Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 10:25:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lipca 2009 11:18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Crazy pisze:
A co myślicie o tendencji we współczesnym kinie do tego, że czołówki po prostu nie ma?

Ciekawa sprawa, jakoś nigdy tego nie zauważyłem, a coś w tym jest. Moim zdaniem to jest jeden ze znaków tego, że obecne kino w dużej mierze to pójście na łatwiznę, klimat jest rzeczą drugorzędną, a dobra czołówka jest czymś co ma spory wpływ na klimat filmu.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lipca 2009 14:42:50 
Crazy pisze:
wątek o tyłówkach



ooo to byłby super wątek! uwielbiam tyłówki. czołówki czy są czy nie nie wbijają mi się w mózg. a chwile, kiedy lecą napisy (i czasem jeszcze coś się dzieje jak na inland empire np) są the best! i wtedy też można u mnie stracić miliard gwiazdek jak ktoś mi każe wyjść przed końcem końcem filmu- czyli przed końcem napisów. najświetniej jest jak zostaję w kinie już tylko ja i słucham muzyki czy cóś i pojawia się 'osoba z obsługi' zniecierpliwiona :D


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lipca 2009 21:47:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
O, tak! Na takie osoby trzeba włączać ignora, pewnie nie masz z tym problemu ;-)


Przypomniała mi się jedna REWELACYJNA czołówka, choć właściwie to tylko napis z tytułem - ale takie to intensywne, jakby cała czołówka.

I amar prestar... the world has changed... I feel it in the water... I feel it in the earth... I smell it in the air... Much that once was, is lost. For none now live who remember it...
I przy pięknej muzyce wykuwają się z mroku złote litery: THE LORD OF THE RINGS.

Zawsze o dreszcze mnie to przyprawia :-)
(choć w istocie nie jest to żadna czołówka)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 lipca 2009 12:40:44 
A o "Hydrozagadce" nikt jeszcze nie napisał?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 lipca 2009 14:47:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
He he, czekałam na to!

Crazy pisze:
A co myślicie o tendencji we współczesnym kinie do tego, że czołówki po prostu nie ma?

Nie podoba mi się to, tak samo jak
Morella pisze:
i wtedy też można u mnie stracić miliard gwiazdek jak ktoś mi każe wyjść przed końcem końcem filmu

Uwielbiam siedzieć do końca.
Crazy pisze:
Film się zaczyna jakąś sceną, człowiek się spodziewa, że może napisy wejdą po pewnym czasie, jakby po prologu,

Zawsze NAIWNIE się spodziewam.
Muszę pomyśleć na najlepszą. Do głowy z początków przychodzi mi na razie wkurzenie na "Godziny", które uwielbiam i nie podoba mi się pokazanie wszystkiego, bo kiedy oglądam któryś raz, wkurzam się już wtedy, że i tak wszystko wiem :D

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 lipca 2009 21:15:22 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 22:40:05
Posty: 1662
Bardzo podobała mi się czołówka do "The Kingdom"
http://video.yahoo.com/watch/1229418/4341318


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 lipca 2009 07:10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Tak przez chwilę skojarzyło mi się, że temat jest o zderzeniach czołowych :roll: :wink:
mój typ to 25th hour

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 lipca 2009 09:04:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Kiedy pisałam w Kfinto o fajności czołówki "Wszystkiego, co zawsze chcieliście wiedzieć o seksie...", przypomniało mi się, co mnie irytuje we współczesnych czołówkach - stylizacja na "superprodukcję", która wieje grozą, a nie zawsze jest to spójne z filmem. Patrz ostatni film o Popiełuszce, koszmar!

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 sierpnia 2009 19:28:01 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 22:40:05
Posty: 1662
"Lord of War". Historia pewnego (naboju?naboja?...) pocisku.
Bardzo podobała mi się też ostatnio czołówka z filmu "Watchmen".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 sierpnia 2009 15:02:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
wczoraj byłem w kinie na Vertigo Hitchcocka. wbrew zasadzie, że na początku trzęsienie ziemi, a potem coraz ciekawiej, chyba sam początek - pierwsza scena - albo najlepsza w całym filmie, albo dopiero końcówka osiągnęła taki sam poziom napięcia.

ale przed tym początkiem - czołówka. Ale rewelacyjna! Jak na 1958 rok to w ogóle kosmos, wtedy czołówka polegała na napisach informujących, kto zrobił film. A tu - jakieś psychodeliczno-oniryczne obrazy, do tego niesamowita muzyka i to oko! I tytuł filmu wychodzący z oka!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 września 2009 14:12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
. pisze:
1. Twin Peaks, choć tylko rzeczka płynie.

wiesz co...

Wczoraj mnie nagle naszło na obejrzenie odcinka.

I ta czołówka - ech!!!! :aniolek:
Każdy element jest tu przepiękny. Ja chyba od tej czołówki pokochałem Twin Peaks i potem było już tylko coraz głębiej.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 września 2009 22:20:03 

Rejestracja:
śr, 06 sierpnia 2008 12:54:25
Posty: 616
w Personie Bergmana jest dobra czołówka. W Zaćmieniu Tarkowskiego również. Ponadto najlepsze są u Leone. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 sierpnia 2011 20:03:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Wczoraj ogromnie mnie zaskoczyła czołówka Hair. Jak to całkowicie kontrastuje z całą resztą filmu, kolorową, roztańczoną, pstrokatą - ale jak to jest rewelacyjnie nakręcone!!! Chodzi mi o samiutki początek filmu, Oklahoma, gdzieś in the middle of nowhere jakaś droga, płot (co za genialne kadry), nadjeżdża autobus, dwaj burkliwi panowie się niewylewnie żegnają... szarość krajobrazu, pustka, ale jaka atmosfera zarąbista! I właśnie napisy na tym tle idą. Pięć gwiazdek jak drut!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 lutego 2012 17:15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Bardzo podoba mi się również ta czołówka.

choć jest może nieco za długa... to taka klasyczna czołówka: tylko napisy. Ale te napisy, ach, krwią ociekają! ;-) Właściwie nie tylko napisy, jeszcze są śpiewające usta oczywiście; chodziło mi o to, że nie ma żadnej akcji na napisach. Po prostu lubię tę piosenkę.

Po prostu lubię ten film, jak by nie patrzeć ;-)


Ostatnio zmieniony pt, 14 grudnia 2012 21:30:56 przez Crazy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 14 grudnia 2012 21:28:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Miałem dziś okazję przypomnieć sobie, że prócz tego, że sam film "Edward Nożycoręki" jest dziełem wspaniałym, to również jego czołówka jest jedną z najpiękniejszych, jakie znam.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group