Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 24 kwietnia 2024 16:54:23

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 376 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 sierpnia 2007 10:15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24321
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Byliśmy z 15 minut. Taki przyjemny małomiasteczkowy ryneczek, więcej nie widziałem. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 maja 2008 20:45:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Spływ kajakowy....
Dla mnie wyjątkowo ciężki temat.
Jestem wielkim fanem sportów wodnych(za wyjątkiem łindserfingu), i zawsze lubiłem korzystać z wszelkich kajaków i łódek.
Szczególnie sam lubiłem kajakować po pustym jeziorze :wink: , kiedy ta forma mi się przejadła postanowiłem spróbować spływu....
Niestety skończyło się to tragedią, i to nie z powodów technicznych czy jakiś moich nieumiejętności. Wybraliśmy się na ten wypad w ludźmi których jakoś nigdy nie darzyłem specjalną sympatią....zepsuli mi dosłownie każdy moment spływu.
Ale jakoś mnie to nie zniechęciło :wink: i postanowiłem wybrać się raz jeszcze....(kurwa) skończyło się z dziurą w plecach bo jakiś kretyn nie dał mi podkładki i się do kajaka plecami dosłownie przylepiłem.
Tak więc ze spływów jestem jakby....wyleczony na czas dłuższy.
Kiedy słyszę słowo spływ to robi mi się niedobrze.
Może kiedyś mi przejdzie?

PS Owy dramat miał miejsce na dwóch rzekach:
Paklica *!!!
Obra *****!

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 maja 2008 21:24:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Byłem ostatnio na Wdzie, trochę nuda... Aż nazbyt relaksacyjnie, choć estetycznie dość ciekawie. * * *.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 maja 2008 07:06:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
nigdy nie byłem na spływie. może w końcu kiedyś pojadę (popłynę). w kajakach najpiękniejsze jest chyba obcowanie z naturą, takie jak napisał "."
. pisze:
relaksacyjnie, choć estetycznie

