Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 25 czerwca 2019 22:54:28

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1357 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 10 czerwca 2019 12:36:20 
Awatar użytkownika

monika pisze:
W sensie - jak zaczną tworzyć kolejne serie? Bo ta jest już na 5 odcinkach skończona, ale też mnie czasem zastanawiało, co i czy planują dalej, gdy widziałam napisy season 01:

Tak, właśnie w tym sensie.

A - jeszcze dodam, że spodobała mi się minimalistyczna muzyka Hildur Guðnadóttir.

PostWysłany: pt, 14 czerwca 2019 10:46:01 
Awatar użytkownika

arasek pisze:
minimalistyczna muzyka Hildur Guðnadóttir

Zareklamuję zatem audycję prowadzoną przez mego przyjaciela, odsłuchać można klinkąwszy po lewej (ja się właśnie chłodzę):

https://www.polskieradio.pl/8/4342/Arty ... YRUjVViLrg

PostWysłany: czw, 20 czerwca 2019 21:55:07 
Awatar użytkownika

O, dziękuję. W wolnej chwili posłucham. :)

Skończyliśmy oglądanie miniserialu. Wciąż jestem pod wrażeniem.
Podsumuję plusy (kolejność przypadkowa):
1. bliskie perfekcji odwzorowanie radzieckiego krajobrazu. W wielu zachodnich produkcjach poprzestaje się na kilku efektownych obrazach/scenach, ale już dalsze plany pokazują groteskową nieznajomość realiów (John Malkovich jak grał Ruska...). Tu wszystko wydaje się dopieszczone do każdego szczegółu.
2.dbałość o podobieństwo aktorów do rzeczywistych uczestników wydarzeń (w przypadku np: Diatłowa wręcz szokująco dobre)
3. ogólnie wysoki poziom narracji dotyczący tematyki atomowej. Nie ma prostego przekazu dużymi literami aby każdy głupi zrozumiał. Nie ma komiksowych skrótów, by "młodzież się nie nudziła". Oczywiście pewne uproszczenia są - ale w granicach rozsądku. Musiałem odświeżyć sobie wiedzę np: o jednostkach miar dawek promieniowania i fajnie, że film mnie do tego skłonił.
4. ujmujące umiarem przedstawienie relacji międzyludzkich. Bez ideologicznego nakierowania. Bohaterskie społeczeństwo radzieckie - no nie. Tępi, prymitywni sowieciarze - też przecież nie. Ludzie, którzy w zastanej rzeczywistości zachowują się jak ludzie: mają momenty słabości i wielkości, boją się, pomagają, chowają głowę w piasek itd.
5. też celne - i znów nadspodziewanie udane jak na zachodnią produkcję - przedstawienie radzieckich realiów władzy

Tu jednak jedna wątpliwość: trochę chyba twórcy chcieli mieć jeden czarny charakter i jednego "nawróconego" (bo "dobry" od początku jest Legasow). No i tu w mocno czarnych kolorach przedstawili Diatłowa - który swoje za uszami miał, ale sam Legasow nie uważał go za głównego winnego katastrofy. Za to trochę polukrowali Szczerbinę, który - z tego co czytam - był jednak do końca życia niespecjalnie wyróżniającym się niczym aparatczykiem.
Ale to drobiazgi.

Będę teraz sprawdzał takie miniseriale, co tam się nowego pojawia. To forma dla mnie. :)

PostWysłany: pt, 21 czerwca 2019 10:42:01 
Awatar użytkownika

Ogólnie - zgoda, zwłaszcza jeśli chodzi o pieczołowitość w ukazywaniu realiów natury fizycznej. Bo jeśli chodzi o:
arasek pisze:
przedstawienie radzieckich realiów władzy

to w niektórych kwestiach mam jednak mieszane uczucia, które dobrze opisane są tu:

What HBO’s “Chernobyl” Got Right, and What It Got Terribly Wrong

PostWysłany: pt, 21 czerwca 2019 12:50:01 
Awatar użytkownika

Coś w tym jest. I stąd moje szybkie własne uwagi do pkt 5.

(jestem też prawie pewien, że proces sądowy z ostatniego odcinka nie wyglądał nawet w połowie tak efektownie - no ale jakoś to trzeba było udramatyzować dla potrzeb serialu)

PostWysłany: pt, 21 czerwca 2019 18:23:53 
Awatar użytkownika

Od dziś na Netfliksie drugi sezon "Dark".

PostWysłany: pt, 21 czerwca 2019 23:23:46 
Awatar użytkownika

Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Budyń pisze:
Ostatni odcinek (ten z Miley) chyba jest z tej trójki najlepszy, ale poza jedną sceną (żeby nie zrobić za dużego spoilera napiszę tylko, że chodzi o wyciąganie piosenek bezpośrednio z głowy i ich produkcję) nie wychodzi poza schemat filmu przygodowego dla zbuntowanych nastolatków. Powiedzmy, z początku lat 90-tych.

Mi się bardzo ten odcinek podobał, zdecydowanie najbardziej z całej trójki. Zgadzam się, że to "młodzieżowe" kino, ale musze też przyznać, że bardzo szanuję Miley za odwagę wystąpienia w takiej właśnie roli.

...muszę pożyczyć gdzieś kody do HBO go, to bym sobie ten Czernobyl zobaczył w końcu.

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1357 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91

Strefa czasowa UTC+1godz.