Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 09:38:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 czerwca 2009 10:37:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
a ja na Stan Gry ****+ Bardzo fajny film. Bez żadnych fajerwerków, a w napięciu trzyma do końca. Nawet dość częste występowanie na ekranie Bena Affleck'a mnie nie irytowało. Kolejna świetna kreacja Russela Crowe'a... zainspirowało mnie to do zrobienia listy dobrych aktorów że tak powiem młodszego pokolenia (czyli tacy przed pięćdziesiątką), powiedzmy urodzonych po roku 1960... Chodziło mi o takich aktorów, których obecność w filmie wystarczy do tego, żebym poszedł na ten film do kina...

kolejność nieprzypadkowa:

Russel Crowe
Edward Norton
Christian Bale
Johnny Depp
Leonardo DiCaprio
Philip Seymour Hoffmann
Ethan Hawke
Matt Deamon
Brad Pitt
Tom Cruise

Kiefer Sutherland - ten to nieco na wyrost, bo bardzo go lubię, a ostatnio gra głównie w serialu 24H

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 czerwca 2009 10:51:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
KoT pisze:
Russel Crowe
Edward Norton
Christian Bale
Johnny Depp
Brad Pitt


Do tej listy dodałbym jeszcze Kevina Spaceya, tylko nie wiem czy się łapie, bo tylko do 26 lipca spełnia pierwszy warunek, a drugiego tu już nawet teraz nie i jeszcze Vinnie Jonesa tudzież Jasona Stathama (chociaż oni to bardziej sportowcy, bo aktorzy to z nich raczej przeciętni), ale tak jakoś wychodzi, ze wszystkie filmy z ich udziałem, które widziałem zapewniły mi sutą rozrywkę :)


KoT pisze:
Leonardo DiCaprio
Ethan Hawke
Matt Deamon
Tom Cruise


Za to ci panowie są w stanie skutecznie utrzymać mnie na dziesięciokilometrowym dystansie od kina.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony wt, 02 czerwca 2009 11:23:30 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 czerwca 2009 11:01:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
z moich danych wynika, że Kevin Spacey to rocznik 1959, więc się nie łapie... chociaż cholera powinien, bo grać w kinie zaczął już w drugiej połowie lat 80... ale chodzi mi o to, żeby nie naginać, bo to się Eastwoodem i Redfordem skończy nie wspominając o Pacino i DeNiro...

Pet pisze:
Leonardo DiCaprio

a Pamietniki Koszykarskie, Gilbert Grape, Gangi Nowego Yorku, Infiltracja, Aviator, W sieci kłamstw ?

Pet pisze:
Matt Deamon

a Bourne, Infiltracja, Dobry Agent ?

Pet pisze:
Ethan Hawke

tu będzie ciężko coś niełzawego zapodać.. ale Dzień Próby ? a i jeszcze Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz !

Pet pisze:
Tom Cruise

tu też nie jest łatwo, ale ten pan przekonał mnie do siebie wielką rolą w Magnolii...

Pet pisze:
Vinnie Jonesa tudzież Jasona Stathama (chociaż oni to bardziej sportowcy, bo aktorzy to z nich raczej przeciętni),

nic dodać nic ująć :)

pozdro...
KoT


Ostatnio zmieniony wt, 02 czerwca 2009 11:04:18 przez KoT, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 czerwca 2009 11:03:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Pecie, Matta Damona wymieniłeś zarówno wśród tych na których idziesz w ciemno, jak i wśród tych od których uciekasz... No to jak w końcu? ;)

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 czerwca 2009 11:12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
KoT pisze:
Ethan Hawke

tu będzie ciężko coś niełzawego zapodać.. ale Dzień Próby ?

Stowarzyszenie Umarłych Poetów, Gattacca, Przed Wschodem i Zachodem Słońca, Reality Bites.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 czerwca 2009 11:16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Peregrin Took pisze:
Stowarzyszenie Umarłych Poetów,

Peregrin Took pisze:
Przed Wschodem i Zachodem Słońca,

miało być niełzawe pod Peta sajkowe gusta...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 czerwca 2009 11:20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A, przeczytałem "niezławe". :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 czerwca 2009 11:22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
KoT pisze:
Gilbert Grape


Siedzenie na drzewie to za mało, żeby zyskać moją sympatię ;)

KoT pisze:
Gangi Nowego Yorku


Głównym powodem, dla którego ten film zamiast być świetnym jest tylko średnim jest wg mnie właśnie Leonek.

KoT pisze:
Bourne, Infiltracja, Dobry Agent ?


No właśnie. Nie, nie i jeszcze raz nie.

KoT pisze:
tu będzie ciężko coś niełzawego zapodać


Ja się nie dziwię. Płakać się chce jak się patrzy na tego gościa. ;)


KoT pisze:
tu też nie jest łatwo, ale ten pan przekonał mnie do siebie wielką rolą w Magnolii...


Magnolii akurat nie widziałem, za to jak właśnie podliczyłem obejrzałem 20 innych filmów z Cruisem, z czego tylko w dwóch mi się spodobała jego gra. 10% to trochę mało, żeby mnie zachęcić, za to 90% to wystarczająco, żeby mnie trzymać z dala. ;)


youzwa pisze:
Matta Damona wymieniłeś zarówno wśród tych na których idziesz w ciemno, jak i wśród tych od których uciekasz... No to jak w końcu?


