Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 13:39:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 kwietnia 2007 14:47:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Garçon!

Garçon means boy :lol:

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 kwietnia 2007 14:51:16 

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 11:45:35
Posty: 430
Skąd: Gdynia
Armijny Smok pisze:
chodził o pierwszy epizod z Pulp Fiction,,,


Wiemy wiemy :) ja się chyba za dużo cieszę ogólnie -i miewam dziwne słowne kojarzenia nader często...postaram się coś z tym zrobić, ale nie wiem czy wyjdzie:))

_________________
"Nikt nie ma wiekszej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" J 15,13


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 kwietnia 2007 15:16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 13:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
Meriadok Brandybuck pisze:
Garçon!

Garçon means boy Laughing


genialne :P

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 kwietnia 2007 21:19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Już chyba wcześniej w innym wątku wspominałem, że jestem wielkim fanem Tarantina. Bardzo lubię jego twórczość za ten specyficzny, krwawy humor, za klimat amerykańskich lat 50-tych przeniesiony do współczesności. Jego filmy to tak naprawdę bajki, gangsterskie bajki dla dorosłych. A najlepiej się je ogląda obejrzawszy wcześniej trochę kinowej klasyki: Peckinpaha, Leone, Kurosawę...

Wsciekłe psy ****+ - trzyma w napięciu, ale za poważnie okrutne niektóre sceny. Nie to, żebym takich nie lubił ( :twisted: ), ale nie u Tarantina. U niego ma być po wariacku i z humorem. Oglądałem ten film po Pulp Fiction i może dlatego trochę się nim rozczarowałem. Ale brawa sie należą za porąbane, bluzgające dialogi i intrygę, której zakończenie do ostatniej chwili filmu nie daje się przewidzieć

Pulp Fiction *****+ - film-kamień milowy w historii kina. Oglądałem z milion razy, pamiętam, jak kiedyś najmilszy sposób spędzania wolnego czasu to było siedzieć w knajpce, koniecznie w oparach papierosowego dymu i przerzucać się z kumplami tekstami z filmu :) Pocięta, zwariowana akcja, jedyny w swoim rodzaju wisielczy humor - nic dodać, nic ująć. Najlepsze sceny ? Tam są właściwie same takie !

Jacki Brown ***+ - trochę dłużyzna, ale warto obejrzeć choćby dla sceny na parkingu z Harveyem Keitlem i trajkoczącą blondynką :wink:

Cztery Pokoje ****- - tylko cztery gwazdki z małym minusikiem, bo nie przepadam za Timem Rothem, ale miło kojarzy mi się ten film, bo to było pierwsze wyjście do kina na randce z dziewczyną, która kilka lat później została moją żoną :) Najlepszy moment - slapstickowa scena z dziećmi Banderasa i egzequo pełen napięcia moment czekania na wynik ryzykownego zakładu z zapalniczką Zippo...

Od zmierzchu do świtu **** - brawa za klasyczną tarantinowską pierwszą połowę filmu, druga to już totalne przegięcie... Chociaż jak się ma ochotę obejrzeć jakiś hellbillowy wygłup, ten film jest jak znalazł

Kill Bill *****+ - powrót mistrza w wielkim stylu. Historia Czarnej Mamby alias Szkrab to majstersztyk. Sposób opowiadania, ilustracja dźwiękowa, po prostu pycha !

Warto wspomnieć o innych filmach, w których Tarantino maczał swoje paluchy. Z tych, co pamiętam:

Urodzeni mordercy ***** - wiele osób nie lubi tego filmu zarzucając mu lewicowe przesłanie, epatowanie brutalnością itp. Nie wdając się w dywagacje, co O. Stone miał na myśli, dla mnie jest to kawał naprawdę dobrego kina. I, kurde, nie udawajmy świętoszków - czasem każdy ma taką chwilę, jak Mickey na początku filmu w przydrożnym barze, kiedy po tym, jak usłyszał obelgę pod adresem swej dziewczyny, zobaczył siebie jako krwawego demona... Tylko my zazwyczaj nie kończymy akcji jak on :wink:

Desperado ***+ - Może być, ale nie za często. Na uwagę zasługuje scena w barze, gdzie sam Q.T. opowiada dowcip...

Prawdziwy romans ***+ - kryminał, w którym jest parę przegadanych po tarantinowsku scen. Nawet fajne.

Tak więc, MisiePysie, polecam gorąco ! I :piwo: dla Seamasa za wątek :)

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 kwietnia 2007 21:59:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
a czy w Sin City Quentin maczał swoje palce?

