Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 24 maja 2024 22:21:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 737 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 września 2008 18:16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
Dla mnie niestety najbliższe trzy tygodnie odpadają z oglądania TV czy to w piątek czy w sobotę.
Ale chętnie odnowię sobie stare części :-)

Miles Teg pisze:
właściwie przed oceną * chroni go chyba tylko to, że jest jednak częścią Gwiezdnych Wojen, i postać Qui-Gon Jinna, którego tak jakoś osobiście lubię

coś w tym jest!

Miles Teg pisze:
czekać na kolejny piątek, mam nadzieję, że będzie lepiej

o, bez wątpienia!

Miles Teg pisze:
Jeśli rzeczywiście był kimś tak potężnym, dlaczego tylko służył Imperatorowi zamiast go zastąpić?

bo go Imperator usidlił...... uratował mu życie, ale i uwięził w czarnej masce, i uzależnił od siebie.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 września 2008 19:23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Crazy pisze:
Miles Teg napisał:
Jeśli rzeczywiście był kimś tak potężnym, dlaczego tylko służył Imperatorowi zamiast go zastąpić?

bo go Imperator usidlił...... uratował mu życie, ale i uwięził w czarnej masce, i uzależnił od siebie.


Tak. Poza tym Imperator to prawdziwy mistrz manipulacji ludźmi, co trudno powiedzieć o Anakinie/Vaderze.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 września 2008 20:05:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 12:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
Anakin zbyt łatwo ulegał emocjom.

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 września 2008 16:28:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Miles Teg pisze:
właściwie przed oceną * chroni go chyba tylko to, że jest jednak częścią Gwiezdnych Wojen, i postać Qui-Gon Jinna
Crazy pisze:
coś w tym jest!
Panowie - obejrzyjcie w wolnej chwili jakiś naprawdę kiepski film bo chyba brakuje wam porównania. Jakiegoś Pyuna ("Omega Doom" chociażby) albo coś z późnego Seagala.
Rozważanie * dla "Mrocznego widma" to przesada. *** może ***1/2 (dawno nie oglądałem)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 września 2008 18:19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
azbest23 pisze:
dla "Mrocznego widma" (...) *** może ***1/2
O! Bo ja lubię... No, poza midichlorianami, ale reszta... Z przyjemnością również (to już chyba trzeci raz w ciągu roku) wspominam Warwicka* :D

Obrazek
oraz
Obrazek
oraz ten z lewej ;-)
Obrazek
no i niekiedy Yoda, ale to już każdy widział ;)



*to też Warwick


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 września 2008 18:49:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 08 kwietnia 2006 14:18:18
Posty: 225
Skąd: Chełm
Azbest, szkoda mi czasu na "naprawdę kiepskie filmy" ;)
tak niska ocena wynika może z moich oczekiwań, zaczynałem oglądanie z przeświadczeniem, że będę oglądał naprawdę dobry film, a tu się zawiodłem.
Ja na filmach się całkowicie nie znam, oglądam dość rzadko, mało, więc moja opinia jest skrajnie nieobiektywna, podyktowana emocjami, brakiem porównania. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 września 2008 20:44:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Miles Teg pisze:
Ja na filmach się całkowicie nie znam, oglądam dość rzadko, mało, więc moja opinia jest skrajnie nieobiektywna, podyktowana emocjami, brakiem porównania.

