Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:12:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 stycznia 2013 21:57:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Podobało mi się. Mimo swojej długości nie poczułem się znużony. Nie tak dobry jak "Drużyna pierścienia", ale lepszy niz "Dwie wieże" i "Powrót Króla".
Obsada na poziomie. Armitage mógłby być troche wyrazistszy (no, ma jeszcze dwa filmy żeby zabłysnąć), ale za to Freeman doskonale dobrany. Chociaż jak dla mnie Krasnoludy mają zbyt ludzkie proporcje - powinny być trochę szersze w barach.
Scenografia znana więc co prawda film traci w tym zakresie element zaskoczenia, ale za to trafiamy w znajome okolice.
Doceniam za to kunszt z jakmi Jackson trzyma karty przy sobie - u Smaga ujawnia tylko ogon, szpon i oko, a intruzów u Radagasta nawet nie widać (kto czytał ten wie, ale przypadkowi widzowie beda mogli być za rok zaskoczeni).
Zmiany i dodatki w stosunku do oryginału czasem słabe, ale ogólnie możliwe do zaakceptowania - bólu nie ma. Tylko kolacyjka z Trollami wypada dośc słabo w konfrontacji z pierwowzorem (choć przyznam, ze oddanie inicjatywy Bagginsowi było dobrym pomysłem).
Świetne "Zagadki w ciemności" - Gollum, jeszcze nie tak zniszczony przez nałóg wypada znakomicie.
A najlepsza scena to ta w której Bilbo wyjaśnia Thorinowi swoją motywację - wow! Poświęcił wszystko co było mu ważne żeby pomóc obcym, których widział po raz pierwszy (a w dodatku jakoś nie zapałał do nich sympatią przy spotkaniu).

A teraz uwaga, będzie smierdzieć geekiem.
Po co majstrowano z "kanonem". Dlaczego wskrzeszono Azoga? W powieści tę rolę odgrywa jego syn Bolg. Chyba żeby dac Leonidasowi Debowej tarczy okazje do idiotycznej szarży na Azoga i daniu ciała zeby móc zostac uratowanym przez nizioła (słaba scena nawiasem mówiąc).
Biała rada jest po prostu przerażająca - grupka mędrców decydujaca czy Krasnoludy mogą odebrać smokowi SWÓJ dom? I niekonsekwencja scenariusza - w Mrocznej puszczy od dłuższego czasu juz coś się działo (zaczeto już nawet używac tej nowej nazwy), a nikt z mędrców tego nie zauważył? Nawet mieszkający na miejscu Radagast?
No właśnie - Radagast. Jakim cudem sanie napędzane zającami w takim tempie przebyły dystans Dol Guldur - Rivendel? Z grubsza licząc 500km. W linii prostej. Z Górami mglistymi po drodze. No chyba, że przeniosły go orły. Tylko dlaczego razem z saniami?
A właśnie - widoczność Samotnej Góry w finale jest podejrzanie dobra - to przecież jakieś 350km.

Ale to detale na które przeciętny widz nie zwróci uwagi. A ogólnie masa zabawy.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 stycznia 2013 22:08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
poprzednio jako azbest23 pisze:
Nie tak dobry jak "Drużyna pierścienia", ale lepszy niz "Dwie wieże" i "Powrót Króla".


No tutaj to ja już w ogóle jestem w kropce, bo mi z "LotR" "Drużyna Pierścienia" chyba najmniej mi się podoba.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 stycznia 2013 22:30:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
O, to ciekawe.

Albo po prostu się nie znasz :wink:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 stycznia 2013 22:41:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Cytat:
O, to ciekawe.

Albo po prostu się nie znasz



Nie wiem co by było dla mnie gorsze gdyby to drugi przypadek okazał się prawdziwy: to, że się nie znam, czy to, że przestałem być przez to ciekawy :D

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 stycznia 2013 23:31:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Pet pisze:
Państwo wybaczą, ale dla mnie Elijah Wood ze swoim wyrazem twarzy znamionującym permanentny ból dupy, to największa pomyłka "LoR".

he he he, ładnieś go podkreślił :lol:

