Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:34:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 10:34:44 

Rejestracja:
śr, 06 sierpnia 2008 12:54:25
Posty: 616
Filmy Wooda nie były na 100% wydane. Wydaje mi się, że tylko divixy albo specjalne pokazy najgorszych filmów kinematografii Ci zostają. Tam Ed powinien być gwoździem programu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 11:53:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ej, ale ja mówię o filmie Burtona!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 14:58:38 

Rejestracja:
śr, 06 sierpnia 2008 12:54:25
Posty: 616
:oops: no tak. zdarza się.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 19:20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Spotkałam się tylko z wersjami E. Wooda bez polskich napisów i lektora.
Na Allegro aktualnie ktoś sprzedaje Sok z żuka na VHS - polski lektor, 32 zł z przesyłką ->
http://allegro.pl/item726821388_sok_z_zuka_okazja.html
Jest także DVD z napisami za 97 zł z przesyłką... ->
http://allegro.pl/item728681442_tim_bur ... folia.html

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 19:40:34 

Rejestracja:
śr, 06 sierpnia 2008 12:54:25
Posty: 616
Ten "Sok z żuka" na allegro to chyba angielskie wydanie, lepiej na ebayu poszukać, będzie taniej.

Sok z żuka na ebayu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 marca 2010 17:27:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Alicja w Krainie Czarów mnie nie zachwyciła. Trudno pisać bez zdradzania szczegółów techniczno-fabularnych, więc kto nie che, niech nie czyta.








Otóż: nie udaję, że fabułę obu książkowych Alicji znam na wyrywki, ale im dłużej oglądałem film, tym bardziej wydawało mi się, że własna wizja scenarzysty/reżysera odbiega od wizji oryginału w sposób nieprzyzwoity. W zasadzie można spokojnie powiedzieć, że w filmie zachowano tylko co niektóre postacie z książek i włożone je w zupełnie obcy świat, przy okazji zaludniony postaciami skądinąd. W dodatku, postacie te przypominają pierwowzory tylko powierzchownie, nieraz będąc odwrotnością charakterów stworzonych przez Carolla. Dość powiedzieć, że Alicja, która w książce jest uosobieniem logiki i racjonalności, w filmie staje się afirmantką szaleństwa. Książkę napisał wiktoriański matematyk, a film zrobił postmodernistyczny freak, przy okazji osładzając wszystko disneyowskim sosem. Koneserzy Burtona może będą zachwyceni, bo jest to film bardzo w jego stylu. Ja koneserem Burtona nie jestem (co nie znaczy, że nie lubię jego stylu) i dla mnie ten styl jest już tylko powtórką (popłuczyną) z Edwarda Nożycorękiego czy Gnijącej panny młodej. Film ten jest własną, wizją Burtona w zasadzie od początku do końca – opowiada jakąś bajkę niespecjalnie wyszukaną i w niespecjalnie wyszukany sposób. Depp już miewał lepsze role. Niemal cała siła Alicji, która sprawiła że jest to książka dla dorosłych lubiących zabawy logiczno-lingwistyczne, w tym filmie została wyrzucona albo stępiona (ostała się w jakimś niemrawym recytowaniu Jabberwocky'ego) i rozmyta, jakby Burton przestraszył się zmierzenia z tą skądinąd trudną materią. W Alicjach Carolla dziwność wbrew pozorom nie wynikała z nonsensu, tylko ze zderzenia intuicji z logiką, w Alicji Burtona dziwność jest po prostu dziwactwem dla dziwactwa.

Podsumowując jest to taka sobie strywializowana bajka o walce dobra ze złem w Burtonowskiej scenerii z nienachalnym 3-D. Można obejrzeć, zachwycić mi się trudno. Może byłoby łatwiej, gdyby bohaterowie mieli inne imiona, niepretendujące do związków z książkami Carolla.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 marca 2010 11:07:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 09:47:39
Posty: 485
Dzięki za recenzję :piwo: , wlaśnie zastanawiam się czy warto obejrzeć czy lepiej wydać kasę na coś innego ...

A jak 3D ? Wnosi coś do filmu czy tylko techniczny wodotrysk ?

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 marca 2010 13:01:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Cytat:
A jak 3D ? Wnosi coś do filmu czy tylko techniczny wodotrysk ?

Ale co ma wnosić? Najczęściej to po prostu nieco bardziej realistyczna perspektywa z kilkoma planami. Na dobrą sprawę nie ma drastycznej różnicy między tym 3D a – powiedzmy – sceną latania na gryfonie w Harrym Potterze. W paru scenach (typu spadanie do króliczej nory, co było do przewidzenia) robi nieco większe wrażenie. W paru (jakieś ważki czy inne muszki lecące ku widzowi) jest tylko wodotryskiem. To nie jest film ze scenopisem ustawionym tylko pod 3D – ono jest ozdobą, a nie istotą, jak w filmikach składających się przede wszystkim ze scen z kolejek górskich itp.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 marca 2010 13:48:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 09:47:39
Posty: 485
panek pisze:
Ale co ma wnosić?

