Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 15 grudnia 2017 18:58:10

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 77, 78, 79, 80, 81
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 06 grudnia 2017 11:10:25 
Awatar użytkownika

Dogrzebałam się do mojego wpisu sprzed prawie 4 lat na świeżo bardziej po skończeniu BB i ech! aż mi się zachciało przynajmniej tego Ozymandiasa całego obejrzeć jeszcze raz, bo szczegółów już nie pamiętam.

Natomiast wczoraj skończyłam pierwszą część BoJacka. Otóż jest to mocne. Najpierw, jeszcze przed odcinkami ostatnimi, miałam myśl taką: jest tu warstwa komiczna, czarnohumorzasta, bardzo cienka, którą wystarczy lekko podrapać paznokciem, a spod spodu wyziera otchłań niewesołej prawdy, coś jak South Park, ale na bardziej osobistym poziomie. A teraz porównanie mam inne raczej: Dolina Muminków w listopadzie. Smutek wielki egzystencjalny. I piosenka finałowa, od której nie sposób się uwolnić:

phpBB [video]

A podobno kolejne części jeszcze lepsze są.

I ciekawostka - głos jednej z postaci to Aaron Paul/Jesse Pinkman z BB! I to w podobnej nawet trochę roli.

PostWysłany: śr, 06 grudnia 2017 16:15:01 
Awatar użytkownika

Jeszcze a propos Dextera to zgadzam się tutaj z głosami, że pierwsza i druga seria jeszcze trzymała poziom. Trzecia w miarę, a dalej to już niestety gra na tę samą nutę.

PostWysłany: sob, 09 grudnia 2017 17:32:39 
Awatar użytkownika

Ale ja obejrzałem pierwszą, bardzo mi się podobała, i nie mam najmniejszej potrzeby oglądać nawet tej drugiej. Po co w ogóle te wszystkie liczne sezony? Rozumiem je wtedy, kiedy w serialu liczy się najbardziej cała długa historia, ale jeżeli każdy odcinek jest w gruncie rzeczy o czym innym (a Dexter jednak ma taką specyfikę), to po co? Tak samo nie wiem po co na siłę ciągnąć historię, jeżeli uległa de facto skończeniu. Nie wiem, co jest dalej w Detektywie, ale i mnie to nie interesuje. Ba, nawet z Twin Peaks jest tak, że fani się nieraz ekscytują tym, że źli ludzie z telewizji zmusili Lyncha i Frosta do ujawnienia, kto zabił Laurę Palmer i zniszczyli serial, bo po ujawnieniu spadł i poziom (niewątpliwie), i oglądalność. A ja mówię, że bardzo dobrze, że tak zrobili, bo ile można ciągnąć w kółko to samo, a odcinki ujawniające (14-16) są bodaj najlepsze w całym serialu.

PostWysłany: sob, 09 grudnia 2017 18:52:45 
Awatar użytkownika

Crazy pisze:
co jest dalej w Detektywie

No drugi Detektyw, z tego, co pamiętam, to zupełnie inny Detektyw, nie jak Dextery na jedno kopyto.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 77, 78, 79, 80, 81

Strefa czasowa UTC+1godz.