Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 04:13:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 czerwca 2015 21:41:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Trochę o "Deathproof"...

Super kino pod warstwą tarantinowskiej zgrywy ukrywające bardzo ciekawą wypowiedź o współczesnych kobietach i ich miejscu w świecie. I o współczesnych mężczyznach, którzy niestety są kompletnie do niczego.

Oglądamy kilka klasycznych piękności, seksownych, pewnych siebie lasek, z którymi chciałby się umówić każdy facet. Laseczki są bezpośrednie, czasem wulgarne, irytujące, i co od razu rzuca się w oczy - najlepiej czują się we własnym towarzystwie. Dlaczego nie w męskim ? Odpowiedź poznajemy wraz z pojawieniem się na ekranie ich chłopaków, a w zasadzie chłopczyków. Okazuje się, że te piękne, ponętne dziewczyny skazane są na towarzystwo przygłupich lalusiów, którzy mają w tej znajomości jeden cel: może uda się pobzykać ! To szczeniacka chuć z której nigdy nie wyrośli, pomimo że eksplozję hormonów mają już za sobą, jest jedynym powodem tego, że spotykają się z dziewczynami.

Doskonale widać to w scenie, gdy główna bohaterka wychodzi ze swoim chłopakiem na werandę baru podczas ulewy. Chłopaczek zaczyna się mazgaić, że może poszliby się pomiętolić na 10 min. do samochodu, nie ważne, że nie ma szans na całkowite spełnienie, że jest żałosny w tym marudzeniu - chłopczyk wyczuł szansę na pociumkanie lizaka, więc płacze i tupie nóżkami. Dziewczyna zachowuje się jak cierpliwa, dobrze znająca swój fach opiekunka - od razu na początku ustala granice, ale wie, że nie może mu zupełnie zabronić zabawy choć nie ma na nią ochoty, bo bachor wpadnie w zupełną histerię i będzie jeszcze gorzej, np. powie, że ona go nie kocha i że z nią zrywa itp.
Kiedy chłopaczki rozmawiają między sobą, temat jest oczywiście jeden - najlepsze sposoby na zaciągnięcie dziewczyn do łóżka, w tym przypadku na wbicie się na planowaną damską imprezę. Są niedojrzali, narcystyczni, są zaprzeczeniem klasycznej, tradycyjnej męskości, którą znamionuje siła, wola, powściągliwość, szarmanckość wynikająca z opiekuńczości wobec kobiet.
Klasyczne cechy uosabia dużo straszy od nich rzekomy Kaskader, który również zwraca uwagę na dziewczyny (i vice versa).
On jednak jest perfidnym kłamcą, te wszystkie jego tradycyjne, pociągające, męskie cechy to sztuczna fasada skrywająca potwora. Potwór osacza swoje ofiary, bawi się z nimi, wreszcie morduje z zimną krwią, dla chorej satysfakcji. Żaden z chłopców nie był w stanie temu zapobiec, bo żadnemu z nich nie zależało naprawdę na tych dziewczynach, tylko na zabawie. To dla zabawy przyszli z nimi do baru, dla zabawy w ogóle z nimi byli. Nie mężczyźni tylko dzieci, dlatego nie wyczuli niebezpieczeństwa, kiedy zobaczyli Kaskadera, był dla nich kolejną okazją do porobienia sobie jaj. Zabawa, zbytki, bzykanko - oto ich całe życie.
Czy z takimi chłopakami dziewczyny mogą być szczęśliwe ? Nie. Więc po co z nimi były ? Może dlatego, że kobieta potrzebuje mężczyzny, a kiedy go nie ma, instynktownie skusi się na jego namiastkę ?

Kaskader zrobił na dziewczynach duże wrażenie, był tak inny od tych chłystków, tak intrygująco męski, że bez zastanowienia dały się wciągnąć w jego grę, naiwnie myśląc przy tym, że to one cały czas kontrolują sytuację. Potraktowały go trochę jak jeszcze jednego chłopczyka, tylko trochę starszego i bardziej stylowego. Zapłaciły za to wysoką cenę...

Druga część filmu i inne dziewczyny, już nie klasyczne, seksowne kociaki, tylko ostre babki wiedzące czego chcą i czego nie chcą. Na pewno nie chciałyby otaczać się chłystkami, chcą robić co im się podoba i nie dadzą się skrzywdzić. Ale potwór wziął je na cel i nabrał ochoty na powtórkę z rozrywki. Końcowa konfrontacja ukazała, że potwór tak naprawdę jest potworem tylko wobec bezbronnych, zastraszonych istotek, kiedy zderza się z twardą, bezkompromisową przeciwniczką - tchórzy, próbuje w panice uciekać , staje się groteskowym, żałosnym zasrańcem, który dostaje to, na co zasłużył.

