Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 11:58:07

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 874 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 grudnia 2014 00:46:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Dzięki! :D Piękna fotorelacja!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 30 grudnia 2014 19:25:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9979
Bajeczne widoki! :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 stycznia 2015 23:40:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17252
Skąd: Poznań
elsea pisze:
ale jest wybór zdjęć...


Jasna kosa, ale super :D

Zdjęcia wspaniałe, a Tatooine to w ogóle odjazd! :shock:
Od jakiej strony wchodziliście? Najpierw pomyślałem, że od Trenty a potem że nie , a może jednak?
Od Trenty dojście jest (ponoć) najmniej popularne, ale my wchodziliśmy właśnie stąd i widokowo jest doskonale (ale fakt - dłuuugo się idzie).

Ps. Najlepsze, że potem patrzę... i zdjęcia z Isoli i z "naszego" pola biwakowego... :piwo: Przynajmniej tak mi się wydaje... stłukliśmy wtedy sobie kierunkowskaz o harde drzewko oliwne...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 lutego 2015 18:34:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Jak znam siebie, to się nie przyłączę do ekspedycji, ale pokibicuję. :wink:

Cytat:
Witamy na stronie Pierwszej Polskiej Zimowej Expedycji „Korona Warszawy”. Naszym celem jest zdobycie w stylu alpejskim 6 najwyższych wzniesień znajdujących się na obszarze Warszawy w sezonie zimowym 2015.

Jest to przedsięwzięcie na wskroś pionierskie, którego dotychczas nikt nie miał śmiałości podjąć. Tym samym, świadomi zagrożeń i trudów naszej ekspedycji podejmujemy się tego niezwykle ambitnego wyzwania z ogromną determinacją dokonania tego wyczynu.

Uczestnicy wyprawy wejdą na wszystkie szczyty otwierając zupełnie nowe drogi, bądź nowe warianty już istniejących dróg. Będą to wejścia pionierskie na szczyty niezdobyte dotychczas zimą w jednym sezonie.

Cele wspinaczkowe:
Kopa Cwila (108 m n.p.m.)
Monte Kazury (133,9 m n.p.m.)
Górka Szczęśliwicka (152 m n.p.m.)
Kopiec Powstania Warszawskiego (121 m n.p.m.)
Góra Gnojna (dokładna wysokość nieznana)
Kopiec Moczydłowski (130,5 m n.p.m.)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 lutego 2015 21:43:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17252
Skąd: Poznań
Kilka lat temu zdobyta została w podobnym przedsięwzięciu Korona Poznania. Wypada życzyć warszawiakom powodzenia! :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 lutego 2015 16:50:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9979
Ja pierniczę! :D :D :D
To wydarzenie przede mną odkryło nowe, zupełnie nieoczekiwane perspektywy, których istnienia nawet nie przeczuwałam - ISTNIEJE KORONA szczytów, którą jestem w stanie zdobyć! WOW!

Jestem zbyt dzika, żeby przyłączać się do ekspedycji złożonej z obcych ludzi, zresztą rola tragarza zdecydowanie mi nie odpowiada ze względów kondycyjnych, ale gdyby podjąć takie wyzwanie forumowo, to ja się piszę!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 lutego 2015 21:46:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 12 lutego 2009 00:19:00
Posty: 1646
Skąd: Warmia/Poznań
panek pisze:
Górka Szczęśliwicka (152 m n.p.m.)


górka, górka, a jednak najwyższa z całej Wielkiej Szóstki :) i to jeszcze szczęśliwicka.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 lutego 2015 00:41:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Ha! Nie mogłem się jakoś zebrać, ale chciałem napisać - niejako a propos - o mojej wakacyjnej przygodzie w Górach Pieprzowych, które sięgają w porywach 200 mnpm, choć górami są właściwie tylko od strony Wisły.

Wybrałem się w nie z Sandomierza, idąc ścieżkami nadwiślańskimi. Oczywiście zaraz na początku zgubiłem szlak, a miał mnie przecież wprowadzić na ich pieprzowe grzbiety... Więc lazłem tak wzdłuż ich podnóży, podmokłą ścieżką, mimo różnych starorzeczy. Wreszcie ścieżka stała się tak podmokła, a cała sytuacja tak absurdalna, że postanowiłem wejść na wyżyny przemocą, łamiąc przy tym prawo. Lato było naonczas deszczowe, w związku z tym pieprzowe zbocza gór wcale nie były suche, co przy ich niemałej stromiźnie uznałem za neopozytyw. Wreszcie, po krótkiej wspinaczce, znalazłem się na grzbiecie.

