Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:19:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 30 czerwca 2017 21:41:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25357
Bogus pisze:
W 8 nie było skrótów, tylko podejrzenie, że może się taka pokusa pojawić, co mnie trochę zniechęciło, choć nie sądziłem, że te obawy potwierdzą się w sposób tak spektakularny. Swoją drogą, to z tych olbrzymowych wskazówek to w sumie nic nie wynikało, nie?


Dużo wynikało. Wynikało, że są prawdziwe. A z tego wynikło całkowite przestawienie toku myślenia agenta FBI. Wcześniej chciał wszystko wziąć zwyczajnie, po policyjnemu. I wyszedł mu Leo Johnson. Olbrzym sprawił, że Cooper zrozumiał, że w tej grze zupełnie nie o to chodzi.

Bogus pisze:
Poważnie? A możesz powiedzieć, w czym ta zasługa się przejawia?

Teraz nie dam rady, ale w ogóle to ho ho... ja na którymś roku studiów pracę roczną napisałem na bazie tego filmu... posty na Twin Peaks Gazette stanowiły tak wysoki poziom dyskursu, w ogóle począwszy od poziomu językowego (coś, co akurat u nas na Ultimie jest rzeczą dość oczywistą, ale przecież w internecie jako takim - nie), przez bogactwo argumentacji a skończywszy na niesamowitych pomysłach interpretacyjnych... z tych postów, które stamtąd pamiętam (niektóre może i mam skopiowane?) można by stworzyć gruby tom, który można by śmiało omawiać w szkołach wyższych w ramach teorii interpretacji właśnie. Już nie mówię o wielogodzinnych rozmowach, które w domu odbywaliśmy - i to właśnie o FWWM bardziej niż o czymkolwiek innym. Ba, głównie o tym filmie!

Ale jeżeli chodzi o wpływ na tzw. fandom, to napiszę kiedy indziej i jeżeli chodzi o to, dlaczego kocham ten film bezwzględnie, też napiszę kiedy indziej ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 30 czerwca 2017 22:00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Jakoś bardzo mi się nie śpieszy :) Ale chętnie przeczytam apologię tego filmu.

Crazy pisze:
Miałem jeszcze napisać, że nie rozumiem, jakim cudem nie wspomniałeś ani słówkiem o najwybitniejszej (obiektywnie rzecz jasna!) scenie - czy sekwencji scen - całego Twin Peaks (całego Lyncha może?), czyli o końcówce odc.14.

Zapomniałem się odnieść do tego. Tak, odc. 14 był najlepszy wśród tych 8-16 i jednym z najlepszych w ogóle, a jego finał robił bardzo mocne wrażenie, choć jednak scena z Andym i deską lepsza :)

Crazy pisze:
Dużo wynikało.

Ok, tu czuję się przekonany. Choć akurat co do najsłynniejszej sentencji - tej o sowach - trudno chyba powiedzieć, że okazała się prawdziwa.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 01 lipca 2017 12:12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Bogus pisze:
A to jest jakaś książka z podtytułem "1001 rzeczy, które powinniście wiedzieć po obejrzeniu Twin Peaks, gdyby udał nam się scenariusz"?


Wydaje mi się, że nie, ale mamy trochę rozbieżne zdanie na różne tematy, więc może i na ten też.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 05 lipca 2017 07:46:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
7 odcinek był na prawdę dobry - jak dotąd najlepszy - wrócił mi wiarę w ten serial. Natomiast przez 8 nie przebrnąłem. Pierwsza scena i koncert NIN owszem, całkiem nie powiem, ale to co się potem dzieje to już jakiś bełkot. Nie da się tego opisać inaczej jak tylko jako:
Tyler Durden pisze:
godzinną instalację wideo z jakiegoś Centrum Sztuki Współczesnej, Tate, albo MoMA.

Chyba dużo nie straciłem przewijając te męczące sceny (wybuch etc.)?

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 05 lipca 2017 07:53:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Oczywiście, że straciłeś!

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 05 lipca 2017 08:06:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Trochę poczytałem, taa pierwszy wybuch nuklearny jako geneza Boba: zło będące wytworem człowieka, przerastające swojego twórcę potęgą wielokrotnie, rodzi personifikację tej niegodziwości. I do tego Olbrzym i Seniorita Dido czyli geneza Laury Palmer będąca jego całkowitym przeciwieństwem.
No nie wiem, może rzeczywiście muszę wreszcie przeczytać tę książkę.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 05 lipca 2017 08:20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
A nie, książka tu chyba nie pomoże, jest mimo wszystko bardziej przyziemna. Dzięki za wyjaśnienia, w życiu bym na to nie wpadła :D
:boom

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 09 lipca 2017 22:28:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Oczekującym na dziewiąty odcinek polecam:

phpBB [video]

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 lipca 2017 09:04:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Nie ugasiło to mojej tęsknoty. Gdyby ktoś chciał nadrobić lekturę, to na stronie Znaku Sekrety... przecenione.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 lipca 2017 10:27:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Kilkoro moich znajomych skarżyło mi się, że zasnęło na dziewiątym odcinku - czy na forum ktoś miał ten problem? ;)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 16 lipca 2017 14:23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25357
Ja nie miałem. Natomiast bardzo żałuję, że nie udało mi się obejrzeć po raz drugi, oprócz samej końcówki (scena z Benem i w Roadhouse). I jeszcze sceny "I am not your foot" ;-) Skądinąd ta końcówka (jak i scena Jerry'ego) podobały mi się bardzo. Zrobiłem ostatnio gwiazdkowanie scen w Roadhouse i tych występów różnych wykonawców... może przetransponuję to jakoś z forum twinpeaksowego tu, choć może to nie być aż takie łatwe.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 lipca 2017 09:47:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Ja nie miałem


Okazało się, że ja też nie. Swoją drogą - kiedy akcja przeniosła się do domu wdowy po majorze, od razu przypomniało mi się, jak w starym TP major opowiadał Bobby'emu swój sen - piękne!

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 lipca 2017 14:59:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25357
O tak, to było naprawdę piękne! Jedna z moich ulubionych scen z mojego ulubionego odcinka!
Scena u pani z Briggs z krzesłem była natomiast jaka była... jak cały ten odcinek, niby niezła, ale jakoś bez wyrazu.
Nowego odcinka pod tytułem, który ma coś wspólnego z Laurą Palmer (Laura is the one, czy jakoś tak), jeszcze nie widziałem, oglądamy razem dziś wieczorem!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 lipca 2017 22:40:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Bardzo dobry odcinek (X). Więcej napiszę, ale muszę się z tym przespać

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 lipca 2017 11:46:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
A jak wam się podobał odcinek 11? Dla mnie ponownie jest to jeden z najlepszych odcinków tej serii...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 34  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group