Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:31:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 874 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 stycznia 2006 08:28:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Morella pisze:
przeraża mnie to. taki pęd byle szypciej. czy nie lepiej rozejrzeć się wokół podczas wchodzenia? zachwycić sarenką i kwiatkiem?

A Ty myślisz, że my (tzn. ci, którzy zadeklarowali swe poparcie dla procesu urywania) chodimy z zamkniętymi oczami? Zmienia się tylko tyle, że dzięki szybszemu tempu częściej pojawiają się bodźce wprawiające w zachwyt :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 stycznia 2006 21:28:32 
Ej, co za doskonały wątek! Wstyd mi tylko, że masywów górskich w Polsce praktycznie - poza Tatrami - nie znam. Nie będę się teraz konkretnie wpisywał, bo potrzebuję na to więcej czasu (a może i miejsca - jeśli Crazy wątek tatrzański założy). Tak więc na razie czysto telegraficznie:

Tatry poza wszelką konkurencją - max gwiazdkowy, że hej! W samych Tatrach dwa najważniejsze miejsca to oczywiscie Dolina Rybiego Potoku i Dolina Ciężka. 10 gwiazdek na 5 mozliwych.

Bieszczady - byłem tylko raz, w dodatku zimą, ale ot co widziałem mi się bardzo podobało. W towarzystwie Crazy'ego i Izy przeżyliśmy tam prawdziwie męskie przygody.

Beskidy - byłem trzykrotnie, w trzech różnych masywach (cholera wie w jakich :oops: ). Dwa razy również w towarzystwie Crazy'ego. Fajnie tam było i też przygodowo ;-)

Pieniny - jeden jedyny raz. Krajobrazy super. W miejscu tym drzemie potworny potencjał wspinaczkowy - spore, kruche ściany idealne do otwierania mocnych dróg hakowych i klasycznych.

Karkonosze - raz zimą na nartach (co się nie liczy) i raz latem - podczas Wyprawy Dwa. Bardzo ładne górki, ale mają tą cechę, że duże masywy da się przejść wzdłuż i wszerz w jeden dzień. Wycieczka na czeską stronę (po 'Słonecznikach') i wieczorne wejście na Śnieżkę to dwa highlighty tego ostatniego pobytu.

Masyw Ślęży - byłem raz, mniej więcej w '87 roku. Pamiętam, że było pusto i jakoś tak straszno ;-)

Góry Świętokrzyskie - te to kiedyś sporo złaziłem, ze względów okoliczno-rodzinnych. Przyjemne, spacerowe, ale bez rewelacji.

Górki na Suwalszczyźnie - ej, to dopiero są klimaty!!! Jedno z moich zyciowych odkryć!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 stycznia 2006 21:42:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Morella pisze:
taki pęd byle szypciej. czy nie lepiej rozejrzeć się wokół podczas wchodzenia? zachwycić sarenką i kwiatkiem?

ale farma zon! :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 stycznia 2006 22:03:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
K.T.W.S.G. pisze:
Górki na Suwalszczyźnie - ej, to dopiero są klimaty!!! Jedno z moich zyciowych odkryć!


Zajebiste tereny. Byłem raz w życiu. Pamietam wycieczkę nad Hańczę a potem wędrówke tymi pagórkami. Czad!

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 stycznia 2006 00:39:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
"high above the forests lie the PASTURES of the sun
where the two that learned the secret now are one"

Xes

ZIEMIA KŁODZKA *****

GÓRY BYSTRZYCKIE*****
best moments: miejsce zbiegu zółtego z Polanicy i zielonego ze Spalonej nad Hutą, piekna panorama i z lewej i z prawej (jak byliśmy tam latem to nie było widać ani Śnieżnika, ani Jagodnej, ale za to jabka Bogusa - chyba niewiele rzeczy mi TAK w życiu smakowało - dzięki!)
no i Torfowisko nad Zieleńcem, haaaa, tundra, epiphanies flowing

best track: Muflon - Bobrowniki - Szczytna
oraz Droga Wieczność [bz]

songs about: stare Moody Blues, zwłascza Have You Heard? i Eternity Road

to może nawet nie są Góry, ale to są prawdziwe łąki z pastoral songs, drogi które na mapie wyglądają jak kółko i krzyżyk, pozorna monotonność, ale naprawdę senne piękno, można tak iść żeby nigdy nie dojść, wzgórza jak kopuły, niemęczące tylko dobre, tutaj jest Rivendell, Lorien i wszystko jasne, ooo Przełęcz nad Poręba, ooo... Dwa jeszcze piękne schroniska tu są: Jagodna i -zwłaszcza- Muflon, muszę tam jeździć co rok!

