Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 15:12:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 września 2009 11:47:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
He he, to nie tak - po prostu jestem totalnie zaskoczony jakimiś pseudo poważnymi tekstami w gazetach i forumowym zgorszeniem niepotrzebną przemocą u Tarantino - a na deser jeszcze Szrek w stylu Pospieszalskiego.

No ja rozumiem, że to odczucia... spokojnie - a jak jesteśmy przy subiektywnych odczuciach to trudno mi pojąć obrzydzenie dla tych scen u osoby z wojującą Umą w awatarze :-).

Ja też nie dałem pięciu gwiazdek :wink:, ale z **** spoko.

A propos kabaretowej ohydy w "Kill Billach" to mnie bardzo rozbawiły skalpy i palec w nodze, serio :ogr:.

Ps. Zupełnie na serio chciałbym się spytać czym różni się obcinanie głów, latające nogi itd. od bejsbola. Bo w sensie formalnym jest dokładnie to samo, jest przedstawione tak samo realnie. Czemu jedno śmieszy, a drugie obrzydza? Czy kontekst może aż tak zmienić obraz prawie identycznych scen?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 września 2009 12:19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
natalia pisze:
zauważyliście, że żaden niemiec nie wyglądał jak typowy filmowy niemiec? zero blondynów z niebieskimi oczami

Ten zatłuczony przez Niedźwiedzia wydawał mi się na wskroś niemiecki. I też mam mieszane uczucia. Film jako film podobał mi się bardzo, ale mogę to stwierdzić dopiero po pogodzeniu się z faktem, że parodia może dotknąć każdej części historii. Śmiałam się, nie miałam ochoty wyjść z kina, ale czułam niesmak, oglądając zaraz po sobie scenę rozmowy na farmie i rozwalenie Żydów.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 września 2009 12:31:13 
Boski, ale właściwie dlaczego nie można zadawać poważnych (niby czemu "pseudo"?) pytań przy okazji Tarantino? On naprawdę dostał jakiś immunitet?
Według mnie inteligencja, sprawność warsztatowa czy poczucie humoru nie usprawiedliwiają banalizacji przemocy. I nie uważam też, żeby jego wcześniejsze filmy (widziałem "Pulp fiction" i obie części "Kill Billa") zasługiwały na jakiekolwiek pobłażanie. Celebrowana masakra w wykonaniu Umy Thurman:

Obrazek

w ogóle nie kojarzyła mi się z Monty Pythonem.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 września 2009 15:57:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
mi jakoś tak, a to chyba dlatego, że tych ofiar w killbillach było do przesady wiele, krew sikała teatralnie, kończyny majtały w powietrzu i nic nie dawało wrażenia,że dzieje się naprawdę. bowiem jedna babka w prawdziwym życiu nie da rady zabic setki facetów. konwencja killbilli jest na wskroś komiksowa. tymczasem walenie kogoś kijem bejbolowym po łbie przy ogólnym rechocie przypomina wiele realnie dziejących się obecnie sytuacji przemocy, że tak powiem, na co dzień.

boski, a jakie warunki trzeba spełnic, żeby wygadywać niczym pospieszalski?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 września 2009 16:12:00 
natalia pisze:
mi jakoś tak, a to chyba dlatego, że tych ofiar w killbillach było do przesady wiele, krew sikała teatralnie, kończyny majtały w powietrzu i nic nie dawało wrażenia,że dzieje się naprawdę.

Według mnie on mówi: patrzcie, mogę tego dać jeszcze więcej i będzie jeszcze fajniejsze! Nie ma w tym żadnego odniesienia do absurdu. A nawet jeśli jest to jest to absurd traktowany co najmniej neutralnie.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 września 2009 23:18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 00:19:04
Posty: 854
Kamik pisze:
Według mnie on mówi: patrzcie, mogę tego dać jeszcze więcej i będzie jeszcze fajniejsze!

Kłentin nie wpadł jeszcze na pomysł, żeby na sali kinowej podczas seansów z przeciwpożarowej instalacji tryskaczowej pryskać na widza ciepłą ludzką krwią. Ale to byłby hiperealistyczny hardkor! :mrgreen:
Obrazek

. pisze:
Och, jaki Ty oświecony Szreku!!! Podziwiam Twoją autokontrole świadomości przy kupowaniu biletów do kina. Szkoda, że ta biedna swołocz tak nie ma.