Lecz niestety się nie zgadzam. Tzn. zgadzam się, jego wyraz twarzy faktycznie znamionuje to! Ale czy aby Frodo trochę właśnie taki nie był? Przecież również książkowo Bilbo jest postacią sto razy bardziej "z jajami" niż Frodo. Pamiętam, jak pierwszy raz czytałem Władcę, jak się ucieszyłem, gdy w Rivendell, na początku księgi drugiej, ponownie pojawia się Bilbo - bo ten gość naprawdę dał się lubić!
Ja nie mówię, że Frodo nie da się lubić (w sumie ja go raczej lubię, i w filmie, i w książce, mimo tej miny). Ale wydaje mi się, że to z definicji nie jest postać do lubienia, nie jest to jego główne zadanie powiedzmy. To jest postać z misją, ktoś, kto całą swoją indywidualność, swoje być może zalety i "fajność" oddaje dla sprawy. Tak jak na końcu musi wyrzec się swojego życia w Shire, mimo, że je uratował, tak niemal od początku historii musi wyrzec się tej właśnie fajności.
Tak to jakoś widzę.

Temu jeżeli filmowy Bilbo w Hobbicie jest fajniejszy od Woodowego Froda - to prawidłowo!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 stycznia 2013 23:34:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
Ale czy aby Frodo trochę właśnie taki nie był?


Nie.












No dobra. Dopiszę coś jeszcze.


Frodo taki nie był, bo Frodo był Hobbitem. Hobbity nie mają takich twarzy jakby ich dupa bolała. Co więcej. Frodo miał taką paszczę zanim jeszcze wyruszył w podróż (ba! zanim się w ogóle o niej dowiedział), więc argument o tym, że ta jego płaczliwa fizjognomia ma podkreślać tragizm tej postaci oddalam z hukiem.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 stycznia 2013 23:57:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ej, no ja już normalnie nie mogę spokojnie tego czytać!

Pet pisze:
Frodo miał taką paszczę zanim jeszcze wyruszył w podróż

Dla mnie wcale nie, przed podróżą jego paszcza była zupełnie normalna.

A potem, Frodo jaki by nie był, wypełniał cholernie ciężką misję, praktycznie przerastającą jego siły, beznadziejną na zdrowy rozum, która go kosztowała mnóstwo bólu - fizycznego i duchowego (i proszę mi nie mówić, że tego nie było w książce!) i trudno, żeby znosił to wszystko z wesołkowatą, hobbicko dziarską miną - to dopiero byłby idiotyzm, gdyby tak pokazali go w filmie. Dla mnie był cholernie przekonywujący i bardzo mi się jego wcielenie filmowe podobało.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 stycznia 2013 23:58:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Musiałbym zobaczyć sam początek Drużyny, choć przecież widziałem go ze 20 razy ;-) Wyraz twarzy Froda pamiętam, jak mówił Gandalfowi "you're late" i potem się śmiali, a potem jechali wozem i mówił, że wcześniej nim Gandalf przyjechał, o Bagginsach wszyscy mieli bardzo dobre zdanie, i wtedy go dupa nie bolała.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 stycznia 2013 11:26:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...zgadzam się z Fengari i Crazym....przecie Frodo był cały czas pod wpływem pierścienia ! to niby jaką miał mieć minę ? przed był zwyczajnym wesołym hobbitem

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 stycznia 2013 12:08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Tyler Durden pisze:
Rozbicie filmu na 3 części uważam za absurd


O, przed obejrzeniem miałem podobną myśl. Ale w trakcie odczuwałem zadowolenie, że nie ma tu typowych dla ekranizacji skrótów, że rzecz toczy się w swoim tempie i nie ma żalu, że coś wycięli, albo polecieli oburzająco pobieżnie. A nawet podobało mi się, że w filmie pojawiają się wyjaśniające sceny spoza samego Hobbita. Dla mnie to wszystko jest w porządku.

Nie mam też nic przeciwko humorowi w filmie, ostatecznie Hobbit ma lżejszą poetykę niż Władek. Gorzej, że te rzeczy właśnie nie zawsze się Jacksonowi udały. Najgorszy jest Radagast. Mnie zawsze bardzo ciekawił jego wątek, cała jego historia tocząca się na uboczu. Ale tu została ona przedstawiona głupio - groteskowo, cały jego wątek jest jak jakaś kreskówka... Jeszcze ta obsrana przez ptaszki twarz, hm. Co do samego humoru jednak - najzabawniejsza dla mnie jest rada w Rivendell, a zwłaszcza ględzący Saruman: siedzi i truje, a nikt go nie słucha :) .

