Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:19:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 118  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 20 kwietnia 2021 21:19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Bogus pisze:
Wszystkim tym, którzy pisali tu, że warto brnąć w Breaking Bad, mogę powiedzieć jedno: mieliście rację.


Cieszę się!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 23 maja 2021 09:29:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Wczoraj w sumie niemal na raz obejrzeliśmy Klangor. O ile w trakcie regularnych odcinków drażniło mnie to, co widzę i w sumie olałem to, to jednak teraz cieszę się, że daliśmy szansę. Przede wszystkim dobry scenariusz, który nie rozłazi się w szwach jak np. w Królu. Bardzo ładne ujęcia i klimat miasteczka nadmorskiego. No i muzyka Trzaski, która tutaj jest jakąś dodatkową jakością samą w sobie.

No i ostatnio jeszcze Ted Lasso - krótki serial na Apple TV. Bardzo pozytywny serial o trenerze, który przez swoje optymistyczne podejście zmienia drużynę. Niby już kilka razy coś takiego było, a jednak zażarło.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 20 sierpnia 2021 21:13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Byłem uprzejmy obejrzeć oba sezony "Rojsta", drugi sezon lepszy, niż pierwszy, ale oba dobre. W tym drugim, jeśli ktoś nie widział, pewna niespodzianka dla fanów "Dark" :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 sierpnia 2021 05:39:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Widzieliśmy oba sezony 2-3 tygodnie temu i też się zastanawialiśmy, skąd ową niespodziankę wzięli. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 22 sierpnia 2021 12:08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Ogólnie mam wrażenie, że widać spore zauroczenie dark w zdjęciach, filtrach itd, a najbardziej wyłazi to właśnie w tej retrospekcji - co mi oczywiście w ogóle nie przeszkadza. Powiem więcej - wróciłem do oglądania tylko dlatego, że w perspektywie nam wierszówkę za recenzję, tymczasem gdyby nie ta motywacja przegapiłbym coś, co mi naprawdę podeszło.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 22 sierpnia 2021 12:32:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
My (w sensie Żona i ja) w pełni się z Tobą zgadzamy. Też już przy oglądaniu mówiliśmy sobie, że - mimo braku elementów fantastycznych - wyraźnie widać ten dług.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 września 2021 10:55:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Ponieważ jest już nowa Fronda Lux, wreszcie mogę wrzucić do sieci mój POTĘŻNY tekst o serialu "Dark" - "W pętlach czasu ze świętym Krzysztofem", który ukazał się w poprzednim numerze. Zapraszam do lektury. https://www.facebook.com/krzkarnkowski/posts/3049826708625443

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 września 2021 11:26:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
O, dzięki Budyń, na pewno przeczytam, zwłaszcza, że w Dark się wciągnąłem i gdzieś w połowie lipca skończyłem oglądać.


{s. przeczytałem, fajna analiza, choć już czuję, że przyszła pora na poszerzenie jej o "Drugi seans". Bardzo ciekawa interpretacja aborcji i homoseksualizmu, można było wrzucić jeszcze wątek transwestyty... Muszę jeszcze przyznać, że na razie obejrzałem cały serial tylko raz i nie wiem - czy teraz będę w stanie obejrzeć go po raz drugi, ale mam wrażenie, że serial momentami jest przeintelektualizowany (choć to raczej celowy zabieg), wieczorne seanse nie zawsze sprzyjają uchwyceniu mnogości wątków i tropów, a także po pewnym czasie ulatuje sporo ważnych niuansów.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 29 września 2021 08:09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Obejrzałem Rojsta 2 (97). Spoko. Kilka rzeczy mi się nie zgadza, do kilku mam zastrzeżenia.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 03 listopada 2021 09:37:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Ja tu tylko na chwilkę, żeby nadmienić, ze po rocznej przerwie dokończyłem wreszcie Breaking Bad i płynnie przeszedłem do Better Call Saul.

Coż rzec mogę... Z tego co zauważyłem, większość osób biorących udział w dyskusji raczej chłodno oceniało pierwszy sezon BB, stwierdzając jednocześnie, że im dalej, tym lepiej. Ja akurat mam dokładnie odwrotne odczucia. Pierwszy sezon podobał mi się najbardziej, drugi trzymał poziom, a dalej bywało już różnie. Nie twierdzę, że był to przeciętny serial, ale w swoim prywatnym rankingu oceniłbym go jako "dobry" (przekładając to na gwiazdki wyszło by coś pomiędzy * * * 3/4, w porywach do * * * *).
Natomiast po trzecim sezonie "Saula", mogę mu już teraz przyznać co najmniej * * * * bez mrugnięcia okiem. I to z opcją tendencji wzrostowej.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 03 listopada 2021 09:57:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Co do Breaking Bad, to się nie zgadzam, bo progres widzę (prawie) stały - za wyjątkiem nud ze Skylar w połowie serii; ewolucja postaci jest tam nieprzeciętna, a scenariusz dopracowany na maksa. Saul to majstersztyk - nie mogę się doczekać ostatniego sezonu. Widziałeś "El Camino"?

Ja mam taki plan, że jak się już zakończy B.C.S., to zobaczę wszystko jeszcze raz, ale teraz już całkowicie chronologicznie, tj. od pierwszego odcinka Saula po El Camino.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 03 listopada 2021 10:29:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tyler Durden pisze:
ewolucja postaci jest tam nieprzeciętna, a scenariusz dopracowany na maksa.


Ewolucja jest. Ale z tym scenariuszem to bym nie przesadzał. Np. wyczarowanie w 5 sezonie nazi-gangu, o którym wcześniej nie było ani słowa i uczynienie z niego jednego z kluczowych elementów i głównych rozgrywających zarazem, trudno mi nazwać "dopracowaniem scenariusza na maksa" ;)

Tyler Durden pisze:
Widziałeś "El Camino"?


Nie, ale jakoś mnie do niego nie ciągnie. Przynajmniej póki co.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 03 listopada 2021 10:48:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Pet pisze:
wyczarowanie w 5 sezonie


Wszystkie sezony były "napisane" od razu, z tego co wiem!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 03 listopada 2021 11:02:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tyler Durden pisze:
Wszystkie sezony były "napisane" od razu, z tego co wiem!


Tym gorzej to świadczy o dopracowaniu scenariusza, jeśli taki królik z kapelusza jest wyciągany w ostatnim akcie historii. ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 03 listopada 2021 13:25:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
grawson pisze:
Obejrzałem Rojsta 2 (97). Spoko. Kilka rzeczy mi się nie zgadza, do kilku mam zastrzeżenia.


O! Miałem tu wpisać co mi nie grało. Więc przede wszystkim wiek bohaterów. Akcja dzieje się ponad 50 lat po wydarzeniach wojennych. Wydawałoby się, że bohaterowie powinni być odpowiednio starzy. A tymczasem zwróćcie uwagę na ile wygląda Prokurator? A inni?
Druga sprawa - wątek kasety magnetofonowej. Stylizowany na Beksińskim, na dodatek nagrywany przez 13 latka. Cmon - coś tu się nie zgadza.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 118  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group