Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:50:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 października 2006 14:20:52 
Do tego, co napisał Gero dodam tylko, że z baśni/mitu zostało fantasy. Może i pięknie sfilmowane, chwilami poruszające (naprawdę nie raz mi dech zapierało podczas tych wszystkich seansów (ośmiu w sumie)) i co tam jeszcze można dodać, ale jednak tylko fantasy.

EDIT: To jeszcze chciałem podkreślić:
Gero pisze:
Zdaję sobie sprawę że z punktu widzenia ściśle filmowego, te wszystkie zmiany mają uzasadnienie. To tylko pokazuje, że Władca jest nie do sfilmowania.


P.S. A obsadzenie Cate Blanchett w roli Galadrieli to jedna z najgenialniejszych decyzji sztabu Jacksona!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 października 2006 22:44:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Gero pisze:
nie jest to rzecz o walce Dobra ze złem tylko o Dobru, które musi walczyć ze złem

to stwierdzenie - nie wiem, kto jest jego autorem, ale to jest klasyk, który IDEALNIE oddaje istotę Trylogii Tokiena.

Jeżeli chodzi o Trylogię Jacksona - niestety w pierwszej części rzeczywiście proporcje się niedobrze zatarły. I tak mi się podoba, ale moge tu się zgodzić z Kamikiem i Gerem, że fantasy wyparła mit, a magia ducha, z zło dobro (do pewnego stopnia).

Chyba jednak dlatego tak bardzo podoba mi się część druga - bo ona moim zdaniem odzyskuje tę proporcję, przynajmniej w (najważniejszej) kwestii dobra i zła. To JEST film o Dobru, któremu przyszło walczyć ze złem. To wyziera z Dwóch wież wszystkimi wątkami - w Rohanie, który musi stawić czoła "tak zajadłej nienawiści"; u Froda i Sama, którzy "mieli tyle okazji, żeby zawrócić, ale nie zrobili tego, bo w coś wierzyli... w to, że na tym świecie jest wciąż dobro"; wreszcie u Smeagola, który okazuje się nie być do końca zły i pokazane jest to właśnie tak, że to jego dobra strona walczy ze złą (niestety przegrywa). Nawet u Arweny, która przed złem Śródziemia miałaby uciec za morze, ale jednak podejmuje decyzję i wraca.

Właśnie, czy TVN maja też pokazywać Dwie Wieże???

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 października 2006 23:04:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Crazy pisze:
Właśnie, czy TVN maja też pokazywać Dwie Wieże???


kontunując cykl wydawniczy Jacksona to pewnie za rok :)

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 października 2006 02:35:41 

Rejestracja:
śr, 04 października 2006 20:59:50
Posty: 942
film byc zly,ksiazka byc dobra


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 października 2006 07:57:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 13:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
Crazy pisze:
Właśnie, czy TVN maja też pokazywać Dwie Wieże???



TVN ma pokazać teraz w małym odstępie czasowym całą trylogię ;)

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 października 2006 19:12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Całej "Drużyny Pierścienia" nie miałem siły oglądać w telewizji, ale najlepszy moment, czyli przyjazd Gandalfa do Shire widziałem. Całość już widziałem wcześniej i ogólnie jestem za. Nie wiem, jak się ma film do książki, ale jedno i drugie mi się podoba.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 października 2006 19:58:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
krajan pisze:
film byc zly,ksiazka byc dobra

....FILM BARDZO DOBRY....KSIĄŻKA GENIALNA !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 października 2006 13:52:32 
(-)


Ostatnio zmieniony sob, 23 lipca 2016 21:16:33 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 października 2006 18:50:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
-

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony pn, 08 sierpnia 2016 15:03:39 przez MAQ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 października 2006 23:01:27 
Kamik pisze:
A obsadzenie Cate Blanchett w roli Galadrieli to jedna z najgenialniejszych decyzji sztabu Jacksona!


hehehe za KAŻDYM razem jak się Galadriel pojawia na ekranie Gero mówi: no jak mogli taką brzydką dać, no!

dla mnie film zdecydowanie broni się w Shire i Morii- zwłaszcza ta ostatnia jakoś tak mnie zawsze urzeka. ale jednak ogólnie to dlamnie NIE TO. trochę tak, jakby starali się na siłę wydobyć wszelakie potyczki i ten film jest przez to jakiś taki...ciemny... a przecież pierwsza częsć to takie preludium: dla mnie jest w wiekszości słoneczna i tylko momentami groźnie jest.
i Rivendell i Moria jakies takie zimne. nieprzyjemne.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 października 2006 09:08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Morella pisze:
za KAŻDYM razem jak się Galadriel pojawia na ekranie Gero mówi: no jak mogli taką brzydką dać, no

Cate Blanchett brzydka???????????/ :shock: :evil:
mnie denerwuje rola Arweny, i dodane sceny miłosne z aragornem, to psie patrzenie sobie w oczy i ten sztuczny smutek. oraz ojciec arweny - elrond - co on za bzdury wygaduje! że nie ma nadziei, że ma arwena odejść z nim bo gaśnie itp :roll:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 października 2006 09:14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Garadiela od pierwszego obejrzenia była oceniana przeze mnie i moich znajomych fanów Tolkiena jako jedna z najgorzej dobranych postaci w filmie. Ona nawet postać Elronda (agent Smith) przebija.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 października 2006 09:18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Co do Garadrieli mam mieszane uczucia. Nie powala takim oczywistym pięknem, ale jest w niej coś właśnie takiego elfiego. Właśnie - w moim odbiorze nie do końca jest piękną kobietą, ale jest piękną elficą.


A co do przewieszek i ekspozycji w próbie przejścia przez góry, to też mnie tknęło, że przecież z nimi były kucyki. Człowiek czy inny hobbit może i potrafiłby przejść przez to, co pokazano w filmie, ale jakiego konia udałoby się do tego zmusić?

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 października 2006 09:32:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Tak i te kucyki pojawiają się przed drzwiami do Morii, a wcześniej trudno je zauważyć.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 października 2006 09:33:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...elfy nie zabardzo ...ale Galadriela i Legolas okej....ale Elrond...!!!! .....i co on tam wygaduje ...jeden wielki defetyzm sieje......NIE ZGADZAM SIĘ !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group