Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:24:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2007 10:25:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
No to jestem na wyżynach patologii. Ale wolę patrzeć na ubabrany samochód,bo pistolet sam wystrzelił niż znęcanie się nad widzem pokazywaniem realistycznego na maxa znęcania się nad człowiekiem.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2007 10:45:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Pasja Gibsona jest dla mnie czyms więcej niż film. nie byłabym w stanie oglądac jej tak sobie, ma najgłębszy z możliwych duchowy wymiar. "Zakrywa się przed Nim twarz" - rozumiesz manool?
natomiast kill bill to mega komiks z ładną aktorką i fajnymi scenami walki. tam jest taka sztuczność w tym ucinaniu wszystkiego i tryskaniu, że nie jestem w stanie brać tego inaczej niż w cudzysłowiu. ale z kolei "Wściekłe psy" - mam na dvd i mimo jednej arcyśmiesznej sceny w knajpie, nie mogę go oglądać z powodu scen w garażu czy gdzieś. tu już ten komiks zbyt real dla mnie. właściwie to tarantino lubię za absurdalne dialogi. a kill bill ze względu na utożsamienie się z bohaterką - chyba już gdzieś pisałam, że bardzo czasem mam ochotę komuś przyłożyć (mieczem) :twisted:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2007 10:58:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
manool pisze:
Ale wolę patrzeć na ubabrany samochód,bo pistolet sam wystrzelił niż znęcanie się nad widzem pokazywaniem realistycznego na maxa znęcania się nad człowiekiem.


:piwo: +ćwierćfunciak z serem ;-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2007 11:03:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
nie oglądam kolejnych części Piły, nie oglądam Harrego Pottera, nie oglądam Mody na sukces, a tak to nie ma chyba rzeczy, których bym programowo nie oglądał.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2007 12:04:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Budyń pisze:
nie oglądam kolejnych części Piły,

oglądałem Pierwszą - naprawdę wciagający film... druga niestety kompletne dno :( -trzeciej nie zamierzam...
Budyń pisze:
nie oglądam Harrego Pottera

ja obejrzałem akurat wszystkie części - z dużym opóźnieniem - dopiero listopadzie 2006 - hurtowwo... uważam, że nie jest tak źle jak to niektórzy przedstawiali...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2007 12:38:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Cytat:
"Zakrywa się przed Nim twarz" - rozumiesz manool?


Rozumiałam to przed "Pasją", a ten film w żaden sposób nie ubogacił mnie duchowo, tylko przeraził i wstrząsnął czysto fizycznie. Człowiek zakrył Boga człowiekiem. Takie mam zdanie i nie chcę więcej tego oglądać.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2007 12:38:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
manool pisze:
Inaczej odbieram przemoc u Tarantino niż np. u Gibsona (jesli tak szumnie możemy już mówić o tym noworodku reżyserii)

:?:
to jakiś żart ? bo rozumiem, że uważasz, że Gibson jest tym noworodkiem (cokolwiek to by oznaczało). Czuję się w obowiązku uświadomić, że ten facet 12 lat temu dostał oskara za reżyserię jednego z najbardziej utytułowanych filmów w historii kina. Reżyseria nie polega na dobieraniu stopnia brutalności filmu, tylko na czymś zupełnie innym.... Gibsonowi już różne rzeczy zarzucano od antysemityzmu począwszy... mogłabyś sprecyzować, co mnasz na myśli ?

natalia pisze:
ale z kolei "Wściekłe psy" - mam na dvd i mimo jedenj arcyśmiesznej sceny w knajpie, nie moge go oglądac z powodu scen w garażu czy gdzieś. tu juz ten komiks zbyt real dla mnie

no i to jest uczciwe postawienie sprawy - nie ma co ściemniać sceny przemocy są scenami przemocy zarówno w filmach Tatantino, jak i Gibsona. Jak ktoś uważa, że ściekłe psy są spoko, a apocalypto nie można oglądać, bo się krew leje to dla mnie jest to po prostu obłudne. Zagadzam się z Bogusem, co napisał, że
Bogus pisze:
Dla mnie uznanie, że przemoc u Gibsona nie ma sensu, w przeciwieństwie do przemocy u Tarantino, to już wyżyny patologii...



pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2007 13:04:32 

Rejestracja:
śr, 04 października 2006 20:59:50
Posty: 942
manool pisze:
Inaczej odbieram przemoc u Tarantino niż np. u Gibsona (jesli tak szumnie możemy już mówić o tym noworodku reżyserii). Sceny rozwalania wszystkich i wszystkiego mają tam wymiar właśnie komiksowy, taki jak w Sin City (w Kill Billu nawet pojawiają się przecież wprost obrazy rodem z mangi).

przemoc jest przemocą,nie wazne jak pokazana.
manool pisze:
Nieco inaczej już masakra wygląda w na przykład Old Boyu

no przepraszam bardzo,ale w oldboyu oprocz sceny z mlotkiem i finalowej walki przemocy nie ma.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2007 13:12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Cytat:
bo rozumiem, że uważasz, że Gibson jest tym noworodkiem (cokolwiek to by oznaczało). Czuję się w obowiązku uświadomić, że ten facet 12 lat temu dostał oskara za reżyserię jednego z najbardziej utytułowanych filmów w historii kina.

Ok, ok, wiem, Waleczne serce... Nie ma problemu, mogę cofnąć noworodka, co nie zmienia mojego przekonania o tym, że Gibson jest raczej aktorem niż reżyserem. Nie zarzucam mu nic, po prostu nie jestem w stanie oglądać Pasji! Jeśli uważasz, że stawiam nieuczciwie sprawę, bo nie razi mnie przemoc u Tarantino, a nie wytrzymuję scen z Pasji (Apocalypto nie widziałam) no to już trudno. Widocznie mam wypaczony zmysł wrażliwości. Na to już nic nie poradzę.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2007 13:26:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
manool pisze:
Gibson jest raczej aktorem niż reżyserem. Nie zarzucam mu nic, po prostu nie jestem w stanie oglądać Pasji!

no to, że nie podoba Ci się Pasja jest do przyjęcia, ale z tego faktu nie wynika, że Gibson jest słabym reżyserem. Nie lubię takiej retoryki równie dobrze w ten nawias mogłaś wsadzić "o ile w ogóle tego antysemitę można nazwać reżyserem" - to niedozwolony chwyt retoryczny...
do głowy by mi nie przyszło kwestionować umejętności i warsztatu Larsa von Triera, albo Almodovara choć ich filmów nieznoszę...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2007 13:36:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
krajan pisze:
przemoc jest przemocą,nie wazne jak pokazana

Ja mam chyba podobnie jak Natalia.
Ta komiksowa (kill bill - dobry przykład) mnie zbytnio nie wzrusza, natomiast ta wyglądająca realnie jak najbardziej.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2007 14:41:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
manool pisze:
Rozumiałam to przed "Pasją"

no to dobrze, ale mi ten film był potrzebny, żeby to pojąc jak i inne rzeczy w zakresie Zbawienia. traktuję ten film jako rekolekcje w Wielki Piątek.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2007 15:06:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
natalia pisze:
traktuję ten film jako rekolekcje w Wielki Piątek

co roku oglądam również w tym terminie... za każdym razem warto,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2007 15:41:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Cytat:
no to, że nie podoba Ci się Pasja jest do przyjęcia, ale z tego faktu nie wynika, że Gibson jest słabym reżyserem. Nie lubię takiej retoryki równie dobrze w ten nawias mogłaś wsadzić "o ile w ogóle tego antysemitę można nazwać reżyserem" - to niedozwolony chwyt retoryczny...
do głowy by mi nie przyszło kwestionować umejętności i warsztatu Larsa von Triera, albo Almodovara choć ich filmów nieznoszę...

Jakiekolwiek chwyty retoryczne niezamierzone, najwyżej źle się wyraziłam. Zatem <peace>

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 stycznia 2007 17:10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
spoko :)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group