Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 14 maja 2024 01:40:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 876 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 lutego 2008 14:46:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6847
. pisze:
Zbaraniałem gdy lekko wypruty wylazłem w końcu z górskiego szlaku z przepaściami, poręczami itd., a tu... peron kolejowy!



poczułeś się oszukany? :wink:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 lutego 2008 17:48:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10010
Zdjęcia Katalonii absolutnie fantastyczne! :brawa:

W Hiszpanii byłam raz, w sumie podobało mi się, ale pod koniec pobytu zaczęło mi się nudzić, brakowało mi naszej bujnej polskiej zieleni i ogólnie nie nabrałam szczególnej ochoty na powrót w tamte strony. Ale jak patrzę na te fotki, to już bym chciała tam byyyyyyyć!!!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 marca 2008 16:00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 26 września 2007 23:16:55
Posty: 320
Bogi pisze:
Na narty to nie, ale pomysł udania się tam z rowerem...
Pippin pisze:
[Na narty to nie]..., ale porządną wędrówkę?

Generalnie Izery to według mnie nuda - za małe przestrzenie, za małe górki, za dużo ludzi.

Ale są sytuacje wyjątkowe :D
1. Biegówki, gdy się chce prędkości (relatywnej ;)), a nie przecierania nowych szlaków i niespotykania ludzi. Bo w Izerach trasy są przygotowane, jest ich bardzo dużo (po stronie polskiej i czeskiej), no i są piękne. Dla amatorów turów albo tych, którzy lubią myśleć, że na biegówkach też da się zjechać z dużej góry (off piste oczywiście 8)) - też coś się znajdzie - szczególnie po drugiej stronie szosy (tj. przełęczy Szklarskiej). ;)
A dla tych, którzy lubią jeździć w kółko jest Harrachov:
Obrazek
Zdjęcie: Monika Rusztecka

2. Biegówki z dziećmi ;)
Obrazek
Zdjęcie: Monika Rusztecka

3. Rowery - bywalcy mówią, że na rowerach jeździ się tam świetnie...
Obrazek
Zdjęcie: Monika Rusztecka

4. Siedzenie w Chatce Górzystów z gromadą przyjaciół, gitary, kominek, nocne rozmowy, wychodzenie przed dom, tylko po to, żeby zachwycić oczy widokiem, i poczuć, jak wywija cię na drugą stronę przenikliwy wiatr, a także (długie) wędrówki do najbliższego sklepu po zapasy.
Obrazek


Ostatnio zmieniony czw, 13 marca 2008 19:07:48 przez Olaka, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 marca 2008 16:25:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24334
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Olaka pisze:
Izery to według mnie nuda - za małe przestrzenie, za małe górki

Uuuu... Akurat jak na polskie warunki, to Izery są dość rozległe i wysokie. Widzę u Koleżanki niebezpieczne zbliżanie się do poglądów pewnego forumowicza. :twisted:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 marca 2008 19:42:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Fakt faktem, że jak się siedzi po południowej stronie głównego grzbietu - Hala Izerska, Orle, Jakuszyce itp. - wysokości względnych nie ma. A z rozległością też bym nie przesadzał - 2 dni na obejście właściwie wszystkiego istotnego.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 marca 2008 09:42:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24334
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Bogus pisze:
2 dni na obejście właściwie wszystkiego istotnego

A co w Polsce ma więcej? Tatry, Bieszczady, Beskid Żywiecki i Niski, czyż nie?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 marca 2008 11:29:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Beskid Sądecki, Wyspowy, Śląski, Karkonosze... Przy czym, trzymając się ściśle terminu "rozległość" masz rację, ja natomiast bardziej traktuję to jako "to do".

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 marca 2008 13:03:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24334
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ok, kumam różnicę.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 marca 2008 18:40:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 26 września 2007 23:16:55
Posty: 320
Bogi pisze:
Fakt faktem, że jak się siedzi po południowej stronie głównego grzbietu - Hala Izerska, Orle, Jakuszyce itp. - wysokości względnych nie ma.
Na szczęście można też jeździć poza biegówkostradami, na przykład po wyżej wymienionym głównym grzbiecie ;) Albo po "grani" karkonoskiej. A tam trzeba podejść, a potem trzeba zjechać 8)

Bogi pisze:
A z rozległością też bym nie przesadzał - 2 dni na obejście właściwie wszystkiego istotnego.
Pomyślałam sobie, że teraz właściwie można (i warto) traktować Izery polskie i czeskie jako całość, i śmigać po obu stronach granicy - i to jest super! Rozległość wówczas rośnie... nawet do 5 dni. A z Karkonoszami to już do 7. :D

Pozostaje jeszcze kwestia dużej liczby ludzi i małej dzikości. Wyobrażam sobie, że poza feriami itp., może tam być całkiem dobrze.

Pippin pisze:
Widzę u Koleżanki niebezpieczne zbliżanie się do poglądów pewnego forumowicza. :twisted:
Spoko, ja doceniam jeszcze Bieszczady i Niski ;)

Pippin pisze:
Akurat jak na polskie warunki, to Izery są dość rozległe i wysokie. (...) A co w Polsce ma więcej? Tatry, Bieszczady, Beskid Żywiecki i Niski, czyż nie?
Izery wysokie - proszę pana, to jest oksymoron. ;)
Poza tym nie ograniczajmy się polskimi warunkami. ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 marca 2008 19:19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Olaka pisze:
Na szczęście można też jeździć poza biegówkostradami

Na szczęście można też chodzić :-)

Olaka pisze:
Pomyślałam sobie, że teraz właściwie można (i warto) traktować Izery polskie i czeskie jako całość

Zdecydowanie Izery przy takim podejściu zyskują. Po czeskiej stronie sporo fajnych skałek. Mam z tamtejszą częścią pewne porachunki, ponieważ wraz z Profesorem dotarliśmy na potencjalnie najciekawszą skałę przy widoczności sięgającej kilkunastu metrów.

