Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:58:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 376 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 maja 2007 11:19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
No Boski, gratulejszyn...nie ma lepszej rzeczki na pierwszy spływ niż Brda! To była moja pierwsza, i przez nią złapałem bakcyla.

Ja w tym roku już pewnie nie spłynę porządnie- moi jadą do Czech w lipcu w terminie, w którym nie mogę jechać.

Na otarcie łez kupiłem używany gumowy kajak i sobie będę pływał po Esgaroth.

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 maja 2007 13:28:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 05 maja 2007 12:56:23
Posty: 25
Skąd: Lubeka
:rabbit: Juz susze zeby na mysl o splywie. Patrzylam na te zdjecia i w oku krecila mi sie lza a w kieszeni noz otwieral, ze jeszcze duzo wody uplynie zanim bede mogla wioslowac. Pozdrawiam tych, ktorzy wiecznie za mnie wiosluja. :piggy:

_________________
Der Geist weht, wo er will.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 maja 2007 19:52:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
pablak 5 lat temu spływa Czarną Hańczą
Obrazek

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 maja 2007 18:26:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 30 sierpnia 2006 11:56:31
Posty: 440
pieczywo dotknięte należy zakupić!

_________________
...nie muszę wygrywać, wolę kwiatki zrywać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 maja 2007 14:16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 08:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
Słupia *****
Atrakcje zapewnione- złamane wiosło, wywrotki z nabraniem wody w kajak "do pełna", utopiony aparat foto po lekkie atrakcje typu wielokrotne przenoski- zapory, elektrownie wodne, zwałki, przeciąganie kajaka połyciznach, towarzystwo dzików na noclegu, wpłynięcie do portu w Ustce. Największe wyzwanie na spływie- Rynna Sulęczyńska około 400 m przy 2-3 % spadku- jak podają opisy i przewodniki około 80% kajakarzy przenosi kajak bokiem, reszta probuje z czego posiadacze kajaków innych niż polietylenowe ryzykują połamaniem łodki :) My daliśmy radę, nie dało się tego uwiecznic ze względu na wszesniej podtopiony aparat jak i brak wolnych rąk w tym momencie :wink:
Można znaleźć fajne miejscówki na nocleg po drodze, wskazane płynięcie jedynkami i fartuchy, warto płynąć od początku-jez. Jasien do samego morza.
Brda ****
Byla opisana wczesniej więc tylko foty
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 lipca 2007 21:38:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Łupawa

Odcinek od Kozina do Łupawy, to takie górskie pozdro nad samym morzem :-). Spadek wynosi 3 promile (trzeba jeszcze doliczyć własne), nurt w niektórych momentach jest bardzo szybki, a ryzyko zatopienia (bo o wywrotce trudno tu mówić) wręcz pewne... Najgorsze, że po pewnym czasie czułem się na rzece dość pewnie, co uważam za bardzo niebezpiecznie, 2 sekundy nieuwagi, a kajak ustawia się w poprzek zwalonego drzewa, nabiera z boku leciutko wody, by po malutkiej chwili pójść na dno pod naporem mocnego nurtu i nabranej wody. Ogólnie, nie dość, że się można po prostu utopić, to wydobywanie takiego kajaka z topieli jest wręcz niemożliwe - tworzy się jakiś dziwny klin (ogromny napór wody i blokada drewnem pod kontem prostym), biada parce kajakarzy która nie spotka co najmniej 2-3 dodatkowych par rąk. Pływanie starymi kajakami w ogóle nie wchodzi w grę - chyba, że ktoś chce złamać kajak na pół (na brzegach można oglądać takie trupy)... Większe emocje kończą się na elektrowni w Łupawie.
Ogólnie było wesoło, BARDZO dużo emocji, choć niektórzy trochę wymiękli - 2 przewrotki w 30 min (aparaty, komórki etc.), wchłonięte przez bagna buty i inne takie atrakcje. Jednak zupełnie rozumiem lęki - pierwszego dnia gdy przez półgodziny po szyję w lodowatej wodzie próbowałem wyciągnąć z małego wodospadu nasz kajaczek, dziękowałem Bogu, że nie rozwaliłem sprzętu wartego min. 2 tyś. PLN, później wszyscy z własnej inicjatywy nałożyli kajaki na wieść o tragicznej śmierci kajakarza w zeszłym tygodniu... Serio, mocno się bałem płynąc samotnie szarawym wieczorem po tym wszystkim.
Ale ogólnie polecam, choć raczej rozsądnym i pozytywnie nastawionym ludziom, którym niestraszne mokre gatki i podwyższony poziom adrenaliny przez jeden dzień :-). Poza tym piękne lasy, dzika zwierzyna (hehe - zdechły bóbr i lubiący ludzi jeleń :-)) i inne takie.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 sierpnia 2007 09:46:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Kilka dni temu rozszerzenie spływu Piławą z zeszłego roku. Z tym że wtedy przepłynęliśmy tylko z kilometr, dwa w górę rzeki i z powrotem. Teraz zrobiliśmy pełnowymiarowy spływ dzienny, w dół rzeki, z Nadarzyc do Szwecji (22 km, nie sądziliśmy że z dziećmi uda nam się tyle!).
Piława przedstawia się jako piękna, czysta rzeka, trudniejsza niż na pierwszy rzut oka się wydaje (dużo zwalonych drzew), kilkakrotnie przyspieszająca swój bieg na kilkustetmetrowych odcinkach. Spokojnie mogę polecić, chyba że ktoś woli wariant zupełnie light no to jednak lepsza Czarna Hańcza...

Obrazek

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 sierpnia 2007 12:28:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
arasek pisze:
z Nadarzyc do Szwecji (22 km


300 mil :-).

Kilka fotek z Łupawy, niestety tylko z najbardziej lajtowych momentów (wtedy nikomu w głowie zdjęcia :-)) i z przed zalania aparatów :-).

Obrazek
Obrazek (pan ludzkofilny jelonek)
Obrazek
Obrazek
Obrazek (miejsce zbrodni, klasyczna wywrota na belce + kajak pod wodą)
Obrazek
Obrazek
Obrazek (było ciężko - czyli browar, kamizelka i smutna mordka :-))


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 sierpnia 2007 12:30:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Zdjęcie z ludzkofilnym jelonkiem!!! :o :lol: :brawa:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 sierpnia 2007 20:07:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ten jelonek to chyba na prąd :lol: !

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 sierpnia 2007 12:18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 08:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
. pisze:
Kilka fotek z Łupawy, niestety tylko z najbardziej lajtowych momentów (wtedy nikomu w głowie zdjęcia ) i z przed zalania aparatów .

Potwierdzam :D
a poniżej fotki z pierwszego tygodnia lipca na Extrem Łupawie ******
:lol: jak powiedzial boss firmy ekajaki- nie ma takiej mozliwosci by przepłynąć Łupawę bez wywrotki :piwo:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 sierpnia 2007 09:18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
już od dziś wieczór łikendowa Drawa!

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 sierpnia 2007 09:41:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
ahu pisze:
już od dziś wieczór łikendowa Drawa!

Takoż od dziś wielki minus za olanie imienin mojego chrześniaka i możliwości spotkania z wartościowymi ludźmi.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 sierpnia 2007 10:07:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
daj pan spokój, nie da się być w dwóch miejscach na raz, no jak...

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 sierpnia 2007 10:13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ano nie da. Dlatego na ten przykład nie idę na Lecha. Są priorytety - co kto woli... :twisted:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 376 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group