Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:40:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 października 2006 00:22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
o cholera, wczoraj było?? :-(

no ale Dwóch wież bym NA PEWNO NIE OBEJRZAŁ w wersji okrojonej

dla mnie TO jest zupełnie nie do przyjęcia - w tym wypadku nie jest tak, że wersja reżyserska wersja ma "dodane sceny"
to jest tak, że wersja "podstawowa" ma powycinane sceny, co sprawia, że jest w ogóle do dupy. Dobre 20% filmu wycięte, w tym sceny ewidentnie bardzo ważne (i dobre!), a co najważniejsze: właśnie ten film, Dwie wieże, jako jedyny z Trylogii Jacksona ma ten oddech, ten czas i przestrzeń, o którym mówiliśmy wcześniej, że go brakuje. Ale ma go tylko w wersji PEŁNEJ.
Wersja okrojona (powinno się ja nazywać: "okaleczona") jest tego całkowicie pozbawiona. Skacze od jednego wątku do drugiego bez opamiętania, bez wyczucia, bez refleksji.

Pamiętam, że byłem strasznie rozczarowany po obejrzeniu tego w kinie.
Drugie podejście niestety tylko potwierdziło wszystkie zarzuty.

Na szczęście o wiele większy był mój zachwyt, kiedy trafiłem na wersję reżyserską :-) :-) :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 października 2006 06:19:55 
(-)


Ostatnio zmieniony sob, 23 lipca 2016 21:16:39 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 października 2006 10:12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Pewnie bezsens.

Ale powiem Ci Karolina tak: druga część w wersji okaleczonej rzeczywiście jest taka, jak piszesz.

A czy widziałaś wersję pełną?

Jest ona wspaniała, właściwie oprócz:
- skejtującego na tarczy Legolasa (co w kontekście całości wydaje się jednak głupim ale drobiazgiem)
- niepotrzebnej z żadnego punktu widzenia wstawki z Aragornem spadającym ze skały (która jednak na szczęście nie jest zla sama w sobie, w sensie sceny, po prostu kompletnie zbędna)
- oraz idiotycznego pomysłu, że entowie poszli na wojnę pod wpływem "podstępu" Pippina :roll:

Ale z tym podstępem Pippina. W wersji skróconej cały wątek entów i młodych hobbitów jest zmasakrowany tak, że żal i smutek dla każdego miłośnika tego odcinka Śródziemia (proszę pamietać, że rozdział "Drzewiec" jest jednym z moim dwóch ulubionych w calej Trylogii!). Zostaje z niego marny ochłap zakończony wyżej wspomnianym idiotyzmem.

A w wersji pełnej? - teraz trudno mi będzie odtworzyć co tam konkretnie było, czego wcześniej nie było, ale pamiętam, że wreszcie zamiast kilku migawek są te wymarzone sceny oddechu! Opowieść o entowych żonach (!), scena, kiedy hobbici zostaja sami i piją wodę z rzeki entów - to niby taki comedy relief, ale tak naprawdę bardziej niż comedy jest to właśnie scena, która pozwala odczuć, że mamy tam do czynienia z jakimś czasem, że nie wszystko zapierdziela na łeb na szyję i hop siup, skok do następnego wątku, tylko właśnie jest czas, żeby posiedzieć bez celu nad rzeką i ponicnierobić i naprawdę nie trzeba w tym momencie przeskakiwać do Edoras albo Ithilien, żeby widz się czasem nie znudził.
Pamiętam też, że już pierwsza wzmianka o Fangornie robi wielką różnicę: Saruman, odpowiadając na pytanie, skąd mają wziąć opał na te wszystkie kuźnie, wychodzi na balkon i pokazuje Fangorn i wiadomo, że to jest Fangorn... wiadomo, i potem ma to kapitalne znaczenie dla zarysowania konfliktu między czarodziejem a lasem.

Przy całym wątku Fangornu tak rozbudowanym jakoś o wiele łatwiej idzie mi przeboleć to, że nie wiedzieć czemu rada entów postanawia, ze na wojnę nie idą, a potem jednak idą, bo Drzewiec sobie zobaczył, jak powycinali jego kolegów. Oczywiście pozostaje to bez sensu, entowie nie powinni zmieniać zdania tak pochopnie! Ale kiedy cały wątek spełnia oczekiwania, mogę przeboleć jakąś bzdurę, bo jednak cały obraz zostaje na plus.