GÓRY ORLICKIE****
best moment: Orlica, no bo co, może Pańska Góra, ale to jedno z tych niewielu ważnych miejsc, gdzie JESZCZE ni ebyłem, super, jest jeszcze co odkrywać!

best track: skoro było o Orlicy, to może wejście na granicę nad Zieleńcem, pod kątem baardzo bliskim prostemu

a song about: See My Friends (The kinks)

Ale i tak najpiękniejsza jest tu Dolina Dzikiej Orlicy z pół-wymarłymi wioskami, znowu powietrze i wszystko stoi

GÓRY STOOWE**** i 1/2
best moment: Skały Puchacza

best track: Karłów - Duszniki

a song about: Mt. Sharp (the Soundrops)

Trochę zbyt znane, najlepsze są miejsca gdzie mniej turystów, a dużo skał, Skalne Grzyby tylko zimą!!!


WZGÓRZA LEWIŃSKIE**** I 3/4
best moment: Sawanna Łężycka

best track: Duszniki - Kudowa

Tutaj łąki są na dodatek ozdobione nędznym torem kolejowym i pięknymi wiaduktami (małymi i dużym w Lewinie), a najpiękniejsze ozdoby to Góry Stołowe i Karkonosze w tle (pamiętasz Bogi jak zgubiliśmy szlak i sięnam odsłoniły i pokazywałeś gdzie pójdziemy na WYPRAWĘ DWA? Hej, szczęśliwe to było dla mnie lato!)

MASYF ŚNIEŻNIKA **** i 3/4
best moment: jednak Czarna Góra

best track: Hala pod Śnieżnikiem - Czarna Góra

Bardzo dużo różnorodnych atrakcji: Międzygórze, prześliczne lasy podobne do Bystrzyckich, wysokogórskie w końcu klimaty na Snieżniku, Jodłów (choć tu nazwa ładniejsza niż życie), jeśli ktoś nie był jeszcze w Kotlinie Kłodzkiej to niech spróbuje tu, choć to pasmo nie mówi całej prawdy o np. sielskich okolicach Dusznik, które są dla mnie kwintesencjąuroku TYCH Gór

GÓRY BIALSKIE **** i 3/4
best moment: OLBRZYMIE wrażenie zrobiła na mnie góra która stoi nad Stroniem Śląskim, może to jest nawet best moment ever tutaj

best track: Śnieżnik - Rudawiec - Bielice

Wszyscy mówią że Bielice to miejsce na końcu świata. I to prawda! Trzeba tam pojechać! Duszniki to moje tam Shire i tego, ale to jest naprawdę urzekające pięknem miejsce!

GÓRY ZŁOTE ***

Jakoś się nie pokochaliźmy zbytnio.

GÓRY BARDZKIE **** i 4/5

best moment: "Latarniane pustkowie" między Kapliczkami Różańcowymi (byliśmy tam we wrześniu 1991 z Otokarbalcym na wycieczce szkolnej i ooooo...)

best tracks: Srebrna Góra - Bardo (szedłem sobie tam po Karkonoszach I, jesienią 2004 i... hehehe... wnętrze płonęło...), eee tak, piękne mosty po kolei pruskiej i lasy oraz Bardo - Kłodzko (za wielkie równiny w tle które sięnigdy nie kończą)

songs about: Lantern Waste (The Soundrops) oraz wszystkie piosenki Yes z mellotronem

Najmniejsze góry w Sudetach (chwilę, czy nie Kaczawskie jednak?), ale pełno małego piękna!!!!

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Ostatnio zmieniony sob, 21 stycznia 2006 00:29:35 przez Gero, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 stycznia 2006 09:07:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Gero pisze:
pamiętasz Bogi jak zgubiliśmy szlak i sięnam odsłoniły i pokazywałeś gdzie pójdziemy na WYPRAWĘ DWA?

Pewnie, że o tych widokach pamiętam, czemu dałem wyraz w tym wątku pisząc:
Cytat:
Ha, no i jeszcze niespodziewany widok na Karkonosze ze Wzgórz Lewińskich

Pamiętam też Wasze reakcje na to pokazywanie, które natychmiast przekonały mnie, że nie tyle "pójdziemy" co "pójdę" na tę wyprawę :-) Ostatecznie wspomógł mnie Profesor. Miejsce z gatunku tych *****.

Gero pisze:
jak byliśmy tam latem to nie było widać ani Śnieżnika, ani Jagodnej

Jagodną było widać. I jednak stawiam widok ponad jabłka :-)

Gero pisze:
chwilę, czy nie Kaczawskie jednak?