Olaka pisze:
Pozostaje jeszcze kwestia dużej liczby ludzi i małej dzikości.

Kwestia małej dzikości mnie nie martwi zupełnie, dużej liczby ludzi martwiłaby może trochę, gdyby nie to, że w okresie wakacyjnym nie stwierdziłem zbyt dużego natężenia ruchu (poza Halą Izerską).

Olaka pisze:
Izery wysokie - proszę pana, to jest oksymoron.

Skoro już mowa była o Czechach, przewyższenie z Hejnic na Smreka wynosi 800m. To już wynik zupełnie przyzwoity.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 14 marca 2008 00:58:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 26 września 2007 23:16:55
Posty: 320
Bogus pisze:
Po czeskiej stronie sporo fajnych skałek. Mam z tamtejszą częścią pewne porachunki, ponieważ wraz z Profesorem dotarliśmy na potencjalnie najciekawszą skałę przy widoczności sięgającej kilkunastu metrów.

Może to była ta (z której zdjęcie)?
Obrazek

A może ta (na którą pierwsze zdjęcie)?
Obrazek
Obrazek
Zdjęcia: Olaka

Liczę, że dasz radę ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 14 marca 2008 08:25:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28021
Dziwne te góry, inne.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 14 marca 2008 10:33:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Olaka pisze:
Może to była ta (z której zdjęcie)?

Olaka pisze:
A może ta (na którą pierwsze zdjęcie)?

Nie. Widoczność wprawdzie nie pozwalała dobrze ocenić okolicy, ale tu jest za płasko.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 maja 2008 20:14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25418
ponad dwa lata temu Bogus pisze:
Rudawy Janowickie *** 1/2
Liźnięte tylko, więc bez szczegółów będzie. Skalnik bardzo przyjemny, świetny widok na Karkonosze. W drodze na przeł. Okraj jeszcze kilka fajnych miejsc. Przypuszczam, że po lepszym poznaniu, ocena poszłaby (pójdzie?) w górę.

no i jak, proszę pana?? :-)

Mi się bardzo podobało. Ot w sam raz na trzydniowy wyjazd, jeden dzień dojścia do schroniska including zamek w Bolczowie i popołudniowa krótka wycieczka na cycen gebirge ;-), drugi dzień wycieczka właściwa całodzienna, trzeci dzień druga wycieczka...

Bardzo przyjemna okolica, ziemnolesiste wzgórza, z ktorych co i raz nie wiadomo czemu wyrastają fantazyjne skałki (i oczywiście na nich pełno ludzi z linami, wyczyniających niezrozumiałe akrobacje :shock: ). Szerokie widoki, o dziwo bynajmniej nie Karkonosze podobały mi się najbardziej, tylko te różne małe wzgórza dokoła, jak Góry Kaczawskie (GóryKa ;-)) czy inne, w ogóle nienazwane. Piękne lasy bukowe i rozczulająco rozkwitające modrzewie, z których ledwo zaczęły wychodzić igiełkowe pączki :-)

Najbardziej podobały mi się te skałki, gdzie profesor rozstawił aparat (starościńskie skałki? nie wiem, czy nie pokręciłem nazwy), można było wśród nich bładzić jak Pod Wiszącą Skałą :-), a potem siedzieć i... dyskutować o sensie tekstu Braci bum ;-) ... albo o nieprzyzwoitych dowcipach :oops: :D

Wspaniałym miejscem są ruiny zamku w Bolczowie - total! Pięć gwiazdek! Właściwie można by równie dobrze pisać o tym w wątku o zamkach, co o góach, bo zdaje się że budowanie tego zamku polegało na zamurowaniu dziur między skałkami :!: W pierwszej chwili pomyślałem sobie, aha takie tam, fajne kilka kamieni na krzyż wśród skał - ale im dalej się zagłębialiśmy, tym zamek okazywał się większy i ciekawszy. Aż do najwyższego punktu z zapierającym dech w piersiach widokiem w dół i w dal. Super!

A i tak best momentem wyjazdu był dla mnie postój gdzieś na łące pomiędzy wsią Gruszków a wsią Karpniki, gdzie tak się szło po niczym (trochę jak w Beskidzie Niskim, aż dziw, że nie zbudowali tam domów albo parkingów ;-)) i w pewnym momencie elsea zaproponowała, że może to dobre miejsce postojowe... i rozłożylismy się na trawie, na ciepłej ziemi, w słońcu... i nastała cisza... czasem ktoś chrapnął z lekka .. :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 maja 2008 08:38:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24334
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
starościńskie skałki?

Owszem, jest coś takiego.
Crazy pisze:
ruiny zamku w Bolczowie

Ruiny zamku Bolczów. Na obrzeżach Janowic Wielkich. Nie "w Bolczowie" bynajmniej. :wink:
Bardzo się cieszę że Wam się podobało tak. Było nie było, to moje Shire w sumie. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 876 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 59  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group