Hehe, a potem ma jeszcze jakże udany epilog w postaci sceny, kiedy hobbici znajdują zioło z Shire'u w zalanych spichlerzeach Isengardu a Drzewiec pomrukując ich szuka :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 października 2006 11:15:36 
mnie strasznie jakoś zdenerwowalo to zamieszanie z jakimś koniem (w wersji rozszerzonej jest to jakoś bardziej poukladane ale i tak bezsens i masakr), który nie wiadomo skąd nosi imię jednego z wladców Rohanu (Brego) i po co to to, takie 'stopniowanie napięcia' czy Aragorn żyje czy nie. ych. ale oczywiście 'dwie wieże' to mój ulubiony z filmów bo zmiany wprowadzone indeed nie rażą aż tak... jak np w części trzeciej. na Mount Doom. ujjj.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 października 2006 13:16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Zmiana zachowania Faramira podyktowana chyba chęcią zwiększenia dramaturgii, wydaje mi się jednym z poważniejszych odstępstw od książki.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 października 2006 18:46:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 27 września 2006 06:59:31
Posty: 34
Skąd: Óć
Film był bardzo fajny, tylko bałem się jak zostana przedstaione postacie(wygląd).
Jdnak wszystko wyszło w miare dobrze


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 października 2006 19:12:19 
(-)


Ostatnio zmieniony sob, 23 lipca 2016 21:16:28 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 października 2006 19:36:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Karolina pisze:
uwielbiam fragment w gospodzie w Bree kiedy hobbici zapoznają się z Obieżyświatem!



Nooo... nie da się nie zauważyć ;-).

Ja też bardzo lubię ten moment...

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 października 2006 21:37:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Crazy pisze:
elrondzie, jak Ci się podoba taka interpretacja postaci Elronda?
.......bardzo mi się podoba......ale uważam,że w całym filmie elfy "wyszły" najgorzej....hobbici,krasnolud,Aragorn....są świetni....Zgadzam się generalnie z tym co napisano o Elrondzie..... w filmie jakoś dało by sie go jeszcze znieść gdyby tylko nie robił tych dziwnych min....które mnie denerwują ....szczególnie te "placzliwe"...rozumiem ,że może go czasem ogarniać beznadzieja.....ale jego stosunek do miłości Arweny i Aragorna jest bardzo dziwny...on sam jest przecież pól-elfem....gdzieś tam w sobie ma ludzka naturę...a w filmie tylko śmierć,śmierć ,śmierć....i że z Arweny uchodzi życie ( powiedziane z ta okropna miną)......nie,nie, nie !!!!!!!! nie zgadzam się !!!!! to mi się nie podoba !..... Rivendell też wygląda inaczej niż w filmie....w filmie zrobili jakieś....takie......sanatorium....a w Lorien jest zdecydowanie za niebiesko....eeeeeeeeeeee.....już o krok od kiczu...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 października 2006 22:08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
elrond pisze:
w filmie zrobili jakieś....takie......sanatorium....
hehe, dobre!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 października 2006 23:51:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
elrond pisze:
Rivendell też wygląda inaczej niż w filmie....w filmie zrobili jakieś....takie......sanatorium

no ale przecież Ty uwielbiasz sanatoryjne klimaty!!!!!!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 października 2006 00:07:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Karolina pisze:
uwielbiam fragment w gospodzie w Bree kiedy hobbici zapoznają się z Obieżyświatem! film w tym momencie bardzo wiernie odwzorował to jak sobie to spotkanie wyobrażałam czytając

mam tak samo!
w ogóle pierwsza część jest zdecydowanie najlepsza pod względem tego właśnie odwzorowywania (dlatego nazwałem ją "pomnikiem")

za to druga jest najlepsza jako film (oczywiście w wersji niepoharatanej)

trzecia niestety tylko w kategorii efekty specjalne

a mina agenta Elronda faktycznie pozostawia nieco do życzenia :?
za to sanatorium wymarzone :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 listopada 2006 10:54:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wczoraj obejrzałem "Powrót króla". Abstrahując od dyskusji technicznych itp. muszę stwierdzić, że cała trylogia jest ŚWIETNA ! Zauważyłem, że za każdym razem, gdy oglądam bardziej mi się podoba. Zażyczyłem ją sobie na DVD u św. Mikołaja :wink: .

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 listopada 2006 11:11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Paulus_Wolf pisze:
Zażyczyłem ją sobie na DVD u św. Mikołaja
- napisałeś no Niego list i zostawiłeś na parapecie? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 listopada 2006 11:59:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Zabrakło mi porządków w Shire.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group