Jednak Kaczawskie.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 stycznia 2006 22:17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Wypadało by mi wreszcie cośkolwiek tu wpisać! Ha! Ale mam jak Crazy - o sporej części opisywanych tu pasm nie mam pojęcia!

Znam trochę Beskidy... Beskidy bardzo kocham. Miłością taką nawet zmysłową. Strasznie lubię linie tych gór, kształty... :) . W beskidzkich lasach popadam często w dziwny stan otumanienia w związku z czym trudno mi opracować jakąś listę ulubionych szlaków (zresztą te traktuję często dość luźno....).

Zacznę od Beskidu Wyspowego, w którym się urodziłem i w którym... no nie wiadomo gdzie umrę, ale w którym ciągle mieszkam, choć już gdzie indziej - w takiej okolicy mniej przekonywującej w swojej beskidzkości...
Tu pójść muszę tropem Bogusa i wspomnieć o Mogielicy oraz Ćwilinie. Na Mogielicy miałem zwykle więcej szczęścia niż Bogus. Tam z polany na ramieniu Mogielicy, które wyciąga ona w kierunku Gorców jest taka panorama, że ach! 3/4 horyzontu jak nic! Tatry, Babia, zielono-niebieskie, mgliste plany-plamy o słońca zachodzie. A obok źródełko z którego woda przydaje się na nieoficjalnym biwaku. Szczekająca sarna i znikająca w zaćmieniu pełnia księżyca - taki tam spodkał mnie przypadek! Zaskoczenie wielkie bo nie wiedziałem, że to zaćmienie ma być! A Ćwilin też na sobie ma polany, łąki, trawy dzikie, jakieś drzewka - można zalec & oddać się nieboterapii, w takiej jedynej podniebnej atmosferze, gdzie wszędzie daleko ale nigdzie nie trzeba za bardzo biec...
Luboń Wielki - nigdy tam nie byłem przy ładnej pogodzie - schronisko na górze jest ok, ale ta wieża...hmm... Zimą fajnie zjeżdża się na różnych częściach ciała ku Rabce-Zaryte, tam chyba jekiś rezerwat jest... Dobrze jest też iść z kimś na kogo można obsypać śnieg z choinki... :wink: Ale z Lubonia można zliźć też na przełęcz Glisne i wyliźć na Szczebel - na nim gdzieś z boku szlaku na grzbiecie fajne niby-skałki są, oraz jaskinia Zimna dziura...
Lubię też bardzo okolice Wiśniowej, gdzie mamy takie góry jak Ciecień, Grodzisko (co to się tam dzikowy Skarb Bunscha odbywał) oraz Kamiennik i Łysinę z Lubomirem (to tam właśnie byłem przed wojną) - ale tu już nie ma zgodności czy to jeszcze Wyspowy czy już Makowski czy jak go tam zwał... Średni czy coś. Dla mnie to nie ma znaczenia :) Tak czy inaczej na zboczach Ciecienia kilkanaście lat mieszkałem, na Grodzisku są całkiem ciekawe ślady grodziska, zakątów fajnych jest niemało, a na Lubomirze resztki obserwatorium astronomicznego z którego przed wojną odkryto dwie komety (najlepiej na wiosnę widać te pozostałości - jak krzaczorów jeszcze nie ma). Tam to najlepiej chyba iść jest od pólnocnego zachodu czyli od Poręby i przez Kamiennik - bardzo przyjemny teren, wiosną na przełęczy Suchej na materacyku z suchej trawy niezłe fikołki można robić - tylko aby za dużej prędkości nie nabrać - ale trzeba na krokusy uważać... Acha - i piwo tam czasem można też znaleźć, ale nie wiem czy zawsze... :)
W Wyspowym są też miejsca mniej znane, mniej wybitne, ale jednak przyjemne. na przykład Wierzbanowska Góra, gdzie też polan sporo, trochę oczek wodnych a w nich traszki! kumaki! kijanki! [hehe - coś tu trzeba wspomnieć o beskidzkiej faunie... rojach much na przykład... :wink: ]
Lubię też Pasmo Łososńskie, choć mało dzikie i w ogóle, ale jednak aktualnie najbliższe. Któregoś roku tak się złożyło, że przemaszerowałem je cztery razy o czterech porach niepokoju. Oj bardzo to było dobre. Zwłaszcza zima mimo, że wracając kolano skręciłem. Ale dla takiego dnia, chłodnego oddechu królowej Tatry z oddali w pełnym słońcu...

