu rękę i z lekka koelś dostał zjebkę i se poszliśmy od niego... Koleżanka ta miała wtedy 16 lat...

A Ty Witek opiszesz jakąś przygodę?

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 września 2005 16:49:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
My byliśmy w tamtych stronach turystycznie i rowerowo i wszędzie poza Topiłem ludzie byli niezwykle życzliwi, a w Topile pozamykani w domach i niechętni wszelkim kontaktom, taki kontrast był. Z drugiej strony psami nie poszczuli :D . No i nie było źle - w Topile jadłem grzybki smażone na tłuszczu z konserwy turystycznej :D .

A wracając do kolei - szkoda że chyba dosyć niewiele jeździ tzw. pociągów retro. Np. u nas (Chabówka - Sącz) jeździł chwilę ale przestał ze względu na zagrożenie pożarowe. I kicha. Nie zdążyłem się przejechać. Ale miło było przynajmniej posłuchać parowozu, puf...puf...puf...na całą dolinę :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 września 2005 22:39:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
antiwitek pisze:
na tłuszczu z konserwy turystycznej Very Happy


Konserwa turystyczna to kultowe danie wszelakich wyjazdów! :P

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 września 2005 16:20:44 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
nie bardzo wiem jak mozna gwiazdkowac trasy kolejowe, wiec tego nie uczynie. zreszta nie podrozuje tak czesto tym srodkiem lokomocji, ale bardzo lubie. raz na miesiac rzeszow - radomsko i z powrotem wystarcza by zaspokoic glod. sensacji na miare tych pily nie pamietam, ale oczywiscie nie bylo bez zgrzytow.
osobiscie najprzyjemniej jezdzi mi sie z dziewczyna, choc ostatnio gdy samotnie jechalem po nia (wlasnie do radomska) tak prawie mistycznie sie czulem w ciemnym przedziale i milczacym towarzystwie, chlonac niemal surrealistyczne widoki i oczekujac z niecierpliwoscia na spotkanie po ponadmiesiecznej przerwie (na miejsce dotarlem przed polnoca).
a gdy juz wracalismy do mnie tez bylo ciekawie. rodzice doroty zabrali nas do krakowa (polowa drogi), na pkp (aktualnie w remoncie) dojechalismy od tylu minute przed odjazdem, ale zdarzylismy: caly czas konsultujac sie przez telefon kupowalem bilety w przejsciu podziemnym (mili ludzie wpuscili mnie w kolejke) podczas gdy moja dzielna wstrzymywala pociag (prawie wyrwala panu konduktorowi gwizdek z ust).
pierwszy raz jechalem pociagiem z lublina do wawy z wujkiem. kazal mi mowic do siebie tato (po co?) co powodowalo jeszcze wiecej klopotow, bo sie po prostu mylilem. w pociagu zmienialismy przedzial jakies 150 razy i spotkalismy setke jego znajomych, kontrola zlapala nas w pierwszej klasie wiec musial doplacic za nas obu, a na koniec zabral moj bagaz przez co przez tydzien chodzilem w majtkach mlodszej (tylko o rok) siostry, ale za to mialem nowa szczoteczke do zebow.
dzieki tym perturbacjom nie wiem dlaczego przez kilka lat pociagi kojarzyly mi sie z dziwnymi i duzymi :shock: przestrzeniami oraz haosem i znajomymi obcymi. nawrocila mnie dopiero druga podroz (powrotna z koda w drugiej klasie technikum) kielce-lezajsk (bylo cholernie zimno).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 września 2005 16:26:26 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
a jak ostatnio bylem w tym radomsku to sie na peronie elektrowoz palil, straz porzarna utopila go w pianie, obok masa ludzi sie denerwuje, ze nie dojada (bylo ok 21.30) i jeszcze dwoch dziadkow sie pobilo ktory to z nich ma dalej do domu.
na szczescie tylko odberalem szwagierkolaske i szybko sie zmylismy, pewnie pisali o tym na drugi dzien w gazecie radomszczanskiej w rubryce hit tygodnia.:lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 września 2005 14:14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
zoin train is coming our way
zion train is coming our way
oh people get on board
you better get on board
thank the lord, prais fari
i gotta catch this train
cause there is no other station
then you going in the same direction

