Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:28:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 stycznia 2013 11:47:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Hobbit - spokojnie na *****, ale muszę jeszcze raz zobaczyć w 2d i napisami bo widziałem niestety w 3d - łeb mi przeważnie pęka po takich seansach

nie porównuję z LOTR-em, bo nie ma sensu - to dwa zupełnie inne dzieła, LOTR był ściskany w iluś tam godzinach a Hobbit będzie rozciągany i wcale mi to nie przeszkadza. Czytałem tylko pierwszą część LOTR i mam wrażenie, że wiele tam się nie znalazło, ale po obejrzeniu trylogii już nie. Za wierne odtworzenie i tak wielu rzeczy należą się brawa. Podobnie mam z Hobbitem: nie czytałem (i musi poczekać na swoją kolej) i oglądało mi się znakomicie pierwszą część - zero napinek co ma być, co nie - po prostu dostałem kawał dobrej rozrywki z treściami, których trudno często szukać w dziełach uchodzących za poważne i aspirująych do wielkiej sztuki filmowej, słowem czekam na następny seans i na następne dwie części! :D

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 stycznia 2013 12:05:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Boanerges pisze:
Czytałem tylko pierwszą część LOTR i mam wrażenie, że wiele tam się nie znalazło, ale po obejrzeniu trylogii już nie.


Hm? :mruganie:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 kwietnia 2013 16:11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 czerwca 2013 23:24:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Zwiastun drugiego "Hobbita":
http://youtu.be/fnaojlfdUbs.
Jestem daleki od entuzjazmu - potwornie sztucznie to wygląda, a Smaug wręcz mało efektownie. Oczywiście to tylko pierwszy zwiastun więc mają jeszcze szanse by mnie olśnić.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 czerwca 2013 18:24:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 10:20:50
Posty: 1288
Skąd: Frysztak
Ja wprost przeciwnie. Jestem zachwycony tym co zobaczyłem na tym zwiastunie. Może to i wygląda baśniowo....ale to ekranizacja powieści fantasy więc dla mnie byłoby sztucznie gdyby było realnie :wink:

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 grudnia 2013 10:08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
najnowszy hobbit dostaje ode mnie **

to jest jakieś nieporozumienie i przestaję ostatecznie wierzyć w dobre zamiary jacksona, że robi cokolwiek z miłości do tolkiena. nie kumam kompletnie tego, że rezygnuje z fajnych scen książkowych na rzecz kilkunastominutowych scena nie mających miejsca walk, wątków romantycznych tak naciąganych, że się czerwieniłam z żenu, kompletnie całkowicie wymyślonych nowych rozwiązań bez powodu. być może jedynym powodem jest 3D, które szczerze mówiąc i tak się okazuje niezbyt efektowne w tym przypadku. film spokojnie można oglądać w 3D, co chciałam zrobić, ale wybór wariantu 2D z napisami był bardzo niewielki w poznańskich kinach. podczas seansu kilka razy patrzyłam która jest godzina bo mocno się nudziłam. muzyka bardzo kiczowata. kilka razy komentowałysmy z niną na głos, bo nie można było wręcz zachować tych ocen tylko dla siebie. niestety obok siedziały panny, które chichotały tak, gdzie przewidział jackson wprawiając nas w załamkę tym bardziej. ten film powienien mieć inny tytuł, żeby nikogo nie zwodził.


acha, acha, i największy zarzut to ten, że jacksonowi nie udało się przenieść na ekran baśniowości i tolkienowskiego czaru, tego piękna, które wbrew przeciwnościom istnieje. w pierwszej części były dwa- trzy takie momenty. tutaj ani jednego. komiks pusty i prymitywny. :cry:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 grudnia 2013 11:59:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
http://dorzeczy.pl/hobbit-o-jeden-film-za-daleko/

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 stycznia 2014 21:28:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Byłem. Widziałem.

Ja tam nie rozumiem zarzutów pod adresem tego filmu, z którymi dotychczas się spotkałem, że nudny, że przełądowany etc. Moim zdaniem jest pod tym względem dokładnie taki sam jak Władca Pierścieni. Podobnie nie rozumiem za bardzo zarzutów, że Jacksonowi nie udało się przenieść klimatu książki Tolkiena na ekran. Udało mu się dokładnie tak samo jak w przypadku LotR. Jeśli ktoś kupił tamten klimat, to kupi i ten. Ja oba akceptuje.

Co do zmian w fabule w stosunku do pierwowzoru, to jestem w stanie zrozumieć zarzuty, ale akurat jestem też w stanie zrozumieć (chyba) zamysł twórców. Co więcej jestem go w stanie zaakceptować (ale uzasadnienie tego stanowiska zasługuje na osobny wpis, więc na razie nie rozwijam argumentacji).

