Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 10:49:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 kwietnia 2014 21:05:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
crazy gdzie jesteś?????


generalnie mam wrażenie, że serial ten mógłby się skończyć po tym odcinku, w którym przyznał sie leland czy jak mu tam

dalej dramaturgia siada okrutnie i wybija się na miejsce 1 jedynie duchovny w peruce i spódnicy

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 kwietnia 2014 13:31:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Wybacz, byłem w pracy ;-)

Bardzo mi się podoba cały ten wpis!:

Cytat:
po dwóch słabszych odcinkach drugiej serii najpierw znów zaczęło być komicznie aż tu nagle zaczęło być na maksa groźnie.
8 i 9 odcinek (drugiej serii) to już naprawdę taki śmiech trochę z musu. raczej duże przerażenie, mimo ze pamiętałam mniej więcej kim jest bob. klasyczny przykład opętania.

teraz się na serio zastanawiam co będzie dalej, bo jeszcze tych odcinków sporo zostało, ale przecież bob nadal może robić co zechce. bo gdzie (w kim) on teraz jest? i kim był mike - jednoręki? demonem, który się nawrócił?

Tak samo to widzę. Te trzy końcowe odcinki przed momentem, o którym napisałaś, że wtedy powinno się skończyć, są kulminacją całości i czymś naprawdę poruszającym. Momenty zabawne, jeżeli nawet się pojawiają, to zupełnie gdzieś z boku... Najpierw jest potworne przerażenie tym, jaka okazuje się być prawda, postać z mojego awatara przybiera namacalny i bliski kształt, ale jest to nie tylko straszne, ale i zwyczajnie niezwykle smutne... a ostatnia scena, ta, którą zwykle nazywa się spowiedzią Lelanda, mnie osobiście rozdziera :cry:


No a potem oczywiście - dramaturgia siada niesłychanie. Pamiętam, że w 1991, kiedy wszyscy wokół wiedzieli, jakim jestem szalonym fanem, byłem na początku wręcz zażenowany. Ale potem te następne odcinki coraz bardziej lubiłem. Wprawdzie były wyraźnie słabsze, niż to, co działo się wcześniej, ale chyba po prostu lubiłem ten świat, te postacie. Wątki i historie były takie sobie, ale postaci pozostały te same, ulubione :-) A niektóre się bardzo zmieniły i na przykład takiego Bena Horne po przemianie (z marchewką!) to lubię niezmiernie.

Ale opinię, że po odcinku 16 (9 drugiej serii) mogłoby się skończyć z pożytkiem dla całości, to wypowiadałem i ja, i inni, chyba również w tym wątku.


Tymczasem proszę spojrzeć a raczej posłuchać tego, niezwykle mi się podoba!


A przy okazji odświeżę linka do jednej z najpiękniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek widziałem na youtubie:
Angelo Badalamenti opowiada

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 kwietnia 2014 12:42:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
ekhm...

Obrazek

Prawdziwe z 1990 roku :mrgreen: Okoliczności można sobie zobaczyć tu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 kwietnia 2014 23:36:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
:shock: :shock: :shock:

ale numer! w ogóle jak oni tam wszyscy wyglądają!!!

mam przerwę w oglądaniu, jakoś mnie nie ciągnie, szkoda

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 kwietnia 2014 20:22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
A gdzieś utknęła? Windom już się znalazł?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2014 10:50:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
windom nadal tresuje tego co powyżej w lokach (skleroza, jak mu było???)

blondyna od zabitego męża zabiła swego kochanka przesladowcę i znajduje się w szoku razem z jamsem i donną w jednym pokoju - ten wątek jakiś będzie miał wpływ na przyszłość?

ojciec audrey odzyskał rozum

tyle zapamiętałam z ostatniego odcinka

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2014 12:15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Jeden rzut oka na Twe wspomnienie starcza, by orzec, że ostatnio oglądałaś odcinek 22 ;-) Jest to odcinek, który ja osobiście bardzo lubię i widziałem go wyjątkowo dużo razy, ale wśród fanów uchodzi za jeden ze zdecydowanie najgorszych. Właściwie nie rozumiem ani dlaczego ja go lubię, ani dlaczego uchodzi za zły, bo na zdrowy rozum jest taki... średni.

