Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 08 maja 2024 11:42:49

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2008 12:37:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
arasek pisze:
Juz chciałem napisać, że w takim razie jest to wlot.
Ale rozumiem, że to nie takie proste...
:-)
owszem, to pozostałosci po próbach odnalezienia uranu przez radzieckich naukowców w polskich Tatrach


Bogus pisze:
Dolina Białego
tak (ja bym nie poznała :D)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2008 14:10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Tatry są od wielu lat moją ogromną pasją, dlatego też postanowiłem napisać w tym bardzo ciekawym dla mnie wątku (w końcu udało mi się cały przeczytać) trochę również od siebie. Moje pierwsze wypady to trzy wyjazdy zimowe – ferie 1991-93. Były to wyjazdy w grupach zorganizowane przez znajomego księdza z mojej ówczesnej parafii.

Zima 1991 – niezapomniane wrażenia – pierwszy kontakt z Tatrami, a przy tym ogrom śniegu, -20 st. w dzień, -30 st. w nocy, przy tym dużo pięknej pogody i wspaniałych widoków. Miejsce noclegów – Murzasichle – słabo ogrzewana, góralska chata, bez ciepłej wody, z kibelkiem w części gospodarczej budynku (za ścianą parskający koń, okienko pokryte grubą warstwą lodu) – warunki spartańskie, ale potęgujące wrażenie obcowania z przyrodą i na pewno niezapomniane.

Z wycieczek pamiętam przepięknie zaśnieżoną Dol. Chochołowską (mieliśmy w planach przejście z Chochołowskiej do Kościeliskiej, ale nie udało nam się to z powodu nieprzetartego szlaku i bardzo dużej ilości śniegu), Kopieniec zdobywany z Murzasichla, Gęsią Szyję (również z Murzasichla Dol. Suchej Wody, super zjazd na kurtce ze szczytu na Rusinową Polanę, powrót przez Wiktorówki i Małe Ciche), Halę Gąsienicową i Czarny Staw (również z Murzasichla Dol. Suchej Wody) oraz fragmenty Ścieżki nad Reglami.

W czasie kolejnych wyjazdów zimowych nie było już takich mrozów, a śniegu trochę mniej – ale dzięki temu oprócz wycieczek typowo dolinkowo-nadreglowych odbyłem dwie niezapomniane wycieczki – na Przełęcz Karb (wejście bezpośrednio żlebem od Czarnego Stawu prawie nieprzetartym szlakiem, zejście na stronę Zielonego Stawu) i wejście na Giewont (dobra przejrzystość powietrza, piękne widoki).

Z tych pierwszych wyjazdów utkwiły mi jeszcze w pamięci dojazdy do Zakopanego tzw. rzeźnią z W-wy (rekordowy trwał 15 godzin), przejazdy strasznie zatłoczonymi PKS-ami w okolicach Zakopanego (nie było jeszcze wtedy busów), dobre desery z zakopiańskiego cocktail baru i przyjemny klimat Krupówek (podobno teraz już nie jest tam tak fajnie).

Te zimowe wyjazdy rozbudziły we mnie chęć poznania polskiej części Tatr w całości, co udało mi się zrealizować podczas corocznych letnich już wyjazdów (tzn. za poznanie uznając przejście dostępnych szlaków, tak naprawdę to za każdym razem odkrywa się coś nowego). O nich napiszę parę słów w kolejnym poście.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2008 14:45:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25409
Antonio, piękny wpis!! Twoje początki przypominają mi nieco moje, zresztą w podobnym czasie odbywane... kto wie, na którym szlaku powiedzieliśmy sobie "cześć" :D

Ale ale - czyżbyś mówił, że przeszedłeś WSZYSTKIE szlaki po polskiej stronie??? Bogi, czyżbyśmy mieli być tylko wielcy, ale drudzy?!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2008 15:36:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Crazy pisze:
Antonio, piękny wpis!!


Dzięki, jako raczej ścisły umysł nie należę do ludzi, którzy z łatwością przelewają swoje myśli i przeżycia na papier (w tym wypadku chyba raczej powinienem napisać na ekran).


Crazy pisze:
kto wie, na którym szlaku powiedzieliśmy sobie "cześć"


O, to jest wielce prawdopodobne :D

Crazy pisze:
czyżbyś mówił, że przeszedłeś WSZYSTKIE szlaki po polskiej stronie???