A jedno cudowne miejsce zostawię na razie w tajemnicy!

cdn!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 stycznia 2006 22:27:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Gero pisze:
Skalne Grzyby tylko zimą!!!
- a propos Gór Stołowych: wybieramy się za 2 tyg. do Międzygórza - kto tam był??? czy możecie mi polecić jakieś fajne zimowe wycieczki w okolicach? czy w ogóle tam jest fajnie???

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 lutego 2006 07:41:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
1) ja byłem
2) mogę
3) tak, fajnie

;-) :-D

Ale do Gór Stołowych z Międzygórza daleko jest... Co jest bliżej? Zimą można sobie podejść do Ogrodu Bajek albo na Igliczną, to są takie wycieczki "bliskie". Ale jak jest ładna pogoda to i na Śnieżnik ludzie chodzą. Tyle, że to już większą część dnia trzeba poświęcić.
A samo Międzygórze jest ładne... Takie trochę tyrolskie w architekturze.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 lutego 2006 13:01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
Miedzygórze - super miejsce, choć znajac Ciebie, Natalio, myślę że bardziej spodobałoby się Tobie tam latem. Jesli nie bedzie za dużo śniegu możecie wejść czerwonym na halę pod Śnieżnikiem a potem może i na Śnieżnik, chociaż jest tam dosyćstromo jak dla dzieci...

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 lutego 2006 14:03:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Tam jest też dość malowniczy wodospad... jakieś Wilczki, Liski czy coś?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 lutego 2006 14:18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Gero pisze:
że bardziej spodobałoby się Tobie tam latem

mi wszystko podoba się bardziej latem. po raz pierwszy jadę na wypoczynek zimą (nielicząc wyjazdu w tatry - schronisko Roztoka, ale to był marzec tyle, że tam pełno sniegu) :wink:
istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostałam poczęta w tym miejscu i to własnie zimą, więc ten wyjazd ma też jakieś "drugie dno" :)
ale co warto zobaczyć w okolicach?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 lutego 2006 22:07:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
jutro przyniuosę fajny przewodnik :D

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 lutego 2006 20:14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
no więc z Masywu Śnieżnika to tylko widziałam okolice no i Międzygórze :D
bardzo piękna wieś(?), wokół górki, mało ludzi - niesamowite wrażenie robią domy wczasowe z końca XIX wieku teraz zupełnie puste i ciemne. no i pełno pełno pełno śniegu. tylko jedna wycieczka - na Igliczną do Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej ale za to w zaspach półtorametrowych i powrót o zmierzchu. reszta dni spędzona na stokach i różnych orczykach, ale tylko nina załapała o co chodzi z tymi nartami. ja się męczyłam od samego patrzenia, a elrond niech sam napisze.
w każdym razie dorośli uczący się jazdy na nartach wyglądali wszyscy jak głęboko upośledzeni :lol: :lol: :lol: wolę piesze wycieczki.
Okolice piękne i widoki śliczne, szczególnie wieczorne, z gwiazdami i księżycem w pełni wschodzącym zza Śnieżnika czy czegoś. latem musi tam być bardzo zielono.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 marca 2006 11:48:15 
Nie wiem, czy odpowiedni to temat, ale właśnie wyszła najnowsza reklamówka Najlepszego Klubu Świata - KW Warszawa. Warto się zapisać - nawet nie z "wyczynowego", ale "bonusowego" punktu widzenia - zniżek w schroniskach i na taborach w Polsce i za granicą, zniżek ubezpieczeniowych na wszystkie sporty górskie (wspinanie, turystyka, narty, MTB, itp.), oraz darmowego nieregularnika klubowego pt. A0. Przy okazji - dla członków Klubu jest PEŁNO zniżek na sprzęt wspinaczkowy, górski i sportowy w wielu sklepach w całej Polsce. Do tego bardzo tanie, dotowane przez Klub i sponsorów obozy (letnie i zimowe), na których za symboliczne pieniądze można się SPORO nauczyć, regularne slajdowiska i pokazy filmów, no i przede wszystkim TOWARZYSTWO! :D Llub oczywiście nie jest tylko dla warszawiaków - mamy tam ludzi z całej Polski! I ostatnia zachęta - z legitymacją KW można się *legalnie* poruszać po Tatrach poza znakowanymi szlakami, "uprawdopodobniając" zamiary okołowspinaczkowe ;-)

Film (66MB) można ściągnąć ze strony http://zanik.pl/filmy/ - pierwszy od góry (plik pt. KW Warszawa - promocja klubu). Nie stresujcie się "muzyczką" - to jakiś pseudoprzebój z ostatniego obozu w Dolinie Kieżmarskiej (pewnie obsługa kuchni katowała tym podczas obiadów ;-) ).

A strona KW to po prostu: http://kw.warszawa.pl/


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 874 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 59  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group