Efekty specjalne mogą być jednym ze środków artystycznego wyrazu, jak choćby miało to miejsce w "Odyseji kosmicznej" Kubricka. Po prostu byłem ciekaw czy Burton pokusił się o coś więcej niż tylko załapanie się na trójwymiarową modę - odpowiedź już znam. Dzięki po raz kolejny :)

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 marca 2010 18:41:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 listopada 2006 20:00:47
Posty: 1234
Skąd: Edinburgh
O, ja też dziękuję... Lubię filmy Burtona, parę już mi się zdarzyło obejrzeć i ze względu na to wybieram się na Alicję... Nie czytałam, nie widziałam żadnej wersji, mam bardzo blade pojęcie, o czym to w ogóle jest... Koleżanka mi powiedziała, że to beznadziejny film dla dorosłych, dobry dla dzieci (wczoraj była), ale, szczerze mówiąc, ja tam mam opinię co do jakości jej opinii ;) Choć nie przeczę, że większość ludzi traktuje to jako film dla dzieci, i ja też... Ale przekonałam się na "Charliem i fabryce czekolady", że Burton robi filmy dla dzieci, które równie dobrze mogą oglądać dorośli i nie muszą się "wstydzić" że oglądali "bajkę" dla dzieci... A na "Alice in Wonderland" idę w czwartek... :) W 3D oczywiście...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 marca 2010 08:45:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
W sumie niewiele mam do dodania do postu Panka. Długo myślałem "Co za chaos, kurczę?", potem załapałem, że to nie ma być stricte ekranizacja, lecz bardziej powrót po latach. Wariacja na temat. Czyli jest, jak Panek napisał:
panek pisze:
zachowano tylko co niektóre postacie z książek i włożone je w zupełnie obcy świat, przy okazji zaludniony postaciami skądinąd

I nawet - ale to tylko przypuszczenie - gdybym nie był fanem książki, to nie wiem, czy bym się łapał w całości.
Po drugie i najgorsze:
panek pisze:
W Alicjach Carolla dziwność wbrew pozorom nie wynikała z nonsensu, tylko ze zderzenia intuicji z logiką, w Alicji Burtona dziwność jest po prostu dziwactwem dla dziwactwa
Przykro mi, ale przy ekranizacji TAKIEGO dzieła, tak daleko idące zmiany to raczej pętla na własną szyję - vide obie ekranizacje Solaris.
Po trzecie wreszcie - co walnęło do łba tłumaczowi tłumaczyć na nowo nazwy własne i wiersz o DŻABERSMOKU (do jasnej cholery!)?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 marca 2010 09:05:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
O, to mi znów strach się wypowiadać. Film mnie zachwycił... Czekam na DVD.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 marca 2010 22:52:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
manool pisze:
Film mnie zachwycił.


panek pisze:
Koneserzy Burtona może będą zachwyceni



Może przychylniej bym patrzył na ten film, gdyby był zatytułowany "Niewiarygodne przygody angielskiej pannicy w odwiecznej walce dobra ze złem ze wstawką feministyczną", a nie "Alicja w Krainie Czarów". 8)
Nie potrafię przeskoczyć nad tym, że ktoś tytułuje film Krzyżacy, a pokazuje w nim Kmicica. ;-) Postacie z tego filmu mają tyle wspólnego z Wonderlandem, ile Pinokio ze Shreka z bohaterem Collodia.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 marca 2010 08:18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
panek pisze:
Może przychylniej bym patrzył na ten film, gdyby był zatytułowany "Niewiarygodne przygody angielskiej pannicy w odwiecznej walce dobra ze złem ze wstawką feministyczną", a nie "Alicja w Krainie Czarów".

:piwo:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 marca 2010 15:41:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 04 października 2009 16:16:15
Posty: 33
Skąd: prawie Lublin
Panku, dzięki za tą recenzję. Jeśli ktoś jeszcze widział film to z chęcią przeczytam kolejną. Nie wiem czy warto wybrać się do kina, ale dotychczasowe recenzje i spot naprawdę mnie zniechęcają.

A tak oftopowo może jeszcze zapytam, czy grają ostatnio coś wartościowego w kinach? (Rozumiecie LOTR IV i te sprawy :faja:)

_________________
Jezus wyciągnie Cię z Matrixa. Chcesz?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group