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 kwietnia 2007 22:23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Armijny Smok pisze:
a czy w Sin City Quentin maczał swoje palce?
Reżyserował krótką scenę w której Dwight rozmawia z głową.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 kwietnia 2007 23:06:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 lutego 2007 22:27:13
Posty: 906
Skąd: Warszawa
I tu się wypowiem.

Lubie jego filmy,bo nawet niby te proste...czasem wydawałoby się strikte sensacyjne mają fajny ukryty przekaz.Nie podany jak na tależu.Ciekawy jest tez motyw z podziałem na sceny i tytułami jakby z ksiazki.Co tytuł to dziwniejszy.Orginalna postać :wink:

_________________
Moja kapela: www.youtube.com/user/poligonnr4


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2007 09:33:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 kwietnia 2007 20:16:14
Posty: 788
Skąd: Moria
Paulus_Wolf pisze:
Desperado ***+ - Może być, ale nie za często. Na uwagę zasługuje scena w barze, gdzie sam Q.T. opowiada dowcip...

chwileczke zapedziles sie troche,desperado jest roberta rodrigueza filmem,tak jak sin city.

_________________
„Bo słowo Boże jest żywe i oddziałuje z mocą, i jest ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, i przenika aż do rozdzielenia duszy i ducha, a także stawów i ich szpiku, i jest zdolne rozeznać myśli i zamiary serca.”


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2007 09:37:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Zauważ Jaroslawusie że

kilka linijek powyżej wspominania o "Desperado" Paulus_Wolf pisze:
Warto wspomnieć o innych filmach, w których Tarantino maczał swoje paluchy


Za to zapędził się Paulus przypisując Quentinowi "Od zmierzchu do świtu", któren takoż jest Rodrigueza.
No i notorycznie irytuje mnie opisywanie "Czterech pokoi" jako filmu Quentina... On tam zrobił tylko czwartą nowelkę (średnią ale i tak najlepszą, bo pozostałe zgoła beznadziejne).

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Ostatnio zmieniony wt, 24 kwietnia 2007 09:40:28 przez Peregrin Took, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2007 09:39:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 kwietnia 2007 20:16:14
Posty: 788
Skąd: Moria
Peregrin Took pisze:
Zauważ Jaroslawusie że

fakt,nie wczytalem sie dokladnie.

_________________
„Bo słowo Boże jest żywe i oddziałuje z mocą, i jest ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, i przenika aż do rozdzielenia duszy i ducha, a także stawów i ich szpiku, i jest zdolne rozeznać myśli i zamiary serca.”


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2007 10:47:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
Wściekłe psy ****
Pulp Fiction *****
Kill Bill *****
Urodzeni mordercy ***+
Jestem ciekaw Grindhousa...
Od zmierzchu do świtu ***+
Desperado ***


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2007 15:48:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Rzeczywiście, w "Od zmierzchu do świtu" Q.T. jest scenarzystą i aktorem, ale reżyseruje R. Rodriguez. Powinienem ten film umieścić w drugiej grupie.

Nie oglądałem jeszcze "Sin City" , opinie o nim bardzo podzielone.
No i w tym roku, latem , premiera "Grind House". Film będzie zrobiony w dwóch częściach mających oddzielną premierę ( jak "Kill Bill").

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2007 18:48:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 10:33:16
Posty: 594
Skąd: i dokąd, kiedy i gdzie, z kim, przeciw komu i w którą stronę?
Od zmierzchu do świtu - nieee, zawiodłam się na nim

za to Cztery pokoje - zakręcony, ale ok, bardzo lubię i tu oceniłabym z kolei bardzo wysoko nawet na 5, buhaha :mrgreen:

Pulp Fiction - ponad, klasyk...6

Kill Bill podoba mi się bardzo, z tym, że jego pierwsza odsłona bardziej, chociaż w drugiej też ok.

Desperado? em...nijak...

_________________
俳句
_________________

<PRZERWA>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2007 19:53:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Given to fly pisze:
czasem wydawałoby się strikte sensacyjne mają fajny ukryty przekaz

Zauważcie, że w "Pulp Fiction", w motywie dwóch cyngli, jeden z nich - Jackson (będę używał nazwisk aktorów) -postanawia się zmienić i zerwać z gangsterką. Jego decyzja natychmiast przynosi dobre owoce w postaci darowania życia parze dokonującej napadu na bar. Travolta natomiast, wyśmiewający nawrócenie Jacksona, w krótkim czasie ginie zastrzelony przez Willisa. Tak więc mamy tu oczywistą promocję dobra :wink:

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 kwietnia 2007 08:42:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
łink łinkiem, ale coś w tym jest!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group