Zaplątał się cwaniak na krzywy ryj na pierwszą listę. Zaraz poprawię. ;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony wt, 02 czerwca 2009 11:28:50 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 czerwca 2009 11:27:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Pet pisze:
Russel Crowe
Edward Norton
Christian Bale
Johnny Depp
Matt Deamon
Brad Pitt


Do tej listy dodałbym jeszcze Kevina Spaceya, tylko nie wiem czy się łapie, bo tylko do 26 lipca spełnia pierwszy warunek, a drugiego tu już nawet teraz nie i jeszcze Vinnie Jonesa tudzież Jasona Stathama (chociaż oni to bardziej sportowcy, bo aktorzy to z nich raczej przeciętni), ale tak jakoś wychodzi, ze wszystkie filmy z ich udziałem, które widziałem zapewniły mi sutą rozrywkę Smile

No to u mnie prawie absolutna zgodność z Petem, tylko kwestia tego nieszczęsnego, zdublowanego Matta Damona. On w końcu tu miał się znaleźć? :) Choć akurat on jest o pół długości za pozostałymi.
No i z Jasonem Stathamem nic nie widziałem. Ale Vinny Jones jak najbardziej tak! :D

Pet pisze:
Leonardo DiCaprio
Ethan Hawke
Tom Cruise

Tu zgadzam się co do DiCaprio, u mnie dalej działa syndrom Titanica, który mnie skutecznie odstrasza.. Nawet bardzo fajna rola w 'Aviatorze' nie zatarła reakcji: 'kurcze, znowu ten laluś na ekranie'. Ethana Hawke'a nie kojarzę zbyt dobrze z żadnego filmu, ale na pewno do tej pierwszej grupy się nie zalicza. A Toma Cruise'a dałbym mniej więcej tam gdzie jest Matt Damon, czyli pół długości za najlepszymi. Z tymże u Matta Damona jest tendencja rosnąca, Cruise raczej spada w moim rankingu...
Przegapiłeś Philipa Seymoura Hoffmanna (klucz do rozwiązania zagadki ze zdublowanym Damonem? ;) ) i on jakoś mnie nie przekonuje...

EDIT: widzę, że Pet wyjaśnił sprawę z Damonem. Ale posta już nie będę zmieniał, żeby nie robić zamieszania.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 czerwca 2009 11:48:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
youzwa pisze:
Przegapiłeś Philipa Seymoura Hoffmanna


Nie przegapiłem. Po prostu ten aktor ani mnie nie przyciągnie jakoś specjalnie do kina, ani od niego nie odstraszy. :)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 czerwca 2009 00:18:56 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 09:39:10
Posty: 1497
a z polskich, jakich lubicie?
nie ukrywam, że to pytanie z podtekstem jest :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 czerwca 2009 07:31:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Jak pokazuje historia polski aktor, żeby być dobry nie może stronić od nadużywania napojów wyskokowych...

...dlatego ze współczesnych aktorów "młodego pokolenia" najbardziej cenię Chyrę i Szyca z silnym wskazaniem na tego pierwszego. Mam też nieodparte wrażenie, że Małaszyński nie pokazał jeszcze w pełni swojego potencjału aktorskiego.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 czerwca 2009 09:02:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Z polskich młodych? Mało kogo niestety... Chyra jak najbardziej. Szyc średnio. Małaszyński?
Pet pisze:
nie pokazał jeszcze w pełni swojego potencjału aktorskiego
Tak, z naciskiem na "nie pokazał". On w ogóle na razie niewiele dobrego pokazał.
No i jeśli Żebrowski jest z młodego pokolenia (a dlaczego ma nie być, skoro Chyra jest?), to ja jak najbardziej.

A wczoraj oglądałem "Something's gotta give" przez polskich czarodziejów od tłumaczeń zwany "Lepiej późno niż później". Takie tam romansidło, ale w znakomitej obsadzie.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 czerwca 2009 09:19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
rajza pisze:
a z polskich, jakich lubicie?


mój numer jeden to Rafał Maćkowiak - świetny zwłaszcza na tle tego co się w polskim kinie gra...

do tego Robert Więckiewicz (nie taki młody - rocznik 67)

no i jednak Maciej Stuhr

a poza nimi na tak postawione pytanie trzeba odpowiedzieć podobnie jak Pet:
Pet pisze:
ze współczesnych aktorów "młodego pokolenia" najbardziej cenię Chyrę i Szyca z silnym wskazaniem na tego pierwszego.


Pet pisze:
Małaszyński nie pokazał jeszcze w pełni swojego potencjału aktorskiego

a tu się nie zgodzę, bo ja tam u niego potencjału nie dostrzegam... na modela może...

a nad innymi to się muszę zastanowić... sporo niezłych polskich filmów ostatnimi czasy było, ale w większości aktorzy się powtarzali... no i trzeba przyznać, że aktorstwo rzuca się w nich w oczy zazwyczaj za sprawą starych aktorskich wyjadaczy...

EDIT: Michał Żebrowski tez się do zestawianie łapie, ale on ma tendencję do grania w gniotach...
powoli przypominają mi się jakieś nazwiska i na pewno będą do tego zestawienia pasowali Łukasz Garlicki i Antoni Pawlicki.

pozdro...
KoT


Ostatnio zmieniony śr, 03 czerwca 2009 10:20:49 przez KoT, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 czerwca 2009 10:06:04 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 09:39:10
Posty: 1497
a z tych starszych (wiekowo powiedzmy od 40stki - 80tki)?

chodzi o żyjących :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group