Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:31:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: śr, 25 marca 2020 08:45:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Koniec marca, w Tatrach najpiękniejsza zima tej wiosny (i chyba w ogóle całego sezonu), a pojechać nie można......

Zdjęcia z *teraz*

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: śr, 25 marca 2020 10:22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17230
Skąd: Poznań
Jak pusto!

Ciekawe czy obsługa schronisk pozostała na miejscu.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: czw, 26 marca 2020 11:42:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 20 grudnia 2006 03:23:16
Posty: 27
Skąd: Kraków
Wszystko wskazuje, że krokusy złapią tym razem baaaardzo głęboki oddech :) Aczkolwiek Ci z powiatu tatrzańskiego jak się nie mylę mają do TPN wjazd i do końca tak nie będzie. Za wszelką cenę stawiałem opór ze względu na to że temat przejęła kultura wybitnie masowa, że to temat przegadany itedeitepe :) Ale po pierwszych kadrach tych kwiatuchów szańce tego oporu padły z hukiem; mają swoją sprawczą siłę, a barwy fioletu koją. Na szczęście udawało mi się jechać w najbardziej oczyszczone od tłumów chwile, a teraz mi jednak będzie tęskno.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: czw, 26 marca 2020 12:43:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Pięknie!!

Jaki wspaniały Kominiarz!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: czw, 26 marca 2020 16:32:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 20 grudnia 2006 03:23:16
Posty: 27
Skąd: Kraków
Dziękówa :) Kominiarz w najbardziej klasycznym ujęciu. Liczyłem na ciekawszy wschód i efekty; trochę wiatr przeszkadzał by się by bawić w foto-tricki. Ale przynajmniej krokusy fajnie się rozwinęły i zrobiły swoje ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: pn, 22 czerwca 2020 09:46:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17230
Skąd: Poznań
Jak tam w Tatrach, Tyler?
Zrobiłeś coś ciekawego?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: pn, 22 czerwca 2020 10:05:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
W Tatrach był tłum jak w szczycie sezonu letniego. Zrobiliśmy dwie trasy półbiegowo:

W piątek: Kiry - Nędzówka - Staników Żleb - Przysłop Miętusi - Kobylarzowy Żleb - Małołączniak - Krzesanica - Ciemniak - zielonym szlakiem do Tomanowej - Schronisko Ornak - cała Kościeliska - wejście do Kościeliskiej - czarnym szlakiem do Nędzówki. Łącznie 23 km, 1642 m. wzrostu wysokości, 5h 24 min.

W sobotę: Siwa Polana - dnam Doliny Chochołowskiej - żółtym szlakiem na Przełęcz Iwaniacką - Grań Ornaku - Siwa Przełęcz - Liliowy Karb - Starorobociański - Kończysty - Czubik - Trzydniowiański - czerwonym szlakiem Doliną Jarząbczą - Wyżnia Jarząbcza Polana - szałasy w Chochołowskiej - Schronisko w Chochołowskiej - w dół całą Doliną Chochołowską - Siwa Polana. Łącznie 29 km, 1594 m. wzrostu wysokości, 6h 9 min.

W piątek na Czerwonych Wierchach dowaliła nam krótka burza z piorunami i zlewą. W sobotę totalna lampa, opaliłem się jak latem.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: pn, 22 czerwca 2020 13:01:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17230
Skąd: Poznań
Piękne, zachodnie trasy!

Na Małołączniak też ostatnio wchodziłem z opcją przez Staników Żleb! Chyba to najrzadziej wybierany wariant (sporo się traci z wysokości schodząc na Przysłop), ale taki frikowy!

Tyler Durden pisze:
Siwa Przełęcz


No i zapewne Siwy Zwornik! 8-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: pn, 22 czerwca 2020 13:13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
arasek pisze:
Staników Żleb! Chyba to najrzadziej wybierany wariant (sporo się traci z wysokości schodząc na Przysłop), ale taki frikowy!


Tak własnie jest! Byłem tam po raz pierwszy w życiu i nie żałuję. Do Przysłobu Miętusiego spotkaliśmy zaledwie kilka osób; potem było już tłoczniej i dopiero w zejściu z Ciemniaka do Tomanowej znów można się było cieszyć względną samotnością. Fajna wycieczka!

arasek pisze:
No i zapewne Siwy Zwornik!


Ma się rozumieć :)

Oryginalny plan zakładał wędrowanie od Starorobociańskiego dalej aż do Grzesia, ale popełniliśmy (a właściwie moja żona popełniła) błąd taktyczny polegający na zabraniu na cały dzień tylko po litrze wody, jednym batonie i jednym jajku na twardo. Mi to spokojnie wystarczało, ale jej niestety nie. Dlatego też musieliśmy zrezygnować z wielkiej pętli wokół Chochołowskiej i ograniczyć się do małej. Jest to w ogóle fajna wycieczka, tylko że gdy się ją robi metodą "na Bogasa", to dokłada się bezsensowne przebiegi dojściowe (startując z Siwej Polany mamy w nogach już 5.5 km na odbiciu w szlak na Iwaniacką, co w przypadku tej wielkiej pętli dokłada zasadnicze obciążenie jedenastu kilometrów na jałowe podchodzenie drogą.

