Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 11:33:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 lipca 2009 22:47:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
O, odkopany wątek, a ja wczoraj skończyłam hurtowe oglądanie 3 i 4 sezonu, bo 1 i 2 oglądałam dawno temu. I powiem tak : 1 sezon świetny i świetne postacie : przede wszystkim Abruzzi - moja ulubiona postać z całego serialu, T-Bag w najlepszej formie, bo w następnych sezonach jego postać nie była już tak wyrazista jak w pierwszym. Jeśli chodzi o 4 sezon, to jak dla mnie był najsłabszy, ciągle akcja wokół jednej kwestii - mało różnorodności, właściwie w 3 i 4 sezonie chciało mi się rzygać od słowa "Scylla"/"Where's Scylla?", masakra. Aha, i strasznie podobała mi się przemiana Bellicka. Podczas sceny z rurą zaczęły łzawić mi oczy ;). W 3 i 4 serii wniósł w serial odrobinę humoru (np. scena radości po walce w bluzce + wystający brzuchol + gatki w panterke, na boso i waciki w nosie, hehe). Zakończenie dla mnie mega spaczone. Nie rozumiem czemu odcinek "Final Break" (chyba tak się nazywał) - czyli odcinek niby dodatkowy, ale przedstawiający wydarzenia sprzed tych w ostatnim odcinku regularnej serii został wypuszczony po zakończeniu serii. Jeśli chodzi o ten odcinek, to jak dla mnie za dużo tych ucieczek i za szybki przebieg wydarzeń ;).

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 lipca 2009 23:32:31 

Rejestracja:
śr, 06 sierpnia 2008 12:54:25
Posty: 616
Mnie jednak wciągnął bardziej wspomniany House, telenowela parodiująca telenowelę, trochę jak mydlana opera. Tym bardziej że z głównym bohaterem znalazłbym kilka cech wspólnych. Miałem okres kiedy mnie ten serial dosłownie na kilka dni pochłonął.

Co do Prison Brejka to pierwszy sezon był całkiem sympatyczny, oglądałem co niedzielę, drugi był nudny, trzeciego już nie widziałem i specjalnie się nie palę do zobaczenia.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 lipca 2009 10:12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Nawet nie ma co dyskutować - House jest o lata świetlne lepszy jak dla mnie. Poza tym nazywa się Gregory :)

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 lipca 2009 10:42:42 

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2005 17:35:01
Posty: 781
1 sezon PB był jak dla mnie genialny, 2 też oglądało mi się bardzo dobrze. 3 jeszcze trzymał jako taki poziom, ale przede wszystkim brakowało w nim ciekawych pomysłów, które były siłą 1 sezonu. O 4 wolę nie pisać, tragedia...
Co do House'a, to nie mogę zrozumieć fenomenu tego serialu. Obejrzałem z 10 odcinków i ogólne wrażenia jak najbardziej pozytywne, ale żeby aż tak się zachwycać? :wink:
Czekam na 4 sezon Dextera. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 lipca 2009 10:44:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24296
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Piła pisze:
Poza tym nazywa się Gregory

To jest zaleta? Polecam więc "Śledztwo" Lema. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 lipca 2009 10:56:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ja bym chciał, by mi ktoś wytłumaczył fenomen serialu, na którego czwarty sezon czeka Artur.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 lipca 2009 10:57:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24296
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Na mnie nie licz, ja znam tylko "Laboratorium Dextera" - ale tego fenomenu tłumaczyć chyba nie potrzeba. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 lipca 2009 11:00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Prison Break prawie nie oglądałem, ale chętnie obejrzę przynajmniej pierwsze dwie serie.
Dr House bardzo mi się podoba, choć trudno mi nazwać ten fenomen. Na pewno w ogromnej mierze, jest to zasługą głównego bohatera.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 lipca 2009 11:27:19 

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2005 17:35:01
Posty: 781
Miki, serial ten po prostu świetnie mi się ogląda. Wiem, że może to brzmieć dziwnie w kontekście głównego bohatera, ale tak właśnie jest. Sam Dexter w jakiś sposób przypomina mi Hannibala Lectera, zły do szpiku kości, ale jednocześnie piekielnie inteligentni i przez to na swój sposób fascynujący.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 sierpnia 2010 13:33:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 września 2006 21:58:50
Posty: 126
Skąd: z prochu
Wydaje mi się że Artur i Peregrin mówią o innych Dexterach.