Morał filmu jest niewesoły: seksowne kokietki nie mają w dzisiejszych czasach racji bytu, bo skazane są na bycie zabawkami gówniarzy bądź dewiantów. I nikt ich nie obroni. W dzisiejszych czasach dadzą sobie radę kobiety ostre, pewne siebie, odważne, jednak za cenę utraty tradycyjnego , pierwotnego seksapilu. A potwory tuczą się przede wszystkim na strachu i nieporadności ofiar. Szybko potrafią się z nimi uporać osoby odważne i bezkompromisowe.

Film ciut przegadany, ale z bardzo tarantinowskim humorem i zagraniami. M. in. śledztwo w sprawie wypadku drogowego prowadzi ten sam szeryf, który robił oględziny po masakrze na próbie ceremonii ślubnej w małym kościółku w El Paso... I oczywiście jest z nim jego zastępca, a prywatnie pierworodny syn :D

*****

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 20 lipca 2015 23:10:39 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Deadproof tak bardzo flirtuje z kinem klasy b, że nie da się go od niego odróżnić.
(to nie byl komplement)

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 20 lipca 2015 23:12:56 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Czy tam death prove ;), nieistotne kompletnie, bo nie ma się nad czym rozwodzić ;)

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 17 stycznia 2016 00:06:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ósmy Film Quentina Tarantino.

Super zdjęcia (jedne z najlepszych jakie kiedykolwiek miał), świetna muzyka, doskonałe aktorstwo. Scenariuszowo zaś różnie - tj. historia bardzo ciekawa, poszczególne sceny świetnie poprowadzone (tak w ogóle, to byłby z tego wspaniały spektakl teatralny), ale czasem coś zgrzytnie, czasem czegoś za dużo, czasem za długo. Na pewno lepiej niż w Django, lepiej niż w Jackie Brown. Muszę pójść jeszcze raz, bo na dziśiaj * * * *

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 sierpnia 2019 17:29:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
"Once upon a time in Hollywood" - zobaczone wczoraj. Bardzo dobry film, ogromnie polecam. Jestem pod wielkim wrażeniem kunsztu scenografów i kostiumografów - oddanie realiów epoki (1969) jest na najwyższym poziomie (miałem świeże skojarzenia z "Czernobylem" gdzie też postarano się na maksa, żeby to wyglądało tak jak "wtedy"). Fenomenalne aktorstwo - i to zarówno pierwszoplanowe, jak i drugo- i trzecio-. Dobór aktorów do odgrywanych postaci na sześć gwiazdek (mogliby się bardziej postarać z Polańskim, ale to drobiazg). Damien Lewis jako Steve McQueen - niewiarygodnie realistyczny :shock: Wspaniała rola Pitta. Zdjęcia - wiadomo - absolutnie najwyższy poziom. Muzyka robi się sama - taka era. Początkowo wydaje się, że scenariuszowo nieco to kuleje, ale to tylko pozory - potem skleja się jak należy.

BARDZO przestrzegam przed czytaniem i oglądaniem jakichś spojlerów - popsujecie sobie zabawę. Ja na szczęście uniknąłem bo jak zwykle zrobiłem sobie embargo informacyjne, ale wiem że bardzo bym był zły gdybym się dowiedział o tym i owym przed zobaczeniem filmu ;)

Polecam! Idźcie do kina (oczywiście TYLKO do kina - nie ma sensu oglądać tego na małym ekranie!) gdy tylko się pojawi.

PS. Margot Robbie jako Sharon Tate :aniolek: :aniolek: :aniolek:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 sierpnia 2019 19:41:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
A jak wyglądałby Twój Top5 Tarantino?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 sierpnia 2019 21:22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Na spontanie:

1. Pulp Fiction
2. Inglorious Basterds
3. Kill Bill (jako całość, ale wolę jedynkę)
4. Once upon a time in Hollywood (zapewne awansuje)
5. Wściekłe psy
6. Jackie Brown (pewnie byłoby znacznie wyżej, ale oglądałem 3 razy przesypiając duże fragmenty - nie z winy filmu, tylko własnej ;) ). Wrócę do tego!
7. Nienawistna ósemka
8. Django unchained

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 sierpnia 2019 19:28:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Bardzo dużo myślę o tym filmie i strasznie mi się chce zobaczyć go ponownie (ale to pewnie dopiero za kilka tygodni). W każdym razie ogromnie polecam: w kinie, bez spojlerów. Bawcie się dobrze :)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 14 sierpnia 2019 09:41:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tyler Durden pisze:
1. Pulp Fiction
2. Inglorious Basterds
3. Kill Bill (jako całość, ale wolę jedynkę)
4. Once upon a time in Hollywood (zapewne awansuje)
5. Wściekłe psy
6. Jackie Brown (pewnie byłoby znacznie wyżej, ale oglądałem 3 razy przesypiając duże fragmenty - nie z winy filmu, tylko własnej ;) ). Wrócę do tego!
7. Nienawistna ósemka
8. Django unchained