Pewnie sie zdziwisz, o Boski ale moje oświecenie jest jeszcze bardziej wyrafinowane, niż Ci się wydaje, bo od czasów DeathProof i Grindhouse autokontrolę świadomości włączam sobie już przy wyborze repertuaru, nie dopiero przed kasą. :mrgreen:
Ślinienie się (uwaga, spojler!) podczas sceny wycinania ofierze jąder sekatorem pozostawiam młodszym, spragnionym osocza i igrzysk widzom. :ogr:

Gdyby Erich Fromm jeszcze żył, na kanwie fenomenu Tarantina dopisałby pewnie suplement do swojej "Anatomii ludzkiej destruktywności".
Tylko kto by to chciał czytać?
Banały i oczywistości :ogr:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 września 2009 23:47:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
wujku szreku, prosimy o celniejsze pancze, stać Cię na to ! 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 września 2009 00:03:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
. pisze:
a na deser jeszcze Szrek w stylu Pospieszalskiego.
...Pospieszalski to be ?

. pisze:
a jak jesteśmy przy subiektywnych odczuciach to trudno mi pojąć obrzydzenie dla tych scen u osoby z wojującą Umą w awatarze

..Ty jakoś dziwnie czytasz , Natalia chyba ze trzy razy pisała ,że sceny przemocy w kilbilach są bardziej groteskowe niż straszne , natomiast scena z żydem niedźwiedziem do śmiechu nie jest
..

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 września 2009 00:33:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
elrond pisze:
...Pospieszalski to be ?


jak dla mnie to nawet ce, a na dobrą sprawę i do de !

jak na razie opinie znajomych o nowym kłentinie bardzo entuzjastyczne - trzeba samemu się przekonać. choć kill bill baaardzo rozczarował, podobnie jak i grindhouse - także obaw trochę jest.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 września 2009 01:02:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
c pisze:
jak dla mnie to nawet ce, a na dobrą sprawę i do de !

...pewnie dlatego ,że nie z wyborczej

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 września 2009 11:33:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
elrond pisze:
pewnie dlatego ,że nie z wyborczej


:?: :o (ale to raczej nie jest miejsce na taką dysputę)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 września 2009 17:49:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
. pisze:
Czy kontekst może aż tak zmienić obraz prawie identycznych scen?

Filmu nadal nie widziałem, ale szczerze mówiąc myślę, że jak najbardziej może. A nawet jestem pewien. I właściwie to nie rozumiem, czemu nie przekonuje Cię argument, że trudniej łyknąć coś, co odnosi się do rzeczywistości kulturowej bliższej nam. Przecież to wręcz oczywistość jest, banał!

Po drugie zaś w stu procentach podzielam odczucie poniższe:

natalia pisze:
tych ofiar w killbillach było do przesady wiele, krew sikała teatralnie, kończyny majtały w powietrzu i nic nie dawało wrażenia,że dzieje się naprawdę. bowiem jedna babka w prawdziwym życiu nie da rady zabic setki facetów. konwencja killbilli jest na wskroś komiksowa

natomiast widzę, że w przypadku Bękartów różni odbiorcy miewają odczucie, że to może dziać się naprawdę.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 września 2009 13:27:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Shrek pisze:
Pewnie sie zdziwisz, o Boski ale moje oświecenie jest jeszcze bardziej wyrafinowane, niż Ci się wydaje, bo od czasów DeathProof i Grindhouse autokontrolę świadomości włączam sobie już przy wyborze repertuaru, nie dopiero przed kasą. Mr. Green
Ślinienie się (uwaga, spojler!) podczas sceny wycinania ofierze jąder sekatorem pozostawiam młodszym, spragnionym osocza i igrzysk widzom.

Gdyby Erich Fromm jeszcze żył, na kanwie fenomenu Tarantina dopisałby pewnie suplement do swojej "Anatomii ludzkiej destruktywności".
Tylko kto by to chciał czytać?
Banały i oczywistości


Obrazek

Z mojej strony finito w tej kwestii, będę się tylko powtarzał :wink: .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 września 2009 16:46:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...ale czy każdy musi rechotać na widok walenia bejsbolem po głowie związanego człowieka ? :?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 września 2009 18:08:11 
natalia pisze:
tak, bardzo zabawna (z wyjątkiem wsciekłych psów). a dla ciebie nie?


no właśnie nie. nie rechotałam przy scenie z kijem bejsbolowym ani przy skalpach ani przy machającej mieczem umie ucinającej przeciwniczce czubek głowy.


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group