Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 19:28:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 694 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 47  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 grudnia 2009 11:35:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
ja tam za dużo takich filmów nie widziałam więc:

1. Wywiad z wampirem
2. od zmierzchu do switu
3. nosferatu wampir herzoga
4. zagadka niesmiertelności


10. nieustraszeni pogromcy wampirów

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 grudnia 2009 18:10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 14:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
proszę o przesunięcie terminu conajmniej przynajmniej do jutra :)

----

co prawda, jest pojutrze, ale nikt nic nie mówi, więc:

Zagadka nieśmiertelności - pierwsza scena wymiata, lepiej ten film się nie mógł zacząć, kto nie widział, niech obejrzy koniecznie, jakość sama w sobie!

White on white translucent black capes
Back on the rack
Bela Lugosi's dead


http://www.youtube.com/watch?v=dAbenVd1 ... re=related

ten film wyznaczył mi kanon pięknego, wyrafinowanego i eleganckiego wampira na całe życie. Kanon ten się jednakże we mnie zachwiał, bo nastąpiła:

Straż nocna. Jak ja kocham ten film. Uwielbiam. Ale nie wampiry są w nim najważniejsze, a i chronologicznie w moim życiu pojawił się później, tak więc lokata "tylko" druga. Początek filmu - megawampiryczny ;) A najbardziej mroczna i wampiryczna scena z wampirem to ta, kiedy stary wampir pierze spodnie.....

Straż dzienna - sequel. do jakiego poświęcenia może być zdolny wampir...

Nosferatu
- symfonia grozy - jednych śmieszy, innych straszy. Mnie straszy. Ze względu na proces o prawa autorskie, wytoczony przez żonę Brama Stockera, hrabia wampir musiał zmienić nazwisko. I na jakie! Drakula, drakula, ale mi straszne. Ale Nosferatu! ^^

Nosferatu wampir - współczesne (no, już trzy dekady temu, ale jeszcze się ta współczesność liczy) odwzorowanie poprzedniego - Herzogowi wyszło mistrzostwo, we mnie wzbudziło prawdziwe uczucie grozy.. i smutku też.

Od zmierzchu do świtu - tu mamy klasyczny przykład "filmu, w którym nagle ze ściany wychodzi dinozaur". Jedyny z tutaj wymienionych obrazów, który wrócił do mnie w nocnym koszmarze, naprawdę, ja też uciekałam przed wampirami i strzelałam do nich z szotgana!

Wywiad z wampirem - nie znoszę Toma Kruza. Nie znoszę. Ten film w miarę lubię, a oglądając, po prostu udaję, że ten utleniony leszcz to jakiś inny aktor. Najlepsza jest tu mała wampirzyczka (która potem zbrzydła i nie wiem, czemu ciągle jest obsadzana w rolach lasencji).

Cień wampira
Peregrin Took pisze:
Cień Wampira (na kredyt, bo nie widziałem)
a ja widziałam, może nie jakaś wielka rewelacja, ale scena, w której padają teksty "Aj-want-sam-mejk-ap!" i "Nein, nein, keine Schminke!" jest super :)

Dracula - Wampiry bez zębów - scena konsumpcji robaczka!!!

... no i na zakończenie niech będzie ten Dracula z Garym Oldmanem, ale nie lubię tego filmu za bardzo... muzyka jest dobra i klimat ogólny też.

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 grudnia 2009 00:32:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25464
1. Bram Stoker's Dracula - ten film uwielbiam, rolę Garego Oldmana uważam za jedną z ról wszechczasów, przy czym to tylko po części rola wapmpira... to jest tak wybitna rola, bo on jednocześnie gra szereg różnych osób i jako każda z nich jest niesłychanie przekonywujący... jako wampir też... i jako ten stary I never drink... wine.., i jako ten uwodzicielski, który łapie łzy Winony Ryder, które zmieniają się w perły (!!!), i jako ten przeobrzydliwy potwór, z którego jednak wyzierają oczy Oldmana i dużo mówią...

długo długo nic

a potem mogę jeszcze zagłosować na Nosferatu tego starego bardzo starego, bo to wspaniały wampir, godny bycia wampirem - jego unoszenie się z trumny to aaargh! ciary! tak powinn się unosić każden wampaja! :D
Dałbym jednak na miejscu trzecim czy nawet czwartym, co nie ma jednak znaczenia, bo azbest mówił, że nie będzie liczył przerw, a i tak zresztą będzie liczył, jak chce ;-)

na inne w ogóle nie zagłosuję jednakże, bo nie mieszczą mi się w takiej dziesiątce z Coppolą i Murnauem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 grudnia 2009 01:37:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
To ja też!

1. Drakula z Lugosim
2. Nosferatu ze Schreckiem
3. Ostatni człowiek na Ziemi z Vincentem Price'em
4. Nieustraszeni Pogromcy Wampirów czyli Przepraszam, Ale Pańskie Zęby Tkwią W Mojej Szyi
5. Od Zmierzchu do Świtu


nie przemogłem się, żeby na liście umieścic "zmierzch", którego co prawda nie widziałem, ale pokusa była :twisted:

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony ndz, 27 grudnia 2009 18:10:40 przez Uldor, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 grudnia 2009 08:59:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25464
Nieustraszeni pogromcy wampirów * 1/2

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 grudnia 2009 10:06:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24359
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Uldor pisze:
Nieustraszeni pogromcy wampirów

