Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:36:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 grudnia 2008 14:03:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Może zadziałamy przyszłościowo i uwikłamy w to jakoś Alicję w Krainie Czarów, która ma być kolejnym filmem Burtona, żeby się nam za szybko tytuł wątku nie zdezaktualizował :idea:


Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 grudnia 2008 14:04:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Dużą Rybę Alicję?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 grudnia 2008 14:08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
No! I tytuł wątku gotowy. Można wydzielać :rabbit:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 grudnia 2008 18:08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Dziękujemy. :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 grudnia 2008 18:09:01 
(-)


Ostatnio zmieniony sob, 23 lipca 2016 21:16:12 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 grudnia 2008 13:25:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
ja mam nadzieję, że dopiero teraz ten wątek tak naprawdę się zacznie i po rozgrzewce polegającej na robieniu list-spontanów zrodzi szereg zacnych recenzji godnych odrębnego wątku :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 grudnia 2008 13:36:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
To to na pewno!

Jakieś wymagania? Tzn. można pisać bez świeżego przygotowania, czy zaleca się powtórzyć filmy przed pisaniem o nich ;) ?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 grudnia 2008 00:19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Obejrzałem burtonowską "Planetę małp". Poczatek obiecujący. Było kilka fajnych pomysłów (umałpienie małp), parę zabawnych nawiązań do wersji z Hestonem, ale film mnie rozczarował. Fabuła mało pomysłowa, a w dodatku Burton trochę zbyt wcześnie odkrywa wszystkie karty. Czuję też, że za mało dostałem Burtona w Burtonie. Muszę jednak przyznać, że zakończenie pysznę.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 grudnia 2008 13:26:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
udało się w końcu znaleźć Charliego i fabrykę czekolady!

Dzieci zachwycone, ja mniej, choć ogólnie zdecydowanie okej.

Zastrzeżenie moje do filmu są natury narracyjnej. W rewelacyjnych sceneriach (naprawdę - wizualnie film jest na sześć gwiazdek :shock: ) niestety mało ciekawego się dzieje. Ciekawe jest po prostu zmienianie się tych scenerii, jak też kolejne cudaczne postaci, od wspaniałych dziadków Charliego przez typy tych straszliwych dzieci po absurdalnych umpalumpów - ale powtórzę jeszcze raz, że dramaturgicznie jest to wszystko niewykorzystany potencjał. Pozostały mi w pamięci świetne obrazy i ciekawie zarysowane postaci, ale nie ma tam właściwie żadnej opowieści. Wszystko opiera się na statycznej prezentacji wnętrz i bohaterów. To jest wodospad czekolady a to jest sortownia orzechów, tu kupon znalazł obleśny tłuścioch z Niemiec (ukłony), a tu pierdolnięta karateczka ze Stanów (buch!). Najbardziej ze wszystkiego podobał mi się dom rodzinny Charliego, po prostu bajka :D , i ci dziadkowie wiecznie w jednym łóżku i zupa z kapusty z kapustą... ale to nadal jest tylko statyczna prezentacja wnętrz, w tym domu też nie rozgrywa się żadna historia.

Stąd ode mnie dla filmu tylko *** i pół gwiazdki, co daje dobry film, ale przy takim potencjale trochę szkoda, że nie więcej.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 26 grudnia 2008 00:32:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 13:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
dziś w telewizji był Burton-day niemalże
- Edward Nożycoręki ("Avon z wizytą!")
- Charlie i fabryka czekolady

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 sierpnia 2009 19:21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Rozmyślam nad nowym kółkiem filmowym dla naszych dzieci na ten rok i nad kolejnym cyklem z serii "najsławniejsi reżyserzy". W zeszłym roku pokazałem im, kto to Spielberg, i zapamiętały.

Przy okazji filmów z Johnnym Deppem zapamiętały sobie również nazwisko
Tima Burtona, bo obejrzeliśmy Edwarda i Charliego - i tak sobie myślę, że chyba to najlepszy pomysł na cykl tegoroczny. Edward i Charlie świeżo poznane, kiedyś jeszcze dawno widziały Marsjan, a Ola także Gnijącą Pannę.

Myślę więc poważnie nad pierwszym Batmanem, bo to jednak burtonowski klasyk i chyba największy przebój, nawet jeżeli moim zdaniem daleki od bycia jego najlepszym dokonaniem, a także o Soku z żuka, zwłaszcza, że z Edwarda zapoznały się już z Winoną Ryder (aj a lubię robić takie nawiązania, wydają mi się kształcące). No i zdecydowanie myślę o Edim Woodzie.

Ale teraz uderza mnie podstawowy problem - czy ja gdziekolwiek znajdę w wypożyczalni Beetlejuice'a albo Eda?!. Wstępne oględziny wskazują, że nie :-(

Więc ogromna prośba:
czy ktokolwiek z Was ma
albo zna kogoś, kto ma
albo wie, gdzie można znaleźć
któryś z w/wym. filmów?

Preferuję DVD oczywiście, chociaż jakby był VHS, to okej.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 sierpnia 2009 21:19:17 

Rejestracja:
śr, 06 sierpnia 2008 12:54:25
Posty: 616
ja mam tylko divixy. DVD nie widziałem, a Ediego też bym kupił. A dla dzieci polecam jeszcze Miasteczko Halloween ze scenariuszem Burtona. I to o ile się nie mylę można nabyć w empiku.

Miasteczko Halloween. Trochę drogie niestety.

Crazy a może by tak filmy Wooda? Plan dziewięc z kosmosu jest master :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 sierpnia 2009 13:31:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Odpowiem Ci na serio, że żeby docenić maestrię najgorzej reżyserii, to trzeba najpierw zobaczyć tę dobrą :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 sierpnia 2009 20:23:36 

Rejestracja:
śr, 06 sierpnia 2008 12:54:25
Posty: 616
pewnie, że tak, dlatego najpierw "Ed Wood" wyreżyserowany przez Burtona a dopiero potem "Plan dziewięć z kosmosu" :wink: Burton przedstawił Eda jako człowieka z pasją, który szedł naprzeciw wszelkim trudnością i niepowodzeniom. To może się dziecku spodobać, taki wyidealizowany trochę bohater tragiczny. Inaczej patrzy się na jego filmy po obejrzeniu "Ed Wood". Choć ja akurat nie miałbym pomysłu w jaki sposób wytłumaczyć dziecku na czym polega montaż czy reżyseria, chyba tylko na podstawie porównań "dobrego" filmu ze "złym" filmem tak jak Ty mówisz. Zresztą z tego co zauważyłem na forum to Twoje dzieci przechodzą naprawdę porządną edukację filmową.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 07:56:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Staram się, ale wychodzę z założenia, że nie należy tej edukacji prowadzić zbyt szybko. Mają całe życie na obejrzenie tego, co warto, jak im wszystko pokażę za młodu, to co będą potem odkrywać?

A Eda Wooda faktycznie mam plan pokazać... ale skąd go wziąć?! :-(

Wszystko wskazuje na to, że w ogóle nie było polskiego wydania DVD :shock: :shock: :shock:

Czy może ktoś nagrał, kiedy chodziło regularnie na Ale Kino?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group