Czasy mieliśmy bardzo przyzwoite (np. pierwszy odcinek Kiry - Nędzówka - Staników Żleb - Przysłop Miętusi - Kobylarzowy Żleb - Małołączniak poszedł w 2h35 - w tym wszystkie postoje), a Siwa Polana - Iwaniacka - Starorobociański to równiutko 4 godziny, w tym śniadanie na I.P.).

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: wt, 07 lipca 2020 22:19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25362
Tyler Durden pisze:
gdy się ją robi metodą "na Bogasa"

Właśnie, gdzie jest Bogus?! Nie przeczytał nawet zaczepki i nie od-czepnął czegoś odpowiednio? :-)
A może właśnie jest w Tatrach? :!:

My jedziemy już-już niebawem i to metodą nie-na-Bogusa, bo do schroniska, ale takiego wyjazdu to jeszcze nie miałem, bo w 8 osób, z dziećmi, z debiutantami i z reżimem sanitarnym ;-)
I z prognozami, że ma codziennie lać.

Dla mnie może i codziennie lać, ale nie cały czas, bo chciałbym, żeby udało się zobaczyć jakąś górę, a najlepiej kilka różnych!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: śr, 08 lipca 2020 20:39:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17230
Skąd: Poznań
Sobota ma być zaiste fatalna. :|

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: sob, 18 lipca 2020 10:21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25362
Sobota była bardzo spoko, obudziłem się rano i stwierdziłem, że nie ma na co czekać! Poderwałem towarzystwo zniechęcone prognozami (nawet prognozy TPN-u mówiły, że ma lać od rana) i poszliśmy na Rusinową, gdzie poza wszystkim innym mieli wprost doskonały bunc, a także niezgorszą żentycę :D Wróciliśmy na sucho ok. nie wiem, 13 czy 14, a padać zaczęło dopiero potem.

W ogóle mamy bardzo dzielne dzieci, Jaś odszedł już daleko od opcji boli-nóżka i wdrapał się do Pięciu Stawów, co było planem maksimum i udało się w pełni.

Elsea i ja urwaliśmy się też raz na solo i dotarliśmy na Wrota (ja dopiero po raz drugi a po normalnym letnim szlaku - pierwszy, bo wcześniej byłem tam przy śniegu).

Roztoka na wyjazd rodzinny - cudowna!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: sob, 18 lipca 2020 20:21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Cieszę się, że i ja mogłem uczestniczyć w tym super wyjeździe :) . Jasiowi i Marcinowi istotnie należą się wyrazy uznania, bo przemierzali niełatwe przecież tatrzańskie ścieżki bardzo wytrwale! I Roztoka wspaniała - dziś pomyślałem, że powinienem był kupić sobie koszulkę czy coś. Wszak o koszulkach chyba rozmawiał kolega Jasia z Panią z Okienka pod naszymi drzwiami w piątkowy poranek?

Jeśli chodzi o moje wycieczki to sprawa wyglądała tak. Uczestniczyłem w tej na Rusinową i z powrotem (z żentycą i moczeniem do bólu nóg w Waksmundzkim Potoku). W niedzielę z Elseą, Crazym i chłopakami byłem w Dolinie Białego. W poniedziałek z Asią przeszliśmy z Roztoki do Piątki, potem na Krzyżne i do Pańszczycy, a wróciliśmy przez Równień Waksmundzką. Uwinęliśmy się w osiem godzin, ale też zmęczyliśmy nieco :) . We wtorek pod nieobecność Crazego i Elsei graliśmy w Monopoly Tatry, ale koło trzeciej urwałem się do Doliny za Mnichem, gdzie spędziłem trochę czasu i niechcący też wyszedłem na Wrota Chałubińskiego. Nie żałuję :) . W środę zaś częściowo uczestniczyłem w wyprawie do Doliny Pięciu Stawów, ale przed podejściami ruszyłem do przodu i zaszedłem do Pustej Dolinki i nieprędko stamtąd wróciłem.

Były też świstaki, kozice, gry w kości, wody tajemnicze i inne wydarzenia - jestem bardzo zadowolony :) .

Miałem też aparat Zorka Pięć...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: sob, 18 lipca 2020 20:45:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
piękne widoki

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: ndz, 19 lipca 2020 19:14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
cudne! dzięki za wrzucenie!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 93  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group