hehe mam jakby to samo :wink:
Choć oceniam na ** :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 września 2008 11:24:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 08 kwietnia 2006 14:18:18
Posty: 225
Skąd: Chełm
Crazy, miałeś rację :)
Właściwie to nie mam za co (zupełnie niepotrzebna fabryka na Genosis i miejscami dłużyzny w wątku Anakin - Padme wydają się chyba być niewystarczającym powodem) odjąć choćby i pół gwiazdki z oceny *****.
Zaczyna się akcją (wybuch, niedługo potem pogoń za łowcą nagród), ale ogólnie pierwsza część filmu jest spokojna. Rysuje się postać Anakina. W "Mrocznym Widmie" Yoda powiedział coś takiego: "jest w nim dużo strachu. strach rodzi gniew. gniew prowadzi na ciemną stronę". I jest dokładnie tak jak powiedział. Wszystko pokazane bardzo jasno (właściwie zastanawiam się czy nie zbyt jasno, oczywiście...), niecierpliwość, ambicja, konflikty z Obi-Wanem, Radą, złamanie zasad zakonu, Palpatine. Doskonałe przygotowanie na to co ma się stać w części trzeciej.
Palpatine… drobnymi posunięciami zdobywa coraz większą władzę, równie delikatnie wpływa na Anakina przyczyniając się do zaistnienia jego romansu z Padme. Kulturalny, zatroskany o losy Republiki polityk, który tak naprawdę dąży tylko do zdobycia jak największej władzy. I jeszcze słowa na forum senatu: "gdy tylko skończą się niespokojne czasy zrzeknę się tego stanowiska, bo kocham demokrację jak i wy". Bardzo dobre.
Potem jest Kamino. Bardzo mi się spodobała. Wnętrza takie miękkie, płynne, delikatne, zwiewne, sami Kaminoańczycy również wpisują się bardzo dobrze w tą konwencję. Ale to tylko pozory - za ścianą, tuż obok jest tworzą potężną armię.
Na Genosis trochę denerwuje mnie przybycie statku Obi-Wana. Leci sobie jak gdyby nigdy nic nad lądowiskami kosmoportu, osiedlami Genosian i zupełnie niezauważony siada sobie na uboczu. Co więcej równie niezauważony wdziera się do głównego kompleksu buntowników, jest świadkiem tajnej narady. Co najmniej dziwne, że jakoś nikt go w żadnym z tych punktów nie zauważył.
Ciekawe jest jak Dooku próbuje wpłynąć na Obi-Wana w niewoli. Jak posługuje się prawdą ("sith rządzi senatem") jednocześnie starając się zyskać sympatię jeńca ("doprawdy ci współczuję i buntuję się przeciw takiemu ciebie traktowaniu"). Metoda "dobrego oprawcy" doprowadzona niemal do perfekcji.
Potem zaczyna się wydarzenie zwane „bitwą o Genosis”. I jest super. Tego od Gwiezdnych Wojen oczekuję. Najpierw trochę walki z fantastycznymi stworami, potem zbiorowe machanie mieczykami (chyba mój ulubiony moment całej bitwy), dalej blastery, rusznice laserowe, wielkie machiny bojowe i batalistyczne sceny. Nie mogło się obejść zwieńczeniem filmu pojedynkiem na miecze świetlne bardzo_ważnych_jedi. Niestety pojedynku Dooku z Yodą nie widziałem, bo musiałem wyjść :P. Ale Anakina i Obi-Wana owszem - widziałem i było super (ukarana niecierpliwość Anakina! :)).

Bardzo dobry film. Dużo przyjemność mi sprawiło oglądanie :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 września 2008 12:38:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Miles Teg pisze:
Potem zaczyna się wydarzenie zwane „bitwą o Genosis”.


Chyba najlepsza część Klonów. Zwłaszcza jak Yoda chwyta za miecz. Rewelacja.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 września 2008 14:47:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 12:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
Gravi pisze:
Zwłaszcza jak Yoda chwyta za miecz. Rewelacja.

uwielbiam oglądać jak Yoda wywija mieczem!! mistrzostwo!!!

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 września 2008 18:49:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Jak zobaczyłem tą scenę to szczeka mi opadła. Zawsze myślałem, że Yoda to taki zasuszony staruszek, a tu tak jak nie błyśnie mieczem, jak nie zacznie wywijać. Mistrzostwo. Jego słowa: "Wojna nie czyni nikogo wielkim" przestają być wywodem nawiedzonego pacyfisty, a przemyśleniem kogoś kto zna obie drogi.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 września 2008 22:43:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 12:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
azbest23 pisze:
Jak zobaczyłem tą scenę to szczeka mi opadła

mi też
azbest23 pisze:
Jego słowa: "Wojna nie czyni nikogo wielkim" przestają być wywodem nawiedzonego pacyfisty, a przemyśleniem kogoś kto zna obie drogi.

bardzo dobra uwaga

szkoda że nie był więcej takich scen z Yodą.... ale cóż.... może dzięki temu ta jest genialna....

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 września 2008 01:54:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
tak, ale mimo wszystko ja zdecydowanie wolę tę pierwszą, spokojną część Klonów, a nie Geonosis.
Przede wszystkim Kamino!
I dużo krótkich osobnych scen w stolicy, które ogromnie mi się podobają (biblioteka!!! Anakin z Palpatinem!! Obi Wan w barze u Dexa!).


Miles Teg pisze:
Właściwie to nie mam za co (zupełnie niepotrzebna fabryka na Genosis i miejscami dłużyzny w wątku Anakin - Padme wydają się chyba być niewystarczającym powodem) odjąć choćby i pół gwiazdki z oceny *****.

pełne sto procent zgody z każdym słowem :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 września 2008 09:24:52 
O, a ja ostatnio stwierdziłem, że to jednak najgorsza część całego cyklu. Nawet pojedynek generała Kenobi z Jango, który tak mi się kiedyś podobał, teraz nie budzi żadnych specjalnych emocji. Dla mnie ten film ratuje jedynie końcowa bitwa.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 września 2008 09:29:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Dla mnie najgorsze jest zdecydowanie "Mroczne Widmo". Ale epizody I-III widziałem po jednym razie...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 737 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 50  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group