Tak, kiedyś postawiłem sobie taki cel, udało mi się temat zamknąć w 1998 r., ostatnim kawałkiem był krótki czarny łącznik przez kosówkę między zielonym szlakiem Murowaniec-Gęsia Szyja a Pańszczycą. Ale, ale, na pewno nie przeżyłem tyle ciekawych przygód co Ty - tylko raz spałem w górach (w obozie taterników w okolicach Morskiego Oka), poza tym bazą noclegową było dla mnie Murzasichle lub Zakopane. No i niestety jeszcze nigdy nie byłem na Słowacji, mam nadzieję, że to kiedyś nadrobię. Poza tym chęć przejścia wszystkich szlaków powoduje, że czasem wycieczka ma całkiem dziwną trasę, znacznie odbiegającą od typowych wycieczek.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2008 16:22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Crazy pisze:
Bogi, czyżbyśmy mieli być tylko wielcy, ale drudzy?!

Hehe, ja tam i do wielkości się nie poczuwam, niemniej podejrzewałem, że ktoś już mógł wpaść na taki pomysł :-) Gratulacje, Antonio - fajny cel :-)

Antonio pisze:
Poza tym chęć przejścia wszystkich szlaków powoduje, że czasem wycieczka ma całkiem dziwną trasę, znacznie odbiegającą od typowych wycieczek.

Mi chyba dotąd udało się uniknąć tras absurdalnych - najdziwniejszą było zapewne przejście Cyhrla - Waksmundzka - Rusinowa - Polana pod Wołoszynem - Waksmundzka - Gąsienicowa - Kuźnice, ale ponieważ nowe dla mnie szlaki występowały tylko na odcinku Polana pod Wołoszynem - Gąsienicowa, więc w ogóle nie ma o czym mówić ;-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2008 17:57:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
i był człowiek niedawno i człowiek się pomylił. pomyliło mi się ze wcześniejszym wyjazdem (lutowym a nie październikowym)
Obrazek
zdjęcie śmieszne, ale miejsce to samo ;)

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2008 18:31:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Viator - :lol: rzeczywiście, powinieneś był zgadnąć :D ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2008 18:39:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
elsea pisze:
powinieneś był zgadnąć

przed napisaniem o kościeliskiej, chciałem skonsultować to z Agnieszką, ale nie miałem jak. gdybym był w domu, to sprawdziłbym po zdjęciach, a na dodatek Agnieszka była na praktykach w szkole, więc strzeliłem ;) :glupek2:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2008 19:03:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10003
A ja miałam szczęście trafić na tą dziurę w czasach, kiedy jeszcze nie była zakratkowana. :D
Najpierw się zdziwiłam, czemu tej jaskini nie ma na mapie, a potem się zorientowałam, że tunel jest zbyt regularny jak na jaskinię, a poza tym, o ile dobrze pamietam, nie było tam skały tylko ziemia. Ale aż do dziś, kiedy przeczytałam tego posta:
elsea pisze:
to pozostałosci po próbach odnalezienia uranu przez radzieckich naukowców w polskich Tatrach

nie miałam pojęcia, co to właściwie jest.
Ale zwiedzić to oczywiście zdążyłam, przynajmniej jakiś kawałek. Tunel był długi i nie budził zaufania, więc bałam się leźć zbyt daleko. I o ile dobrze pamiętam, rozgałęział się. Budził ciekawość wielką, ale wolałam nie ryzykować, że mi się zawali na łeb.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2008 19:15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Nyka pisze, że są w ogóle dwa takie tunele, jeden ma ok. 250 drugi ponad 400m, wiec może dobrze, że się tam nie zapędziłaś ;-)
Uran nawet znależli, ale malutko i nie zdecydowali się na ekspoatację. Szczerze mówiąc, z wcześniejszych wycieczek, też pamietam tę dziurę jako niezakratowaną...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2008 19:42:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
no to bawimy się dalej:
gdzie to jest?
Obrazek
;)
Obrazek
;)
Obrazek
tak naprawdę to właśnie to zdjęcie...gdzie to jest...trudne, bo chmury zasłoniły szczyty, ale może ktoś odgadnie...
na zdjęciu ostatnim - moja Miłość :mrgreen:

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2008 20:14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
1. dworzec w Zakopanem :)
2. Toporowa Cyrhla
3. Polana Kopieniec (szlak zielony)
hm?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2008 20:25:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
Cytat:
1. dworzec w Zakopanem Smile
2. Toporowa Cyrhla
3. Polana Kopieniec (szlak zielony)

elsea! :piwo:
jak mi będzie dane się spotkać z Wami osobiście, masz u mnie piwo!
:brawa:

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2008 20:31:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
dzięki!
:-)
Viator-ja tam byłam w piątek i dlatego pamiętam :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2008 22:43:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17274
Skąd: Poznań
Hmmm... z Toporową Cyrhlą miałbym problem... bardzo dawno tam nie byłem... Ba! Ale z czym jest kanapka na ostatnim zdjęciu? :wink:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1394 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 93  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group