Mi nieraz nie przeszkadza w filmie to, że bohaterowie cudem wychodzą z jakiejś opresji. To jest nieraz super! W Hobbicie jednak Jackson przegiął. Po co te dwie skały walą się na siebie i nikomu nic się nie dzieje? (Te transformersowe olbrzymy zresztą w ogóle nie przypadły mi do gustu.) Albo fragment z drzewem nad przepaścią: orły okej, ale to przedłużające się zwisanie za rękę kiedy Thorin szarżuje na gobliny? Po co to? To mnie nie tyle nie porywa, co jakby żenuje...

Czego mi najbardziej brakuje w tej ekranizacji, to jakiegoś niedopowiedzenia. W filmie wszystko jest takie ewidentne. Jeśli mamy piękny widok, to zrobiony jest on tak jaskrawo, że już nikt nie może przeoczyć tego, że jest piękny. Czy to konieczne? Albo wnętrze góry. Gdzie jest u diaska ciemność?. Chyba wolałbym ją w miejsce części tej całej widowiskowości... Trochę poezji :wink: .

Skupiłem się raczej na minusach, ale plusy też widzę. Tak jak już mówiliście: postać Bilba super. No i w sumie moja ocena też nie będzie taka niska, powiedzmy *** z minusem (tudzież ** i 3/4). I dalsze części też chętnie zobaczę :) .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 stycznia 2013 13:43:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
antiwitek pisze:
Czego mi najbardziej brakuje w tej ekranizacji, to jakiegoś niedopowiedzenia. W filmie wszystko jest takie ewidentne. Jeśli mamy piękny widok, to zrobiony jest on tak jaskrawo, że już nikt nie może przeoczyć tego, że jest piękny. Czy to konieczne?

...dokładnie

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 stycznia 2013 17:26:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Rozmawiałem przez telefon z Jaśkiem, który był wyraźnie pod wrażeniem (pozytywnym) Hobbita i namawiał mnie, żebym poszedł z nim, bo chce iść drugi raz. Może więc pójdę? :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 stycznia 2013 15:29:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Myśmy się chyba szanowni Państwo nie zrozumieli. Ja nie twierdzę, że Wood źle grał, że był niewłaściwie prowadzony przez reżysera. Ja twierdze, że on po prostu miał niewłaściwe "emploi" aktorskie do tej roli i że był niewłaściwie obsadzony. I nie kupuję stanowiska, że był taki zbolały, bo tak na niego pierścień działał. Kiedy grał w "Green Street Hooligans" też miał takie cierpiące oblicze, a tam żadnego pierścienia wszak nie było. On po prostu ma taką twarz. Od urodzenia. Ergo nie nadaje się na hobbita.... moim zdaniem. I to właśnie z jego powodu wszystkim częściom "LotR" byłem zmuszony odjąć co najmniej po jednej gwiazdce, bo jak się patrzę na niego i widzę jak on się biedaczysko męczy, to się męczę razem z nim.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 stycznia 2013 08:55:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Mi się bardzo podobało - minusy nie przysłoniły mi plusów i w ogóle ****

Moim zdaniem rozmach i klimat dokładnie taki sam jak w LOTR, a Bilbo wymiata !

Oglądałem klasycznie - 2D i napisy.

Nie czytałem tej dyskusji przed obejrzeniem filmu, a teraz nie mam już właściwie nic do dodania, bo wszystko co mi chodziło po głowie zostało już napisane, zgadzam się z każdym po trochu :) No może dodam, że Pet nieco przesadza z Frodem (nie ze nie jest zapłakany, bo jest na maxa, ale że nie pasuje, bo pasuje świetnie)...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 stycznia 2013 20:14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
I ja obejrzałem. Cztery gwiazdki to trafna ocena. Trochę nie podoba mi się przesada mejd in holiłud. Ale podoba mi się za to wszystko co zostało dopisane przez Jacksona, a co w książce jest ledwie zarysowane - utrata Dale, wędrówka krasnoludów, spotkanie Rady i początek zdrady Sarumana.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group