soul train is coming our way

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 września 2005 07:11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
He he, na Jamajce nie ma nawet kilometra koleji ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 września 2005 11:40:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17252
Skąd: Poznań
Podobnież na Islandii. :-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 września 2005 16:34:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
zion train is coming our way!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 września 2005 18:41:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:45:18
Posty: 486
Skąd: Królewskie Stołeczne Rezydencjalne Miasto Wrocław
za rzadko zaglądam na potforum.... kocham pociągi, zwłaszcza stare linie w sudetach... jak byłem młody miałem bilet z a frajer bo moja mama pracowala w przychodni kolejowej. jak mialem 4 lata bylem z dziadkami w osoli i chodzilismy na łake ogladac przejezdzajace pociagi do poznania (jestem z wro). kiedys tez bylem z tata w jaworzynie parowozem (przez swidnice.... :/ ) i w muzeum... w zeszlym roku wybralem sie na parade parowozow do wolsztyna.... czad :-)

do klodzka/miedzylesia jezdze kilkanascie razy w roku. czasami z przyjaciolmi, czasami sam. a w Dlugopolu kiedys bylismy w ulewe ale bardziej niz rynna interesowalo nas to ze przez zamkniete (!) okno woda leje sie do srodka. a sudety wogle fajnie sie zaczynają. ściana gór, inny swiat.

moim marzeniem jest pojechac ze szkalrskiej do jakuszyc, ta linia fascynuje mnie od kiedy jezdzilem prawie co rokuy do szklarskiej i odbywalem dlugie spacery po bialej dolinie... podobnie fascynuje mnie linia kowarska, ta jednak juz nie pojade :/ ale widok zdjec z czeskim taborem na stacji szklarska poreba gorna bardzo na mnie dziala...

linią Boguszów-Mezimesti jechałem dawno dość, 2 razy ale też ją lubiłem... kiedys tam nawet dzienny skład do pragi jeździł.... wogole jesli chodzi o kolej Czechy rządzą (o inne względy też). moje ulubione odcinki to Mikulovice-Jindrihov ve Slezku (przez polskie gory opawskie), oraz linia Jesenik-Hanusovice... kolej to najlepszy wynalazek ludzkości!!

_________________
-Panie Havranek, za 5 lat tu będzie IV Rzeczpospolita.
-Ja se ne boje, ja mam rakovinu..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 01:50:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
a moim marzeniem (zrsztą z elseą obojgu nam to chodzi po głowach) jest wsiąść kiedyś do kolei transsyberyjskiej!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 08:15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17252
Skąd: Poznań
ereinion pisze:
kiedys tam nawet dzienny skład do pragi jeździł....


Tak. Właśnie do Pragi jechałem tą linią.


Crazy pisze:
a moim marzeniem (zrsztą z elseą obojgu nam to chodzi po głowach) jest wsiąść kiedyś do kolei transsyberyjskiej!


Takie marzenia ma każdy, kto chce zasłużyć na określenie homo sapiens. :wink:
Może kiedyś... WYPRAWA XVIII - Władywostok ?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 11:59:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Cytat:
a moim marzeniem (zrsztą z elseą obojgu nam to chodzi po głowach) jest wsiąść kiedyś do kolei transsyberyjskiej!

... i przejechać nią przez granicę polsko - chińską :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 października 2005 00:09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:45:18
Posty: 486
Skąd: Królewskie Stołeczne Rezydencjalne Miasto Wrocław
http://www.kolej.one.pl/~halski/h_start.html

_________________
-Panie Havranek, za 5 lat tu będzie IV Rzeczpospolita.
-Ja se ne boje, ja mam rakovinu..


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1556 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 104  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group