Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 07:20:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 19 września 2018 18:46:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
skrupulatne obliczenia wykazują, że ów sławny amerykański program satyryczny debiutował na antenie w momencie kiedy właśnie zaczynałem życie choć na razie prenatalne... jednak mimo tego, że jesteśmy rówieśnikami, nigdy nie było mi z tym szołem po drodze, jakieś tam skrawki, na które trafiałem (bo trudno było przez lata nie natrafić) wykazywały, że jest to zadufany w sobie, pseudoluzacki, lewacki humor ociekający tanimi kontrowersjami... po prostu jakiś tam cudaczny zakątek Hollywood

zdanie zmieniło mi się zupełnie niedawno, zupełnie przez przypadek - oglądałem na YT wywiad z Lindseyem Buckinghamem z Fleetwood Mac i tam zapytano go o pewien skecz SNL, w którym (jak to zwykle z celebrytami się tam dzieje) robią z niego skończonego idiotę...

Veni, klikli, winczi - wyłonił mi się skecz pt. What's Up With That z (jak się okazało później) życiową rolą Kenana Thompsona, który gra gospodarza talk-show, który nie może się powstrzymać przed wyśpiewywaniem cisnących mu się na język inspiracji. Skecz jest tak debilny, że paradoksalnie przywodzi gdzieś ducha Monty Pythona... Wypróbowałem rzecz na otoKarze i Witku - wkręcili się jak jasna chlorea...

zacząłem szukać dalej, co nie było trudne, bo większość 40-letniej historii programu jest do obejrzenia na youtubie (niestety po ang.)

Od razu okazało się, że - jak to zwykle u mnie bywa - śmieszy mnie w SNL niekoniecznie to o czym się trąbi - przez program przewinęło się bardzo dużo wielkich nazwisk, niektóre z nich zrobiły większą karierę już po opuszczeniu programu, niestety nie jestem fanem ani początkowej generacji na czele z Chevym Chasem, nie lubię też zbytnio Eddiego Murphy'ego - choć przyznaję, że zarobili na nielubienie skrawkami ról już po swoim snl-owskim okresie. W necie peany dostają też dwa wielkie nazwiska z lat 90-tych : Will Ferrell i Chris Farley - w tych się jednak dopiero zaczynam wkręcać...

Szczerze mówiąc z całego potoku skeczy, które ostatnio obejrzeliśmy korespondencyjnie i razem z Witkiem, jasno mi wynika, że moją ulubioną ekipą SNL jest ta około roku 2010, na czele z Billem Haderem, Fredem Amirsenem i Kristen Wiig - obytroje szczerzem ukochał, a fajnie dopełniają ich wspomniany na początku Thompson oraz Jason Sudeikis.

Osobną kwestią jest udział w programach aktorów i muzyków, i jedni i drudzy wchodzą śmiało w gościnne role kabaretowe i efekty są czasem (Lady Gaga, Mick Jagger) zaskakująco udane.

Oczywiście nie wszystko jest w SNL fajne. Najbardziej denerwuje mnie to, że baaardzo często odcinają kupony od dobrze przyjętych skeczy robiąc z nich serie, które drążą po kilka razy dokładnie ten sam paradygmat... Czasem (What's Up With That, The Californians) ma to sens, częściej - nie (np. w wielokrotnie wałkowanych parodiach tego samego teleturnieju). Oczywiście dużo jest też epatowania seksualizmami (Kissing Family - wysoce obrzydliwe), a z drugiej strony program - zwłaszcza ostatnimi czasy - zrobił się tak politycznie poprawny, że te feerie różnorakich mniejszości po prostu przytłaczają i nużą...

No, powoli kończę i zaraz podam kilka swoich ulubionych skeczy, zapytując - ktoś coś zna? Lubi? Prazeo? Pet?

Na koniec najważniejsze - to (prawie) wszystko naprawdę leci na żywo i za to naprawdę wielki szacunek.

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Ostatnio zmieniony śr, 19 września 2018 18:57:01 przez Gero, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 19 września 2018 18:46:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
A teraz moje ulubione fragmenty (starałem się wybierać takie, przy których język angielski nie powinien być wielkim problemem)...