Ale serial Dexter bardzo chętnie oglądam, co skutkuje w nieprzespanych nocach :)

_________________
Obrazek

Łukasz jednak pochodzi od wczesnoarabskiego "luk h' ar'ibn'hszsz"...co znaczy "przebiegły z niego skurczysyn"...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 listopada 2010 09:27:22 

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2010 10:57:22
Posty: 7
Prison jest a raczej by dobry. tylko koncowka sie troche zawiodlam. Myslalam, ze bedzie bardzie spektakularnie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 listopada 2010 11:39:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 10:20:50
Posty: 1288
Skąd: Frysztak
Jedynka zdecydowanie najlepsza. Pewnie dlatego, że bardzo podoba mi się motyw więzienia w filmach (Skazani na Shawshank, Zielona Mila), ale też poza tym bardzo wciągający. Jak miałem na kompie to oglądałem kilka odcinków na raz :D...i w mojej subiektywnej opinii dużo lepszy niż Doktor Dom :?

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 listopada 2010 16:11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
Po czasie stwierdzam, że jedynka najlepsza. Obejrzałem jeszcze 2 i 3, a potem już mi się nie chciało. Ale od początku też parę rzeczy było szalenie naciąganych - najważniejsza z nich: skazany na śmierć na miesiąc przed egzekucją, a nawet na kilka dni przed, pracuje w grupie z innymi więźniami. Nawet jak na amerykański film jest to zbyt naciągane.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 kwietnia 2014 06:58:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Spory poślizg, ale zaczęliśmy oglądać (chyba z 5 lat temu kolega nam bezterminowo pożyczył pierwszy sezon i w końcu znaleźliśmy czas ;-)). Powiem w ten sposób: oczywiście podoba mi się i dobre jest. Ale czy na tyle, żebym miał oglądać 22 odcinki? Nie mówiąc o następnych sezonach. Pytanie stawiam retorycznie, już się właściwie zdecydowałem, że obejrzę pierwsze cztery odcinki z pierwszego dysku i podziękuję dalej, chyba że przy okazji komuś przez ramię. Żeby wsiąknąć w coś tak długiego, muszę mieć wyjątkową motywację, a tu nic takiego nie znajduję. Z trzech odcinków, które już widziałem, wszystkie wydały mi się w zasadzie takie same i nie widzę znaków, żeby miał nastąpić jakiś przełom. Żeby nie było: podoba mi się to. Ale mam wrażenie, że już obejrzałem i dosyć ;-)

A bardziej szczegółowo - mam pewne problemy z bohaterami. Główny, ten młody, mnie delikatnie irytuje. Jakiś taki jest za bardzo. Jego brat, skazany, jakoś mnie nie porusza, mimo że taki przejęty wciąż chodzi (może właśnie dlatego). A już najgorsza jest ta adwokatka z niedomkniętymi ustami. Fajny za to Abruzzi ;-) I okropni, ale to w bardzo przekonywujący sposób okropni, są te zbiry z rządu. Jak szarzy panowie z Momo :shock:
Oczywiście głównym walorem filmu zdaje się być póki co zbiorowe sportretowanie społeczności więziennej i warunków, że tak powiem, życia... cóż to za życie :|

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 kwietnia 2014 17:29:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Cytat:
A bardziej szczegółowo - mam pewne problemy z bohaterami. Główny, ten młody, mnie delikatnie irytuje. Jakiś taki jest za bardzo. Jego brat, skazany, jakoś mnie nie porusza, mimo że taki przejęty wciąż chodzi (może właśnie dlatego). A już najgorsza jest ta adwokatka z niedomkniętymi ustami. Fajny za to Abruzzi Wink I okropni, ale to w bardzo przekonywujący sposób okropni, są te zbiry z rządu. Jak szarzy panowie z Momo Shocked
Oczywiście głównym walorem filmu zdaje się być póki co zbiorowe sportretowanie społeczności więziennej i warunków, że tak powiem, życia... cóż to za życie Neutral

Z perspektywy czasu - serial na pierwszy (bardzo dobry) sezon, max dwa, te akcje w Ameryce Południowej już niepotrzebne.
Abruzzi najlepsza postać, a główny aktor niestety ciepłe kluchy. Widziałam go w teledysku M. Carey, tam się lepiej nadawał.
Zauważam taką zależność, że współczesne seriale interesują mnie zawsze do pewnego momentu. Zaczynam oglądać serial, gdy już np. 5 sezonów jest zrobionych, a potem nie wracam już do tych bieżących odcinków i mnie w ogóle nie ciągnie - tak było z Lost i Dexterem. Wolę obejrzeć jakieś seriale, w których każdy odcinek ma osobną historię - wszelkie CSI, Dowody zbrodni - oglądam, zapominam, nie czekam.

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 195 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group