Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 07:44:13

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 lutego 2012 08:59:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1288
Skąd: Frysztak
No wygląda to bardzo fajnie ale czy Hobbici nie byli lekko wyżsi niż Krasnoludzi?

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 lutego 2012 12:22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Nie jestem w stanie podeprzeć się teraz żadnym cytatem, ale zawsze byłem przekonany, że to krasnoludy były wyższe.

EDIT: Znalazłem!
J.R.R. Tolkien pisze:
Hobbici są bowiem mali, mniejsi niż krasnoludy, a w każdym razie nie tak grubi i przysadziści, nawet jeśli wzrostem niewiele im ustępują.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 lutego 2012 16:44:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1288
Skąd: Frysztak
A mi chyba o ten cytat chodziło - widać czytałem bez zrozumienia :wink:

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 marca 2012 23:54:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
natalia w wątku o rozdziałach pisze:
wizja froda z filmu za bardzo przesłoniła nam prawdziwego froda

Rzeczywiście jest jakaś istotna różnica między tymi dwoma Frodami. Niby Elijah Wood był dobry i w ogóle... ale rzeczywiście z filmu za bardzo mi się wryła w pamięć jego skrzywiona gymba i najbardziej właśnie to. A w książce... hmm, chyba wiem! Nie chodzi o to, że w książce on mniej skrzywiony. Tylko o to, że tam mniej go pokazują. Gdzie indziej są akcenty. Osobiste relacje między Frodem a Samem, między Samem a Gollumem, napięcia między całą trójką - to wszystko jest w księdze czwartej niejako przy okazji, w szerszej perspektywie, głębiej to wygląda. W filmie za bardzo wyłazi na plan pierwszy, objawiając się może najbardziej właśnie nadmiarem zbliżeń na ich umęczone twarze*. Tym samym tam, gdzie w książce rzecz jest najbardziej duchowa, w filmie robi się tylko psychologiczna i nie jest to raczej wina aktora, tylko sposobu jego eksponowania.



* proszę zwrócić uwagę, że mówimy głównie o filmie Powrót króla, bo o cała ich wędrówka pod górę, od uwolnienia przez Faramira, została przerzucona do ostatniego filmu.



PS. Przejrzałem sobie z grubsza cały ten wątek i aż mi wstyd - w kółko piszę tu to samo!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 lipca 2012 01:40:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 listopada 2006 21:00:47
Posty: 1234
Skąd: Edinburgh
http://apps.warnerbros.com/thehobbit/wa ... generator/

Nie wiem czy widzieliście nowy banner dla Hobbita... W powyższym linku można sobie zrobić z niego tapety na kompa czy telefon... Taki mały gadżet, a cieszy ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 grudnia 2012 01:51:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 listopada 2006 21:00:47
Posty: 1234
Skąd: Edinburgh
"The Hobbit: An Unexpected Journey"
Wiem, że pierwsze wrażenie nie zawsze jest najlepszą oceną, ale ja jestem zachwycona... Choć rzeczywiście, nieco za długi... Były momenty, kiedy zdawałam sobie sprawę, że jest długo, ale nie było sytuacji, kiedy ziewałam, czy kręciłam się, bo ileż można...
3D momentami przyprawia o zawrót głowy, ale wyjątkowo pozytywnie...
Pierwsze słowa Bratanicy po zapaleniu świateł: "Kiedy druga część? Chcę jak najszybciej!" I powiem wprost: WIĘCEJ!!!

Już planuję drugie wyjście ;)

Mocne ****, a nawet pięć, nie najmocniejsze, ale zawsze... ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 grudnia 2012 00:10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...wróciliśmy z Hobbita....hmmmmm....do zachwytu trochę daleko ....niestety... :cry:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 grudnia 2012 10:40:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
elrond pisze:
...wróciliśmy z Hobbita....hmmmmm....do zachwytu trochę daleko ....niestety...

elrondzie, napisz coś więcej. bardzom ciekaw tego.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 grudnia 2012 11:38:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
przerost formy nad treścią niestety. nachalne nagromadzenie wątków pobocznych i zupełnie wymyślonych oraz efekciarstwa zwykłego. jestem rozczarowana jacksonem - myslałam po władcy pierścieni, że on czuje klimat. w hobbicie gdzieś to umknęło - ja tu widzę zwykłą holiwoodzką nadprodukcję. a byliśmy na 2D. najlepsza scena - zagadki bilbowo-gollumowe. w ogóle najlepsze momenty to te tolkienowskie, a najgorsze te wymyślone na siłę przez scenarzystów. radagast - pomyłka, z czarodzieja zrobili kretyna rodem z narnii (scena z jeżem sebastianem chyba wymyślona dla jaj. stasiek już od rana wzdycha jak radagast i mówi: ach, sebastianie!). ach, no szkoda mi, szkoda