4. jeszcze nie oglądałem, więc nie wiem jak będzie, ale mógłbym sobie wyobrazić jakoś jego poziom, gdyby miejsca 2 i 3 wylądowały na szarym końcu tej listy (przy czym 3 przed 2). A tak to nie wiem czy "Once upon a time in Hollywood" jest tak dobry, że bije na głowę Wściekłe Psy, czy aż tak zły, że nie dość, że jest gorszy od Kill Billa, to nawet od Basterdów. :|

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 14 sierpnia 2019 11:51:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11807
Jeszcze nie widziałem, u mnie w kinie raczej pod koniec sierpnia jest.
Z listy Tylera nie widziałem jeszcze Jackie Brown, ale w ciągu tygodnia raczej znajdę czas, bo mam na dvd...
Ale co właściwie oznacza: film Quentina Tarantino? Bo nie widzę na tej liście "Czterech pokoi" (obejrzałem kilka dni temu i jak już przetrwałem pierwsze 20 minut to potem już jakoś dało się oglądać (a końcówkę widziałem kiedyś w tv, nie wiedząc, że to ten film, podobnie jak i rozdział z Banderasem).
I jak tu zaliczyć: Od zmierzchu do świtu?
Tyler, czy oglądałeś "Grindhouse: Death Proof"?

Gdzieś czytałem, że Quentin chce zrobić 10 filmów i na tym koniec (niby ten Once upon a time in Hollywood ma być ostatni?) - ale ciekawe jak on sam to liczy...
Przy premierze "Nienawistnej ósemki' wryło mi się hasło reklamowe: Ósmy film Quentina Tarantino... Nie wiem jak to liczą... A ponoć już jest jakiś pomysł na Star Treka - choć to pewnie się nie liczy ;)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 14 sierpnia 2019 12:22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Smok pisze:
ale ciekawe jak on sam to liczy


Liczy tylko te filmy, do których w całości sam pisał scenariusz i które w całości sam reżyserował. Do "Od Zmierzchu Do Świtu" pisał scenariusz, ale nie reżyserował (Rodriguez), w "Czterech Pokojach" napisał scenariusz i wyreżyserował tylko jedną nowelkę z czterech (za pozostałe odpowiadali Rodriguez, Anders i Rockwell), w Sin City był współreżyserem (razem z Rodriguezem i Millerem), a ze scenariuszem nie miał nic wspólnego (tylko Rodriguez i Miller). Byli jeszcze "Urodzeni Mordercy" którzy powstali na podstawie jego pomysłu i do którego scenariusza dużo dorzucił, ale Stone na tyle to pozmieniał, że Tarantino nakazał wycofać swoje nazwisko z czołówki filmu (bo pierwotnie miało się tam znaleźć) i "Prawdziwy Romans", który pierwotnie był wraz z tym co potem zostało przekute w "Urodzonych morderców" częścią tej samej historii. Według tej rachuby "Once upon a time in Hollywood" jest jego dziewiątym filmem, więc jeśli ta deklaracja o 10 filmach jest prawdziwa, to ten Star Trek jeszcze się zmieści. No chyba, ze będzie go tylko reżyserował, a scenariusz napisze kto inny - wtedy w ogóle nie wliczy się do rachuby. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 14 sierpnia 2019 13:05:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
to co w takim razie jest dziewiątym (znaczy nie chronologicznie dziewiątym, tylko tym, którego mi brakuje do rachuby)? Death Proof czy Kill Bill jako dwa filmy?

Pet pisze:
A tak to nie wiem czy "Once upon a time in Hollywood" jest tak dobry, że bije na głowę Wściekłe Psy, czy aż tak zły, że nie dość, że jest gorszy od Kill Billa, to nawet od Basterdów.

He he he.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 14 sierpnia 2019 13:13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
to co w takim razie jest dziewiątym


A nie wiem. Sprawdź.

Psy
Pulp
Jackie
Bill
Death
Dżango
Basterdy
Nienawistni
"Once upon a time in Hollywood"

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 14 sierpnia 2019 19:56:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6961
Tyler Durden pisze:
"Once upon a time in Hollywood" -

fantastyczny film :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 sierpnia 2019 20:31:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
byłem na OUATIH

treściowo nie zachwycił, ale nigdy nie byłem fanem Quentina
parę może nawet i genialnych scen na tyle filmów to jednak za mało

aktorsko wolę Brada o Leo

odtworzenie wizualne czasów świetne

może sobie posłucham jeszcze soundtracka

Steve McQueen wizualnie jak oryginał :shock:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group