1. Bill Hader jako Vinny Vederci rozmawia z Robertem de Niro - uwielbiam każdą sekundę tego :)

phpBB [video]



2. The Other Man (uwaga! jeden moment wysoce obsceniczny) - skecz napisał Andy Sandberg, wyraźnie przeceniany jako gwiazdor i aktor, ale trzeba mu oddać, że jego skecze są zwykle świetnie napisane, pełne inwencji, prawdziwym jest lost sonem Monty Pythona (ten skecz Witek mi najarał - dzięki)

3. zespół punkowy gra na weselu syna wokalisty - Dave Grohl napierdala na bębnach, ale pierwsze skrzypce gra tu Fred Amirsen, ex-punkowiec, który jest niezastąpionym i niepodrabialnym specjalistą od różnych akcentów amerykańskich i nie tylko - Hader i Amirsen jak dla mnie właściwie gwarantują udaność każdego skeczu, w którym uczestniczą

4. Prawie Pizza - upiorna groteska z niesamowitą Kristen w roli głównej

5. (osobiste) tym mógby stać się Gero, gdyby się nie trzymał w ryzach :oops:

endrzoj Andrzej!

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Ostatnio zmieniony śr, 19 września 2018 18:59:38 przez Gero, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 19 września 2018 18:58:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Gero pisze:
wszystko naprawdę leci na żywo i za to naprawdę wielki szacunek


Mi bardzo podobają się momenty, gdy oni palą role i zaczynają się śmiać. Tu nawet nie trzeba rozumieć o czym mówią:

Gero pisze:
The Californians


phpBB [video]



Albo tu, moment z miską na głowie jest naprawdę DOBRY :D :

phpBB [video]


No, jest to turbogłupie, ale co zrobić? :mrgreen:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 19 września 2018 20:05:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6961
Kretyńskie, faktycznie :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 19 września 2018 20:07:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
przypomniała mi się jeszcze ulubiona rola gościnna - Christoph Waltz jako stalker-nieudacznik :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 20 września 2018 07:58:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Przywołany do tablicy przyznaję, że jakoś nigdy nie wgryzałem się głębiej w temat, za to skecz "More Cowbell" ubawił mnie kiedyś do łez. :)

phpBB [video]


BTW. Dzięki za przypomnienie. Zafunduję sobie nowy avatar. :rabbit:

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 20 września 2018 11:25:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
dzięki za odpowiedź i przypomnienie o cowbellu :D

tutaj skecz specjalnie dla Ciebie:

phpBB [video]

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 20 września 2018 16:45:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
albo ten !

phpBB [video]

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 23 października 2018 10:48:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
obejrzeliśmy już z Witkiem parę setek skeczów... z tej całej lawy bardzo wyróżnia się (np. grą aktorską) ten tutaj:

UWAGA! NIE DLA FORUMOWICZY O SŁABYCH NERWACH:

phpBB [video]

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 23 października 2018 14:16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
O, zobacz, właśnie też postanowiłem dziś podbić wątek :) .

Zamyśliłem jednak uderzenie w inne tony. Faktycznie, obejrzeliśmy w sumie sporo rzeczy i muszę stwierdzić, że w tej liczbie wiele niewartych uwagi. Ale chciałem zaprezentować swoje trzy ostatnio ulubione. Jeden wyszukał Dzyń, drugi Gero, a trzeci ja sam. Każdy wyróżnia się tonem i ma dla mnie walory uspokajające - wszystkie wprawiają mnie w dobry nastrój, choć ostatni niejednoznacznie.


Najpierw popis Kristen Wiig, celowo nie uprzedzam faktów:

phpBB [video]


...ale jest to po prostu rozbrajająco fajne :) .


Dalej zdrowa doza absurdu, ale zrealizowanego, uważam, z wielką klasą:

phpBB [video]



A to chciałem byłem wkleić w wątku Bergmanowskim, ale pomyślałem, że nie ma może co narzucać snlowania zbyt szeroko :) . Niemniej skandynawskość jest tu ujmująco piękna!

phpBB [video]


:serducho

(słyszycie triodantejski wiatr?)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 23 października 2018 14:53:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 800
Skąd: Marshes
Eee, Panowie, jak by tu Wam to ująć?... Eee...



Niemniej, przy Boo Boo Jeffries sięm uśmiechł.

_________________
[.. :muuu .]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 08 września 2020 17:35:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Szukałem czegoś o szkockim akcencie i trafiłem na to, i zdrowo się uśmiałem :D

phpBB [video]

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 08 września 2020 17:45:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
O tak, też mi to Gero ostatnio podsuwał :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 08 września 2020 20:12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dobra, myślałem, że się powstrzymam, ale jednak muszę zaprezentować inny "irlandzki" skecz SNL, który przyszedł mi do głowy. Jest cudowny :D :

phpBB [video]

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 09 września 2020 23:17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
:D :D :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group