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 grudnia 2012 12:00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...dla mnie ten film jest karykaturą "Władcy pierścieni" . We wszystkim jakaś straszna przesada ..... ciągłe mnożenie niemożliwych niemożliwości - na zasadzie "zabili go i uciekł " sprawia ,że oglądając to efekciarstwo można się znudzić przy scenach.... "batalistycznych" :oops: :oops: :oops: :shock: ....ciągle kręci się w głowie bo kamera cały czas "jedzie" ,żeby nie powiedzieć "leci"....prawie jak w skeczu Mumio... :oops: landrynkowe kolory i plastikowe scenografje....bajka dla dzieci ? tak, ale w stylu "narnia" bo tolkienowski czar prysł.... :cry:
ocena: słabe ***

ps. osobiście wolę z lekka tajemniczy niedosyt niż efekciarski przesyt...
pps. film można obejrzeć dla jednej naprawdę dobrej sceny czyli "zagadki"

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 grudnia 2012 19:41:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1288
Skąd: Frysztak
Nikt jeszcze nie widział? Żadnych opinii?

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 grudnia 2012 22:42:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
Elrond z Natalią byli. Opinia --> tutaj :)

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 grudnia 2012 00:42:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 sierpnia 2012 16:33:07
Posty: 99
Skąd: Rybnik/Wrocław
Zgodzę się z zarzutami o niepotrzebnym dorzucaniu wątków pobocznych (poza dobrymi szerszymi odniesieniami do Władcy Pierścieni). Radagast faktycznie kretynem. Tak samo z niepotrzebnym przesadnym efekciarstwem gdzie czasem za dużo akcji z serii zabili go i uciekł. :P Za to efekciarstwo było naprawdę dobre w prologu. Także ten medal ma swoje dwie strony. ;) No cóż budżet olbrzymi, Jackson chciał wycisnąć z Hobbita coś epickiego i stąd ta przesada. Ta kamera tak śmigała pewnie dla dobrych efektów w wersji 3d (też byłem na wersji 2d).

Z zarzutów dorzuciłbym słabszą kreację postaci. Chodzi mi tutaj o krasnoludy. Takie nijakie w porównaniu do drużyny. Ale tam też było łatwiej, bo prawie każda postać z innej krainy i rasy.

Za to bardzo dobrze dobrali aktora zarówno do roli Bilba jak i Thorina.

Tolkienowski klimat jednak wypracowany w poprzedniej trylogii wg mnie został zachowany. Mam może jednak trochę wypaczone spojrzenie na świat Śródziemia przez filmy właśnie, bo książki czytałem w czasie ich powstawania. Ale akurat do samego klimatu filmu serio nie mam zastrzeżeń. No i było naprawdę sporo świetnych scen i momentów jak prolog czy wspomniane zgadywanki z Smeagolem.

Dla mnie film naprawdę dobry, aczkolwiek z mankamentami i słabszy od każdej z części poprzedniej trylogii filmowej, której jestem zwolennikiem. 7/10. Szkoda, że napinają tę historię do 3 filmów, bo myślę, że w dwóch jak pierwotnie planowano byłoby idealnie, a filmy by na tym zyskały ucinając wiele niepotrzebnych scen.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 grudnia 2012 13:36:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 05 lutego 2008 00:32:44
Posty: 3641
viator pisze:
Opinia --> tutaj

i jeszcze Kamili na wcześniejszej stronie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 grudnia 2012 18:22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
na hobbicie byłem z całą familią i też wyszedłem hm... nie do końca zadowolony..

jak z tak małej książeczki robi się części, to władca powinien mieć przynajmniej 6 !


elrond pisze:
pps. film można obejrzeć dla jednej naprawdę dobrej sceny czyli "zagadki"


mi się ponadto podobały uczty, pierwsza u Bilba, druga w rivendell gdzie uroczo pokazane jest nieokrzesanie krasnoludów ' ale gdzie jest mięso " : )

___________
kiedyś wyświadczyłem znajomemu przysługę i zrewanżował mi się bonem na dowolny film do kina, bon ważny do dziś, pomyślałem : głupio żeby się zmarnował - a że bon był jednoosobowy także poszedłem do kina w bardzo miłym towarzystwie ( ze sobą ) .

wybór padł na film 'gambit' - powiem, tak - jeśli nie macie darmowego bonu do wykorzystania na dowolny film, który kończy datę ważności to trochę szkoda zachodu..


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group