Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 02:06:58

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 lipca 2008 09:51:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Na stronie TP jest jednak informacja, na podstawie której jest notka w onecie (a więc przepraszam onet) - teraz dojście jest utrudnione, od 1 września tylko górą. Mam nadzieję, że przynajmniej to utrudnienie nie będzie powodowało monstrualnych zatorów i dotrę pod Chłopka...

Peregrin Took pisze:
Nie widzę sprzeczności.

To "przygotowanie" przy tak rozumianym obejściu trochę naciągane. W jednym miejscu trzeba postawić tabliczkę "obejście".
Poza tym, to jest jednak subtelna różnica między dojściem do Moka drogą (od Wodogrzmotów z 50 minut) a obejściem przez Pięć Stawów. To drugie wyklucza pójście gdzieś dalej bez noclegu w schronisku - w obie strony w krótki wrześniowy dzień człowiek jest bez szans.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 lipca 2008 10:24:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Nie tłumacz mi rzeczy oczywistych. :) Napisałem na zasadzie: miało być obejście - to i jest. A że nadrabia się kilka godzin.... :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 lipca 2008 17:02:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Peregrin Took pisze:
Nie tłumacz mi rzeczy oczywistych.

Pamiętam Twoją trasę na Rysy. Uznałem, że wobec tego to może nie być akurat dla Ciebie całkowicie oczywiste ;-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 lipca 2008 17:59:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Bogus pisze:
Pamiętam Twoją trasę na Rysy.

Nocowałem na Rąbaniskach, to co miałem robić? Zejść do Brzezin i łapać stopa do Łysej Polany lub Palenicy? :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 lipca 2008 23:20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
słuchajcie, tymczasem, kiedy siedzimy w domu, proponuję zajrzeć na stronę www.panoramy.wyprawy.org

REWELACJA!!!!

panoramy 360 stopni. nie tylko tatrzańskie.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2008 11:04:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Bogus pisze:
Pamiętam Twoją trasę na Rysy.


Peregrin Took pisze:
Nocowałem na Rąbaniskach, to co miałem robić? Zejść do Brzezin i łapać stopa do Łysej Polany lub Palenicy?


Rąbaniska w Dol. Suchej Wody? Napisz przebieg tej trasy, jeśli oczywiście chcesz. Ciekawie to wygląda.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2008 11:45:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Antonio pisze:
Napisz przebieg tej trasy

A proszę bardzo :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2008 12:16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Peregrin Took pisze:
A proszę bardzo

Dzięki. Trasa naprawdę imponująca. Na początku pomyślałem, że pewnie zostaliście na nocleg w Morskim Oku, dlatego podziwiam po takiej konkretnej trasie powrót do Dol. Suchej Wody (a tak na marginesie bardzo lubię ten szlak przez Polanę pod Wołoszynem i Polanę Waksmundzką).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2008 12:20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Antonio pisze:
bardzo lubię ten szlak przez Polanę pod Wołoszynem i Polanę Waksmundzką

Niby widziałem że fajny, ale już tylko patrzyłem i myślałem, którędy i jak długo jeszcze do domu... znaczy do namiotu. :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2008 13:28:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
fajna ta stronka od Natalii! :piwo:

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 lipca 2008 13:59:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
TPN poinformował wczoraj wreszcie, że droga do Moka będzie otwarta przynajmniej do 20 sierpnia, przy czym w niektórych miejscach ruch jest wahadłowy (pieszy również), więc pewnie czasy dojścia się wydłużą - no ale kto by tam chodził z dołu ;-)

Przy okazji, wrócę do tematu, który tu kiedyś wypłynął, czyli chęci Słowaków do pozamykania szlaków, na które mogą wleźć Polacy. Straty wydają mi się niezbyt duże - na Rohacze i Bystrą iść można. Nie można natomiast przejść przez Tomanową Przełęcz. Zlikwidowane zostały również dwa odcinki szlaków granicznych, sumujących się do odcinka Grześ - Juraniowa Przeł., czyli inaczej mówiąc - z gór na które można oficjalnie wejść wykreślony został Bobrowiec.
Co ciekawe, powstał nowy szlak w polskiej części - niebieski łącznik żółtego szlaku na Grzesia z Przeł. Bobrowiecką (przedłużenie szlaku słowackiego). Ma on tak na oko ze 200 metrów długości (więksi znawcy terenu pewnie są w stanie powiedzieć o tym kawałku coś więcej, znakują go w każdym razie na 5'), co skłania mnie do wniosku, że przy przechodzeniu wszystkich szlaków można go spokojnie olać ;-) Crazy, pewnie i tak to przeszedłeś? A Antonio? :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 lipca 2008 14:45:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
tzn. gdzie jest ten łącznik? przebija się z lasu z podejścia na Grzesia prosto do góry na Przełęcz?
jeżeli tak, to owszem, byłem

na Bobrowcu też, dwa razy :-)
(bardzo polecam swoją drogą)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 lipca 2008 19:05:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Crazy pisze:
tzn. gdzie jest ten łącznik? przebija się z lasu z podejścia na Grzesia prosto do góry na Przełęcz?

Dokładnie tak. Tzn. oczywiście opieram się na tym, co można znaleźć w necie, sam nie sprawdzałem :-)

Kiedyś na Bobrowiec nie można było pójść, bo szlak nie nasz, a teraz, bo go nie ma - pytanie, co jest większym przewinieniem ;-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 lipca 2008 10:00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Bogus pisze:
Co ciekawe, powstał nowy szlak w polskiej części - niebieski łącznik żółtego szlaku na Grzesia z Przeł. Bobrowiecką (przedłużenie szlaku słowackiego). Ma on tak na oko ze 200 metrów długości (więksi znawcy terenu pewnie są w stanie powiedzieć o tym kawałku coś więcej, znakują go w każdym razie na 5'), co skłania mnie do wniosku, że przy przechodzeniu wszystkich szlaków można go spokojnie olać Crazy, pewnie i tak to przeszedłeś? A Antonio?


Bogus, bardzo ciekawe to co napisałeś. Nigdy nie szedłem tym kawałkiem, zawsze jak przystało na zdyscyplinowanego turystę :wink: grzecznie żółtym na Grzesia, na Bobrowcu niestety też nie byłem. Ten łącznik chyba służył będzie do przekraczania granicy przez Przeł. Bobrowiecką? Chociaż może być alternatywną drogą wejścia na Grzesia, muszę się tam pojawić jak tylko będzie to możliwe, marzy mi się też przejście Rohaczy, na których nigdy nie byłem, mógłbym te dwie sprawy połączyć podczas jednej wycieczki.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 lipca 2008 10:55:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Kurde, ale chamstwo z tym Bobrowcem! Planowałem tam jeszcze kiedyś wejść...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 93  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group