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 maja 2008 07:35:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17260
Skąd: Poznań
W tym roku wracamy na rzeki! Starej grupie spływowej na tyle podrosły dzieci, że jest to możliwe... W sobotę omawialiśmy szczegóły dotyczące terminu i cieku (na 90% Brda) i już czułem lekką reisefieber, choć to jeszcze dwa miesiące...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 maja 2008 11:01:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 09:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
Na lipiec zamówiony sprzęt na Łebę, mam nadzieję na niemniejsze emocje niz na Słupi czy Łupawie :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 czerwca 2008 18:04:57 
taaaa... za niecałe 2 tygodnie w sobotę (może już od piątku - zobaczymy jeszcze) planujemy z kumplem nocny spływ Wartą...startujemy z Sierakowa...może jacyś chętni??? zapraszam...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 lipca 2008 10:33:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17260
Skąd: Poznań
Za 11 dni zaczynamy spływ Brdą. Organizacyjnie sprawy już się dopinają... w szczytowym momencie popłynie 11 kajaków, prawdziwy wodny konwój... Teraz trochę czasu na przegląd śpiworów, namiotów, kupno dodatkowego kapoka dziecięcego, dodatkowych karimat, kartuszy z gazem. Te przygotowania też są specyficznie przyjemne.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 lipca 2008 13:01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
jak długo będziecie płynąć?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 lipca 2008 18:11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17260
Skąd: Poznań
Osiem dni.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 lipca 2008 18:06:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
O, a jak płyniecie? Ostatnie dni znowu spędziłem na Brdzie, tym razem odcinek Małe Swornegacie - Gołąbek. Pierwsza połowa to totalna męczarnia, same jeziora, później bajka!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 lipca 2008 07:34:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17260
Skąd: Poznań
Zaczynamy w Pakotulsku (to jeszcze przed Gaciami), a kończymy... no to się jeszcze okaże ;-)
Mam nadzieję, że dopłyniemy gdzieś w okolice Męcikału chociaż albo i dalej.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 lipca 2008 14:48:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 09:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
Łeba- przez 6 dni zero spotkanych kajakarzy, po drodze ktos nam powiedział że płyneli ostatnio w łikend majowy :shock:
było przedzieranie sie przez trzciny, brodzenie w wodzie z kajakiem na sznurku, przedzieranie przez zwalone drzewa, krzaki, niezliczona ilość pokonywanych przenosek- zastawki, zapory, elektrownie, młyny,progi, hodowla ryb,przeciaganie kajaków przez 1,5 m pokrzywy :roll: , szybki nurt- jak juz zwolnił za Lęborkiem to kilometry z wysokim brzegiem porośniete tak że bieda z wyjściem i na koniec przepłynięcie jeziora Łebsko prawie 10km w linii prostej a że nie była to linia prosta gdyz zerwał sie wiatr i fala i trza było wiac i przeczekac w trzcinach pół godziny to jazda, tak naprawde na Łebsko nie wolno wpływać bez zezwolenia a zezwolen raczej nie wydają co w pewnym sensie jest uzasadnione ze względu na nagłe zmiany aury czego doświadczyliśmy :wink:
jak ktoś lubi jak my w urlop konkretnie sie zjebac to jak najbardziej polecam taki splyw zaczynając od jeziora Sianowskiego i codziennie minimum 8 godz w kajaku :lol:
Daje ***** gwiazdek za upierdliwość rzeki i brak jakiejkolwiek infrastruktury czyli dzikość :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 lipca 2008 08:46:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17260
Skąd: Poznań
Ale czad, ahu! :shock:
Przypomina Drawę w górnym odcinku... podoba mi się! :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 sierpnia 2008 08:29:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17260
Skąd: Poznań
A zatem Brda zaliczona po raz drugi. Tym razem na odcinku Pakotulsko - Tuchola. Nie liczyłem jeszcze dokładnie ale przepłynęliśmy około 115 kilometrów, co daje średnią niemal 13 km dziennie. Normalnie nie jest to rewelacyjny wynik - już pomijając fakt, że nie o wynik tu chodzi - ale jak na wielokajakowy megaspływ z domowym przedszkolem na pokładach (11 dzieci w wieku od 3 do 8 lat), to całkiem sporo.
Cała wyprawa nadzwyczaj udana.
Po pierwsze/drugie/trzecie pogoda - gdy startowaliśmy w sobotę, lipcowe jeszcze słońce grzało na całego i tak już zostało aż do kolejnej soboty! Tydzień bezustannej klary, bywały dni bez ani jednej chmurki! Dopiero w sobotę nad ranem przeszła burza i popadało, zdążyło jednak taktownie przestać zanim wstaliśmy na śniadanie. Ostatnie dwa dni już raczej pochmurne ale wciąż ciepłe, choć już nie gorące.
Spływy nie wymagają jakiejś super aury. Wystarczy by nie padało na łeb i by nie było jakoś skrajnie zimno w nocy - ale ta pogoda w tym roku zdecydowanie wyszła poza ten plan minimum.
Po drugie/trzecie/pierwsze rzeka. Brda nie jest może Czarną Hańczą, ale ma też swój urok. Zaczęliśmy wyżej niż 9 lat temu, ten odcinek aż do Jeziora Charzykowskiego jest spokojny, nurt leniwy, po bokach dużo trzcin i rozlewisk, co kilkaset metrów łabędzie pary z szarymi dziećmi, dookoła cisza, tylko owady brzęczą... Potem jeziora - najbardziej męczący odcinek, często pod silny wiatr - ale za to z fajnym nadjeziornym noclegiem i chwilowym powrotem cywilizacji w postaci restauracji na wodzie w Swornychgaciach. Później znów kawałek rzeki, która wygląda tam nieco jak jakieś Orinoko i znów dwa jeziora, wreszcie zapora w Mylofie (prawa rynku dotarły i tam - już nie musisz przenosić kajaka, wypożyczasz wózeczek za 2 złote i sobie przewozisz...). Potem najpiękniejszy, przełomowy odcinek. Tu trzeba uważać, dużo zwalonych drzew, silniejszy nurt, głazy... ale wrażenia niesamowite (nietoperze, orzeł!, bóbr!). Wreszcie ostatni nocleg, cóż tu ukrywać... na nielegalu, na wspaniałej dzikiej łące, tuż przed biwakiem w Gołąbku i niedzielny finalny odcinek do Rudzkiego Mostu w Tucholi.
Po trzecie/pierwsze/drugie grupa. No tu wiadomo - pływamy niemal tym samym składem od 15 lat, znamy się jak łyse konie, wiemy co kto lubi a czego nie i znamy swoje możliwości. Nocne pogawędki przy wygasającym ognisku, pod nieprawdodobnie rozgwieżdżonym niebem, przy cichych dźwiękach gitary, fletu i harmonijki - bezcenne :-)

Wkrótce wrzucę tu trochę zdjęć z Brdy 2008.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 376 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group