natalia pisze:
windom nadal tresuje tego co powyżej w lokach

Leo ;-)
To chyba dopiero zaczął go tresować?

natalia pisze:
ten wątek jakiś będzie miał wpływ na przyszłość?

chwalebnie - nie! To już był właściwie ostatni akcent tego dziwnego subwątku :?

natalia pisze:
ojciec audrey odzyskał rozum

jak już pisałem - darzę ogromną estymą postać Bena Horne'a w każdym wydaniu. Jako cyniczna gruba ryba jest dla mnie w 100% przekonywujący, a jednocześnie bardzo charakterystyczny ze względu na swój styl (od sposobu mówienia począwszy, jego to chyba najbardziej ze wszystkich - może obok Alberta - warto słyszeć w oryginale!). Jako przegrany człowiek wspominający z rozrzewnieniem dawne czasy jest jedyną prawdziwie poruszającą kartą tych najgorszych odcinków po śmierci Lelanda. Jako wariat prowadzący wojnę secesyjną bawi mnie nieodmiennie. A jako to, co się teraz z niego zrobi - również! :D



Natalio, następny odcinek, który masz, czyli 23, uchodzi z kolei za jeden z lepszych z tych końcowych. I ma niesamowite zakończenie z gałką :shock:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 kwietnia 2014 20:53:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
przekonałeś mnie. idę oglądać

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 czerwca 2014 23:42:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
skończyłyśmy ostatecznie - nie pamiętałam zupełnie ostatniego odcinka. jest na 5*
ostatnia scena mrozi, mimo, że przewidywałam taki koniec jak tylko cooper powiedział, ze chce umyć zęby

sielankowe twin peaks na końcu zostaje totalnie opanowane przez Zło, które w każdej rodzinie zasiewa ziarno, straszne

kurde

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 czerwca 2014 09:53:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Tak, kiedy Cooper powiedział o tych zębach, to jakiś taki mróz mnie skuł... a kiedy wszedł do łazienki i tam było lustro... :x

W czasach największej kultowości Twin Peaks wśród naszego towarzystwa uchodziło wręcz za pewnik, że ostatni odcinek jest najlepszy. Owszem, wiadomo, że te końcowe kilkanaście odcinków generalnie było słabszych (choć i tak je ogromnie lubiliśmy), ale wszystko było warte, żeby dojść do CZARNEJ CHATY :shock:

Później, po wielu dalszych oglądaniach, pewnik przestał obowiązywać (zupełnie jak w różnych przypadkach muzycznych w wyniku obcowania z forum ultima thule ;-)). No ale co Czarna Chata, to Czarna Chata - choć przecież nie od początku jest ona Czarna, no nie? tam, gdzie Kelner przynosi kawę, a Olbrzym jest "one and the same", to jest jakieś inne miejsce... Niektórzy nazywali je po prostu "waiting room", bo takie określenie pada w filmie z ust Karła. Inni sugerowali, że to była wręcz Biała Chata... ba, z kolegą w liceum stworzyliśmy nawet Teorię Dwuchactwa :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 października 2014 08:54:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Przygotujcie sobie dzbanek z kawą ;-)
http://artsbeat.blogs.nytimes.com/2014/10/06/twin-peaks-to-return-to-television-on-showtime/?_php=true&_type=blogs&smid=fb-nytimes&smtyp=cur&bicmp=AD&bicmlukp=WT.mc_id&bicmst=1409232722000&bicmet=1419773522000&_r=0


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 października 2014 18:11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
Jasiek pisze:
Przygotujcie sobie dzbanek z kawą
i spore pokłady cierpliwości w oczekiwaniu na 9 nowych odcinków

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 stycznia 2015 17:12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Zaczynamy dziś powtórkę! :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 stycznia 2015 22:44:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7692
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
:muuu I jak?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 stycznia 2015 01:07:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Byczo! :skuter

Pilot pięć gwiazdek!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 34  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group