Peregrin Took pisze:
Czyli Przepraszam, Ale Pańskie Zęby Tkwią W Mojej Szyi

Wspominaliśmy kiedyś obaj z Azbestem, że ten tytuł należy podawać w całości. :twisted:
Crazy pisze:
I never drink... wine..,
Ale wiesz, że powtarzał to po Lugosim?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 grudnia 2009 00:22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25464
nie wiedziałem! Lugosi - oczywiście cały szacunek, ale to nie moja bajka, chyba że w filmie Ed Wood ;-)

a Oldman może powtarzał, ale JAK powtarzał!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 grudnia 2009 00:49:45 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 10:39:10
Posty: 1497
1 Nosferatu: Wampir (W.Herzog)
2 Nosferatu (F.W.Murnau)
3 The Addiction (A.Ferrara)
4 Dracula (F.F.Coppola)
5 Jestem Legendą (F.Lawrence) - jeśli się liczy


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 grudnia 2009 12:35:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1289
Skąd: Frysztak
Crazy pisze:
rolę Garego Oldmana uważam za jedną z ról wszechczasów, przy czym to tylko po części rola wapmpira... to jest tak wybitna rola, bo on jednocześnie gra szereg różnych osób i jako każda z nich jest niesłychanie przekonywujący... jako wampir też... i jako ten stary I never drink... wine.., i jako ten uwodzicielski, który łapie łzy Winony Ryder, które zmieniają się w perły (!!!), i jako ten przeobrzydliwy potwór, z którego jednak wyzierają oczy Oldmana i dużo mówią...



ja się pod tym podpisuję czterema kończynami!!! To jak Oldman zagrał Dracule to dla mnie mistrzostwo - zwłaszcza postać starego chrabiego na zamku - ciarry przechodzą! z tego powodu jest to chyba mój ulubiony film o tej tematyce...a nie głosuję bo z takich dobrych filmów o wampirach w pamięci utkwiło mi niewiele

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 grudnia 2009 12:59:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Quilombo pisze:
starego chrabiego na zamku - ciarry przechodzą!

Mnie też przeszły ciarry :lol:

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 grudnia 2009 00:47:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
nemesister pisze:
proszę o przesunięcie terminu conajmniej przynajmniej do jutra
Jak można się domyślić zawaliłem termin. Mało tego. Nie mam nawet przygotowanej swojej listy. I jestem tak zajęty czytaniem forumowych zaległości, że nie wiem kiedy ją skompletuję. Ostateczny (ha, ha, ha) termin to 28 grudnia. Bieżącego roku.
Peregrin Took pisze:
Wspominaliśmy kiedyś obaj z Azbestem, że ten tytuł należy podawać w całości
Nie inaczej. Kto podał wersję edit niech liczy się z tym, że policzę mu za ten film tylko połowę punktów. Howgh
rajza pisze:
jeśli się liczy
W tej wersji te wampiry jakoś mało wampiryczne, ale są święta więc nie będę robił trudności

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 grudnia 2009 18:18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25464
dziś przy śniadaniu Asia zadała nam pytanie "jaki był najstraszniejszy film, który widzieliście?", no i się zaczęło.. bo my gadatliwi jesteśmy, a co gorsza miałem w pamięci ten wątek i oba głosowania, na film najbardziej do bania się i najbardziej przygnębiający.
I zamiast odpowiedzieć dziecku wprost, wysnuliśmy piętrową dyskusję o tym, jakie opowieści są tak naprawdę najstraszniejsze, no i że nie horrory, ale w jakim wieku można zacząć oglądać horrory, a kiedy my widzieliśmy pierwsze, a czy Ola i Asia by już mogły, ale właściwie to czemu Zagubiona autostrada jest straszniejsza niż Freddie Kruger i że u azbesta to nie wiedziałem jak głosować, bo jedne filmy to są przygnębiające, ale się podobają, a inne wcale nie, bo może jedne mimo strachu czy deprechy służą oczyszczeniu a inne niczemu nie służą... Asia chyba się nieco znudziła wywodami ;-) Ale przypomniało mi się addendum do przeterminowanych wątków -

- do filmów ogromnie wprost przygnębiających, o których chyba nie było tu mowy, na pewno należy Wybór Zofii[/ b] - film wprost przerażający, jeżeli chodzi o ukazanie psychicznej masakry...
A pomyślałem też o Easy Riderze, a raczej o jego końcówce. Większość filmu ma taki easy do oglądania przebieg, ale końcówka robi wrażenie w stu procentach przygnębiające.. aż nie wiadomo, co ze sobą zrobić.
No i film-kliniczna depresja (choć filmowo pięć gwiazdek): Czyż nie dobija się koni.

- a do strrrasznych do (nie pamiętam, czy był wymieniany), [b]Nie oglądaj się teraz
. Osz cholera co za petarda :shock: Ale jednocześnie jest to film niezwykle piękny, aż bym go obejrzał znowu z rozkoszą! Poezja, opera, balet, baśń. I horror.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 grudnia 2009 20:49:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
azbest23 pisze:
W tej wersji te wampiry jakoś mało wampiryczne, ale są święta więc nie będę robił trudności

A z wersji z Vincentem P. się liczą? Bo jak się liczą, to ja zmieniam swoje miejsce trzecie (a obecne trzecie, czwarte i piąte idą, odpowiednio, na czwarte, piąte i szóste.)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 grudnia 2009 21:34:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Uldor pisze:
A z wersji z Vincentem P. się liczą?
Nie widziałem (muszę nadrobić) - jeśli piją krew (albo coś w ten deseń) to jak najbardziej.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 grudnia 2009 18:08:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
No raczej tak. (warto nadrobić, a że na filmie odbito już pieczątkę z napisem Public Domain...)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 694 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 47  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group