Zgadzam się natomiast z Natalią, że wątek miłosny wciśnięty kompletnie na siłę, w dodatku bez sensu i chyba tylko po to, żeby byłą symetria pomiędzy LotR i Hobbitem i żeby był pretekst do pokazania jakiś ciachowatych ryjów na plakatach, bo gdyby nie to, to mogło by z tym być cienko.
Reasumując: dam cztery i pół.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 stycznia 2014 08:09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 10:20:50
Posty: 1288
Skąd: Frysztak
Zgadzam się z Petem. Uważam, że Jacksonowi jak najbardziej udało się przenieść klimat z książki na ekran. Według mnie zwłaszcza w drugiej części było jeszcze bardziej klimatycznie a przez mroczne sceny pojawił się spójnik z trylogią Władcy Pierścieni.

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 stycznia 2014 11:00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Ja też byłem i przysypiałem od pojawiania się smoka, ale mi się ogólnie podobało... mam jednak zastrzeżenia głównie fabularne...
natalia pisze:
nie kumam kompletnie tego, że rezygnuje z fajnych scen książkowych na rzecz kilkunastominutowych scena nie mających miejsca walk, wątków romantycznych tak naciąganych, że się czerwieniłam z żenu, kompletnie całkowicie wymyślonych nowych rozwiązań bez powodu.

No właśnie - stworzony do przeniesienia na ekran baśniowy wątek z Beornem jest zrobiony kompletnie bez sensu - krasnoludy wchodzą mu do domu jak do stodoły i jeszcze zatrzaskują mu drzwi przed nosem, a właściwie na nosie... no jakaś żenada - Beorn by ich zjadł ! Brak forteli z przyprowadzaniem krasnoludów po kolei, brak tej całej magii w jego domu... bardzo tego szkoda...

błąkanie się po lesie pozbawione podchodzenia do ucztujących leśnych elfów, które wzięły to za atak,
ucieczka od leśnych elfów zamiast wymknięcia się, płynięcie w otwartych beczkach
Orkowie tropiący krasnoludów przez całą drogę...
cały motyw walki ze smokiem nudny i słaby...

ale...
Cytat:
Ja tam nie rozumiem zarzutów pod adresem tego filmu, z którymi dotychczas się spotkałem, że nudny, że przełądowany etc. Moim zdaniem jest pod tym względem dokładnie taki sam jak Władca Pierścieni. Podobnie nie rozumiem za bardzo zarzutów, że Jacksonowi nie udało się przenieść klimatu książki Tolkiena na ekran. Udało mu się dokładnie tak samo jak w przypadku LotR. Jeśli ktoś kupił tamten klimat, to kupi i ten. Ja oba akceptuje.

Otóż to !

Moim zdaniem Jackson robi z Hobbita trylogię - w książce nie było nic na temat tego, że zło rośnie w siłę, był tylko smok, była prosta historia, bajeczka, którą po raz kolejny Tolkien napisał jako trylogię i mocno rozbudował - pełno tam bliźniaczych z trylogią motywów... Tutaj u Jacksona Smaug jest jedynie jednym z elementów pokazujących, że gdzieś tam daleko na świecie dzieje się coś złego, zło rośnie w siłę i szykuje się do ataku... po to jest Saruman, Galadriela i Radagast, który w książce jest jedynie wspomniany z imienia. Co więcej Thorin jest tu takim... yyyy... Aragornem ! Jacksonowski Hobbit ma być epickim freskiem o walce dobra ze złem po prostu z szerokim planem i wieloma bohaterami...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 stycznia 2014 12:23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
KoT pisze:
wątek z Beornem jest zrobiony kompletnie bez sensu - krasnoludy wchodzą mu do domu jak do stodoły i jeszcze zatrzaskują mu drzwi przed nosem, a właściwie na nosie... no jakaś żenada - Beorn by ich zjadł ! Brak forteli z przyprowadzaniem krasnoludów po kolei, brak tej całej magii w jego domu... bardzo tego szkoda...


Tu się mogę w pełni zgodzić. Też mnie zmartwiło kompletne pozamiatanie tego wątku. O ile podchodów do elfów nie żałuję, o tyle tego tak.

A! No i mnie Smaug nie znudził. Potworna gadzina (no i ta góra złota, w której się zakopał, a która jednocześnie dawała pojęcie o bogactwach krasnoludów). Jedyne co miałbym mu do zarzucenia to to, że był zbyt... hmmmm... jakby to rzec... zbyt elokwentny. Chociaż jak rozumiem była to konsekwencja pokazania odradzającego się zła, którego Smaug był częścią.
No i rozwój akcji odmienny od książkowego, który pcha smoczysko do ataku na miasto, też jakby trochę słabuje na logice.

Za to z plusów, o których nie wspomniałem jest jeszcze Miasto Nad Jeziorem. Fajnie zrobione i pokazane.
No i tonące w deszczu i błocie Bree z początkowych sekwencji - też dobre.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 stycznia 2014 16:31:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
to może iść jednak...?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 stycznia 2014 13:02:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
a idź, idź, wygląda na to, że to film dla chłopców :mrgreen:

:wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 stycznia 2014 20:20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
natalia pisze:
wygląda na to, że to film dla chłopców


To bardzo dyskryminujące i anty-genderowe stwierdzenie. :(

Profesorce Środzie jest smutno:

Obrazek

:(

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 stycznia 2014 20:58:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Pet pisze:
Profesorce Środzie jest smutno
że też jeszcze nie wytknęła, że parytety nie zachowane

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group