Widok na rzekę Wisłę i dzikie pola poza nią był przepyszny. Cóż: ze zdjęć niewiele wyszło, jako że bateria w aparacie uległa rozładowaniu. A i sam grzbiet okazał się złudny: nie dało się nim iść, a zaraz obok rozciągały się zaplecza sadów, w których owocowały drzewa naprawdę rozmaite. Przemieszczałem się więc tymi zapleczami, nie wiedząc do czego mnie to doprowadzi - wreszcie przy jakichś domostwach trafiłem na asfaltową drogę, a niebawem przy niej drogowskaz do... Gór Pieprzowych. Nie omieszkałem skorzystać :) .

I tak trafiłem w miejsce kluczowe, na którym poprzestaje większość amatorów owych Gór: punkt widokowy, kilka tablic informacyjnych, a przede wszystkim kilka wyraźnych, stromych i dziko zarośniętych szczytów. Jako że dni były deszczowe, to roślinność szczególnie się zieleniła, za to z ludzi natknąłem się tylko na dwie dziewczyny, które coś tam obserwowały/fotografowały. Natknąłem się również na ścieżkę, która wiodła po tych szczytach, a była tak karkołomna, że aż zabezpieczona liną. Oczywiście tej ścieżki się złapałem i to było naprawdę super. Niespodziewana dzikość.

Prędko się przy tym okazało, że dzikość zalega jeszcze bardziej oddalone odcinki ścieżki :) . Im dalej w dziką roślinność tym mokrzej! Tylko wspomniany sznurek świadczył o jakiejś dbałości o szlaki, tego można się było trzymać. Natomiast trzeba się było przedzierać wśród roślinności wyższej znacznie ode mnie, w dodatku skutecznie gromadzącej wilgoć. Wilgoć wyłaziła z bramy, wilgoć w pocztowej skrzynce, niepokojąco podobna do Bogarta. Cały mokry byłem po kilku metrach! :D Co gorsza: śliska ścieżka wiodła ponad właściwie pionowymi zboczami, opadającymi stromo nad Wisłę. Miałem na nogach trampki i w kilku miejscach bez tej poręczówki serio nie dałbym rady! Ześlizgnął bym się, połamał, utknął w błocie, i tyle byście mnie widzieli!

No, ale jakoś się w końcu przedarłem, dotarłem do śladów cywilizacji, a następnie znów do asfaltowej drogi, za pomocą której łatwo już znalazłem, po kilku kilometrach, Sandomierz :) .

Pamiętam, że pomyślałem wtedy, że nie należy lekceważyć niczego co ma w nazwie słowo "góra".

Rozważcie moje słowa zanim podejmiecie się jakiś ryzykownych zimowych wejść w Warszawie!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Ostatnio zmieniony czw, 05 lutego 2015 01:03:20 przez antiwitek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 lutego 2015 00:58:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
PS. Dwa zdjęcia jednakowoż, okazuje się, mam. Pierwsze zdołałem zrobić podgrzawszy baterię aparatu dłonią, podczas wspinaczki:

Obrazek

A drugie zrobiłem telefonem. Widać jedną z wzmiankowanych dziewczyn. I Sandomierz:

Obrazek

:)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 lutego 2015 08:43:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17252
Skąd: Poznań
Doskonała rela, Witt! :)
Nigdy tam nie byłem, a widać że warto.

Super jest to pierwsze zdjęcie! Quasi-Afryka?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 lutego 2015 10:09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Podejrzewam, że w upalny dzień może być tam wielka wilgotność powietrza!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 lutego 2015 15:32:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Dzięki Witek za relację :)
Odżyły wspomnienia - parę lat temu zrobiliśmy sobie wypad na weekend - Bałtów, Sandomierz, Kazimierz Dolny. Dwie noce spędziliśmy w gospodarstwie agroturystycznym na skraju Gór Pieprzowych. Pamiętam te piękne widoki, śliskie ścieżki, to, że było bardzo parno, a najmilej wspominam zabawy z synem na łące w pobliżu sadów, z pięknym widokiem na Wisłę :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 lutego 2015 22:42:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
To musiało być świetne! :D

A te sady - zaskoczyła mnie ich różnorodność. Postanowiłem jednak nie kraść, choć byłoby co :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 marca 2015 21:03:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7692
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Grubiej chyba się nie da...

http://brytan.com.pl/tom-ballard-samotnie-eiger/

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 czerwca 2015 22:02:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 17:48:09
Posty: 6421
czas na Beskid Wyspowy
nigdy nie byłem :?
jaka byłaby trasa marzeń?
skąd zacząć, jak iść by zakochać się
tymczasem jestem pod
dużym wrażeniem zarówno gór jaki relacji


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 874 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 59  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group